Şimdi Ara

3600 vs 2700x

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
67
Cevap
0
Favori
2.023
Tıklama
Giriş
    767 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    NoSky

Floating point bandwith, Zen+ mimarisine gore neredeyse iki kati; ipc’de ise %15 daha iyi bir mimari olan Zen 2 varken, 2700x alinmaz.

Cok oyun oynamiyorun diyorsun. Butceni biraz daha zorlayabilirsen, 3700X al gec. Aradigin sey multitasking ise, her turlu isini gorur. Yeni seriyi bekleme bence, teknolojinin sonu yok maalesef

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    11107 Mesaj
    Kullanım alanınıza göre 2700x alın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Hocam sentetik testlerin oyun konusunda verimliliği tartışılır, 8 çekirdeği birden aynı saat hızında (3600ün)çalıştırmak çok kolay olmayacaktır bunlar ayrı konular, ama en başında ben de aynı şeyi söylemiştim "eğer amaç oyunsa" yok render vs iş ile ilgili durumlar varsa tabiki 2700x değerlendirilebilir. Ama aynı ikileme ben de düştüm, inanın oyun performansları olsun emülatör vs performansları olsun kıyaslanacak gibi değil.

|
    |
    refarans olumlu alışveriş:@salom(xbox360 ps3 takasladım) @corvus_corvusan(dreamcast,xbox,gba-pc takasladım)@aftermath666(xbox360 aldım) @free-4(psp aldım) @cahitdikici(ps2-nintendo ds takasladım,ps1 sattım)@ilkbilir(xbox aldım,oyun aldım,god of war3-uncharted takasladım)@ fred78(birçok alışveriş)@yurt(psp sattım)@SonyPSP(dsLite sattım) @timefreezer(gamecube sattım)@recepyarmali(ps3 oyunları sattım)@mehmetazz(5800 sattım)@nuribaras(blu-ray film sattım(2012)@bestnewyorker(ps2 sattım)@berkem89(IpodTouch sattım)@m.kutsal(xbox360 sattım),@Nosferatu`(ps3 sattım)ve birçok unuttuğum alışveriş...
  • Yarbay
    12605 Mesaj
    3600 al, beğenmez isen 2700x ile takaslayacak bir ton kişi bulursun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Bende geçen hafta aynı kararsızlığı yaşayıp konu açmıştım. 3600 cidsi şekilde tek çekirdek performansında önde. Çoku çekirdek skorlarıda birbirine çok yakın. Oyun için ekran kartı besleme konusunda 3600 çok daha başarılı olacaktır. Ben %50 oyun %50 rendering kullanımı olarak 3600ü siparişledim bekliyorum. Hiç oyun oynamak gibi bir düşüncen yoksa 2700x mantıklı olabilir. Ama arada oyunda oynayacağım diyorsan cevap belli 3600. Çoklu çekirdek isteyen kullanımda minik bir fark yaşarsın anca

|
    |
    MSI Z390 MEG ACE Motherboard---Intel Core i9 9900K Cpu 5 Ghz All Cores---Corsair Dominator Platinium RGB---(4x8)32GB 3200Mhz CL16---Corsair HX1200 1200W 80 Platinium Psu---Corsair Hydro Series H115i RGB Platinum 280mm Liquid Cooler---Msi GeForce RTX 2080Ti GAMING X Trio 11GB---Samsung 960 Evo 500GB Nvme M.2 SSD 3200/1800---Crucial P1 1TB Nvme M.2 SSD 2000/1700---Phanteks Evolv X Case---Phanteks 3x Halos Lux RGB Kit---Phanteks Vertical Gpu Holder Kit---Phanteks M5 Digital Rgb Led Strip---Asus VG32VQ 31.5" WQHD 2560x1440 144Hz 1ms---Steelseries Apex 7 Mechanical Rgb Keyboard---SteelSeries Rival 600 Rgb Mouse---Steelseries Arctis 5 2019 Edition---SteelSeries QCK Prism Cloth XL RGB Mouse Pad---Corsair ST100 RGB 7.1 Sound Card + Stand---Barrowch Digital M.2 Cooler---Cooler Master Black-White Sleeved Cable Kit---Cooler Master Mastergel Pro Thermal---Corsair iCUE QL140 RGB 140mm Dual Fankit + Lighting Node Core Controller---Corsair iCUE QL140 RGB 140mm 1x Extra Fan
  • Yüzbaşı
    453 Mesaj
    Sen 3600 al hocam ben üstünü verir 2700x takas ederiz

|
    |
    Kendisi 2700x almış olan arkadaşların, bu şekilde kendi işlemcilerinin değerlerini koruma çabalarını takdir ediyorum, ama "çok az fark var" falan demek komik. Tarihin belki de en ciddi tek çekirdek performansı artışı var, oyunlarda fazla thread işe yarıyor olsaydı amd fx serisinde dünya lideri olurdu.

