Şimdi Ara

3600x kendiliğinden hız düşüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar çok değişik bir problemim var pcyi aldıktan yaklaşık 5-6 sonra oluşmaya başladı.

Pcyi açtığım zaman cihaz 0.53 veya 1.50 ghz civarında takılıyor. Pcyi yeniden resetlediğim zaman düzeliyor. Bunu örneğin 5 kez pcyi açtığımda 1 kez yapıyor.

Oyun oynadığım zaman veya internette takıldığım zaman hız düşme söz konusu değil. Sadece pcyi açtığım zaman yapıyor.

• Nasıl keşfettiniz bunu problem ne oldu tam olarak?

• Mxsr kullanıcısına yanıt

Hocam pcyi alınca bir problemim yoktu. Her bilgisayarı açtığımda hız normal olarak seyrediyordu. Ghz düşünce pc kasmaya başlıyor yavaş hareket ediyor o şekilde farkettim.

• uppp

• Anakart marka modeliniz nedir? Bende de 3600x var MSI B450 Gaming Plus Max ile kullanıyorum. Bios OC menüsünden CPU voltajını override moduna alıp elle 1.3125 olarak girdim. Voltaj 1.40 lara falan çıkmadan boost hızlara çıkabiliyor. Herhangi bir saat hızı düşme sorunu da yaşamıyorum. Deneyin faydası olabilir.

• CueMaker kullanıcısına yanıt

Hocam aynı anakartı kullanıyoruz. Ara sıra yapıyor böyle. Pcyi açtığımda 0.53-0.54 ghz ya da 1.50 ghz oluyor. Direkt pcyi açar açmaz böyle. Yeniden başlatınca ağır oyunlar oynasam dahi düşmüyor.

• Ken Block43 kullanıcısına yanıt

hocam sistemde sıvı soğutma varsa pompa ayarı düşük modda olduğundan yapıyordur bunu. Biostan pompayı son hıza alıp deneyin sorununuz çözülecektir

• Afacan Dennis kullanıcısına yanıt

Malesef hocam sıvı soğutma yok. Bana yazılımsal gibi geldi sanki. Çünkü ilk 6-7 ay yoktu. Sonradan oluşmaya başladı. Format da atmak istemiyorum kaldı öyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.