Şimdi Ara

353. Dönem (Kasım 2013) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları ( 741 CENGAVER ASKER ) (1473. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
34.096
Cevap
207
Favori
1.520.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14711472147314741475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    arkadaşım hem "Benim aklımı VAN değil KPSS karıştırıyo. " diyorsun hemde "Ama şu an tecil ettirsem sonra tecil bozumunda sınıflandırmaya girsem tekrar belki başka yer çıkabilir bunla ilgili bişey göremedim kafam karışık " diyorsun .derdin sanki VAN çıkmasıyla alakalı gibi:) bence senin kafan dediğin gibi çok ama çok karışmış bu karışıklıkla askere git kurtul öbür türlü kpss den de verim alamayabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

link açılmıyor ama google da aratarak buldum bişeyler sanki Tekerlekli sırt çantası sanırım, güzele benziyor hocam. Ben eşyaları azaltacam, kimi şeyleri büyük aldım mesela el kremi 300mg ucuzlamış aldım ama bitik krem kutularına böleceğim. Don atlet aldık 6 şartene 3 ertane götürecem belki 4 . ayrı bir çanta daha hazırlıyacam poşette olur, acemilikte ya da ustalıkta beni ziyarete gelirken getirsinler

bim poşetlerinden ayarla kanki şeklin olur bölükte
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Çok fazla şey alıp kendimizi hamal yapmayalım haklısın. Tekrar dener misin?

http://www.indirimplus.com/218065-escape-trekking-sirt-cantasi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Neyıh -- 31 Ekim 2013; 23:48:07 >
  • cadillaccts C kullanıcısına yanıt
    Vallahi uzun süredir gece dışarda durmuyordum demin geldim eve yarım saat oluyor. Öyle bir üşüdümki anlatamam. Keşke aldığım içliklerden giyseydim dedim Gündüz 26 dereceydi tişörtle gezdim terledim bile, gece ise 5 derece tişörtle çıktım tekrar döndüm eve , tşörtün üstüne kapşunlu polar giydim kalın, onun üstüne yarı ince bir kot mont, altımda kot vardı, spor ayakkabıları da değiştirdim botlarımı giydim silikon tabalıklarımda içinde. Bu halde üşüdüm vallaha Kafamın donması ayrı bir dert zaten, birde sırtım dondu, sonra ayaklarım üşümeye başladı otobüs beklerken :D İstanbulda soğuk olacaktır kışın eminim
  • quote:

Orijinalden alıntı: emin56

arkadaşım hem "Benim aklımı VAN değil KPSS karıştırıyo. " diyorsun hemde "Ama şu an tecil ettirsem sonra tecil bozumunda sınıflandırmaya girsem tekrar belki başka yer çıkabilir bunla ilgili bişey göremedim kafam karışık " diyorsun .derdin sanki VAN çıkmasıyla alakalı gibi:) bence senin kafan dediğin gibi çok ama çok karışmış bu karışıklıkla askere git kurtul öbür türlü kpss den de verim alamayabilirsin.

Yok kardeş VAN değil yani askerlik gözüyle bakıyom van diye değil. Ama sormuşken onuda sordum yani erteletirsem sadece KPSS yönündenmi artısı olucak yoksa yeni sınıflandırma yönündende artısı olcakmı.

Sen olsan napardın Arkeoloji mezunuyum iş geleceği yok zaten. Bu sene KPSS hazırlanıp ağutostamı giderdin hem daha sıcak. Yoksa şimdi askere gidip taaa 2 sene sonramı girerdin kpss
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpella84

Aralık'ta gideceğime seviniyordum ama biz gittiğimizde kasımda gidenler 45 günlük asker olacak, bizden 45 gün önce mezun olacaklar. Bunu düşününce hayıflanıyorum. Fay arkadaş

herşeyde hayır vardır devrem aynı sorun bende de vardı aralğa kalmak istemiyodum kasım cıktı sansıma nasip diyip geçmek lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaman3445

arkadaşlar Eminönü mercan dan askeri malzemelerinizi alabilirsiniz. deodorant sprey yerine roll on lardan alın

içlikleri fln öyle kafanıza göre almayın renkten dolayı giydirmezler.

Hocam kafamıza göre almayın diyorsunda , tsk haki haki diyor ama içlik konusunda bir bilgiy ok, kendiside beyaz veriyormuş. Siyah satan satıcı ben yıllardır asker malzemesi satıyorum siyah giyiliyor diyor. Kafam çorba oldu vallaha tsk nın yün içliği çok dandik diyor kimileri, kimileri ise çok iyi diyor. Bıktım ya gitmiyorum ben bütün rezervasyonumu iptal ettiriyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ehranerz

beyler sarıyerde oturuyorm en yakın alışveriş yapacağım asker malzemeleri satan yer neresi acaba bilen varmı . içlik fanila kilit vs...... herneyse

dostum bende ferahevlerdenim sarıyer de.

