Şimdi Ara

353. Dönem (Kasım 2013) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları ( 741 CENGAVER ASKER ) (1509. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34.096
Cevap
207
Favori
1.520.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15071508150915101511
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Lethero

quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

quote:

Orijinalden alıntı: Caferhan

quote:

Orijinalden alıntı: fatih86

Arkadaşlar bu TT kart ile sabit hatları kaç dakika arayabiliriz ? 25 TL lik var şu an. Kaç dakika konuşulur ?

/>

Cep numaralarını ararsanız dakika başı 1 tl gibi fahiş kesinti olur,
    Sabit numaraları;
    19:00-07:00 saatlari arasında ararsanız,dakika başına 5-10 kuruş yazar

Cep telefonu aramaya uygun bir kart var mı bildiğiniz?

benim aldığım kart bu, sen karacısın kardeşim bu ne kartı diye zorluk çıkartırlar mı acaba

353. Dönem (Kasım 2013) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları ( 741 CENGAVER ASKER )

Devrem ankesorlu telefondan ankesorlu telefon araniyor muydu ya? Simdi dakikada 1 tl duserse sakat. En iyisi ankesoru aramak. Boyle bi zimbirti vardi heralde cok uzak geliyodu sivildi anlesorlu telefon ama askerde sevgilimiz olacak ilk gunlerde

ankesörlü telefonlar aranıp konuşulaibliyor mu hiç bilmiyordum vallahi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mancinik

quote:

yahu gider ayak sakatlanıyordum akşam akşam. Migrosta şarküteri reyonlarına cam kapak takmaya başladılar ya şimdi güya enerji tasarrrufu için falan filan diye. Yumurtayı aldım kapağı kağattım koca kapak menteşeden çıkıp kafama bi düştü. Ulan ne ağır bişeymiş beynim sarsıldı vallaha, ittirdi beni ileri doğru. Bi bağırdım yaygara koparttım orda o sinirle Çalışanlarda şok oldu bişey diyemiyorlar, müdürü çağırdılar hemen özür dilediler falan neyse hadi bende bişey yok dedim , ufak çocuk olsaydı kesin kafası kırıldı boynu falan kırılırdı böyle sorumsuzluk olmaz hem sizin başınız yanar hemde bunu takanların. Sorumlu kimse derhal bunu çözmelisiniz falan dedim. Tamam beyfendi çok haklısınız dedi , dedi de işte yaparlar mı bilmiyorum.

Ama gerçekten yaşlı birinin ya da çocuğun kafasına düşeydi hastanelik olurdu. Ondan sonrada Çağdaş 'a gittim kepekli ekmek alayım diye orada da kartonları atmışlar yere, tam reyonu döndüm kartona bi bastım sörf yapar gibi kaydım kartonların üstünde oradaki elemanada çıkıştım kardeşim bu ne tuzak mı hazırlıyorsunuz millet düşsün diye dedim

Arkadaş bu ne yahu, neyse sağ salim eve geldim çok şükür

Kardeş senin askerlik çok kötü geççek bence çok ezcek üst devreler seni Kesin dayak yicen gibime geliyo zorla iş yaptırcaklar onu anladım biraz asosyalsin galiba içine kapanık falan ama nette sosyalsin

insan bi hayır duası eder bu ne şom ağızlılık yahu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aranel14

Hocam hayatımda ilk defa ankesörlü tlfon kullanacağım cahilliğime verin :) nereden temin edilir bu kartlar acaba ?

Bulunduğunuz şehirde TTnet ya da TT bayilerine gidin mutlaka vardır hocam. Bana adam bunu verdi, birde şifrelileri varmış ama şifreyi gir falan uzun sürer sırada bekletirsin milleti dedi.
  • Hirotaro devrem nerde ya. Acemilikte aynı yerdeyiz
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Lethero

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

quote:

Orijinalden alıntı: Caferhan

quote:

Orijinalden alıntı: fatih86

Arkadaşlar bu TT kart ile sabit hatları kaç dakika arayabiliriz ? 25 TL lik var şu an. Kaç dakika konuşulur ?

