Şimdi Ara

355. DÖNEM 15 İNCİ P.EĞT.TUG.KH. VE KH.BL. / AMASYA MERKEZ / AMASYA ACEMİLERİ (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
278
Cevap
12
Favori
12.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Kardesim konyadan mi gidiyorsun ben ilk once merzifonda inicem aktarmali olucak kismetse goruselim insallah nasil gorusucez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar çoğunluk kuvvetle muhtemel ayın 7sinde 5-7 saatlerinde amasyaya inmiş olacak.bende saat 5te inecem amasyaya.kayseriden geliyorum yaklaşık 6 saatlik yol..terminalde bi nokta belirleyelim şayet aynı otobüste olmazsak orda buluşup ona göre hareket edelim derim.haa bide foruma giriş saatlerimiz bi türlü çakışamadı bunada bi çözüm bulalım:)) yarın saat 14.00 uygunsa hani gören arkdaşlardan burda buluşup konnuşup halledlim şu işi..saat uygun değilsede girdiği saatte ileriye dönük uygun bi saat yazar öyle konuşuruz:))
    herkese iyi geceler..
  • S.A. arkadaşlar bende çarşamba günü saat 08:00 gibi oradayım. mersin den binecem orada görüşürüz
  • Yolculuğa kaldı birbuçuk gün :-) Yarın gece seyahat başlar bekle Amasya geliyorum..
  • Beyler bu Telekom'un aile kartını alsak tüm kışlalarda kullanabilir miyiz ?

• Eğitim Birliği: 15 İNCİ P.EĞT.TUG.KH. VE KH.BL. / AMASYA MERKEZ

Esas Birliği: 1 İNCİ OR.İD.KUR.YBŞK.LIĞI BÖLGE BANDO K.LIĞI / İSTANBUL ÜSKÜDAR

Siteyi yeni gördüm arkadaşlar. 6'sı gece 12'de Ankara'dan yola çıkıyorum, 7'si sabah 05:30'da Amasya'dayım.

Bankamatik için aradım, Halk Bankasını'nın ATM'si var ama bütün kartları kullanabilirsiniz dediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerberos88

Eğitim Birliği 15 İNCİ P.EĞT.TUG.KH. VE KH.BL. / AMASYA MERKEZ / AMASYA
    Esas Birliği1 İNCİ OR.KH.DES.GR. EMN. VE MHF.BL. / İSTANBUL ÜSKÜDAR / İSTANBUL

Hadi hayırlısı arkadaşlar. Usta birliği bana meşhur Selimiye kışlası çıktı.
    Eğitim Birliği: 15 İNCİ P.EĞT.TUG.KH. VE KH.BL. / AMASYA MERKEZ
    Esas Birliği: 1 İNCİ OR.İD.KUR.YBŞK.LIĞI BÖLGE BANDO K.LIĞI / İSTANBUL ÜSKÜDAR

Benim esas birlikte Selimiye'de tertip. :)
  • Eğitim Birliği
    15 İNCİ P.EĞT.TUG.KH. VE KH.BL. / AMASYA MERKEZ / AMASYA
    Celp Grubu
    1
    Esas Birliği
    54 ÜNCÜ MKNZ.P.TUG.LOJ.DES.K.LIĞI SHR.HİZ.BL. / EDİRNE MERKEZ / EDİRNE
    Kuvvet
    KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

aynı olan arkadaslar varsa bei burdan bulsunlar haberleşelim tertipler
  • salı gece 23.15 de izmit ten metroyla merzifon a sabah 6.00 gibi ineceğim herhalde... oradan da bulduğum ilk araçla amasya ya geçeceğim artık oralarda denk gelirsek
  • 10hagi1089 1 kullanıcısına yanıt
    Bende aynı gün aynı saatte otogardayım tertiplerim. :)
  • Gece 12'de yola çıkacağım ama telefon getirip getirmeme konusunda henüz karar veremedim.
    Dedelerden bilgi verebilecek var mı? :)
  • 23 ÜNCÜ MOT.P. Alayının Alay Karargah bölüğü siz değerli 355. KD arkadaşlarımızı bekliyor çok geç kalmayın beylerrr :) Destek Lazım :)
  • 7 mayıs teslim 30 mayıs yemin töreni arasında geçen 355. kısa dönem özeti. gelecek dönemler için ...

