Şimdi Ara

353. Dönem (Kasım 2013) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları ( 741 CENGAVER ASKER ) (74. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34.097
Cevap
207
Favori
1.520.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Maalesef öyle bir durum var. Eylül ayında tercihimizi belirteceğiz, ancak son kararı eğitimin, not ortalaman ve fiziksel durumuna göre Ankara yapacakmış. Gideceğin grup, düşülen yer gibi bu da biraz şansa bağlı aslında.
  • arkadaşlar bugün askerlik şubeleri kapalımıdır acaba. Erken sevk için başvuru yapacaktım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzporti

quote:

Orijinalden alıntı: yasinbekir1907

15 agustos kasımda gitmek için son tarih @oguzporti

tecil ettirmek istersek 15 ağustostan sonra da olabilir yani

Okuldan mezuniyetinizi aldığınız gibi askerlik şubesine giderek tecil işleminizi yaptırmanız gerekir.

Okul, siz mezun olduktan sonra durumunuzu askerlik subenize bildiriyor.

Vakit geçirmeden gidip tecil işleminizi yaptırmanız yararınıza olacaktır. Aksi halde bakaya kalırsınız.

Edit: Tecil için son tarih yoktur. 15 Ağustos erken sevk için son tarih.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tms54 -- 6 Ağustos 2013; 12:42:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih_18_18_18

arkadaşlar bugün askerlik şubeleri kapalımıdır acaba. Erken sevk için başvuru yapacaktım.

Yarın bu soruyu sorsanız anlayabilirim ama bugün niye kapalı olsun ki?

Tarihleri karıştırdınız herhalde.
  • cevap veren arkadaşlara teşekkür ediyorum haftaya karar verip başvuru veya tecil işlemini yapacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih_18_18_18

arkadaşlar bugün askerlik şubeleri kapalımıdır acaba. Erken sevk için başvuru yapacaktım.

değildir
  • Beyler ben geçen sene mezun oldum aöf ten sonra tecil işlemlerini yaptım yani aile hekimine gittim fotoğraftır, diploma fotokopisidir o belgelerin hepsini verdim zaten yapanlar bilir. tecilim seneye ağustosta bitiyor fakat ben bu dönemde tecil bozdurmayı düşünüyorum öğrenmek istediğim sadece dilekçe mi verilmesi gerekiyor yoksa yine evrak falan vermem gerekiyor mu? veremle savaş dispanserinden bahsediliyordu birde? bilgi sahibi olan varsa lütfen cevap verebilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: virusyildo

quote:

Orijinalden alıntı: AMOK!

yahu bizim facebook için kapak resmi gerek yedek subay adayı vs diye :D yapacak bir Allah'ın kulu yok mu ? = )

biraz paint terk oldu ama idare edin hocam artık. photoshop yok yanımdaki bilgisayarımda.
    photoshop kullanan arkadaşlardan biri çok daha güzel çalışmalar yapacaktır isterse.

http://m1308.hizliresim.com/1d/6/r5z9z.jpg

353. Dönem (Kasım 2013) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları ( 741 CENGAVER ASKER )

hocam emeğinize sağlık ben burada görmüştüm bir kaç tane eski dönemlerden kalma muhteşem yapmışlardı ama şimdi bulamıyorum yoksa örnek olarak gösterecektim

• arkadaşlar facebook profil veya kapak resmi için bu işten anlayan arkadaşlar şu linke bakabilir ler mi ? ilk sayfada çok güzel kapak resmi olacak resimler var 351. dönemler çok güzel yapmış kıskanmadım değil.

http://forum.donanimhaber.com/m_66539823/key_341%2Cdonem/tm.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: dreamm21

Beyler ben geçen sene mezun oldum aöf ten sonra tecil işlemlerini yaptım yani aile hekimine gittim fotoğraftır, diploma fotokopisidir o belgelerin hepsini verdim zaten yapanlar bilir. tecilim seneye ağustosta bitiyor fakat ben bu dönemde tecil bozdurmayı düşünüyorum öğrenmek istediğim sadece dilekçe mi verilmesi gerekiyor yoksa yine evrak falan vermem gerekiyor mu? veremle savaş dispanserinden bahsediliyordu birde? bilgi sahibi olan varsa lütfen cevap verebilir mi?

Sadece kimliğini al ve şubeye git dostum. Kalabalık değilse 15 dk sürer. Orda sana dilekçe doldurtup, askerlik durumunla ilgili bir evrak veriyorlar ve 1-30 Eylül arası diploma vs. bazı evrakları getirmeni istiyorlar. Hepsi bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sacha_buffer -- 6 Ağustos 2013; 13:41:25 >
  • desert_18 - istanbul uni - yalova - kocaeli yaz dostum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün işlemleri yaptırdım Halıcıoğlu askerlik şubesinde,

İstedikleri evrakları ve diğer bilgileri yazıyorum,
    -Nufus cüzdanı ve bir adet fotokopisi
    -Lisans diploması aslı ve 4 adet fotokopisi
    -2 adet evrak veriyorlar. Kısa olarak sağlığın hakkında bilgiler içeren bi form ve diğer işlemler için.(2 şer tane)

Görevli gerekli girişleri yaptıktan sonra evrakları verdi. Subay ve Komutana imzalatmamı istedi. Onları yaptıktan sonra tekrar geri getirdim. mühürlü bir zarf içine koydu ve "muayneni ol 15 ağustosa kadar evrakları geri getir o zaman işlemin tamamlanacak" dedi.

