Şimdi Ara

353. Dönem (Kasım 2013) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları ( 741 CENGAVER ASKER ) (1520. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
34.097
Cevap
207
Favori
1.520.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15181519152015211522
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: promedyumx

quote:

Orijinalden alıntı: Lethero

Bugun asker malzemesi satan yerleri dolastim adamlar her seyi satmaya calisiolar. Bisey bilmeyen adam olsa gereksiz bir suru sey alip bosuna masraf yapar. Dis macunu bile satmaya calisti yahu gerek yok zaten evde var diyorum bu sefer kalem cikariyor defter cikariyor. Sadece 2 don fanila bir de temiz kirli camasir torbasi aldim. Evde olmayan seylerdi. İncelemedim ama o kadar adi dandik bir sey ki kendim bile yaparim dedim. Forumlari takip etmeyip asker alisverisine cikanlarin haline uzuldum. Bosu bosuna gereksiz seyleri alip masraf yapacaklar.

Aynen devrem temiz-kirli torbasını annem evde un çuvallarından yaptı çok iyi oldu çokda güzel iyi oldu yani :)

Ben temiz kirli torbasini boyle alengirli birsey saniyordum ne biliyim alinmasi gerek diye hissettim. Evde inceledim anasini satayim fermuarini bile ters dikmisler icerde kaliyor sapi ;))

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Aga kendi adima konusayim, bugune kadar askere gitcekmis gibi hissediyordum ama yaniliyormusum. Asıl his simdi basladi. Vedalasmalara basladik. Her veda insani askerlige bir adim daha yaklastiriyor. Garip bir duygu. Hayirlisi ya

aynen vallahi hüzünle saşkınlık arasında bir duygu, biletimi de aldım bugün iyice ciddileşti iş :D
  • Beyler p.tesi teslim olacagim diyen arkadaslar var en erken gelen yol izni ile carsamba gelmiyo mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Süper bot kilidi buldum arkadaşlar

353. Dönem (Kasım 2013) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları ( 741 CENGAVER ASKER )

Şu model hoşuma gitti ama 30 lira kilide verilir mi ya almadım tabi 5 liraya döküm kilit aldım inşallah bağcık değilinden geçer ince ama uzun kilit bulamadım doğru düzgün.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Süper bot kilidi buldum arkadaşlar

Şu model hoşuma gitti ama 30 lira kilide verilir mi ya almadım tabi 5 liraya döküm kilit aldım inşallah bağcık değilinden geçer ince ama uzun kilit bulamadım doğru düzgün.

Cüzdanlar iyice boşaldı onu al bunu şunu al derken :)

• evet en erken yol izni ile çarşambaya geliyor. anlamadım ben de neden pazartesi teslim olan var. acaba erken gidersem erken biter diye mi düşünüyrlar ?

• Arkadaşlar tekrar hatırlatmak istiyorum sakın SÜLÜSlerinizi evde unutmayın ya çantanızın yanına yada cüzdana falan atın ilk günden sıkıntı yaşamayın

• quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

Arkadaşlar edevlette sevk başlangıç ve sevk bitiş tarihleri var. Bu tarihler arasında herhangi bir gün teslim olabiliyor muyuz?

Mesela benim sülüs kağıdımda Sevk Tarihi 04.11.2013 yazıyor. Ama bana şubedeki albay, 06.11.2013 tarihinde birliğine teslim oluyorsun dedi.

Bir de zarfın üzerinde "EĞİTİM BİRLİĞİNE EN GEÇ SAAT 10:00'A KADAR KATILACAĞIM TARAFIMA TEBLİĞ EDİLDİ" yazıyor. Öğleden sonra gitsem ne olur mesela?

Sülüs kağıdında bu saat yazan kimse yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nickiniyerim

evet en erken yol izni ile çarşambaya geliyor. anlamadım ben de neden pazartesi teslim olan var. acaba erken gidersem erken biter diye mi düşünüyrlar ?

Fazladan askerlik yapmak isteyen arkadaslar var demek ki

• quote:

Orijinalden alıntı: cagatayhan1905

quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

quote:

Orijinalden alıntı: mysterio7

Yemin etmeden asker olunmaz hocam ya.

Hocam harbi diyom varsa öyle bir imkanimiz katilmicam torene.

devrem arkadaşların anlattığı kadarıyla törene çıkmak istemeyenler içerde yemin ediyorlarmış...tören yürüyüşüne falan katılmıyorlarmış...her yerde böyle bir seçenek var mıdır bilemiyorum ama oradaki psikolojime bağlı olmakla birlikte imkan varsa ben de çıkmayabilirim törene..

Anladim hocam umarim izin verirler.

• promedyumx P kullanıcısına yanıt
    öyle vallahi, kilitte ucuza kaçmayayım sağlam olsun dedimde iyileri de çok pahalı ya kıyamadım uygun fiyatlı bişey aldım.

5 liraya bunu aldım koçtaştan, daha inceleri yok mu yahu bunların .

