Şimdi Ara

+35989 diye başlayan cevapsız çağrıları SAKIN GERi ARAMAYIN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
370
Cevap
1
Favori
149.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ENSONHABER.com/ÖZEL
    15 Şubat 2009 / 17:43

Son günlerde cep telefonu kullanıcılarına bilmedikleri bir yurt dışı numarasından gelen çağrı, cep kullanıcılarının keyfini kaçırıyor. Yurt dışından gelen bu çağrıya cevap verenler ise ilginç bir durumla karşılaşıyor.

'BENİ KURTARIN' TEZGAHI
    +35989 ile başlayan bu numaraları geri arayan cep telefonu abonelerinin karşısına, kendisini Bulgaristan'da yaşayan Türk kızı olarak tanıtan birisi çıkıyor. Eniştesinin kendisini taciz ettiğini öne süren genç kadın, kendisini arayan kişiyi bir yerden tanıdığını iddia ediyor. Ancak işin gerçeği, Bulgaristan'da faaliyet gösteren bir '**** hattı'nın personeli olan bu genç kadın, arayankişileri ne kadar fazla konuşturursa o kadar fazla fatura geliyor.

Genellikle eski numaraları ve 532 ile başlayan hatları arayan bu kişilerin numaralarını geri aradığınız zaman, faturanız 900'lü hatlar olarak bilinen özel hatların tarifesi ile ücretlendiriliyor. Daha önce de benzer olaylar yaşanmasına rağmen, dolandırıcılar bu yönteme yeniden başvurarak cep kullanıcılarını tuzağa düşürmek için yeni senaryolara başvuruyorlar.

SAKIN GERİ ARAMAYIN
    Bu tuzağa düşmemek için, +35989 ile başlayan tanımadığınız bir numaradan size cevapsız çağrı gelirse sakın geri aramayın. İyi niyetle bir genç kıza yardımcı olmaya çalışırken altından kalkamayacağınız bir fatura ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

____________________________________________________________________________________
    ____________________________________________________________________________________

az once bana:+359896382318 numaralı telefon cagrı attı
    hangı ulke oldugunu merak ettım bırde baktım bulgarıstan
    numarayı tam yazdım google belkı kım oldugunu falan bulurum dıye
    boyle bır haber cıktı karsıma
    şoke oldum !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tankaya -- 16 Şubat 2009; 16:09:47 >

• tşk
  • teşekür ederim bilgi için benim de 532li numaram, başından böyle birşey geçen olmuş mu acaba forumda senin gibi
  • ilginç ne istiyorlar ki acaba :), piss sapıklar
    quote:

Orjinalden alıntı: bungee20

Beni haftada en az bir kez çaldırırlar.

Yalnız bugün Diyarbakır'dan biri çaldırdı (412 alan kodu), onu anlayamadım.

quote:

Orjinalden alıntı: Ege_Aşığı

teşekür ederim bilgi için benim de 532li numaram, başından böyle birşey geçen olmuş mu acaba forumda senin gibi

• beni de bir kez +35'li bir numara aradı . 3-4 sefer de 412'li diyarbakır numarası aradı . demek tezgah varmış işin iç yüzünde
  • benide aradı bu +35 numara.O sıralar yurtdışına çok gidip geldiğim için bir arkadaştır heralde dedim geri aradım

ama açmadı gerizekalı iyiki de açmadı sora bidaha aramadım zaten yurtdışını normal arasanda iyi bi kontör gidio.

ucuz atlattık =)
  • bana da geliyo açmıyorum hiç...
  • bilgilendirme için teşekkürler.

• uyarı için tşk ederim.aman dikkat arkadaşlar böylesillerin alayının köküne kibrit suyu döküp yakacan
  • adamlar isi bilio
  • kardeşim uyarın için teşekkürler beni de kim bu arayan diye merak ettim bulgaristan ı buldum fakat hangi şehir olduğu çıkmamıştı.Forumu okudukça bir eksiklik hissettim beni Dİyarbakır dan aramadılar aramaları için ne yapmam lazım
  • hepinize tesekkur ederım

sanırım en mantıklı cevap onları kafaya alıp dalga gecmektır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tankaya -- 16 Şubat 2009; 20:03:04 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Okan Demir

kardeşim uyarın için teşekkürler beni de kim bu arayan diye merak ettim bulgaristan ı buldum fakat hangi şehir olduğu çıkmamıştı.Forumu okudukça bir eksiklik hissettim beni Dİyarbakır dan aramadılar aramaları için ne yapmam lazım

• Benimde tel işlem kaydında giden sms olarak (beklemede) bir numara 339600--- diye gidiyor bu neyin nesi peki arkadaşlar

Teşekkürler
  • sen birine mesaj mı attın acaba, yani giden msjda olduğuna göre yoksa telefon kendi kendine mi atıyor garip ya ???
    quote:

Orjinalden alıntı: huseyin16

Benimde tel işlem kaydında giden sms olarak (beklemede) bir numara 339600--- diye gidiyor bu neyin nesi peki arkadaşlar

Teşekkürler

• Birine mesaj attığım zamanlar oluyor ama arka arkaya 4 tane var ben bugün hiç mesaj atmadım ki

20:02 / 17:19 yazıyor

Tel tarih ve saat ayarıda doğru
  • size onerim eger voip iniz varsa voip le arayın yoksa sizin su daha once duyurdugunuz reklamı izle telefon gorusmesi yap
    uygulaması ile arayın bakın kim kimi dolandırıyor sizde bunlara karsı uyanık olun
  • quote:

Orjinalden alıntı: termal1

size onerim eger voip iniz varsa voip le arayın yoksa sizin su daha once duyurdugunuz reklamı izle telefon gorusmesi yap
    uygulaması ile arayın bakın kim kimi dolandırıyor sizde bunlara karsı uyanık olun

evet bende öyle yapıyorum tanımadıgım garip numaralar aradıgı zaman voip den arıyorum 0,15 euro dk sı :)
  • ben meraklı adamımdır ararım arkadaş
  • quote:

Orjinalden alıntı: piri.reis

ben meraklı adamımdır ararım arkadaş

bende arıyorum amma hazırkartın içindeki normal kontorle değil
    kıyamam onlara
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.