/>

Cep numaralarını ararsanız dakika başı 1 tl gibi fahiş kesinti olur,
    Sabit numaraları;
    19:00-07:00 saatlari arasında ararsanız,dakika başına 5-10 kuruş yazar

Cep telefonu aramaya uygun bir kart var mı bildiğiniz?

benim aldığım kart bu, sen karacısın kardeşim bu ne kartı diye zorluk çıkartırlar mı acaba

353. Dönem (Kasım 2013) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları ( 741 CENGAVER ASKER )

Devrem ankesorlu telefondan ankesorlu telefon araniyor muydu ya? Simdi dakikada 1 tl duserse sakat. En iyisi ankesoru aramak. Boyle bi zimbirti vardi heralde cok uzak geliyodu sivildi anlesorlu telefon ama askerde sevgilimiz olacak ilk gunlerde

ankesörlü telefonlar aranıp konuşulaibliyor mu hiç bilmiyordum vallahi

Evet konuşuluyor. Benim kardeş askerde. Ankesörlü telefondan çaldırıp kapatıyor biz arıyoruz evden. Sizde böyle yapın. Siz çaldırıp kapatın aileniz sizi arasın. Boşuna durmadan kart satın almazsınız böylece..
  • Beyler ben acemi KASTAMONU ordan VAN gidicem. Acemi birliğinden sonra kaç gün iznimiz olcak eve gelmek istiyorum izmire? Ayrıca ailem eglmeden izine gelebilirmiyim?

Ve KTM olayı ne oluyor. VAN havalanına incem. Birliğe gitmek için illa KTM mi katılmam gerek?
  • Caferhan kullanıcısına yanıt
    Sağolasın kardeş yazın gerçekten yararlı olacaktır. Umarım sorunsuz bir şekilde hepimiz vatani görevimizi yerine getirir geliriz.
  • quote:

quote:

Hocam hayatımda ilk defa ankesörlü tlfon kullanacağım cahilliğime verin :) nereden temin edilir bu kartlar acaba ?

Bulunduğunuz şehirde TTnet ya da TT bayilerine gidin mutlaka vardır hocam. Bana adam bunu verdi, birde şifrelileri varmış ama şifreyi gir falan uzun sürer sırada bekletirsin milleti dedi.

Yemin ediyorum paranoyaklaştım yok ona kilit buna kilit yok asma kilit olmadı sarılısı olsun daha sağlam olur şimdi de tt kart şifreli şifresiz , bot için sağlık için aldık tabanlık almasına da yer değiştirir mi

İnanın Forumu okuyup buradan aldığım gaz ile alışverişe çıktım en basitinden iki kilit almışım, ne botu kitler ne çantayı çünkü bot için ebatları küçük çanta içinse kitleyecek yer yok (tek fermuarlıymış)

Yarın çıkıp bi asma kilit bakayım bari sarılı olandan en azından hayati üçlüden birini (bot palaska kep) emniyete almış olayım

Hocam bu arada cevap için teşekkür ederim ve yukarda okudum büyük geçmiş olsun :)
  • Umarım lig maçlarını izleyebiliriz askerde. Malum 10 kasımda fb derbisi var. Askeriyede de toplu halde izlemek heralde ayrı bir keyifli olur Gönlümüz Galatasarayımızın kazanmasından yana tabiki
  • BARBOSA_ B kullanıcısına yanıt
    pazartesi boş olur abi her yer,ay başı da paralar falan yatmıştır.kartal'da mesela perşembe para bitmişti pazartesi yatacak demişti adam.diğer yerlerde de pazartesi yatar herhalde.rahat rahat alırsın pazartesi günü merak etme.taş çatlasa 1 saat sürer.ben cuma günü tuzla'da 1.5 saatte aldım,yarım saat sadece komutanın mühür ve imza için gelmesini bekledik.çok az kişi kaldı sülüs almayan.
    ama işte sülüsü pazartesi alırsan teslim tarihin değişiyor mu onu ben de bilmiyorum.sırf o stres yüzünden sabahın köründe tuzla'ya gittim zaten cuma günü.
  • Usta birliğine giderken sana yol izni vericekler 2-3 belkide 4 gün orasını hiç bilmiyorum, işte bu sırada evine gidebilirsin muhtemelen vaktin olur en az 1 gün de olsa.

Bildiğim kadarıyla direk birliğine gidemiyorsun kendi başına. KTM'ye katılıp oradan konvoyla gitmen gerekiyor-ki orda 2-3 gün bekletirler büyük ihtimal.
  • ashc A kullanıcısına yanıt
    ahaha bilmiyordum onu sıra olmadığı birgün denerim merak ettim
  • quote:

quote:

quote:

Yemin ediyorum paranoyaklaştım yok ona kilit buna kilit yok asma kilit olmadı sarılısı olsun daha sağlam olur şimdi de tt kart şifreli şifresiz , bot için sağlık için aldık tabanlık almasına da yer değiştirir mi