eminönünde mercan yokusunda bi bakırcı var solda onun hemen ustundekı yerden aldım bugun esyaları, uygun ve kalıtelı malzemeler.
  • Neyıh kullanıcısına yanıt
    cevaplaya basınca çıktı foto. o foto yükleme sitesini yasaklamışız ilginç hiç haberim yok :)

evet hocam bu çantaydı gördüğüm. Güzele benziyor aslında. Buna benzer ama sırt çantası olmaynaından gördüm, hem el çantası hemde tekerlekli ama 150 lira falandı carrefourda bide malzemesi dandik. Piyasa çok pahalı ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: metocan87

quote:

link açılmıyor ama google da aratarak buldum bişeyler sanki Tekerlekli sırt çantası sanırım, güzele benziyor hocam. Ben eşyaları azaltacam, kimi şeyleri büyük aldım mesela el kremi 300mg ucuzlamış aldım ama bitik krem kutularına böleceğim. Don atlet aldık 6 şartene 3 ertane götürecem belki 4 . ayrı bir çanta daha hazırlıyacam poşette olur, acemilikte ya da ustalıkta beni ziyarete gelirken getirsinler

Aha birbirimizi tanıma taktiğini bulduk Forumdan aynı yere düşenler bim poşetiyle gelsinler poşetede DH yazsınlar siyah kalemle
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abijim

quote:

Yok kardeş VAN değil yani askerlik gözüyle bakıyom van diye değil. Ama sormuşken onuda sordum yani erteletirsem sadece KPSS yönündenmi artısı olucak yoksa yeni sınıflandırma yönündende artısı olcakmı.

Sen olsan napardın Arkeoloji mezunuyum iş geleceği yok zaten. Bu sene KPSS hazırlanıp ağutostamı giderdin hem daha sıcak. Yoksa şimdi askere gidip taaa 2 sene sonramı girerdin kpss

kardeş şimdi git döndüğünde iyiki gitmişim diyeceksin askerlik önünde hep bir engel er yada geç yapılacak
  • Abijim kullanıcısına yanıt
    kardeş ben sana mantıklı olanı söyleyim ama sen yine de bana aldırma. kpss mantıklı olan niye diye sorarsan kpss den 100 puan da alsan atamalar aralıkta oluyor ağustosta gidersin askerdeyken ataman yapılır ocakta gelir işbaşı yaparsın vaktin boşa geçmez .bende çok gel git yaşadım kpss ye hazırlanıyım sınavdan sonra gidiyim diye ama askerliği aradan çıkarmak istedim herkesin kendi tercihi tabi askerlik kafamdayken kpss den verim alamayacağımı düşündüm zaten bana uzun dönem çıktı seneye kasımda gelecem bir yıl sağda solda özelde çalışır 2016 kpss ye hazırlanırım ama senin durumun farklı
  • Beyler acemi birliğine kargoyla birşey gönderilebiliyor mu ? Benim öğrenci kimliğim 9 undan sonra çıkacak gönderseler bana ulaşır mı kargo ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreFB1907

Bot kilidi ve casio saat dışında hepsi zaten askeriyede var . 87 lira tuttuysa 45 e alınır askeriyeden

kardo ben 87 lira tuttu falan die bişi demedimki başkasını alıntılıcaktın galiba
  • quote:

cevaplaya basınca çıktı foto. o foto yükleme sitesini yasaklamışız ilginç hiç haberim yok :)

evet hocam bu çantaydı gördüğüm. Güzele benziyor aslında. Buna benzer ama sırt çantası olmaynaından gördüm, hem el çantası hemde tekerlekli ama 150 lira falandı carrefourda bide malzemesi dandik. Piyasa çok pahalı ya

Birkaç yer gezdim bu fiyatta, bu malzeme kalitesinde ürün bulamadım açıkçası. Tavsiye ederim. Bu markanın valizlerini kullanan tanıdıklarım var ve gayet memnunlar. Bu ürünü almamdaki 2. sebep ise askerden sonrada kullanabilmek. 30-40 lira sıradan markaların okul çantaları var.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Lethero

quote:

quote:

quote:

quote:

ulan inat ettim casionun o dandik saatini almayacak kendi saatimi kullanacaktım saatim bugün bozuldu iyi mi.

Ben almadım vallaha

arkadaşım şöyle demişti "herkes sivildeki saatini kullanıyorken senin kolunda o saati görünce kendini okulun ilk günü tüm kitapları çantasına doldurup gelen öğrenci gibi hissediyorsun"

Ahahaha dediğin sonradan aklıma gelmedi değil hani :D 5 liraliklardan alsam mi ki, orj 25 diyorlardı ya almadım bende

mecbur alacaz o can simidi gibi geliyor şimdi saatsiz kalınca. ışığı takvimi alarmı her şeyi var. zamanın akıllı saati

ben jaga marka bişey aldım. 25 lira yerine 30 lira verdim eli yüzü düzgün en azından tabandan aydınlatmalı tek nokta led değil :D Başına bişey gelmezse asker dönüşüde normalde kullanırım hatta takıyorum bile şu anda

kaç seneler önce 50 TL'ye alınmış bir saat. casio'nun asker modelini alacaktım bunu buldum evde, telefon rehberi, ışığı, 3-4 farklı fonksiyonel alarmı kronometresi hatta dünya saatleri var :))) kayışını değiştirmek için saatçiye götürdüm pilini de değiştir dedim bunların pili 10 sene yanar gerek yok dedi, ışığına bastı ohooo 6 yıl yanar dedi saatçi :)