Öncelikle amasya güzel bi şehir.küçük.insanlarını gelirken ve giderken toplasan 20 saat gördüm ama yobazlardan uzak bi yer.

Ateş idare bölüğü - 22. alay

-banyo kötü.sıcak su saatlerinde kalabalık ve eski tesisat yüzünden çile oluyor. o kadar günde bi kere yıkandım diyebilirim ideal bi şekilde. fakat bugün 700 yıllık tarihi yıldız hamamında 3 kilo kir çıkarmış bulunmaktayım :)

-tuvaletler... 400 kişilik binada (bu arada binalar 1964 yapımı) 361 kişiydik.20 ye yakın tuvaletten 3 ü çalışır durumda, diğerleri pert ve iğrenç halde.. en büyük çileniz olur.

-yemekler şirket tarafından yapılıyor. genel olarak iyi ama 23 günde 4 sabah börek yemişizdir belki .onun dışında kahvaltılar şu küçük peynir reçel şeylerinden.

-komutanlar genel olarak iyi. üsteğmen bölük komutanı. erkek ortamının herşeyini görürsünüz. bel altı küfür vs..

-iştimalar çok uzun sürüyor. günde 5 kere. zaten eğitim dedikleri sadece selam verme ,sağa sola dönme , ayakta durmaktan ibaret. iki üç günde yorucu olmayan spor. koşmak yok .

-silah eğitimi artık kd lere verilmiyor. hudut ve karakola gidecekler hariç...

-kantin iki tane var bölük yakınında. ucuz fiyatlar.sıra manyağı olursunuz. bide bozuk para getirin cocacola vs otomatı var.

-pidecisi idare eder. sucuk yemek için tek adres. yemekte çıkmadı hiç çünkü.

-merkez kantin, sinema, ptt, akbank atm, kütüphane var.

-cep telinizi sokun bi şekilde.sıkıntı olmaz. aileyle gelenler için bebek oyuncağı.

-öyle yeşil don falan şartı yok. görünmeyen yerlerinize karışmazlar.

-toz, sigara dumanı müptelası olcaksınız.

-kısa dönemler için arkadaşlık ortamı süper. 65 er kişilik koğuşlarda bildiğin üniversite yurdu havası yaşanır. içinizde kalacak usta birliğe dağılırken.

aklıma şimdilik gelenler bunlar

• Yemin Töreni'de oldu bitti, asıl görev yerine yolculuk :)
  • 355/1 KD Milan Bolugu

Giderken sadece kisisel temizlik icin gerekli seyleri goturun geri kalan herseyi veriyorlar. En fazla havlulari tuy birakiyor. Havlu goturun baska biseye gerek yok.
    Valla ben goturdugum hicbiseyi kullanamadim. Sivile attim yemin toreninden sonra hamalligini yaptim.

• yeminimizi ettik bitti çok şükür..

amasyada gidecek arkadaşlar amasya garip bi şehir heryer kayalık ve dağ..sıcak çok yağmur yağdımıda sağlam yağıyor...

tugaya gelince eğitim olarak rahat ama tuvalet,banyo,koğuşlar sıkıntılı alışana kadar zorlanırsınız..komutanlar genelde iyi...eğitimler yürüyüş sağa dön sola dön o kadar..

iştimalar çok ve uzun sürüyo hele bide sıcağın altındaysanız benim gibi sarı gidip kara kuru geri dönersiniz..
  • sa. tertipler nasıl geçti askerlik? :D
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.