Şimdi Ara

+35989 diye başlayan cevapsız çağrıları SAKIN GERi ARAMAYIN (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
370
Cevap
1
Favori
149.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: inexo

quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

Yurt dışından gelen aramalara kapatma seçeneği yok mu ? Vardı sanki.

var.

turkcellde nasıl yapılıyor

online işlem merkezi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: inexo

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

Yurt dışından gelen aramalara kapatma seçeneği yok mu ? Vardı sanki.

var.

turkcellde nasıl yapılıyor

online işlem merkezi

gelen aramayı engelleme yok ama orada
  • Yeni numara +359897639915 telefonum elimdeydi o kadar hızlı çaldırıp kapattıkı ekrana cevaplama butonu gelmedi numara geliyordu ekrana tam o sırada gitti
  • +359988549089 . Sabah kalktığımda 1 cevapsız arama bu numara yazıyordu. Aradım açmadı. Şansa bu konuyu görünce öğrendim ne olduklarını.
  • bazen telefon çalmıyor bile, ışık yanıp sönüyor. haftada en az 1 defa aranıyorum.
  • beni bu hafta arayanlar:
    +3598 76643514 3 kez
    +3069 80689836 2 kez (bu da Yunanistan)
    +3598 77829098 2 kez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umitsayman -- 1 Şubat 2012; 18:51:59 >
  • +359896323144 2 saat içinde 3 cevapsız bıraktı
  • Arkadaşlar bunlarda bana 10 gün içinde cevapsız çağrı yapan üçkağıtçılar
    +263732211995 Zimbabwe
    +25240219811 Somali
    +248458844 Seyşel Adaları (Seychelles Islands)
    +359877541371 Bulgaristan
    Arkadaşlar neyapacağız nasıl böyle değişik ülkelerde liste başı olmuşuz acaba telefonlarımızı birileri dağıtıyor nerde bu devlet
  • arada geliyo dikkat arkadaşlar
  • bu sabah aramışlar beni. netten bakıyım bi hangi ülkeninmiş dedim bu konuya denk geldim
  • İlginç, ne istiyorlar ki acaba pis sapıklar. Dikkatli olmak lazim..
  • bulgaristan mı oluyordu bu numaralar, beni iki kez aradı daha önce.
  • Genelde Turkcell hatlarımı ararlardı ama dün ilk defaVodafone hattıma çağrı geldi Bulgaristandan...Bence kimsenin numaraları sattığı falan yok...Şansına arıyorlar işte...Ülke kodu ve prefiksi bildikten sonra gerisini sallıyorlar işte...Belki birini avlarız amacı var...Geçen haberlerde çıkmıştı, 1800€ sunu mu ne kaptırmış biri...Bugün gelecem yarın gelecem diye Bulgar kızı habire para istemiş...
  • Aslında konu bu Bulgaristan'a ait olan numarayı arayıp bir özel servis ücreti hattınızdan kesilmesi değil. Bu tip numaralar aslında Bireysel dolandırıcılık örneğidir. Seneryo şu şekilde işler ; Az Türkçe bilen yada Bulgaristan Türkü olan bir hatun size kendi cebinden çağrı atar bu artık 50 kişimi 100 kişimi olur bilinmez,Merak eden arar Oltasını atan hatun önce arkadaşça konuşur güvenini kazanır kurbanının.daha sonra kurban tekrar aradığında aşık oldum sana vs... gibi sözler söyuleyerek kurbanını işlemeye başlar . Annem Öldü babam öldü acıtasyon Türkiye' gelmem lazım pasaport parası küçük bir miktar kurban gönderir. Yok vize yok otobü yok harçlık derken gider 1000 euro . Keşke özel servis numaraı olsada bu kurbanlar bu şekilde kurtulsa.

Özel servis hatları hizmeti veren bir firma olarak bu tür konuları çok duyuyoruz üzücü bu yüzden Bu tüp kurbanların bu telefon tuzağını hazırlayan dolandırıcı kadınlarla iletişime geçmemeleridir.

