Şimdi Ara

353. Dönem (Kasım 2013) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları ( 741 CENGAVER ASKER ) (1515. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
34.097
Cevap
207
Favori
1.520.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15131514151515161517
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

Orijinalden alıntı: koyar olm

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: wdaf

quote:

Orijinalden alıntı: geth

Devrelerim sülüsümde b sınıfı ehliyetim olduğu yazılı halbuki ben ehliyetimin olduğuna dair bir belge sunmamıştım. sizce götüreyim mi ehliyetimi ya da götürmek zorunda mıyım?

Ehliyetini götürmene gerek yok zaten askeriyede kendileri askeri ehliyet veriyor eğer şoför yaparlarsa sivil hayattaki ehliyet orda geçmiyor yani

Bana şubede işlemleri yaptırırken ısrarla ehliyetini getir evde bırakma dediler. Benim gibi bir kaç kişiye daha dediler aynısını. Ben de götürmeyecektimde götürecem şimdi. Zaten eskidi ehliyet değiştirecez

İsterseniz ehliyetini götürün. İçeri girdiğinizde sizin kimliğinizi alıyorlar ve askerlik bitene kadar vermiyorlar. Ama siz ehliyetini götürürseniz çarşıda kimlik gereken bir olay olduğu zaman ehliyetiniz kullanabilirsiniz. Ehliyetinizi götürün ama içeri girdiğinizde vermeyin sakın

askeriye kimlik gibi bişey vermiyor mu acaba, bu askerdir diye

Evet senin kimliğini alıyorlar askeri kimlik veriyorlar. Zaten o kimliği almada tam bir keşmekeş, kimliğin üzerindeki bazı bilgileri kendi el yazınla doldurman gerekiyor, bunu 350 kişinin aynı anda yaptığını düşünsene

Edit: kargo alabilirsin sorun çıkmaz. ama bazı yerlerde kabul görmüyor bu kimlik yanında ehliyet olsun ama içeri girdiğinizde vermeyin ehliyeti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koyar olm -- 3 Kasım 2013; 12:09:48 >

• koyar olm kullanıcısına yanıt
    Ehliyet götürmesek sorun olur mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2pacmania

Kardeş aralıkta gidicekler için aralık ayında gelsinler demişti bizim şubedeki görevli. Geri göndermişti çocuğu. Sen kasım sonu git bence. Olmazsa aralıkta gidersin en kötü almaya.

6-9 aralık diyor çoğu kişi kadında öyle demişti diye hatırlıyom olmazsa ararım şubeyi çok sağol
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2pacmania

Ehliyet götürmesek sorun olur mu acaba?

Yok sorun olmaz, bende ehliyet yoktu askerdeyken sorun olmadı.

Ben açık konuşayım sizinle, askeri kimlikle geneleve almıyorlar, askerde genelev bir ritueldir, askere giden herkes geneleve gider zaten usta birliğine gittiğinizde muhabbeti çok olur.
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Niye yahu Ne alakası var ki?
    Neyse kullanmasak ta kimlik gibi lazım olur belki
  • koyar olm kullanıcısına yanıt
    Sorun olmazsa bende götürmeyi düşünmüyorum bide aklımda o kalmasın. Sağolasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Svartroyk

quote:

Orijinalden alıntı: 352.Dönem

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 352.Dönem

quote:

ben varım. tatvan piyade er

off çok kötü..bizim yan bina 2 gunde bir uygun adım yürüyüp marş söyluyorlar. Allah yardımcın olsun..Kendini Orda ki Askeri hastaneye atmaya bak..Hastanede çaycı ol daha iyidir..ne zaman teslim tarihi? 1.grup musun?

7 kasım son. yer olarak nasıl biryer? biraz bilgilendirir misin?

yer olarak guzel merkezde ama icerisi nasil bilemem.devrecilik falan varmi bilemem

askeralma bölge başkanlığı çıktı zaten muhtemelen askeri şubede geçiricem askerliğimi :)

askerlik subeside orda iyi olmus orda rahat edersin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mizrakk

Bana da bir arkadaş söylemişti onun yalancısıyım. Kanun kural nedir aradım ama bulamadım

kimlikleri zaten siz askerken kaçmayın diye alıyorlar sanırım gerçi öyle kaçan olur muki o da var Bu adam izine gider evden ehliyetini alır kim nereden bilecek bunn asker olduğunu araştırmadan vs. diye düşünüp biz bunun kimliğini herşeyini alalımda asker kimliği verelim Asker olduğunu gizlemeyesin diyorlar herhalde

• quote:

Orijinalden alıntı: ogunuzun91

dostum ben bıtlıs jandarmayım once kastomonu sende mı aynı

tamam sen bizimle aynisin.once bitlise gidip kura cekceksiniz tatvan cekenler yanima gelir.1. grup musun

