Şimdi Ara

360. Dönem(AĞUSTOS 2015) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları(Form Eklendi) (44. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.955
Cevap
34
Favori
141.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yanıltıcı bir bilgi vermedi, TRT duyurusunda ki tarihi söyledi, sanırım sen oraya hiç bakmamışsın kardeşim.
  • Yol paralarıda 24 ü itibariyle yatar dimi arkadaşlar?

Bir gün daha geçti sayılır sabır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: antepx

eyvallah kardeş...

bedelli yapaydın bari :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dehşetengiz

quote:

Orijinalden alıntı: ogretmen_86

quote:

Orijinalden alıntı: Dehşetengiz

bu yedek subay adaylığı için sınava filan girilmiyor mu internette öyle yazıyor, ben girmedim öyle birşeye

geçti o devirler delikanlı sen hangi siteden kaç yıl önceki güncellenmemişten bakıyosundur

kartlaştık bile artık yav ne delikanlısı, 2013 ten bulmuşum bir tane

ben herşeyi tam olarak yapmadım gibime geldi, yabancı dil belgesi de vermedim farketmez diye acaba o etkiler mi yeri :D

boşver kasmana gerek yok yds belgesinin çok mühim oldğunu sanmam :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Hero-

Yanıltıcı bir bilgi vermedi, TRT duyurusunda ki tarihi söyledi, sanırım sen oraya hiç bakmamışsın kardeşim.

Boşver dostum cevap vermeye değecek biri
    değil gülüp geçiyorum askerde bunun gibilerle çok karşılaşacağız çünkü..

• quote:

Orijinalden alıntı: Pisces3588

Cevabın için sağolasın, sana hayırlı tezkereler. Küçük bir valize dediğin gibi 1-2 tshirt, pantolon ya da beyaz ve yeşil bir kaç tane iç çamaşırı alsam, ona da el mi konulacak?

Yanıma hiç bir şey almadan mı gitmem daha doğru olur eğer acemilik döneminde kullanmama izin yoksa, bir de banka kartımı yanıma alacağım, bilmiyorum güvenlikli mi?

sonuçta parasız da olmaz yanımızda bir miktar para alsakta çalınma riski olur mu? temizlik ürünlerini de yanımda almam da sıkıntı yok sanırım dediğin gibi, çok kalitesizse

para işi yere göre değişiyor.bazı yerler sadece ziraat kart kullanırken bazı yerlerde tüm kartlar geçiyor.tavsiyem debit kart(banka kartı) lardan yanınıza almanız.kredi kartı çalındığında şifresiz işlem yapılabilmekte fakat debit kartlar şifresiz çekmiyor.yanıza mutlaka bir miktar nakitte alın(50-100 tl gibi).birde benim acemi yerinde (kütahya) bozuk para atıp çalışan kola,kahve,bisküvi makinaları vardı.içeri bozukcu amca dediğimiz bir amca gelirdi 2-3 güne para bozdururduk.siz yanınıza bir miktar bozuk para(20 tl mesela) alıp girin her ihtimale karşı.

acemide çoğu şeyde sıkıntı yapabiliyorlar.düz renk tercih edin götüreceğiniz şeylerde.tsk 2 fanila 2 atlet 2 slip don veriyor.bunlar grimsi bir renkte.beyaz götürmenizi pek tavisye etmem acemi için.düz yeşil gri yada mavi tonlarında iç çamaşırı ve tshirt sorun olmaz.

temizlik ürünlerinde sıkıntı yaratmıyor istediğiniz gibi sokabilirsiniz.acemi birlikleri genelde kalabalık olduğundan dolap hacimleri küçük oluyor.yanınıza bolca çorap alın derim malum yaz ayı bot yakar.yıkamaklada uğraşmayım diyorsanız bolca olması iyi olacaktır.tsk 4 adet veriyor ondanda.bunların yanında bir gri tshirt,bir şort,1 eşojman takımı da veriyor.zaten 21 gün acemilik.çok fazla yüklenmeye gerek yok.acemilik bitişinden sonra illaki yol izniniz oluyor.1 gün yol izni verdiği takdirde(bu ikametgah adresinin birliğe km uzaklığına göre belirleniyor) yemin töreni sonrası 2. gün birliğe katılmanız gerekiyor.bu süreçte eviniz yakınsa gidip gelirsiniz olmadı aileniz getirir usta birliği için eşya gerekirse.

genel olarak çok fazla eşya götürmenizi tavsiye etmem.benim 50 günüm kaldı,çok fazla şeye ihtiyaç duymadım açıkcası.bir de psikolojik olarakta az eşya götürmek iyi geliyor :) sanki hiç oraya yerleşmeyecekmiş gibi bir rahatlama oluyor

• ogretmen_86 O kullanıcısına yanıt
    aslında yatırsam iyi olurdu kardeş bedelliyide,çevremdeki insanlara uydum birazda,kısa dönem askerlik için bedelliyi yatırmaya değmez dediler,kafama girdiler gitte o askeriyenin ortamını gör dediler,yatırmadım bedelliyi bende..yoksa benim tecil 29 yaşında bitmişdi,aha yaş şimdi 36 oldu ,bu saatten sonra gidecez askere,7 yıl hiç yakalanmadan kaçak gezmişim...

