Şimdi Ara

361. dönem (Kasım 2015) Kısa Dönem,Uzun Dönem ve Yedek subay aday adayları (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.455
Cevap
90
Favori
471.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende e-yds ye başvurayım dedim başvurular hemen bitmiş :) yetişemedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler, nedir şu kağıtta yazan sevk öncesi işlemler ? Bu ay yapmamız gerekiyormuş, öyle yazıyor ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: WarriorAngel

Bize verilen kağıdın altında yazan sevk işlemleri ne oluyor ? Başvurdum her şeyimle, oradaki Yarbay komutan "Kasım'da askersin, hayırlı olsun." dedi imzaları atarken. Kağıdın altındaki sevk işlemleri nedir ?

Tecili bitip celp dönemi gelen kişiler için o yazı. 1-30 eylül sevk öncesi hazırlık işlemler için gelin falan filan.

Sen tecili bozup askerliğe başvuru yaptın ve tüm gereken evrakları verdin işlemin tamamlandı yani sevk öncesi hazırlık işlemlerini tamamladın. Seni ilgilendirmiyor o yazı güzel kardeşim.

Ama o tarihler arasında bilgilerinde değişiklik yapmak istersen tekrar başvurup bilgilerini değiştirebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FearMachıne

quote:

Bize verilen kağıdın altında yazan sevk işlemleri ne oluyor ? Başvurdum her şeyimle, oradaki Yarbay komutan "Kasım'da askersin, hayırlı olsun." dedi imzaları atarken. Kağıdın altındaki sevk işlemleri nedir ?

Tecili bitip celp dönemi gelen kişiler için o yazı. 1-30 eylül sevk öncesi hazırlık işlemler için gelin falan filan.

Sen tecili bozup askerliğe başvuru yaptın ve tüm gereken evrakları verdin işlemin tamamlandı yani sevk öncesi hazırlık işlemlerini tamamladın. Seni ilgilendirmiyor o yazı güzel kardeşim.

Ama o tarihler arasında bilgilerinde değişiklik yapmak istersen tekrar başvurup bilgilerini değiştirebilirsin.

Sağolasın :)

• quote:

quote:

quote:

Sağolasın :)

ne demek bende senin gibi sordum ettim öğrendim ne olduğunu :)

• quote:

quote:

aynen arkadaşın dediği gibi, bende geçen gün sordum :))

• Düşecegini sanmıyorum hocam bir çok asteğmen var önceki dönemlerden Sadece Yedek subaylık ıstemıs komandoluga hayır demıs ama gene komando olarak ısparta çıkmış. Ortalaman yüksek büyük ihtimal yedek subaysın. Ama Tsk bu ne yapacağıda belli olmaz..kesin konusamıyorumda. Isparta Komando çıksa bile refüze olup Yolun tuzla'ya düşecek ona göre hazırlan. Kararında etkili olmak istemem ama Komando olma şansın Daha önceki dönemleri takip ettigim için söylüyorum %1i geçmez. Herdönem Yaklasık 700 800 kişi Ispartaya Komando olarak gider 250 300 kişi kalır gerisi Refüze olup trenle Tuzla'ya piyade olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halou212 -- 4 Eylül 2015; 1:30:02 >
  • arkadaşlar hayırlı olsun Suriye ve Irak tezkeresi Meclis'ten geçmiş...

Suriye ve Irak tezkeresi haber linki tıklayın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingsinyor -- 4 Eylül 2015; 1:35:42 >
  • evet arkadaşlar hayırlı uğurlu olsun inşallah...

Hükümete sınır ötesi harekat ve sınır dışına asker gönderme yetkisi veren Irak-Suriye tezkeresi TBMM Genel Kurulu'nda görüşüldü. AK Parti, CHP ve MHP'nin evet oyu kullandığı tezkere kabul edilirken HDP ise hayır oyu kulandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) gerektiği takdirde Sınır ötesi harekat ve müdahalede bulunmak üzere yabancı ülkelere gönderilmesi ve yabancı silahlı kuvvetlerin Türkiye'de bulunmasını içeren Başbakanlık Tezkeresi TBMM Başkanvekili Koray Aydın'ın yaptığı açık oylamanın ardından TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