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mizrakk

Bana da bir arkadaş söylemişti onun yalancısıyım. Kanun kural nedir aradım ama bulamadım

kimlikleri zaten siz askerken kaçmayın diye alıyorlar sanırım gerçi öyle kaçan olur muki o da var Bu adam izine gider evden ehliyetini alır kim nereden bilecek bunn asker olduğunu araştırmadan vs. diye düşünüp biz bunun kimliğini herşeyini alalımda asker kimliği verelim Asker olduğunu gizlemeyesin diyorlar herhalde

İlk gittiğinizde size bir dizi kuralların olduğu bir kağıt imzalatacaklar, 150 200 maddeden oluşan kurallar var. Terli Terli su içme, prize metal sokma gibi saçma sapan maddelerin olduğu kurallar, bunların arasında çarşıda veya izinde araba kullanmak yasak, alkol almak yasak, gösteri konser vs. katılmak yasak gibi kurallarda var hiç bir asker bu kurallara uymuyor birliğin içinde alkol alan askerde gördüm esrar çekende gördüm. Yakalanmadıkça sorun yok

• quote:

Orijinalden alıntı: ogunuzun91

acemı kastamonu usta bitlis

2 veya 3 aralikta bitlistesiniz.

• son 72 saat
  • quote:

Orijinalden alıntı: gergezan750z

Slm devreler sormak istedigim bir kac sey var. Oncelikle benim askerlik kirklareline cikti acemi ve ustalikta orada. Muhabere bolumunde. Sulus problemi bende de var alamiyorum yogunluktan dolayi halende alamadim. Sulusu en son ne zaman almamiz gerekiyor. Adalarda yogunluk var mi yok mu ? Yogunluk olmayan bir yer var mi ? Pazartesi gideyim mi adalara ne dersiniz a dostlar ayni yere dustuklerim siz napiyorsunuz.

nerdesin bilmiyorum ama gebzeden çok rahat alırsın.
  • benim kardeşim şu an istanbulda kısa dönem asker
    adam her hafta sonu çarşıya çıkıyor arabasıyla takılıyor
    evci iznine çıkınca da arabada sürekli
    ehliyeti götürüp vermenize gerek yok
  • Metro nun sitesinde mi sorun var yoksa istanbula giden mi yok anlamadım. Otobüsler bomboş yahu ya da pahalı diye başka firmalara mı yöneliyorlar acaba netten bakıyorum bilet var diye almadım daha kafamda nasıl gitsem diye plan yapıyorum, umarım biletsiz kalmayız
  • arkadaşlar gitmeden okuun ne olur ne olmaz :)

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.4.211.pdf
  • Beyler bu zarfın uzerinde yazan en gec saat 10 da birlige teslim olcam yazısı onemlimi oglen 12-13:00 gibi de teslim olsak bi sorun oluyormu acaba bilgisi olan varmı?
  • Askerde böyle yapacaz artık tıka kulaklarını LA LA LA

• Dedenizden tavsiye erken teslim olun öyle avare avare orda burda aman canım akşam 5 te teslim olayım moduna girerseniz arkadaşlarınız sabah 4:00 a dinç kalkarken siz gece 2 de uyuyup 4 te kalkarsınız

Ve hala ömrünüzü internet başında boşa geçiriyorsunuz dışarının kıymetini 21 gün sonra dökülücek ah larla hatırlatacağım
  • Oscar Heykeli kullanıcısına yanıt
    Kardeşim ben Lefkoşa'da dört yıl okudum. Ufak sıkıntılardan bahsedeyim.
    1-Umarım askeriyelerde su sıkıntısı çekmezsiniz. Çünkü; ülkenin genelinde deniz suyuna klor atılıp veriliyor.
    2-Lefkoşanın kışı pistir. Tipik Ankara iklimi.
    3-Türkiye'den telefon hatlarınızı götürmeyi düşünürseniz aktif olmayacak. Turkcell ve Vodafone hatlarınız varsa yurtdışına çıkmadan aktif hale getirin. Avea benim zamanımda yurtdışında aktif hale getirmek için kredi kartı güvencesi istiyordu. Zaten kıbrısa gittiğinde bakkallarda dahi satılan hatlar göreceksiniz. 0533, 0542 ve 0548 li hatların 800 le başlayan numaralar alacaksınız.
    Benim de bir avukat arkadaşımın acemi birliği manisa usata birliği lefkoşa iletişim bilgilerini verirsen sizin tanışmanızı sağlarım. Başka soracağınız bir şey varsa cevaplamaya çalışırım. @Oscar Heykeli
  • 
Sayfa: önceki 15131514151515161517
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.