• arkadaşlar benim ptt kartım bugün adresime geldi k.d birinci grup gidecem diye bilirmiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: antepx

aslında yatırsam iyi olurdu kardeş bedelliyide,çevremdeki insanlara uydum birazda,kısa dönem askerlik için bedelliyi yatırmaya değmez dediler,kafama girdiler gitte o askeriyenin ortamını gör dediler,yatırmadım bedelliyi bende..yoksa benim tecil 29 yaşında bitmişdi,aha yaş şimdi 36 oldu ,bu saatten sonra gidecez askere,7 yıl hiç yakalanmadan kaçak gezmişim...

valla bravo :)
  • mühendisyen M kullanıcısına yanıt
    hocam bir bitmediniz ya!

alakası yok! arkadaşım 359. dönemde gitti, adına kart bile basılmamıştı ve 1. grupta gitti. Net. Konu kapanmıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasan Kılko

hocam bir bitmediniz ya!

alakası yok! arkadaşım 359. dönemde gitti, adına kart bile basılmamıştı ve 1. grupta gitti. Net. Konu kapanmıştır.

burda zaman geçmiyor gelin de gidelim torunlar (359 kd)
  • Arkadaşlar öncelikle hayırlı olsun herkese askerlik.Benim 3 tane sorum var bilen varsa cevaplarsa çok sevinirim.1.benim babamın %90 a yakın görmeden engelliği var ve ayrıca kısmi felçli yani bakıma muhtaç ona bakacak sadece annem var(abim evli) ama sizde bilirsiniz ki babamı kaldırması kondurması vs tek başına yapamıyor bana ihtiyacı var, benimde askerlik durumu var bu dönem tsk nın bu konuda bize bir kolaylığı vs olmuyor mu?2. si ise bel fıtığı oldum bu süreçte arkadaşlar ağrılarım sürekli var eğer askere gidersem askerde komutanlar anlayışlı olur mu spor,ağır kaldırma gibi konularda?ayrıca burdan rapor götürelimmi askeriyeye yoksa onlar bizi sevk edermi hastaneye? Şimdiden cevap yazan arkadaşlara teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: semandsem

Arkadaşlar öncelikle hayırlı olsun herkese askerlik.Benim 3 tane sorum var bilen varsa cevaplarsa çok sevinirim.1.benim babamın %90 a yakın görmeden engelliği var ve ayrıca kısmi felçli yani bakıma muhtaç ona bakacak sadece annem var(abim evli) ama sizde bilirsiniz ki babamı kaldırması kondurması vs tek başına yapamıyor bana ihtiyacı var, benimde askerlik durumu var bu dönem tsk nın bu konuda bize bir kolaylığı vs olmuyor mu?2. si ise bel fıtığı oldum bu süreçte arkadaşlar ağrılarım sürekli var eğer askere gidersem askerde komutanlar anlayışlı olur mu spor,ağır kaldırma gibi konularda?ayrıca burdan rapor götürelimmi askeriyeye yoksa onlar bizi sevk edermi hastaneye? Şimdiden cevap yazan arkadaşlara teşekkürler.

öncelikli geçmiş olsun.1. konuda birşey yapılıyormu bilgim yok fakat fıtık konusunda raporunuz varsa götürmeniz iyi olur.acemi birliğinde çok fazla sağlık konusunda dikkat etmiyorlar fakat usta birliğine geçince hastaneye sevk ederler.acemi birliğindeyken koğuşumdaki bir arkadaşında belinde sorun vardı.2 sefer çömel kalk hareketleri yaparken kitlendi kaldı,revire götürüp iğne yaptılar.sonrasında askeri hastaneye sevk ettiler,fıtık olduğunu ameliyata gerek olmadığını söylediler.usta birliğine gidince ne yaptı haberim yok.

• semandsem kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. 1.Askerlik şubesine gidip durumu izah etmen gerekiyor. İşlerini yoluna koyman için belli bir süre tecil etme şansın olabilir. 2.Askere gitmeden önce heyet raporun olsun. Eğer raporu götürmezsen seni denerler yapabiliyor musun diye o esnada zarar görebilirsin (Bende ayak bileğimden ameliyat oldum vakti zamanında. Şimdi ayaküstü uzun süre duramıyorum. Bu yüzden raporumu yanıma alıyorum.)
    Allah yardımcın olsun.
  • e-devletten alacağımız çıktıyla mı birliğe teslim olacağız şubeye gitmeye gerek var mı ?
  • axelfoly kullanıcısına yanıt
    T.C. Kimlik Belgen ve Sülüs (Sevk) kağıdın. E-Devlet ten aldığın yetiyor.
  • sumerman kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • axelfoly kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Bir de ilgileniyorsan ehliyetini götürebilirsin. İlgili bir görev filan verilebilirmiş.
  • Arkadaşlar acemilikte cep telefonu kullanımı hakkında bilgisi olan var mı ? Bide telefon markası ayrımı oluyo mu? Radio kamera internet yoksa yeterli mi ?

• sumerman kullanıcısına yanıt
    şubede fotokopisini vermiştim keşke vermeseydim diyorum , araç sorumluluğu almak istemem
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.