Şimdi Ara

354. Dönem (Şubat 2014) Kısa Dönem Er ve Yedek Subay Aday Adayları (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.843
Cevap
71
Favori
321.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mutefekkir26

iyi maş. hayırlı olsun malzemelerin daha bende hareketlılık yok inş. son gun sıkıstırmaz , bende baslasam ıı olacak ufak tefek malzeme alısına

son güne bırakma mübarek.. iç çamaşır falan yerler açıklanınca alırız hani havacı mı karacı mı olacağımız belli değil ama diğer ıvır zıvırı almaya başla.. sona bırakma hepsini
  • quote:

Orijinalden alıntı: sesligemi

quote:

iyi maş. hayırlı olsun malzemelerin daha bende hareketlılık yok inş. son gun sıkıstırmaz , bende baslasam ıı olacak ufak tefek malzeme alısına

son güne bırakma mübarek.. iç çamaşır falan yerler açıklanınca alırız hani havacı mı karacı mı olacağımız belli değil ama diğer ıvır zıvırı almaya başla.. sona bırakma hepsini

ya onur tamam alalımda bak sen asma kılıt almıssın bırı yazmıs ya her kılıt bırbırıne oluyor acıyor dıye sıfrelı kılıt alın manasında , bıtttı mı alıs verısın ıc camasırından sonra baska ne alacaksın ne goturmeyı dusunuyorsun , sn gune kalmadan alayım haklısın

• quote:

quote:

quote:

ya onur tamam alalımda bak sen asma kılıt almıssın bırı yazmıs ya her kılıt bırbırıne oluyor acıyor dıye sıfrelı kılıt alın manasında , bıtttı mı alıs verısın ıc camasırından sonra baska ne alacaksın ne goturmeyı dusunuyorsun , sn gune kalmadan alayım haklısın

kardeşim ben bu listeyi kendim hazırladım facebook grubunda da paylaştım.. bu listedeki her şeyi kısmet olursa yanımda götüreceğim.. her anahtar her kilide olmaz, öyle olsaydı zaten ne anlamı kalırdı bu kilitlerin..

KİŞİSEL BAKIM

tıraş bıçağı - tıraş köpüğü - tıraş çantası - arko krem
    diş fırçası - diş macunu - pudra - tırnak makası
    el ve banyo sabunu - sabunluk - banyo lifi - el havlusu
    ıslak mendil - selpak - tuvalet kağıdı

GİYİM

3 adet yeşil don - 3 adet yeşil fanila - 5 adet kışlık çorap (karacı olursam)

AKSESUAR

casio saat - askeri cüzdan - bot kiliti - bot boyası - ortopedik taban
    vatka - kirli çamaşır torbası - temiz çamaşır torbası - çamaşır filesi
    telefon kartı - minik telefon rehberi(cep ajandası)

• quote:

quote:

quote:

quote:

kardeşim ben bu listeyi kendim hazırladım facebook grubunda da paylaştım.. bu listedeki her şeyi kısmet olursa yanımda götüreceğim.. her anahtar her kilide olmaz, öyle olsaydı zaten ne anlamı kalırdı bu kilitlerin..

KİŞİSEL BAKIM

tıraş bıçağı - tıraş köpüğü - tıraş çantası - arko krem
    diş fırçası - diş macunu - pudra - tırnak makası
    el ve banyo sabunu - sabunluk - banyo lifi - el havlusu
    ıslak mendil - selpak - tuvalet kağıdı

GİYİM

3 adet yeşil don - 3 adet yeşil fanila - 5 adet kışlık çorap (karacı olursam)

AKSESUAR

casio saat - askeri cüzdan - bot kiliti - bot boyası - ortopedik taban
    vatka - kirli çamaşır torbası - temiz çamaşır torbası - çamaşır filesi
    telefon kartı - minik telefon rehberi(cep ajandası)

liste güzel devrem elıne saglık bu paylasımlar guzel oluyor ,
    fec pek gıremıyorum ama maıl olarak paylastıgın geldı goz atmıstım saklı duruyor zamanı gelınce kullanayım lısteyı dıye ,
    onur ben soyle bır sey dusunuyorum ama acıl ıhtıyac olacakları yanımıza alıp gerı kalanını ordan temın etsek dıye ,
    yıne de bırre parca yetecek kadar alırız ,
    bu arada zırat bankasından vadesız hesap actırmayı unutma cok gerek olacak kantın alıs verısınde onur.

• sesligemi kullanıcısına yanıt
    kirli çamaşır torbası - temiz çamaşır
    torbası - çamaşır filesi bunlara Aksesuar demissin ama onlar alman gereken zorunlu seyler.almasanda askerde aldirirlar
    deden 352.donem safak 21

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mutefekkir26 M kullanıcısına yanıt
    askeriye de her şey var ama ben dışarıdan alıp gitmenin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum çünkü: orada sıra çok oluyormuş saatlerce sıra beklemeye gerek kalmaz.. bu arada iş bankası kartım var o da yeterli olur kanaatindeyim..
    bu aldığımız malzemeler bize acemilik sürecinde yeterli olur zaten oradan da vereceklermiş.. usta birliğinde bir şekilde kantinden falan temin ederiz ihtiyaçları..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 352.Dönem

torbası - çamaşır filesi bunlara Aksesuar demissin ama onlar alman gereken zorunlu seyler.almasanda askerde aldirirlar
    deden 352.donem safak 21

aksesuar demem çokta önemli değil zaten ben onları alacağım yanıma..
    bu arada Bursalısın sanırım bende Bursadayım dede

dedecim sana bir soru sorayım bazı arkadaşlar bir temiz bir kirli torbası değilde iki adet kirli torbası alın o zaman kimse sizin malzemeleri araklamaz dedi sen ne dersin..

