Şimdi Ara

361. dönem (Kasım 2015) Kısa Dönem,Uzun Dönem ve Yedek subay aday adayları (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.456
Cevap
90
Favori
471.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YDS ye bende gireceğim. Bu sınavın yedek subaylığa ne gibi bir etkisi olur?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • e-YDS'ye girseydiniz daha iyi olurdu.
  • Selam arkdaşlar

başvuruyu yaptım ama kağıdın alt bölümünde " 01 eylül 2015 30 eylül 2015 tarihleri arasında sevk öncesi hazırlık işelmleri" gibi bişey yazıyor bu tarihlerde şubeye gidip işlem mi yaptırmamız gerekiyor. Bilgisi olan var mı?. Yada yeni başvuracak arkadaşlar sorabilir mi
  • Emrah92 E kullanıcısına yanıt
    Ben yarın tecilimi bozdurucam öğrenir paylaşırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nu.D.38

Aynen bende 13 eylül de yds ye gireceğim.Belgeleri teslim ederken memura sormuştum bunu.Yds sonucunu eylül sonuna kadar getirirsen bilgilerine ekleriz demişti.

Tamamdır, iyi oldu bu
  • arkadaşlar herhangi bir sağlık sorunu varsa illa askeri hastaneye mi gitmek gerek yoksa devlet hastanesi belgeleri yeterli midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emrah92

Selam arkdaşlar

başvuruyu yaptım ama kağıdın alt bölümünde " 01 eylül 2015 30 eylül 2015 tarihleri arasında sevk öncesi hazırlık işelmleri" gibi bişey yazıyor bu tarihlerde şubeye gidip işlem mi yaptırmamız gerekiyor. Bilgisi olan var mı?. Yada yeni başvuracak arkadaşlar sorabilir mi

Hayırlı olsun öncelikle.Belirtmen gereken bir sağlık sorunu olursa,bilgilerinde ve tercihlerinde herhangi bir değişiklik yapmak istersen yada eksik evrak vermişsen bu tarih aralığında şubeye gitmen gerekir..Diğer türlü gitmenize gerek yok diye biliyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnL3507

Ben de 15 temmuz da giderek tecilimi bozdurdum. Bolumum calısma ekonomisi ve endustri iliskileri. Bakalim nereye ve nasil gidecegiz.

Benimde bölüm Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri.. Bende tecili bozduracağım yarın veya pazartesi. Diploma ve transkript fotokopileri mi lazım sadece. :)
  • IntoTheStorm kullanıcısına yanıt
    Orjinalleri de götürmeyi unutma.
  • Arkadaşlar bende 2 gün önce tecilimi bozdurdum kasımda gidiyorum inşallah
    yedek subaylık tercih ettim ama yds sınav sonuç belgesi yanımda olmadığı için eklemedi dosyama. Sonra getirirsin ekleriz dedi sizce uzun dönem çıkmasına bi katkısı olurmu ? bide puanım da 45 önemlimi puan ?
  • Beyler iyi akşamlar. Size birşey sorcam belki başına gelen olmuştur.
    Geçenlerde tecili bozdurdum kasım 2015 için. Fakat benden transkript ve diploma dışında birşey istemediler. İlk mezun olduğumda tecil yaptırmaya gitmiştim geçen sene. O zaman sanırım fotoğraf filan vermiştim. Tam hatırlamıyorum vermemiş de olabilirim. Yalnız tecil için gidince oradaki memur beni askerlik şubesindeki bir alt kattaki doktora yönlendirdi. Doktor sağlık sorunum olup olmadığımı sordu. Gözlük ve alerji var dedim. Defter gibi birşeye yazdı o kadar. Tecil bozdurmada sağlık raporu sormadılar. Şimdi askeriyeden verilen belgeye baktım. 28.10.2015 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur yazıyor. Altta da yükümlünün 01 eylül 2015 - 30 eylül 2015 tarihleri arasında sevk öncesi hazırlık işlemleri yaptırması gerekmektedir yazıyor. Sevk öncesi hazırlık işlem formunda da hakkımda verilen en son sağlık kararında değişiklik yoktur yazıyor.
    Bu durumda birşey yapmam gerekiyor mu acaba bilen var mı? İşim dolayısı ile izin alamıyorum yoks şubeye gidip soracağım. En kötü eylül sonu gibi bir izin alıp gideceğim.
    Teşekkürler şimdiden.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: IntoTheStorm

quote:

Orijinalden alıntı: AnL3507

Ben de 15 temmuz da giderek tecilimi bozdurdum. Bolumum calısma ekonomisi ve endustri iliskileri. Bakalim nereye ve nasil gidecegiz.

Benimde bölüm Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri.. Bende tecili bozduracağım yarın veya pazartesi. Diploma ve transkript fotokopileri mi lazım sadece. :)

Evet ben sadece diploma ve transkriptin aslini goturdum fotokopileri onlar hallettiler :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hope SOLO

arkadaşlar herhangi bir sağlık sorunu varsa illa askeri hastaneye mi gitmek gerek yoksa devlet hastanesi belgeleri yeterli midir?