İnanın Forumu okuyup buradan aldığım gaz ile alışverişe çıktım en basitinden iki kilit almışım, ne botu kitler ne çantayı çünkü bot için ebatları küçük çanta içinse kitleyecek yer yok (tek fermuarlıymış)

Yarın çıkıp bi asma kilit bakayım bari sarılı olandan en azından hayati üçlüden birini (bot palaska kep) emniyete almış olayım

Hocam bu arada cevap için teşekkür ederim ve yukarda okudum büyük geçmiş olsun :)

sağoalsın devrem :D Ben daha kilit almadım koçtaş'a falan bakacağım ucuz kilitleri çok rahat açıyorlar diyor arkadaşlar
  • Devrem sen bu havacıkartt ı nereden almıştın ? Her yerde bulabnilir miyiz ?
  • quote:

quote:

TTaile kart can dır canandır. Kesinlikle şifreli olanı alınmalıdır. Tak şifre gir ara hiç zoru yok saniyelik olay yani :)

Ayrıca akşam 7 sabah 7 bedeva geçerlidir. Eğer sabit hattınıza ev avantaj100-200-300 gibi tarifeler var ise bu dk ları rahatlıkla kullanablirsiniz. Faturaya sadece 1 tl kat ücret yansıyor onun dışında bir şey yok bizim ev hattında bir de bedava cep telefonları arama olayı var ki tadından yenmez 7 den 7 ye olan kampanyada cepleri de arayabiliyorsun ücretsiz. Türktelekom a bu özellliği de yaptırabiliyorsunuz kampanya bitmediyse eğer. Acemilik de uzun uzadıya konuşamayacağınızı ve usta birliğine telefon sokacağınız düşüncesiyle bu bir ay telefon derdinizi ortadan kaldıracak ekonomik ve rahat yegane şeydir.

Alınız aldırınız :)
  • Evet arkadaşlar evde kuranlar okundu artk gözler gdeceğimz yolda..

herkese hayrlı tezkereler....
  • quote:

Orijinalden alıntı: promedyumx

Devrem sen bu havacıkartt ı nereden almıştın ? Her yerde bulabnilir miyiz ?

Ben her yerde bulunur mu bilmiyorum hocam ben Eskişehirde merkez ziraat 'in oradaki TT bayisinden aldım askere gidecem dedim. Havacı kartı verdi bana :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: aleko_48

quote:

quote:

TTaile kart can dır canandır. Kesinlikle şifreli olanı alınmalıdır. Tak şifre gir ara hiç zoru yok saniyelik olay yani :)

Ayrıca akşam 7 sabah 7 bedeva geçerlidir. Eğer sabit hattınıza ev avantaj100-200-300 gibi tarifeler var ise bu dk ları rahatlıkla kullanablirsiniz. Faturaya sadece 1 tl kat ücret yansıyor onun dışında bir şey yok bizim ev hattında bir de bedava cep telefonları arama olayı var ki tadından yenmez 7 den 7 ye olan kampanyada cepleri de arayabiliyorsun ücretsiz. Türktelekom a bu özellliği de yaptırabiliyorsunuz kampanya bitmediyse eğer. Acemilik de uzun uzadıya konuşamayacağınızı ve usta birliğine telefon sokacağınız düşüncesiyle bu bir ay telefon derdinizi ortadan kaldıracak ekonomik ve rahat yegane şeydir.

Alınız aldırınız :)

Hocam ben evde sabit hattı kapattım kampanyalı yalın nete geçtim kafam rahat 1 senedir yalın net kullanıyorum :) Ben normal kartla geçinecem artık
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: promedyumx

Devrem sen bu havacıkartt ı nereden almıştın ? Her yerde bulabnilir miyiz ?

Ben her yerde bulunur mu bilmiyorum hocam ben Eskişehirde merkez ziraat 'in oradaki TT bayisinden aldım askere gidecem dedim. Havacı kartı verdi bana :D

Anladım kardeşim sağolasın bende yarın düzce de bir araştırayım :) Önce aile ile konuşmak için ailekart sonra yavuklu ile konuşmak için havacı karacı farketmez gsm için kart alacağım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abijim

Beyler ben acemi KASTAMONU ordan VAN gidicem. Acemi birliğinden sonra kaç gün iznimiz olcak eve gelmek istiyorum izmire? Ayrıca ailem eglmeden izine gelebilirmiyim?

Ve KTM olayı ne oluyor. VAN havalanına incem. Birliğe gitmek için illa KTM mi katılmam gerek?

1 hafta izin var devrem ister 1 gün kullan ister 1 hafta
  • 
Sayfa: önceki 15071508150915101511
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.