HDP ise olumsuz oy kullandı. Bakanlar Kurulu sıralarında da HDP'li Bakanlar Müslüm Doğan ve Ali Haydar Konca tezkereye red oyu verdi. Meclis Genel Kurulu'nda AK Parti, CHP ve MHP gruplarının oyu ile kabul edildi.
  • Haziran da sevk öncesi hazırlık işlem formunun çıktısını vermediler.Az önce şubeden çıktıyı alıp bilgilerimi tekrar kontrol ettim.Yedek subay kısmını merak ediyordum hayır demişim
  • Irak-Suriye tezkereleri zaten belirli periyodlarla bitiyor ve hep yenileniyor uzun yıllardır olan bir şey çokta bir önemi yok Amerika izin vermeden Irak'a ve Rusya izin vermeden Suriye'ye girmen mümkün değil zaten kafanıza takmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: halou212

Düşecegini sanmıyorum hocam bir çok asteğmen var önceki dönemlerden Sadece Yedek subaylık ıstemıs komandoluga hayır demıs ama gene komando olarak ısparta çıkmış. Ortalaman yüksek büyük ihtimal yedek subaysın. Ama Tsk bu ne yapacağıda belli olmaz..kesin konusamıyorumda. Isparta Komando çıksa bile refüze olup Yolun tuzla'ya düşecek ona göre hazırlan. Kararında etkili olmak istemem ama Komando olma şansın Daha önceki dönemleri takip ettigim için söylüyorum %1i geçmez. Herdönem Yaklasık 700 800 kişi Ispartaya Komando olarak gider 250 300 kişi kalır gerisi Refüze olup trenle Tuzla'ya piyade olarak

Peki hocam komandoluğa evet deyince çıkabilecek okulları sınırlandırmışmı oluyoruz mesela Isparta yada tuzla dışında istanbul küçükyalı Balıkesir Konya karamürsel Ankara( polatlı etimesgut mamak) İzmir vs. yerlerdede yedek subay okulları var bunların çıkma ihtimali yokmu? Mesela benim arkadaşım geçen sene Kasım celbinde gitti askere komando ve ydk subaylığa evet dedi 3.61 ort. benim gibi iibf mezunu acemiliği hatırlamıyorum ama usta birliğini konyada havacı asteğmen olarak yaptı sen hep Isparta tuzla diyosunya ondan kafama takıldı

• Ben kısa dönem askerlik yapmak istediğimi söylemiştim.Verdikleri kağıtta yedek subay adayı yazıyor.Yedek subaylık bize çıkmaz da,oldu da çıktı,yandık.1 sene bitmez

Yedek subay olma isteğinde hayır yazıyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gök Gürültüsü -- 4 Eylül 2015; 13:05:51 >
  • Gök Gürültüsü kullanıcısına yanıt
    Sonuçlar açıklanana kadar her lisans mezunu yedek subay adayıdır. Hayır desen bile gelme ihtimali vardır.

• 3.74'ler, 3.91'ler vay be. Ben de 2.50'yi görünce ne sevinmiştim halbuki. Bu kadar ortalamanın etki ettiğini bilsem okulu uzatır alttakileri temizlerdim. Bence bu yedek subay işi tamamen gönüllüğe dayanmalı. İstemeyen adamı zorla neden alırlar ki? Benim gibi doğusuyla batısıyla her türlü pisliği çekmeye razı olanlar varken. Belki adam evlenecek, okumaya devam edecek ya da iyi bir işe girecek sen bu adamın planlarını o istemediği halde öteliyorsun. Bu işe gönüllü olanlar eğer yeteri sayıda değilse o zaman sözüm yok ama bu kadar isteyen var. Yazık.
  • Bradley Cooper kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • zaman geçtikçe heycan artıyor arkadaşlar, ben kendimi şimdiden ISPARTA' ya hazırladım, nedense orası çıkacakmış gibi hissediyorum. komandoyada hayır dedim yedek subaylığada, ama nedense KOMANDO olarak kalacağım gibi hissediyorum. hislerimde pek yanılmam ama şu yazı şurada bi kalsın. Sonuçlar açıklandığında herşeyi göreceğiz
  • Bence de gönüllü esasına dayandirilmali yedek subay bu durumda benim şansım yok denecek kadar az beden eğitimi mezunuyum çok farklı düşünmüştüm doğuyu komando olmayı falan istedim bu not ortalaması işi zorlastirdi

• quote:

Orijinalden alıntı: sofitel

Bende e-yds ye başvurayım dedim başvurular hemen bitmiş :) yetişemedim

Canın sağolsun :) Ben yds'ye gireceğim ama öylesine sınava yönelik bir çalışmam olmadı :)
  • 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.