refarans olumlu alışveriş:@salom(xbox360 ps3 takasladım) @corvus_corvusan(dreamcast,xbox,gba-pc takasladım)@aftermath666(xbox360 aldım) @free-4(psp aldım) @cahitdikici(ps2-nintendo ds takasladım,ps1 sattım)@ilkbilir(xbox aldım,oyun aldım,god of war3-uncharted takasladım)@ fred78(birçok alışveriş)@yurt(psp sattım)@SonyPSP(dsLite sattım) @timefreezer(gamecube sattım)@recepyarmali(ps3 oyunları sattım)@mehmetazz(5800 sattım)@nuribaras(blu-ray film sattım(2012)@bestnewyorker(ps2 sattım)@berkem89(IpodTouch sattım)@m.kutsal(xbox360 sattım),@Nosferatu`(ps3 sattım)ve birçok unuttuğum alışveriş...
  • Yüzbaşı
    767 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    NoSky

Hocam bu forumda kimse teknik bilgiyi dikkate almiyor. Yormayin kendinizi :)

|
    |
    cobainn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4929 Mesaj
    indirim var diyolar ama msi indirimi tas catlasin diger magazalara gore 200 lira fark ediyor su 3700x 1800 falan olsa alacam da..

|
    |
    2gun once İstanbuldan sıfır 2700 aldım 900tl ye ryzen 1200u 250tlden sattım.

Gayet memnunum ıyıkı 3600 almamısım
    |
    |
    msi gaming plus max ve ryzen 2700x aldim,hayirlisi olsun .anakarti direk vatandan %18 indirimle aldim
    ram kaldi

|
    |
    Bu gün sistemi kurdum eski sistemimden farkı söyleyeyim

beklentim 2 kat artması yönündeydi ,artmadı malesef pek beklentimi karşılamadı ama 3600den daha iyi olduğu kesin benim için.

i7 2600k 9 adet açıyordu ve işlem başı %19 cpu yiyordu,kısıtlamalarla beraber 9 tane açıyordu ama arkada anca chrome açabiliyordum başka birşey açamıyordu

Şimdi ryzen 2700x 2600kdan %50 en az çekirdek gücü fazla
    4 gerçek 8 sanaldan 8 gerçek 16 sanala geçtik

genel anlamda mimari 10 sene ileride,herşey en az 2 kat iyi ancak,ortaya çıkan senaryo 2 kat iyi olmadı.

9 sanal pc ile tekrar denedim arkada oyun oynatacak kadar alan tanıyor bana ama sarhoşlaşma başlıyor ufaktan,cpu da kısıtlamasız %70leri gördü 9 sanal ile,kısıtlamayla 40lara indirdim ama performans olarak düşüş yaşadı,ayrıca acayip ısındı 84 dereceleri gördü wraith prism ile,demek ki xeon 24 çekirdek falan lazımmış bana,en azından arkada bir iki program açabilecek ama ben sanal pc sayımı 17ye çıkarıp arkada az buz çalışırım diyodum mümkün değil 17ye belki çıkar ama başka birşey yaptırmaz

• Yarbay
    4781 Mesaj

process lasso kullanın

4/8lik bir ccx'e 2600k ile açtığınız kadar şeyi açıp diğer 4/8 ile de ağır oyunları bile oynarsınız

ya da 6/12lik kısma açabildiginiz kadar açıp 2/4lük kısmı kendinize ayıracaksınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yamaci1771 -- 18 Mart 2020; 22:42:9 >
    |
    |
    Infernall kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hiç kullanmadım ilk defa duydum bunu tam olarak nedir mevzusu? virtual machine ayarında zaten istenilen kadar kısma yapılıyor ama ne kadar kıssan da performanstan kayıp olmuyor yani %70 kısayım %20 gibi bir kazanç geliyor bana
    |
    |
    yamaci1771 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

işlemleri işlemci çekirdeklerine atayabiliyorsunuz ve kayıt da edebiliyor

tam olarak nasıl bir düzenek oldugunu bilmiyorum ama process lassoyu bi inceleyin belki işinize yarayabilir, aşırı fazla cekirdekli işlemciler söz konusu olunca windows schedulerı pek de verimli değil
    |
    |
    Infernall kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

teşekkür ederim çok emin değilim tek çekirdeğe mi yükleniyor yoksa hepsine mi misal sanal pcde 1 çekirdek veriyorum ama belki de hep aynı çekirdeğe yüklendiğinden performans baya düşüyor yoksa ortada o denli işlem yapılmıyor ,bu dediğin programı indirdim deneyeceğim hiç bakmamıştım şimdi hangi çekirdeğe ne kadar yükleniyor onu da bulsam iyi olacak acaba bu program gösteriyor mu bakayım
    |
    |
    yamaci1771 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: cobainn

Kendisi 2700x almış olan arkadaşların, bu şekilde kendi işlemcilerinin değerlerini koruma çabalarını takdir ediyorum, ama "çok az fark var" falan demek komik. Tarihin belki de en ciddi tek çekirdek performansı artışı var, oyunlarda fazla thread işe yarıyor olsaydı amd fx serisinde dünya lideri olurdu.
    İyide fx serisinin multi çekirdek skoru da zayıf

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
SEO
Canlı Tv izle
Orjinal Laptop Yedek Parça
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.