Şimdi Ara

354. Dönem (Şubat 2014) Kısa Dönem Er ve Yedek Subay Aday Adayları (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.843
Cevap
71
Favori
321.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kaptan85

quote:

Orijinalden alıntı: NeVeriyimAbime

8.sayfada hillshade isimli arkadaş soruna cevap vermiş

eywallah o mesajı gördüm.

24 ocaktan önce öğrenebilirmiyiz diye sormuştum. hangi kriterlere göre 1. grup 2. grup diye ayırıyorlar mesela kendimizi ona göre biliriz.

Hocam hemen bu soruna cevap vereyim 2. gruba kalmış biri olarak. 1. veya 2. grup çıkmasının hiçbir kriteri yok.
    Tamamen şansa bağlı olarak çıkıyor. Ne erken başvurmanın, ne isim soy isimin, ne mezun olduğun bölümün, ne yaşın, ne kütüğün, hiçbirinin etkisi yok.

Fakat şöyle bir kesin bilgi var. Havacı ve Denizci olacak kişiler %100 ikinci grup olacak bilgilerinize.

• hillshade kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hava ve denizci olmanın bir kriteri var mıdır hocam:)

28 yaşındayım. maliye mezunuyum
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaptan85

teşekkürler hava ve denizci olmanın bir kriteri var mıdır hocam:)

28 yaşındayım. maliye mezunuyum

Şimdi hocam onun da bir kriteri yok ;) Biz 353 ler olarak havacı grubu kurduk.

Her yaştan, her meslekten, her okuldan kişi var diyebilirim. Tamamen şans.
  • hiçbir kriter yok tamamen şans.kısa dönem çıkabiliyor ama yedek subaylık zor.deniz yedek subayları çoğunlukla gemi makine mühendisi oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pappillion

Bana diplomayı alırken verdiler transkripti orjinal halde götürcem direk.Bide bana hic uzun dönem istiyormusun diye filan sormadılar bunu transkripti verirken mi soruyolar ?

Bana kimse sormadı valla devrem uzun dönem mi istiyorsun diye. Aralık'ta transkriptinizi getirin dediler o kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nugets -- 6 Kasım 2013; 18:49:57 >
  • evet o zaman sorulacak.3 adet diploma/geçici mezuniyet belgesi fotokopisi ve 1 asıl 2 fotokopi transkript diye yazıyordu kağıtta sanırım

• quote:

evet o zaman sorulacak.3 adet diploma/geçici mezuniyet belgesi fotokopisi ve 1 asıl 2 fotokopi transkript diye yazıyordu kağıtta sanırım

Ben diploma fotokopisini falan verdim gene mi isteyecekler bunları ?
  • butun islemleri yaptrdim subat celbi icin askeriz... ;) bi hayir dileyin gencler

• Arkadaşlar benim bir sorum olacak. Subatta gidip gitmemeye henuz karar vermedim. Daha once askerlikle ilgili hic bir islemde yapmadim. Yoklama kacagi gorunup ceza yemek istemiyorum. İş durumum 1 2 hafta icinde belli olucak. Gidip yoklamayi yaptirsam simdi daha sonra askerligi tecil ettirebiliyomuyum yoksa yoklama yaptirirsam gitmek zorundamiyim. Bilgilendirirseniz sevinirim

• işlemlerden sonra bana verilen kağıtta yazanları aktarıyorum.umarım yardımcı olur.

SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMLERİ İÇİN 1-31 ARALIK TARİHLERİ ARASINDA AŞAĞIDAKİ BELGELERLE ASKERLİK ŞUBESİNE MÜRACAAT EDİNİZ.
    1)Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi aslı
    2)Transkript aslı ve 2 fotokopisi
    3)Varsa akademisyen(doktora,yar.doç,doçent,profesör) ve tıpta uzmanlık belgesi aslı ve 2 fotokopisi
    4)Milli eğitim bakanlığında kadrolu öğretmen olanlar için milli eğitim müdürlüğünce onaylı "ek-a öğretmen bildirim belgesi" aslı ve 2 fotokopisi
    5)Hukuk fakültesi mezunu stajyerliğini tamamlamış veya stajyerliği devam edenler için,hakim/savcı/avukat belgesi olanlar;(kimlik kartı,resmi yazı vb.) aslı ve 2 fotokopisi
    6)Varsa yabancı dil sınav sonuç belgesi aslı ve 2 fotokopisi veya internet çıktısı

• quote:

işlemlerden sonra bana verilen kağıtta yazanları aktarıyorum.umarım yardımcı olur.

