Şimdi Ara

361. dönem (Kasım 2015) Kısa Dönem,Uzun Dönem ve Yedek subay aday adayları (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.456
Cevap
90
Favori
471.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tecilinin süresi bitmemiş ise evet yeniden tecil ettirebilirsin. Ben yapmıştım.
  • Arkadaşlar aöf'den bu yıl mezun oldum işletme fakültesi mezunuyum 3,21 ortalamam var ve futbol hakemiyim ben as teğmen olarak yapmak istiyorum. Ne kadar sanşım var bir ön görüsü olan varmı ?
  • UGRCRL kullanıcısına yanıt
    Bu öngörüyü burda hiç kimse yapamaz kardeşim
    Bende işletme mezunuyum bende senin gibi yedek subaylık istiyorum
    Fakat buna karar verecek yer Asker alma birimidir
    Bizim şansımız maalesef ordunun ihtiyacına bağlı olarak % 5 dir.
  • ayebes09 A kullanıcısına yanıt
    Kısmet inşallah gönlümüze göre olur yapıcak bir şey yok, teşekkür ederim.
  • arkadaşlar aöf diplomasında mezun tarihi 25 mayıs 2015 olarak girilmiş.Ben ağustos'ta mı gitmeliyim askeriyeye kasım celbine almaları için
  • quote:

Orijinalden alıntı: Richard Parker

arkadaşlar aöf diplomasında mezun tarihi 25 mayıs 2015 olarak girilmiş.Ben ağustos'ta mı gitmeliyim askeriyeye kasım celbine almaları için

Agustosun süresi doldu ne zaman gidersen git (15 agustosa kadar diye biliyorum) kasım celbine alırlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • %50 mi? Gerçek mi bu. Hiç sanmıyorum bizim fakülteden mezun olanların olma ihtimalinin % 50 olduğunu.. Demek değiştiremiyoruz.. Yok yahu askerlik yapmamı engelleyecek ciddi bir ameliyat değil.. Apandisit.. Kasım'da gittiğimde 5,6 ay geçmiş olacak üstünden bi sıkıntı olmaz heralde.. Teşekkürler bu arada cevaplar için..

• Bu listedeki yerler yalnızca karacılar için geçerli olmalı.
  • Ehliyet isini hangi asamada belirtiyoruz ? Tutupta vermesek nolur ? Benim varda tecrube yok bide orda dayak yemeyelim

• Emre9110 kullanıcısına yanıt
    Kıdem tazminatında sorun olmaz.İşyeri karşılıklı anlaşmaya dayalıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quarell

Ehliyet isini hangi asamada belirtiyoruz ? Tutupta vermesek nolur ? Benim varda tecrube yok bide orda dayak yemeyelim

ben 357 kısa dönemdim
    acemi birliğinde ehliyetlik bişey yok.en azından ulaştırmacı olmazsınız diye düşünüyorum.öyle olsa bile ulaştırmacı olsanız araba kullandırıyorlar.burdur da uzun dönemlere ehliyet verildi (askeri ) bize ne araba kullandırdılar ne de ehliyet verdiler ..

nüfus cüzdanınız ve ehliyetiniz elinizden alınıyor zaten.ben vermesem diye bişey yok.belki saklarsınız göstermezsiniz ama alıyorlar.kişisel dosyanıza koyuyorlar.yemin töreninden önceki gün yol paranızı,ehliyetinizi ve kimliğinizi veriyorlar öyle hatırlıyorum ( kasım 2014 )

neyse önemli olan usta birliğiniz.çünkü orada daha fazla zaman geçireceksiniz.usta birliğine teslim olduğunuz gün akşamında yada teslim olur olmaz duruma göre yere göre değişir.kaydınız yapılıyor.kazan mevcuduna dahil ediliyorsunuz.o zaman kimliğinizi elinizden alacaklar.ehliyetiniz var mı diye soruyorlar.ben var dedim al burda diyerek verdim sizde verin bence.