• Netteki listeleri görüp alınca böyle bişey çıkıyor ortaya. Kaçakçılar köprü altında tezgah açar ya onun gibi oldu Askere gidiyoruz diye bir heves alışveriş yaptık ama abarttık mı ne yaptık anlamadım. Gerçi şöyle bakıncada hayatını idare ettirecek şeyler hepsi, ne fazla ne gereksiz hepsi lazım olur ama işte çalışınır korkusu yüzünden götüresin gelmiyor. Dolap kitlense ne olur sanki

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: metocan87

quote:

Aha birbirimizi tanıma taktiğini bulduk Forumdan aynı yere düşenler bim poşetiyle gelsinler poşetede DH yazsınlar siyah kalemle

Bu fikir güzelmiş

" En çokta okuma lambası dikkatimi çekti "
  • quote:

kardeş ben sana mantıklı olanı söyleyim ama sen yine de bana aldırma. kpss mantıklı olan niye diye sorarsan kpss den 100 puan da alsan atamalar aralıkta oluyor ağustosta gidersin askerdeyken ataman yapılır ocakta gelir işbaşı yaparsın vaktin boşa geçmez .bende çok gel git yaşadım kpss ye hazırlanıyım sınavdan sonra gidiyim diye ama askerliği aradan çıkarmak istedim herkesin kendi tercihi tabi askerlik kafamdayken kpss den verim alamayacağımı düşündüm zaten bana uzun dönem çıktı seneye kasımda gelecem bir yıl sağda solda özelde çalışır 2016 kpss ye hazırlanırım ama senin durumun farklı

quote:

Orijinalden alıntı: Alpecino

quote:

Orijinalden alıntı: Abijim

quote:

kardeş şimdi git döndüğünde iyiki gitmişim diyeceksin askerlik önünde hep bir engel er yada geç yapılacak

Herkes farklı birşey diyo işte kafam ondan karışıyor :) Askerliği nasıl olsa yapıcam ama temmuz kpss girip ağutosta gidersem vakit kaybım olmucak 1 yıl içinde hem kpss girip hem askerlik yapmış olucam. Diğer türlü şimdi askere gidersem 2016 kpss beklicem yan iortalama 2.5 yılda askerlik + kpss olucak

Yarın sabaha kadar karar vermeliyim bu gece yatarken Allah'ım sen doğru yolu göster diye dua edip yatıcam rüyamda göreyim diye. Yarın sabah erken kalkcam ya sülüsümü alıcam ya askerliğimi tecil ettircem halaa kararsızım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: spookytr

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ulan inat ettim casionun o dandik saatini almayacak kendi saatimi kullanacaktım saatim bugün bozuldu iyi mi.

Ben almadım vallaha

arkadaşım şöyle demişti "herkes sivildeki saatini kullanıyorken senin kolunda o saati görünce kendini okulun ilk günü tüm kitapları çantasına doldurup gelen öğrenci gibi hissediyorsun"

Ahahaha dediğin sonradan aklıma gelmedi değil hani :D 5 liraliklardan alsam mi ki, orj 25 diyorlardı ya almadım bende

mecbur alacaz o can simidi gibi geliyor şimdi saatsiz kalınca. ışığı takvimi alarmı her şeyi var. zamanın akıllı saati

ben jaga marka bişey aldım. 25 lira yerine 30 lira verdim eli yüzü düzgün en azından tabandan aydınlatmalı tek nokta led değil :D Başına bişey gelmezse asker dönüşüde normalde kullanırım hatta takıyorum bile şu anda

kaç seneler önce 50 TL'ye alınmış bir saat. casio'nun asker modelini alacaktım bunu buldum evde, telefon rehberi, ışığı, 3-4 farklı fonksiyonel alarmı kronometresi hatta dünya saatleri var :))) kayışını değiştirmek için saatçiye götürdüm pilini de değiştir dedim bunların pili 10 sene yanar gerek yok dedi, ışığına bastı ohooo 6 yıl yanar dedi saatçi :)

iyimiş hocam masraftan kurtuldun hemde güzel saat. O casioları çok eskiden kullandım ve bıkmıştım yemin ederim. Telefon defteri olayı falan iyimiş. Öyle saat alacaktım casio nun 60 - 80 diyorlar bende vazgeçtim asker dönüşü iyi bişey alırım max 30 35 TL di saat bütçem :) Esasında titreşimli saat arıyorudm ama oda sadece casioda varmış sanırım pahalı :/

Bendeki de bu

• 
Sayfa: önceki 14711472147314741475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.