• Birkaç tane kod buldum uluslararası aramaları engellemek için ;

Uluslar arası aramaları engelleme:
    Şebeke: Tüm şebekeler, operatör tarafından serbest bırakılması gerekiyor
    Açmak: *331* Engelleme şifresi # Arama tuşu
    Kapatmak: #331* Engelleme şifresi # Arama tuşu
    Durumu denetleme: *#331# Arama tuşu
    Püf nokta: Yurtdışına yapılan aramalar sonucu oluşan yüksek faturalardan kaçınmak için bu özellikle yapılan aramaları tamamen engelleyebilirsiniz.

Ülkeniz hariç uluslar arası aramaları engelleme:
    Açmak: *332* Engelleme şifresi # Arama tuşu
    Kapatmak: #332* Engelleme şifresi # Arama tuşu
    Durumu denetleme: *#332# Arama tuşu
    Püf nokta: Operatörünüzden bulunduğunuz ülke içi ve kendi ülkenize yapılan aramalar dışındaki aramaları engellemesini ister.

Yurtdışından gelen aramaları engelleme:
    Açmak: *351* Engelleme şifresi # Arama tuşu
    Kapatmak: #351* Engelleme şifresi # Arama tuşu
    Durumu denetleme: *#351# Arama tuşu
    Püf nokta: Operatörünüzün, siz yurtdışındayken arayan tüm numaraları engellemesini ister.

Belki işinize yarar.

• 04:00 da bana da çağrı bırakmışlar. +359876849619 yeni gördüm. ama aramadım. bu durumları daha önce duymuştum.
    şantiyeden bir taşeron düşmüş bu tuzağa. "türkiye ye geleceğim, çalışacağım, ban iş bul, ne olursa olsun fark etmez" demiş. bizim akıllı düşmüş hemen ve yaklaşık 2000 dolar göndermişti ve 6 ay oldu hala umutla gelecek diye bekliyor garibim. her gün görüşüyor, konturlar hop hop düşüyor ve bizim ki daha ayıkamadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: promise89

Aslında bizim milette ne kadar sevgiye aç erkeğin olduğunuda ortaya koyuyor bu iş... yazık gerçekten sevgi dolandırıcılığı yapılıyor ...

Sevgi mi değil mi bilmem ama arayanlar genelde çingenedir ve gidin görün nasıl zenginler. Ev yurt renkli renkli. Türkçeleri temiz değildir ve hemen anlaşılırlar.Geçen yılın 1 ocağından itibaren orda da artık tüm numaralar kayıtlıdır. Numara kayıtlı degilse zaten hat kapanır hat eski yeni farketmez. Daha önce 10 liran varsa gidip isimsiz hattı alıyordun ve anonim olabiliyordun ama artık degil. Hak arayacaksanız kime kayıtlı oldugu bellidir yani. 3 şirket vardır +359 - BG kodu, 87 vivakom,88 - MTEL, 89 - Globul. Aslında orda da çok uygun tarifeler var mesela 3 numarayı seçiyorsun dakikası 1 kuruş(son 89 ile olan opreatorde). Burdan Voip filan işlemez yani. Orda telefon doladırıcılığı sadece cepten degildir. Yaşlı insanları seçip oglun kaza yaptı para istiyor avukatlar ayağına bir sürü dolandırıcılık haberleri var. Bizdeki 900 lü karşılığı da 1 ile başlayanlardır. Örneğin +359 89 1xxxxxx gibi. Yukarda verdiğiniz numaraların hiçbiri yüksek kazançlı hatlar değildir anlayacağınız. Bazı arkadaşların da dediği gibi eninde sonunda sizi kandırıp para gönderme var bu aramaların arkasında. Bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deepdream -- 15 Şubat 2012; 21:39:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: promise89

Aslında bizim milette ne kadar sevgiye aç erkeğin olduğunuda ortaya koyuyor bu iş... yazık gerçekten sevgi dolandırıcılığı yapılıyor ...

+ 1
  • +359877858797 Yeni numaramız aman dikkat............
  • +359 la başlıyorsa bulaşmayın. Bulaşanlar varsa da üzülmüyorum onlar adına...
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.