1 hafta sonra birliğe kısa dönemlerden şoför olacağız dediler.beni connect şoföru yaptılar.
    tavsiye ederim.çünkü zamanının bir kısmını araba kullanarak ve kışla dışarısında geçirmek paha biçilemez.
    herkes elinde süpürge çöp torbasıyla mıntıka yaparken ben gaza basıyordum
    en amele işlerden yırtlarsın
    eğitimden yırtarsın
    prestijli bi iştir.

fırsat sunulursa kesinlikle kaçırma.

ama sorumlulukları da var.bir kazaya karışırsan yada kaza yaparsan ve üstelik hatalı sen isen sıçtın

• Arkadaşlar radyo televizyon sinema mezunuyum uzun dönem askerlik yapmayı çok istiyorum hemde çok.Acaba benim bölümümden alırlarmı bu iletişim, telsiz muhabbetlerine felan.Birde doğu görevi çıkma olayı hep şansmı.Pazartesi tecil ettiricem en yüksek oranda çıkması için hangi zamanda başvurmalıyım acaba?
  • Sürücülük her yerde rahat olmaz. Araçtaki her şey sana zimmetli oluyormuş. Sorun çıkınca size ödetiyorlarmış. Başkası vursa yine sorun olyormuş.
  • Bir sorum daha var bir ara anket gibi bir şey yapmışlardı benimle ilgili.. İşte sol gözünü kapatabiliyor musun,komando olmak ister misin vb. Ben komando olmak isterdim sorusuna evet demiştim hayır deseydim değişen bir şey oluyor muydu,bu anketi tekrar yapıyorlar mı,yapmıyorlarsa da değiştirmek istersem seçeneği değiştirebilir miyim?
  • Arkadaşlar, Kasım celbine gitmek için son başvuru tarihlerine bakıyorum bir yerde 15 ağustos bir yerde 30 ağustos diyor.Hangisi doğru acaba?
    Bir de son 2-3 günde başvuru yapmanın bir zararı olur mu?
  • *ExtraTechx* * kullanıcısına yanıt
    28 AGUSTOS SON ÇÜNKÜ 29-30 AGUSTOS HAFTA SONUNA DENK GELİYOR. SON İKİ ÜÇ GÜN BOZABİLİRSİN SIKINTI OLMAZ AMA ARALIK AYINDA GİTME RİSKİN OLABİLİR YANİ 361/2 GİDEBİLİRİSİN.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UGRCRL

28 AGUSTOS SON ÇÜNKÜ 29-30 AGUSTOS HAFTA SONUNA DENK GELİYOR. SON İKİ ÜÇ GÜN BOZABİLİRSİN SIKINTI OLMAZ AMA ARALIK AYINDA GİTME RİSKİN OLABİLİR YANİ 361/2 GİDEBİLİRİSİN.

Çok teşekkürler.Yani ben ne kadar erken başvurursam o kadar erken mi gidiyorum?Fazla geciktirmeyip kasımda gitmek en mantıklısı o zaman
  • *ExtraTechx* * kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. İlk fırsatta boz eğer kasım'da gitmek istiyorsan.
  • Merhaba arkadaşlar.

Bu konularda oldukça cahilim. Kafamdaki soru için bugün biraz araştırma yaptım ancak tatmin olamadığım için sizlere sormak istedim. Lisans diplomamı geçen hafta aldım. Bazı sebeplerden ötürü kısa dönem değil uzun dönem askerlik yapmayı düşünüyorum. En erken kasım ayında gidebileceğimi biliyorum. Ancak gelecek temmuzda da evleniyorum. Uzun dönem askerlik 12 ay olduğundan bu benim için sorun oluyor. Aklıma eş durumundan tayin gibi bir çözüm geldi. Nişanlım hemşire, iki senesi ağustosta doluyor, ocak ayında da tayin isteme hakları var hemşireler olarak. Yatmış sigorta günüme bakmadım ama 12 ay civarlarında olduğunu düşünüyorum (Okurken çalışmıştım.). Nişanlımla hükümet nikahı kıydı

Verdiğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailarilik -- 13 Temmuz 2015; 13:39:07 >
  • ismailarilik İ kullanıcısına yanıt
    Senin konu çok karşık sen bunu askeriyeye gidip netleştir fakat bildiğim kadarıyla as teğmenlerin tayin konusu yok.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.