Askerî hastaneye sevk ederler.
  • Arkadaşlar bende 349 dönem 12.12.2012 de asker olmuştum. Hiç unutulacak tarih degil. İstanbulda oturuyorum. Acemi birlik iskenderun deniz er egitim alayı usta birliği de kocaeli de yıldızlar su üstünde( koncada yaptım)
    Şunu çok iyi bilin yer veya zaman önemli degil gideceğiniz yer için komutanlarınız ve sizin gibi silah arkadaşlarınızın iyi olması herşeyden önemli. Denir er alayı çıktığında bana herkez tatile gidiyorsun dediler :) ama hiç öyle olmalı 20 bölük vardı toplamda. Ben 10 bölüğe düşmüştüm en lanet bölüktü yağmurun altında ıslattılar bizi bilerek adi herifler hiç unutmam o akşamı. Sonrası kocaeli ye geldim işte istanbul a yakın diye baya sevinmiştim güzelde oldu bazı çarşılarda geldim istanbula. ama çok kötü bir yerdi. rütbelilerin hepsi deliydi. Askerlerde aynı şekilde. Öyle veya böyle geçti ama zordu yani. 130 günün 125 günü bulgur pilavı vardı ve kokuyordu çok kötüydü :)

Hakkınızda hayırlısı olsun. Doğu da her zaman değeriniz olur ama batıda bunu beklemeyin.

• Paramedik 112 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • 2 sene önce üni bitince tecil yaptırmıştım kasım da gidecem diye biliyorum da kısa dönem veya yedek subay olma isteğini ne zaman seçiyoruz arkadaşlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • lido kullanıcısına yanıt
    şubeye gidip kayıt işlemlerini yaparken diplomanı götürüyorsun orada soruyorlar yedek subay olmak ister misin diye. Ama her isteyeni de seçmiyorlar tabi. İhtiyaca göre seçiyorlar. İstemiyorum desen bile yedek subay olma ihtimalin her zaman var. Mesleğine göre vs değişiyor bu oran.
  • Emrah92 E kullanıcısına yanıt
    Yazdığınız kayıt işlemini ne zaman yapıyoruz peki eylül ekim ayında falan mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • lido kullanıcısına yanıt
    2015 Kasım Celpi İçin Son Başvuru Tarihi: 15 Ağustos 2015'dir.
  • Önceki sayfalarda meslek, şehir ve doğum tarihi yazalım demiştim. Yazanları liste haline getirdim. Bu listeyi devam ettirelim lütfen. İlerde lâzım olacak. Gideceğimiz yerler belli olduğunda onları da ekleriz. Listeyi kopyalayıp son satırı kendinize uygun şekilde doldurursanız, liste kendiliğinden güncel kalacak ve tüm sayfalarda görüntülenecektir.

01- isokocak: Avukat, Aksaray, 1988
    02- Paramedik 112: Paramedik, İstanbul (Ankara, Aksaray), 1990
    03- wogi: Maliye, Bursa, 1993
    04- Exnuc: Coğrafya, İstanbul, 1987
    05- vabab: Bilgisayar, işletme; ???, ???
    06- champ4ever: Mimar, İstanbul, 1989
    07- mutevaziadam: Uluslararası ilişkiler, İstanbul, 1988
    08- _DIESEL_: Turizm, Polonya, 1988
    09- Black Hawk.: İşletme, ???, ???
    10- Emre9110: Elektrik mühendisi, İstanbul, 1990
    11- UGRCRL: İşletme, hakem; ???, ???
    12- Mcuk, RTS, İstanbul, ???
    13- srhtkya: Fizik mühendisi, İstanbul, 1990
    14- Quarell: İşletme, Sakarya, 1992
    15- nckr: Pazarlama, İşletme; İzmir, 1991
    16- AnL3507: Çalışma ekonomisti, İzmir, ???
    17- unicornek: Avukat, Kocaeli, 1992
    18- YEK: ???, Tekirdağ, ???
    19- digital90: Bilgisayar, Ankara, ???
    20- Deep Rex: Avukat, ???, ???
    21- yunusemregencturk: Avukat, Çanakkale, ???
    22- CyFlush: İşletme, Sakarya, 1991
    23- Emrah92: ???, İstanbul, ???
    24- semmuz: ???, ???, 1990
    25- ufkk28: Fizik, ???, 1988
    26- gnc_teksas: AÖF, ???, 1992
    27- hakaniko: Bilgisayar, İstanbul, 1991
    28- denizlion: ???, Niğde, 1989
    29- ibrhmkrtglu: Makine mühendisi, ???, ???
    30- akay91: Mekatronik mühendisi, ???, ???
    31- thekodz: RTS, İstanbul, ???
    32-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paramedik 112 -- 24 Temmuz 2015; 16:32:02 >

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.