Şimdi Ara

361. dönem (Kasım 2015) Kısa Dönem,Uzun Dönem ve Yedek subay aday adayları (54. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.456
Cevap
90
Favori
471.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen seviyemi bi ölçeyim dedim belki faydası olurdu :) sağlık olsun canım sağolsun :) herşeyden önemlisi vatan sağolsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herşey tamamda bu e devletten 24 saat sonra görebilceksiniz diyor ama e devlette böyle birşey bulamadım acaba 30 eylüle kadar yapılan değişikliklerden sonra mı sistemde göreceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mases

Herşey tamamda bu e devletten 24 saat sonra görebilceksiniz diyor ama e devlette böyle birşey bulamadım acaba 30 eylüle kadar yapılan değişikliklerden sonra mı sistemde göreceğiz.

23 ekimden önce e-devlet te hiç bir şey göremezsiniz
  • sardemir kullanıcısına yanıt
    Bu konuda da aydınlattınız teşekkürler artık sabırsızca 23 ekimi bekliyoruz
  • Meslekçiler gidiyor saydığın yerlere. İBF li açığı vardı konya aldı demekki. Saydığın yerler dediğim gibi meslekçi Yedek subaylar için İzmir Jandarma komando okulu hariç ..Belki Konya Havacılıkda belli kontenjan açtı demekki gene ihtiyaç açarlar umarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bradley Cooper

Beyler ben başvuruda gözlerim 3 derece miyop diye komandoluk seçmedim. Seçsem çıkar mıydı. Gözlük kullanan komando olamaz mı. Bekli arka planda yapabileceğim şeyler olabilirdi.

bu soruma cevap verebilecek bir babayiğit aranıyor
  • Bradley Cooper kullanıcısına yanıt
    Olamazsın hacım. Çıksa bile refüze edilirsin.
    Çıksa bile refüze edilirsin hemşo

• Bana da doktor boyuna göre 6-7 kilo fazlalığın var dedi. Ben de komandoluk konusunu merak ediyorum. Yedek subaylığa ve komandoluğa evet dedim. Ortalamam 2,68. Elektrik Elektronik Mühendisiyim. Yedek subaylık ve komando olma şansım ne ola ki ? Komando olamam heralde ? Ekim ayı gelse bir an önce
  • Arkadaşlar merhabalar
    Acemi birliğine giderken neler götürmeliyiz yanımızda şampuan sabun tırnak makası terlik havlu diş macunu fırçası vs bunlar gibi şeyleri götürebilimiyiz orda bulabilrimiyiz. Burdan çantamıza hazırlayıpda mı götürsek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: madeup

Arkadaşlar merhabalar
    Acemi birliğine giderken neler götürmeliyiz yanımızda şampuan sabun tırnak makası terlik havlu diş macunu fırçası vs bunlar gibi şeyleri götürebilimiyiz orda bulabilrimiyiz. Burdan çantamıza hazırlayıpda mı götürsek.

Çok güzel bir konuya değindi arkadaş. Bunları şimdiden öğrenmemiz lazım. Son güne kalmasın. Askerden gelen arkadaşlar varsa yazsın bilelim. Bizden çevrenizden gidenlere soralım. Buraya yazalım ki tecrübeli olalım gittiğimizde sıkıntı çekmeyelim

• 359. Dönemden meslekçi asteğmenim. Not ortalaması düşük olup yedek subaylık isteyenler umudunu kaybetmesinler, yedek subay seçiminde not ortalaması sanılanın aksine çok fazla önem taşımıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Herşeyinizi hazırlayıpta gitmeniz daha iyi olur, kafanız rahat olur. Çünkü sizin gibi ordan alırım diye düşünen çok insan olduğu için, kantinlerde uzun kuyruklar oluşuyor. Herkes alamadan bazı önemli malzemeler tükeniyor, yenilerin gelmesi 3-4 günü buluyor sıkıntı çekiyorsunuz. Mesela ben elbise kılıfı yanımda götürmüştüm, kılıf alın emri geldiğinde anında güzel güzel astım eşyalarım kılıfla. Kılıf getirmeyen yüzlerce kişi kuyrukta saatlerce beklediler, bir de kılıflar tükenince elleri boş döndüler. 3-4 gün beklediler, yeni kılıfların gelmesi için.

