Şimdi Ara

353. DÖNEM ( Kasım 2013) 59. TOPÇU EĞİTİM TUGAYI ERZİNCAN/Merkez gidenler buraya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
274
Cevap
3
Favori
35.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam devrelerim ankara'dan erzincan'a olacak yolculuğum.

353. DÖNEM ( Kasım 2013) 59. TOPÇU EĞİTİM TUGAYI ERZİNCAN/Merkez gidenler buraya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spyfox -- 28 Ekim 2013; 16:32:07 >

• Yok mu hiç yanlız mi kaldık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben varım istanbuldan...
  • Benide yazın =)
  • Eğitim ve ustanizda ora mi beyler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acemi - Usta aynı..

59 UNCU TOP.EĞT.TUG.KH. VE KH.BL. / ERZİNCAN MERKEZ / ERZİNCAN

İstanbul Zeytinburnu'ndan gidiyorum..

6 ya da 7 Kasım teslim olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aticbk -- 25 Ekim 2013; 14:25:30 >
  • ben varım istanbuldan acemi erzincan topçu, usta birliği bitlis
  • pazartesi sabahtan silüsü almaya gideceğim. orada askerlik yapanlarla konuştumda soğuğu dışında bir sorun yaşamazsınız dediler. şehir gayet güzel ve ucuzmuş, ulaşımı filan düzgünmüş.
  • benim usta birliğim Erzincan merkez komutanlığı

acemi Trabzon
  • acemi ve usta birliğim orası beyler
    çanakkaledeyim. burdan afyona geçip ordan gelcem inşallah.
  • Arkadaslar ben de acemiligi ve usta birligini Erzincan'da yapicam...

Usta birligim ozel egitim taburu..Adim Fatih.
  • Kardesim sülüsler carsamba gunu verilecek diye konusmalar geciyortdu sabah forumda...Istersen telefon acmadan gitme bos yere...
  • kardeş ordan askerle grüştüm. Sağolsun çok yardımcı oldu.

Aklınıza takılan olursa kullanıca adı: Darkcorner

yanınıza fazal bir şey almayıon diyor liste şu

1- İki tane kilit (şifreli) bot ve çanta için
    2- 4-5 tane baksır - külot (renge pek takılmıyorlarmış bunda)
    3- 4-5 tane haki yeşil atlet (buna dikkat ediyorlarmış)
    4-Traş takımı
    5- diş fırçası, macunu,
    6- yanına 100-150 TL para
    7-Termal içlik (oradada veriyorlarmış)
    8-Telefon kartı (acemilikte telefon kesinlikle getirme diyor, tugay komutanı buna çok dikkat ediyormuş, heryerde kamera ve girişte x ray cihazı var )diyor.
  • bende erzindan 59 topcuda acemilik ustabirligi bitlis tatvan arkadaslar
  • Bu kadar mıyız ya.

Devreler yanımıza alcaklarda varmı tereddüt. Eklenecek bir şeyl.
  • Eğitim Birliği
    59 UNCU TOP.EĞ�T.TUG.KH. VE KH.BL. / ERZİNCAN MERKEZ / ERZİNCAN
    Celp Grubu
    1
    Esas Birliği
    59 UNCU TOP.EĞ�T.TUG.SLH.EĞ�T.TB. 2 NCİ HAV.EĞ�T.BL. / ERZİNCAN MERKEZ / ERZİNCAN
  • https://eksisozluk.com/59-topcu-egitim-tugay-komutanligi--1631103

burada hakkında yazdığı kadarıyla tek dert soğuğu olacak. hadi yine iyiyiz.
  • merhaba arkadaşlar,

ben 327.kd olarak 59.topçu eğitim tugayında kısa dönem olarak askeri görevimi yapmıştım. tugayla ilgili bilgi almak istiyorsunuz o yüzden direk konuya gireyim;

öncelikle erzincan doğu anadolu bölgemizde bulunmasına rağmen gayet güzel ve medeni bir şehir. çarşısında ermerkez diye bir alışveriş merkezi bulunmaktadır hatta çarşıda mado bile var :) askerliğim süresince beni en mutlu eden yerdi :) istanbulu hatırlatırdı.
    erzincan ulaşımı rahat bi yerdir, uçakla direk istanbuldan gidebiliyorsunuz, havaalanından çarşıya taksiyle gidersiniz oradan da minibüslere binerseniz sizi direk tugaya kadar çıkarırlar. çarşı izinlerinde ulaşım sıkıntısı çekmeyeceksiniz böylece.

gelelim tugaya;

düştüğünüz yer bir tugay arkadaşlar :) yani 5000 acemi +300-400 usta askerden oluşan gayet büyük bir yer. ilk gün birliğinize teslim olduktan sonra sizleri hangi taburda eğitim alacaksanız oraya dağıtacaklar, acemilikte şartlar tamamen şansınıza kalmış eğer piyade iseniz 100 kişilik koğuşlar ve en fazla 2 duş (30 gün içerisinde) sizi beklemekte. eğer topçu iseniz yaşadınız :)

önemli olan bu ilk 4 haftayı atlattıktan sonra başlıyor; yemin töreninizden sonra usta birliğiniz belli olur eğer öğretmen müzisyen yada sağlıkçı değilseniz kesinlikle tugayda kalırsınız. tugayda kaldıysanız ne yapın ne edin kesinlikle tugay karargah bölüğüne düşmeyin. tugayda eğer kısmen daha rahat bir askerlik yapmak istiyorsanız taburlarda görev almaya çalışın, özellikle taburlara bağlı bölüklerde revirci, hastaneci, rdm'ci gibi en rahat görevler hep kısa dönemlerden seçilir.

havasına suyuna gelirsek;

ağustosta gidiyorsunuz, şu an sabahları 50 dereceleri bile görebilirsiniz ancak erzincanda nem yok gibi birşeydir. güneş altında yanarsınız, gölgeye geçtiğiniz gibi üşürsünüz. akşamları hava inanılmaz soğur (yazın bile) gündüz 50 gece 5 derece gibi anormal hava değişiklikleri belli bir zaman sonra size normal gelmeye başlayacak. askerliğinizin son ayları kış mevsimine rastlayacağı için -30 -40 gibi soğukları düşünerek bol bol içlik alıp gidin. ben kışını yaşamadım ama yaşayanların anlattığına göre çok ağır hava şartları altında askerlik yapabilirsiniz.

Önceden burada askerlik yapan bi arkadas yazmis...

• Hadi Hayırlı olsun :D
  • 349. k.d. olarak erzincan da askerlik yaptım arkadaşlar.. Bana kalırsa çok çok iyi biyere düştünüz rahat olun ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goldengatesf -- 25 Ekim 2013; 15:28:30 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.