SEVK ÖNCESİ HAZIRLIK İŞLEMLERİ İÇİN 1-31 ARALIK TARİHLERİ ARASINDA AŞAĞIDAKİ BELGELERLE ASKERLİK ŞUBESİNE MÜRACAAT EDİNİZ.
    1)Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi aslı
    2)Transkript aslı ve 2 fotokopisi
    3)Varsa akademisyen(doktora,yar.doç,doçent,profesör) ve tıpta uzmanlık belgesi aslı ve 2 fotokopisi
    4)Milli eğitim bakanlığında kadrolu öğretmen olanlar için milli eğitim müdürlüğünce onaylı "ek-a öğretmen bildirim belgesi" aslı ve 2 fotokopisi
    5)Hukuk fakültesi mezunu stajyerliğini tamamlamış veya stajyerliği devam edenler için,hakim/savcı/avukat belgesi olanlar;(kimlik kartı,resmi yazı vb.) aslı ve 2 fotokopisi
    6)Varsa yabancı dil sınav sonuç belgesi aslı ve 2 fotokopisi veya internet çıktısı

Sağolasın bilgi için.

• Nugets N kullanıcısına yanıt
    Aynen banada öyle dedilerde işte bu Aralık ayında gittiğimizde soruyolarmıs =)
  • Valla hocam bana ordaki bayan bunları söylemedi hiç yalnızca 1 -31 Aralık tarihleri arasında transkriptinizle gelin sevk öncesi hazırlık işlemleri yapılacak dedi ama yinede 3 5 takım fotokopi hazır bulunduralım nolur nolmaz =)
  • Siz geldiğinizde ben gitmiş olacağım inşallah ,Allah şimdiden hepinize sabır versin ,tüm kısa dönemler jandarma olsun ,tüm uzun dönemlerde hem meslekçi hemde rahat :) Özellikle üstlerinizle ilgili bol şans diliyorum...
  • Bende 5/11/2013 de Polatlı şubede başvurumu yaptım. Yarım saat civarı sürdü toplam işlem. Bilgilerinizde degisiklik olursa 1-31 Aralık arası tekrar gel dedi.
    1/07/2013 - 5/11/2013 tarihleri arası bakaya cezası tarafıma iletilecekmis.
    Ancak dün gece Çorum'da otelde saat 05:00 de polis tarafından uyandırıldim. 15 gün icinde birliğe başvurun diye tutanak tutup imzaladılar. Başvuru yaptım falan dedim ama sistemden düşmemiş sistem kurbanı oldunuz falan dediler. Askerlik şubeyi aradım GBT kalkmış olması lazım falan dediler.
    Muhtemelen yakalanmalı cezayı gönderecekler bana. Sonra uğraş dur muhattap bulabilirsek.
    Bugün tekrar asayişe gidip bilgi alacağım bakalım ne olacak.

• Monster1912 kullanıcısına yanıt
    Beni de ekleyebilirsin başvuru tamamdır :)

tabyancin - 25 - Uludağ Üniversitesi - iktisat - Ankara - Ankara
  • S.A
    Arkadaşlar takip ediyordum burayı mısafır olarak artık sanırım bende yolcuyum subat gıbı aranıza katılmak ıstedim.
  • Arkadaşlar kafama takılan bır sey var hanı cıkar cıkmaz bılmıyorum ama uzun donem askerlık falan ona gore tercıh yapayım , uzun donem mı kısa donemmı daha ıyı olur sızce sımdı kamuda ıscı olarak çalısıyorum elektrık öğretmenıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutefekkir26

Arkadaşlar kafama takılan bır sey var hanı cıkar cıkmaz bılmıyorum ama uzun donem askerlık falan ona gore tercıh yapayım , uzun donem mı kısa donemmı daha ıyı olur sızce sımdı kamuda ıscı olarak çalısıyorum elektrık öğretmenıyım.

Uzun dönem, kısa dönemin iyi olup olmadığı tamamen kişiye bağlıdır. İyi bir maaş ve kariyer yapmakta olan biri uzun dönem askerlik yapmayı pek istemez ama, emir almayı ve emredilmeyi kişi sevmiyorsa uzun dönem yapmasındada yarar var ama uzun dönem oldugunda sorumlulugun daha çok olur onuda diyim.

6 ay fazla askerlik yaparsın her ay en az 2500tl maaş eline geçer, hafta sonları evinde olursun, hafta içi saat 17 dedimi mesai biter bazı zamanlar sarkar bu saat ama genel olarak böledir. Yani uzun dönemin artısı budur kısa dönemin artısı erken zamanda bitirir gidersin ve kaldığın yerden devam edersin, hali hazırda işi olmayan veya iyi bir ortamda çalışamayan kişiler için iyi olabilecek bir askerlik çeşidi bu diğer taraftan dediğim gibi düzenini kurmuş belli bir yere gelmiş kişiler için sıkıntı teşkil etmekte.

Kaldıki uzun dönem isteyip uzun yapamassın kısa isteyipde kısada yapamayabilirsin şans işi tamamen.

• emrow16 kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun , cevabın ıçın suan ıcın işimde her hangı bır sıkıntım duzenım kurulu evım var calısıyorum evlıyım bır tanede kızım, haklısın yanısıp kd dıyelım artık inş.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.