Şimdi Ara

361. dönem (Kasım 2015) Kısa Dönem,Uzun Dönem ve Yedek subay aday adayları (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.456
Cevap
90
Favori
471.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçici diplomamız ile başvurabiliyoruz değil mi ?
  • Uluslararası İlişkiler mezunuyum, yaş 27, uzun dönem daha cazip gibi ama avantajı nedir, dezavantajı nedir, çıkma şansı nedir. Elbette sınava tabii tutulur, ihtiyaç dahilinde genellikle seçilen meslek grubundan pek kimse yoksa alım olabilir diye düşünüyorum.

Ayrıca özellikle uzun dönem yedek subaylığı yapıldığında, KPSS'ye az da olsa hazırlanabilme ihtimali nedir? Haftasonları dersaneye gidilebilir mi?
    Veyahut kısa dönemde, düştüğün yer rahat diyelim, akşamları iştimadan sonra inzivaya çekilip, ders çalışma ihtimali nedir? Onlarca kitap bitirenler oluyor, orasını da düşünün.

Ayrıca gözlerden birisi 1,75, diğeri 0,5 bozuk.

Ayrıca yeni mezun oldum, orijinal diplomayı bunlar bir seneye anca veririz diyorlar, bu yüzden geçici belge ve fotokopileriyle gideceğim. En yakın şubeye mı gitmek gerekir yoksa o yukardaki listede Kasım celbi olana mı gitmek gerek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutevaziadam -- 8 Temmuz 2015; 16:35:30 >

• Arkadaşlar durum biraz acil şu anda Polonyada Avrupa birliği gönüllülük projesi kapsamında çalışıyorum bugün eve mektup yollamışlar bakaya kaldığım yönünde ;

1- Ağustos 2015 celbinde sevke tabi olmanıza rağmen sevk öncesi hazırlık/sevk işlemlerinizi yaptırmadığınızdan bakaya durumunda bulunmaktasınız.

2. 1111 Sayılı Askerlik Kanunu'na göre, celp ve sevk işlemlerine ait tebliğ mahiyetindeki duyurular Türkiye Radyo - Televizyon Kurumu (TRT) aracılığı ile yapılmaktadır. Yapılan tebligate rağmen sevk işlemini zamanında yaptırmayanlar hakkında idare ve adli yaptırımlar uygulanmaktadır.

3. İleride üzücü ve olumsuz durumlarla karşılaşmamanız için; öğrenci, hapis veya sağlıkj nedeniyle hastanede bulunuyor iseniz, yurt dışında işçi/işveren/meslek veya sanat mensubu/gemi adamı statüsünde bulunuyorsanız durumunuza ait belgeyi en yakın askerlik şubesine göndermeniz veya sevk işleminizi yaptırmak üzere en yakın askerlik şubesine nüfus cüzdanınız ile birlikte müraacat etmeniz gerekmektedir. Bilgilerinize rica ederim.

Buraya da tecil belgemi yüklüyorum;

361. dönem (Kasım 2015) Kısa Dönem,Uzun Dönem ve Yedek subay aday adayları

Neden Ağustos celbi yazmış tecil belgesinde Kasım celbi yazdığı halde ? bilen varsa bir el atsın hayrına hiç anlamıyorum askeriye bürokrasını şu anda yapmam gereken nedir burda bulunduğum yada projede faaliyet gösterdiğime dair belgeleri konsolosluğa versem durum çözülürmü ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _DIESEL_ -- 8 Temmuz 2015; 16:47:41 >

• _DIESEL_ kullanıcısına yanıt
    ASkerlik şubesine git.Çözülür
  • Arkadaşlar merhaba öncelikle, bende kasım celbinde askerim hayirlisiyla. Ydk. Sby. Gidebilir miyim s vs teranelerine girmiycem ama merak ettigim aof isletmeden mezun olup da daha once ydk sby olarak askerligini yapmış var midir? En azindan düşük de olsa boyle bir ihtimal var mi yani onu merak ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birkaç kişi var diyor da şehir efsanesi olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutevaziadam

Uluslararası İlişkiler mezunuyum, yaş 27, uzun dönem daha cazip gibi ama avantajı nedir, dezavantajı nedir, çıkma şansı nedir. Elbette sınava tabii tutulur, ihtiyaç dahilinde genellikle seçilen meslek grubundan pek kimse yoksa alım olabilir diye düşünüyorum.