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • 35alper88 kullanıcısına yanıt
    Sülüs dışında yanımızda olması gereken en önemli şey nüfus kağıdı değil mi? Onun dışında alacaklarımız olarak genel eşyalar var ama bu ikisi en önemlisi.
  • hatunlar da bizim dönem için 40.sayfaya ulaşmış devreler :)
    madalyonun öteki yüzü..

http://www.kadinlarkulubu.com/ah-erkekler/655394-355-donem-kasim-2013-esinisanlisisevgilisi-askere-gidecekler-burayaa-40.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35alper88

Arkadaşlar tekrar hatırlatmak istiyorum sakın SÜLÜSlerinizi evde unutmayın ya çantanızın yanına yada cüzdana falan atın ilk günden sıkıntı yaşamayın

Haklısın ama nüfus cüzdanı hep cüzdanda olduğu için onu unutmayız diye tahmin ettim.Evden çıkarken sülüs ve kimliğimizi tekrardan kontrol edelim

• saubjk06 kullanıcısına yanıt
    erken gidip erken geleceğini düşünen baya bi insa var. tabi bu saatten sonra faydası olmaz adamlara ama biz bugünden itibare zaten askeriz şafak başladı :D erkne gidipp fazla kalmamak lazım.
  • olm varyaaaa siz şimdi gidiyosunuz amaaa offfff

Yav şaka biyana bırakın bunları düşünmeyi çünkü düşününce birşey olmayacak, yani düşünsene sen sadece düşünüyorsun şöyle yaparım böyle yaparım/yapsaydım.. Yeni bir işe girmiş gibi düşünün tempoya ayak uydurun. Evdekileri arayın ben iyiyim keyfim yerinde gırgır şamata takılıyoruz arada bi şınav mekik çekiyoruz 10'ar tane diyip sallayın. Askeriz olm biz ağlamanın zırlamanın gereği yok. Azar yedik dayak yedik zor günler geçirdik yada ağır geldi diye telefonda ağlarsan karşındakine zarar verirsin. Onun yapabileceği birşey yok. Başladın bikere bitecek bu iş.
    Hayır mızmızlananları hiç anlamıyorum arkadaş, napacan dünyayı mı kurtaracan milyon dolarlık yatırımın vardı onu mu kaçıracan nedir bu adamların derdi anlamıyom ki, yap geç işte duyan da tuvalet temizlediğini bilmeyecek sanki. Biliyo adam ne yaptığını çünkü o da yaptı.

Fırçayla tuvalet temizleme sanatı, ot/izmarit toplama sanatı, çek-pas kullanımı gibi dallarda uzmanlaşacağız işte. Uzmanız olm biz!

• quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet K.

olm varyaaaa siz şimdi gidiyosunuz amaaa offfff

Yav şaka biyana bırakın bunları düşünmeyi çünkü düşününce birşey olmayacak, yani düşünsene sen sadece düşünüyorsun şöyle yaparım böyle yaparım/yapsaydım.. Yeni bir işe girmiş gibi düşünün tempoya ayak uydurun. Evdekileri arayın ben iyiyim keyfim yerinde gırgır şamata takılıyoruz arada bi şınav mekik çekiyoruz 10'ar tane diyip sallayın. Askeriz olm biz ağlamanın zırlamanın gereği yok. Azar yedik dayak yedik zor günler geçirdik yada ağır geldi diye telefonda ağlarsan karşındakine zarar verirsin. Onun yapabileceği birşey yok. Başladın bikere bitecek bu iş.
    Hayır mızmızlananları hiç anlamıyorum arkadaş, napacan dünyayı mı kurtaracan milyon dolarlık yatırımın vardı onu mu kaçıracan nedir bu adamların derdi anlamıyom ki, yap geç işte duyan da tuvalet temizlediğini bilmeyecek sanki. Biliyo adam ne yaptığını çünkü o da yaptı.

Fırçayla tuvalet temizleme sanatı, ot/izmarit toplama sanatı, çek-pas kullanımı gibi dallarda uzmanlaşacağız işte. Uzmanız olm biz!

aynen devrem her ne zorluk çekersek çekelim evdekilere yansıtmamak en güzeli . Akılları zaten hep bizde olacak işleri daha fazla zora sokmanın hiç birşeye faydası yok bnenmce.

• Malzeme olayini abartmayin kantinden alirsiniz.Acemilik askerligin en guzel gunleri olacak tadini cikarin arkadaslarinizdan ayrilmak zor gelecek
    352KD Sfk:86

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Ula anahtarlı alma ya kaybedersin felan al başına belayı. Şifreli al ama şifreyi de unutma
  • quote:

quote:

Arkadaşlar tekrar hatırlatmak istiyorum sakın SÜLÜSlerinizi evde unutmayın ya çantanızın yanına yada cüzdana falan atın ilk günden sıkıntı yaşamayın

Haklısın ama nüfus cüzdanı hep cüzdanda olduğu için onu unutmayız diye tahmin ettim.Evden çıkarken sülüs ve kimliğimizi tekrardan kontrol edelim

Kendini alıntılamıssın. Fail mi yoksa?

• 
Sayfa: önceki 15181519152015211522
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.