• sesligemi kullanıcısına yanıt
    onur sormak gerekır dedelere zırat dan baskası olmaz dıyorlar ama , sıra konusunda haklısın cok oluyormus sıra yetecek kadar gereklı ne varsa alıp goturmek mantıklı neden sırada bekleyesın kı
  • 352.Dönem kullanıcısına yanıt
    dede anlat bakalım torunlarına su an hazırlık evresındeyız ıcımızı aydınlat neler yapalım neler yapmayalım bızlere yol goster ustun ve engın tecrubelerınden ıstıfade edelım
  • quote:

onur sormak gerekır dedelere zırat dan baskası olmaz dıyorlar ama , sıra konusunda haklısın cok oluyormus sıra yetecek kadar gereklı ne varsa alıp goturmek mantıklı neden sırada bekleyesın kı

iş bankası geçer hacı abi.. geçmezse zaten onlar ziraat kartı verecekmiş olmadı senin karttan alışveriş yaparız ben sana sonra parasını vermem
  • quote:

quote:

deden 352.donem safak 21

aksesuar demem çokta önemli değil zaten ben onları alacağım yanıma..
    bu arada Bursalısın sanırım bende Bursadayım dede

dedecim sana bir soru sorayım bazı arkadaşlar bir temiz bir kirli torbası değilde iki adet kirli torbası alın o zaman kimse sizin malzemeleri araklamaz dedi sen ne dersin..

gittigin yere bagli hirsizlik varsa her turlu gider.kirli coraplari alan adamlari biliyorum.takilma torun o tur seylere sen kendi duzenine gore al herseyini.bursada nerdesin?

• 352.Dönem kullanıcısına yanıt
    Setbaşı.. sen nereden..

askeri kantinde iş bankası kartı geçer mi ?
  • quote:

quote:

iş bankası geçer hacı abi.. geçmezse zaten onlar ziraat kartı verecekmiş olmadı senin karttan alışveriş yaparız ben sana sonra parasını vermem

olur hacı ayıp edıyon la uyanık bursalı senı heral sen babanın en uyanık evladı sensın ve bursanın en uyanıgı sende bendensın severım uyanıkları

• quote:

dede anlat bakalım torunlarına su an hazırlık evresındeyız ıcımızı aydınlat neler yapalım neler yapmayalım bızlere yol goster ustun ve engın tecrubelerınden ıstıfade edelım

torunlar yaniniza sedece corap,tras takimi,don.atlet.havlu.sabun.kilit (belki lazim olur) alin.diger eksiklerinizi cok ucuza askeriyeden alirsiniz.bosuna bavul doldurup hammallik yapmayin derim.

• quote:

quote:

quote:

olur hacı ayıp edıyon la uyanık bursalı senı heral sen babanın en uyanık evladı sensın ve bursanın en uyanıgı sende bendensın severım uyanıkları

bak hele biz seni mübarek bir zat olarak bilirdik.. demek sende uyanıksın korkulur senden hacı

• quote:

Setbaşı.. sen nereden..

pos varsa her kart gecer yoksa keş calisir

ben : nilufer

• quote:

quote:

torunlar yaniniza sedece corap,tras takimi,don.atlet.havlu.sabun.kilit (belki lazim olur) alin.diger eksiklerinizi cok ucuza askeriyeden alirsiniz.bosuna bavul doldurup hammallik yapmayin derim.

saolasın dedem de eger kısa cıkarsa 23-25 gunluk bı acemılık var sanırım , sıra olayı cok oluyor dıyorlar sıra gelene kadar acemılık bıtmesın , almasak sonra sıkıntıya dusmeyız degıl mı, sen anlat dede bız onurla muhabbetı severız basından gecen olayları anlat sabırla dınler tesekkur ederız senıde ornek alırız dedemız olarak ona gore önumuzu gorup kucuk hesaplar planlar yaparız degıl mı onur.

• quote:

quote:

Setbaşı.. sen nereden..

pos varsa her kart gecer yoksa keş calisir

ben : nilufer

eyvallah dedem memnun oldum hayırlı teskereler diyeceğim de zaten yemiş bitirmişsin askerliği hiç gerek yok

• onur tuvalet kağıdı ne la koca askeriyede tuvalet kağıdı olmazsa sifonu çekmem bende inadına

• Bu acemilik süresi genel olarak nasıl geçiyor? Yani yürüyüş vs saat hesabı oluyor mu yoksa gece de bir şeyler çıkıyor mu?
    Ben şahsen bir tırnak makası, ustura, üç beş iç çamaşırı, şampuan, havlu, bir iki kitap, bir yanak makası, bir de üstümde ne varsa o şekilde gideceğim.Kendim uzun dönem çıkarsa diye eşya az da olsa valizi büyük götüreceğim orada bir sürü eşya veriyorlarmış.Kafama takılan, bunlar dışında kesin almam gereken ama askeriyenin satmadığı şeyler nelerdir? Yani neresi çıkarsa çıksın kesin götürülmesi gereken şeyler neler?
  • 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.