• quote:

Orijinalden alıntı: congenial_boy

Herşeyinizi hazırlayıpta gitmeniz daha iyi olur, kafanız rahat olur. Çünkü sizin gibi ordan alırım diye düşünen çok insan olduğu için, kantinlerde uzun kuyruklar oluşuyor. Herkes alamadan bazı önemli malzemeler tükeniyor, yenilerin gelmesi 3-4 günü buluyor sıkıntı çekiyorsunuz. Mesela ben elbise kılıfı yanımda götürmüştüm, kılıf alın emri geldiğinde anında güzel güzel astım eşyalarım kılıfla. Kılıf getirmeyen yüzlerce kişi kuyrukta saatlerce beklediler, bir de kılıflar tükenince elleri boş döndüler. 3-4 gün beklediler, yeni kılıfların gelmesi için.

Kılıf derken takım elbise kılıfı gibi mi?

• quote:

quote:

Evet. Takım elbise kılıfı gibi, 4-5 tane lazım oluyor. Askeriyenin kantininde herşey bulunuyor ama dediğim gibi istediğin şeyi istediğin zaman alamıyorsun kalabalıktan dolayı.

• quote:

quote:

quote:

Evet. Takım elbise kılıfı gibi, 4-5 tane lazım oluyor. Askeriyenin kantininde herşey bulunuyor ama dediğim gibi istediğin şeyi istediğin zaman alamıyorsun kalabalıktan dolayı.

Bak bunu hiç bilmiyordum söylediğin iyi oldu

• *ExtraTechx* * kullanıcısına yanıt
    Abicim diploma notunu sıfır girdirmeyi nereden çıkardılar bilmiyorum. Oradaki memur senin diploma notunu girmek zorunda zaten. Diplomayı alman için zaten ortalaman 2.00 olması lazım. Bu arkadaşlar büyük ihtimalle "Sevk Öncesi Hazırlık İşlemlerini" yaptırmıyorlar. Sadece yoklamalarını yaptırıyorlar. Burada bir arkadaşın da başına benzer bir şey gelmişti. Eylül bitene kadar Sevk Öncesi Hazırlık İşlemleri'ni yaptırmak zorundalar. Yoksa bakaya işlemine tabi tutulacaklar.
    24 ekimde belli olacagından sevk tarihine kadar 8-9 gün süremiz olacak..gayet yeterli süre... fazla yüklenip şahsen hammalık yapmaycagım... çünkü orda herşey varmış ilk etapta önemli malzemeleri alsak bana göre yeterlidir. tabanlık,termal içlik, kaliteli çorap diş macunu fırça kilit v.s.... geri kalan bişi olursa ordanda temin edilebilir diye düşünüyorum... zaten kış ayında gidicez hava soguk fazla üst baş kirlenmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jason16 -- 5 Eylül 2015; 0:37:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rascon

Abicim diploma notunu sıfır girdirmeyi nereden çıkardılar bilmiyorum. Oradaki memur senin diploma notunu girmek zorunda zaten. Diplomayı alman için zaten ortalaman 2.00 olması lazım. Bu arkadaşlar büyük ihtimalle "Sevk Öncesi Hazırlık İşlemlerini" yaptırmıyorlar. Sadece yoklamalarını yaptırıyorlar. Burada bir arkadaşın da başına benzer bir şey gelmişti. Eylül bitene kadar Sevk Öncesi Hazırlık İşlemleri'ni yaptırmak zorundalar. Yoksa bakaya işlemine tabi tutulacaklar.

Cevabınız için teşekkür ederim.Yedek subay olan bir arkadaşıma sordum.O da kesinlikle etkilemiyor 0 yazdırmak şeklinde cevap verdi
  • bende üstümdekilerle gidecem. acemide zaten çarşıya çıkılmıyormuş e nerde lazım olacak ustaya geçince ailem felan gönderir. sırt çantasıyla gitmeyi planlıyorum gerekli temel şeyleri koyarım. orada da çanta vercekler zaten
  • 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.