Şimdi Ara

353. Dönem (Kasım 2013) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları ( 741 CENGAVER ASKER ) (1535. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34.097
Cevap
207
Favori
1.520.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15331534153515361537
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 50 lirayı bozdurdum bugün bankada. 1 liralık yaptırdım, çok bişey gelecekmiş gibi hayal ettim 1 karışı geçmedi

Telefon numaralarını yazdım excel de tablo oluşturdum çıktısını alıp kaplattım onu da naylonla mis gibi oldu :)

Bi eksik düzgün bir cüzdan kaldı geriye. 1,5 liraya aldım bitane cüzdan ama baya dandik bişey başka bitane alıcam.
  • arkadaşlar askere gidince içlik vereceklermi
    yada kantinden bulabilecekmyiiz.burda satılan içlikler hep pamuk iölik yerine atket giysem yine aynı sıcak tutat yün olmadıktan sonra hiçbirşeye yaramaz o içlik bide ankaraya gidiyorum memleketim zaten soğuğuda pis olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: srvt71

terlik eşofman havlu koyan var mı bu arada harbi koysak mı
    edit:
    bi yedek de sivil koymak lazım aile yemin törenine gelemezse sıkıntı

Üçünü de koydum ben
  • Beyler 6 ay sonra geldiğimizde bu "askerlik kısalacak", "bedelli gelecek" tarzı muhabbetlerden muaf olacağız. Kafamız rahat olacak. "Anne ben evlendim" diyerek sevdiğimiz kızı tutup kolundan eve getirme lüksümüz olacak. İş ilanlarındaki "Askerliğini yapmış" eleman biz olacağız. Rahat olun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: steven_stiffler

Beyler 6 ay sonra geldiğimizde bu "askerlik kısalacak", "bedelli gelecek" tarzı muhabbetlerden muaf olacağız. Kafamız rahat olacak. "Anne ben evlendim" diyerek sevdiğimiz kızı tutup kolundan eve getirme lüksümüz olacak. İş ilanlarındaki "Askerliğini yapmış" eleman biz olacağız. Rahat olun

kardeş :D en son cumle ne kadar hos gelıyor kulaga :D askerlığini yapmus eleman :D
  • steven_stiffler kullanıcısına yanıt
    İns ins ins

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Çok güzel demişsin tertip. Biri hariç hepsi doğru
    "Anne ben evlendim"--------->

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mizrakk -- 4 Kasım 2013; 19:56:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakartal4242

http://www.safak.web.tr/ şafak kaç bu linkten hesaplatabilirsiniz

22 nisan 2014 diyor 1 gün gidiş 1 gün dönüş toplamda 2 gün yol izni girdim 6 kasım katılış girdiğimde :) Bizim dönem kadar 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramını bu kadar çok şevkle bekleyen dönem olmayacak heralde :) Keşke şu 23 Nisan göz açıp kapayıncaya kadar geçsede yurdumuzun çocukları sevinse :)))

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    ben de bi milyoncudan aldım cüzdanı çok dandik harbiden yaaa :)) ama idare eder diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: steven_stiffler

Beyler 6 ay sonra geldiğimizde bu "askerlik kısalacak", "bedelli gelecek" tarzı muhabbetlerden muaf olacağız. Kafamız rahat olacak. "Anne ben evlendim" diyerek sevdiğimiz kızı tutup kolundan eve getirme lüksümüz olacak. İş ilanlarındaki "Askerliğini yapmış" eleman biz olacağız. Rahat olun

yaşlandık ya
  • TSK Mevzuat Madde 83 : Erbaş ve erlerin (uzman erbaş ve uzman jandarma dahil) saçları; üstte 6 cm. yanlarda ise 2 cm. olacak ve kulak üstüne düşmeyecek şekilde traş edilir. yani bu ne demek ?
    Bir an hayal ettim de güzel olacak gibi.
  • Yahu bu don atlet aldık iyi hoş ta en büyükleri bile bana tam olmadı. Bunlar bana uygun kamuflaj falan da bulamazlar şimdi ne yapacağım ben.
    Madem sığmıyorum çamaşırlara niye alıyorlar beni askere anlamadım gitti
  • Ben de koydum onları, olmadık zamanda lazım olur filan ya da yemin töreninden sonra hemen usta birliğine gitmemiz gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugri28

TSK Mevzuat Madde 83 : Erbaş ve erlerin (uzman erbaş ve uzman jandarma dahil) saçları; üstte 6 cm. yanlarda ise 2 cm. olacak ve kulak üstüne düşmeyecek şekilde traş edilir. yani bu ne demek ?

Ben 3-5 yaptım , yanlar uzun gelirse tekrar kısaltsınlar çıkanları üste eklesinler
  • benimde yanlar 1-2 üstler makasla 4 gibi falan kaldı
  • sülüste 10 yazıyor
    1-2 saat geç teslim olsak sorun olurmu devreler
    kesin bilgi varmı bu konuda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TC-JJK

Ben de koydum onları, olmadık zamanda lazım olur filan ya da yemin töreninden sonra hemen usta birliğine gitmemiz gerekir.

Benim arkadaşlardan 39.Mknz'ye 155/39 K/M 3-4 arkadaş gidicek başınızda takım komutanlığı yapıcaklar fazla sıkıntı yaşamazsınız diye düşünüyorum.
  • Biz şimdi bugün asker sayılıyor muyuz ya Hayır sayılıyorsak ona göre 4 Kasım'dan 6 ay sonrası 4 Mayıs, izin kullanmayacağım düş 12 gün al sana terhis
  • quote:

Orijinalden alıntı: enriqueee

155 -167 belli mi ? her kafadan bir ses çıkıyor

352. dönem asker olan bir arkadaşa sordum 168 kesin :) 4 Kasım'dan 6 ay ileri git, izin kullanmazsan 12 gün düş terhis gününü hesapla dedi. İçerisinde 31 gün bulunan aylar nedeniyle kimi zaman 168 gün 169-170'i bulabiliyor.

Bizde 3 tane 31 gün olacak fakat arada bir de 28 Şubat olacağı için 22 Nisan'a falan denk geliyor terhis.
  • 
Sayfa: önceki 15331534153515361537
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.