Ayrıca özellikle uzun dönem yedek subaylığı yapıldığında, KPSS'ye az da olsa hazırlanabilme ihtimali nedir? Haftasonları dersaneye gidilebilir mi?
    Veyahut kısa dönemde, düştüğün yer rahat diyelim, akşamları iştimadan sonra inzivaya çekilip, ders çalışma ihtimali nedir? Onlarca kitap bitirenler oluyor, orasını da düşünün.

Ayrıca gözlerden birisi 1,75, diğeri 0,5 bozuk.

Ayrıca yeni mezun oldum, orijinal diplomayı bunlar bir seneye anca veririz diyorlar, bu yüzden geçici belge ve fotokopileriyle gideceğim. En yakın şubeye mı gitmek gerekir yoksa o yukardaki listede Kasım celbi olana mı gitmek gerek?

Mezuniyet belgesi kâfi. Herhangi bir subeye git. Rahatlık yerine, komutanlara ve görevine göre değişir

• arkadaşlar askerlik şubesinde yedek subaylıkla beraber komando olmak istermisin sorusuna "evet" cevabını veren kişiye %100 komandoluk çıkacak diye bir kaide varmıdır yani her evet diyeni komando yapıyolarmı?
  • Kesin değil. Muayenesi yapıldıktan sonra herhalde komando olmaya elverişli olanlardan da seçim yapıyorlar.

Bu arada ASAL'ın sitesi yenilenmiş.

Bir de borşür ekleyeyim:http://www.asal.msb.gov.tr/Content/Upload/Docs/askeralma/Bilgilendirme_Brosuru.pdf
  • Arkadaşlar Merhaba bugün başvurumu yaptım ve kasım da Askerim allahın izniyle..Başvuru yapacak arkadaşlar Diplomanızın aslı yanınızda bulunsun,bunun yanın da benden istenen belgeler ise 3 Adet Diploma fotokopisi ve 1 Adet transkrip fotokopisi oldu..Vesikalık fotoğraf vs kesinlikle gerekmiyor Web camdan 2 saniyede hallediyorlar,Sakal falan sıkıntı olmuyor
  • Hayırlı olsun.

• Teşekkürler kardeşim,hepimiz için hayırlısı olsun
  • Bugün eve 1 ekip sivil gelmis beni goturmek için bereket yurtdisindayim.

Yukarda tecil belgemi de attım kasim celbinde gidecek adama ne demeye kacak muamelesi yaparlar ki benim eylülde şubeye ugramam gerekmiyormu ?

• https://www.facebook.com/groups/985037751527427/
    face 361. döenm kasım celbi için grup
  • quote:

Orijinalden alıntı: _DIESEL_

Bugün eve 1 ekip sivil gelmis beni goturmek için bereket yurtdisindayim.

Yukarda tecil belgemi de attım kasim celbinde gidecek adama ne demeye kacak muamelesi yaparlar ki benim eylülde şubeye ugramam gerekmiyormu ?

Olur böyle vak'alar, Türk polisi yakalar.

Evde o belgenin ikincisi yok muydu? Şahsen başvurmasanız bile ailenizden birisi o belgeyi şubeye götürünce sorun çözülür herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: digital90

Seçenekler bunlar arkadaşlar ilk sayfaya koyabilirsiniz.

https://drive.google.com/file/d/0B77uRt6xAdr7dTRHTkpHaElzQms/view?usp=sharing

28 farklı şehir var. Listeyi şehirlere göre sıraladım. Bu listedeki yerlerden başka bir yer çıkmayacak mı?

https://yadi.sk/i/4RIr6ZX2hmyBM

• Benim tecil 31.12.2015'te bitiyor ama ben 2016 Şubat'ta gitmek yerine bu Kasım'da gitmek için tecili bozduracağım. Tarihleri ne zamandı yahu bi araştırayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: tahrikk

quote:

28 farklı şehir var. Listeyi şehirlere göre sıraladım. Bu listedeki yerlerden başka bir yer çıkmayacak mı?

Bunlar harici çıkma şansı yok mu yani?

• @IntoTheStorm En kısa sürede başvurmanı tavsiye ederim. Süre dolmamış olsa dahi yeterli asker alındığında sonraki dönemde askere alıyorlarmış diye duymuştum.
    @özket Kesin bir bilgim yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: özket

quote:

Orijinalden alıntı: tahrikk

quote:

Bunlar harici çıkma şansı yok mu yani?

Kendi sitesinden indirdim ben

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.