Şöyle bir durum var. Ayak bileğimden ameliyat oldum geçen eylül ayında(Kıkırdak nakli). Ameliyat raporlarım var. Aile hekimi yüksek ihtimalle Kasımpaşaya gönderecek fakat az önce Kasımpaşa hastanesi ile görüştüm Ağustos ayı boyunda ortopedi doktoru olmadığını söyledi. Ne yapıcam o zaman deyince yapıcak birşey yok dedi. Acaba onun yerine bakan farklı bir bölüm varmıdır? yada başka bir hastaneyemi sevk ederler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alwer -- 6 Ağustos 2013; 14:50:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alwer

Bugün işlemleri yaptırdım Halıcıoğlu askerlik şubesinde,

-2 adet evrak veriyorlar. Kısa olarak sağlığın hakkında bilgiler içeren bi form ve diğer işlemler için.(2 şer tane)

Görevli gerekli girişleri yaptıktan sonra evrakları verdi. Subay ve Komutana imzalatmamı istedi. Onları yaptıktan sonra tekrar geri getirdim. mühürlü bir zarf içine koydu ve "muayneni ol 15 ağustosa kadar evrakları geri getir o zaman işlemin tamamlanacak" dedi.

Şöyle bir durum var. Ayak bileğimden ameliyat oldum geçen eylül ayında(Kıkırdak nakli). Ameliyat raporlarım var. Aile hekimi yüksek ihtimalle Kasımpaşaya gönderecek fakat az önce Kasımpaşa hastanesi ile görüştüm Ağustos ayı boyunda ortopedi doktoru olmadığını söyledi. Ne yapıcam o zaman deyince yapıcak birşey yok dedi. Acaba onun yerine bakan farklı bir bölüm varmıdır? yada başka bir hastaneyemi sevk ederler.

Siz Kasım dönemi için mi yaptırdınız bu işlemleri ?

• Orijinalden alıntı: tms54

Orijinalden alıntı: oguzporti

Orijinalden alıntı: yasinbekir1907

15 agustos kasımda gitmek için son tarih @oguzporti

tecil ettirmek istersek 15 ağustostan sonra da olabilir yani

Yani demek istediğin ben 15 ağustostan 2 hafta sonra tecilimi bozsam kasımda askere gidebilirmiyim bi ihtimal kısa dönem?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sacha_buffer

quote:

Orijinalden alıntı: dennizmever

Merhabalar,
    Benim sorunum mezun olmam için stajımı tamamlamam lazım ve staj bitiş tarihim de 16 Ağustos. Eğer ben 15 Ağustos'a kadar tecilimi bozdurursam uzun dönem er olarak mı askerlik yaparım yoksa bir iki hafta geç yani Ağustosun sonuna doğru diplomamı yada geçici mezuniyet belgemi götürsem kısa dönem veya yedek subak hakkım olur mu?

Selam dostum,
    Lisans diploman olmadan başvuru yaparsan 15 ay olarak askerlik yaparsın. Şube kesinlikle ''diplomamı sonra getireyim'' gibi bir şeyi kabul etmez. Şu an en mantıklısı lisans mezuniyetini gösteren diploma ya da geçici mezuniyet belgesi ile bir sonraki dönem için başvurman.

Selam dostum,
    birde askerlik şubesine gidip sorayım ben umarım böyle şeyler için bi kolaylık vardır...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alwer

Bugün işlemleri yaptırdım Halıcıoğlu askerlik şubesinde,

Siz Kasım dönemi için mi yaptırdınız bu işlemleri ?

Evet,
    Kasım 2013

• dennizmever D kullanıcısına yanıt
    15 Ağustostan sonra başvurursan kasımda gidemezsin.Bir sonraki celp dönemine kalırsın.
  • o değilde çoğumuz acemi veya usta birliklerinde aynı yere çıkacağız eski dönemlere bakılacak olursa öyle görünüyor.. iyi düşünelim her zaman iyi olsun beyler
  • quote:

quote:

quote:

Merhabalar,
    Benim sorunum mezun olmam için stajımı tamamlamam lazım ve staj bitiş tarihim de 16 Ağustos. Eğer ben 15 Ağustos'a kadar tecilimi bozdurursam uzun dönem er olarak mı askerlik yaparım yoksa bir iki hafta geç yani Ağustosun sonuna doğru diplomamı yada geçici mezuniyet belgemi götürsem kısa dönem veya yedek subak hakkım olur mu?

Selam dostum,
    Lisans diploman olmadan başvuru yaparsan 15 ay olarak askerlik yaparsın. Şube kesinlikle ''diplomamı sonra getireyim'' gibi bir şeyi kabul etmez. Şu an en mantıklısı lisans mezuniyetini gösteren diploma ya da geçici mezuniyet belgesi ile bir sonraki dönem için başvurman.

Selam dostum,
    birde askerlik şubesine gidip sorayım ben umarım böyle şeyler için bi kolaylık vardır...

Malesef böyle bir kolaylık yok arladaşım,bizde diplomamızı haziranda aldığımız için ağustos celbine yetişemedik.Hatta forumda bir arkadaş ağustosa yetişmek için daha diplomasını almadan uzun dönem için başvurup askerde diplomasını verip kısa dönem üzerinden askerlik tamamlamayı düşündü ama sonra karşısına çıkacak sorunlar nedeniyle vazgeçti.oda kasımda gidicek diye biliyorum hatta.

• Şu 12 gün fazladan yapma olayı çok kötü olmuş.
  • 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.