Şimdi Ara

353. Dönem 65 İNCİ MKNZ. P. TUG. KH. VE KH. BL. Lüleburgaz/KIRKLARELİ (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
8
Favori
54.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    komutanlarin ve digerlerinin kisa doneme bakisi nasil ? Cok sknti varmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ukarakas

komutanlarin ve digerlerinin kisa doneme bakisi nasil ? Cok sknti varmi?
    Yanımızda getirmemiz gereken birşey var mı ? Şunu mutlaka getirin burada bulmanız zor olur dediğiniz ? Şahsen diş fırçamı alacağım yanıma. Orada verdiklerinin çok düzgün olacağını düşünmüyorum. Bunun dışında kilit vs birşeyler getirmemiz gerekir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TrueBlack

Yanımızda getirmemiz gereken birşey var mı ? Şunu mutlaka getirin burada bulmanız zor olur dediğiniz ? Şahsen diş fırçamı alacağım yanıma. Orada verdiklerinin çok düzgün olacağını düşünmüyorum. Bunun dışında kilit vs birşeyler getirmemiz gerekir mi ?

Alıntıları Göster
    arkadaşlar selam bende kırklareline düştüm.Boru trampet takımı nedir bilgim yok :)
    bugun sevk evraklarını aldım 5 şubatta orda olmam gerekiyormuş,bulalım birbirimizi.

Eğitim Birliği65 İNCİ MKNZ.P.TUG. KH. VE KH.BL. / KIRKLARELİ LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

Esas Birliği65 İNCİ MKNZ.P.TUG.LOJ.DES.K.LIĞI BORU TRAMPET TK. / KIRKLARELİ LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ
    SınıfBANDO
  • quote:

Orijinalden alıntı: karbonmonoksit

arkadaşlar selam bende kırklareline düştüm.Boru trampet takımı nedir bilgim yok :)
    bugun sevk evraklarını aldım 5 şubatta orda olmam gerekiyormuş,bulalım birbirimizi.

Eğitim Birliği65 İNCİ MKNZ.P.TUG. KH. VE KH.BL. / KIRKLARELİ LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

Esas Birliği65 İNCİ MKNZ.P.TUG.LOJ.DES.K.LIĞI BORU TRAMPET TK. / KIRKLARELİ LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ
    SınıfBANDO

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar merhaba ismim Mustafa istanbuldan gelicem bende,allah nasip ederse 3 subatta ordayım

65 İNCİ MKNZ.P.TUG. KH. VE KH.BL. / KIRKLARELİ LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ
    65 İNCİ MKNZ.P.TUG.K.YRD.LIĞI 2 NCİ MKNZ.P.TB. 1 İNCİ MKNZ.P.BL. / KIRKLARELİ LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

Lüleburgaz soğuk bi yermiş araştırdım biraz benim tavsiyem termal içlik atlet ve çorap almanızdır,dağcıların kullandıgı termal içliklerden aldım ben 2 3 ay soğuk baya etkili olacaktır.Herkese şimdiden hayırlı teskereler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muti-

Arkadaşlar merhaba ismim Mustafa istanbuldan gelicem bende,allah nasip ederse 3 subatta ordayım

65 İNCİ MKNZ.P.TUG. KH. VE KH.BL. / KIRKLARELİ LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ
    65 İNCİ MKNZ.P.TUG.K.YRD.LIĞI 2 NCİ MKNZ.P.TB. 1 İNCİ MKNZ.P.BL. / KIRKLARELİ LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

Lüleburgaz soğuk bi yermiş araştırdım biraz benim tavsiyem termal içlik atlet ve çorap almanızdır,dağcıların kullandıgı termal içliklerden aldım ben 2 3 ay soğuk baya etkili olacaktır.Herkese şimdiden hayırlı teskereler

Alıntıları Göster
    ÖNCELİKLE HEPİNİZE HAYIRLISI OLSUN ŞİMDİ YAZACAKLARIMI DİKKATLİCE OKUYUN BENDE SUAN 2 TABUR 2 BÖLÜKTEYİM gelecek arkadaslar yanında ne getirecek neler lazım nelere dikkat etmeleri gerekşyo hapsini yazacagım cep telefonunumuda özelden isteyen arkadaslara verebilirim telefon edersiniz konusuruz...

burası biz gelmeden önce yani 353kdler daha kötüymüş fakat 300 kusur kısa dönem gelince bunların yarısı pasmir kışla yarısı dora kışlada daha düzelti öyle rdm otcu falan filan takılmayın butun görevlerde biz varız kimsenin kimseye zararı yok hiç bunlara takılmayın yanınızda saçma sapan seyler getirmeyin buradaki kantinde hersey mevcut siz tam soguklarda geleceksiniz ve önümüzde tatbikat ve denetleme var onun için biraz kasabilirsiniz bizlerin çıkış tarihi 21 nisanda başlar o tarihe kadar yardırırsınızki bizde 1,5 -2 ay yardırdık komutanların bakış açısını sormuş bi arkadas adamlar zaten adama gibi adamı bulamadıkları için sizinle daha rahat konuşurlar tabi aralarında mutlaka var ama bu geneli değiştirmiyor özellikle yanınızda ŞİFRELİ KİLİT olsun 3 adet kaliteli çünkü ben aldım dandik açılmadı sıkıntı oldu siz paraya kıyıp alın onun haricinde termal içlik çok önemli siz nöbet tuttacaksınınz ve tam soğuk göreceksiniz özellikle blackspade termal içlik alın boyner ve ykm erkek reyonlarında var burda kantindede satılıyo termoform diye alakası yok termalle:):):) ben blackspade kullanıyorum ve cok sükür hiç üşümedim 2 alt 2 üst alın yeter birde termal corap ok,tuvalet kagıdı sadece 2 adet alın yeter iç çamasırı abartmayın 15 20 falan gerek yok sadece corap birez fazla alın oda 10 tane yaterli yanınıza sadece150 lira nakit yeter sigara içenler biraz daha fazla alabilir digerini bankamatik kartınıza atın kışlada atm yok çarsıdan yada bizler zaten yanınıza geliriz ilk bir ay ihtiyacınızı görürüz diş fırcası diş macunu burdan veriyorlar ama genelde fırcayı silah temizlemek için kullanıyoruz macunu atıyoruz,bot konusuna gelirsek 1 numara fazla söyleyiin ama spor ayakkabıları hemen deneyin kalıbı cok büyük örnegin bana bot tam oldu ama spor ayakkabı büyük bazı arkadaslar hemen degiştirdi ben sallaadım sıkıntı oldu alır almaz hemen giyin değiştirin zaten değiştirirler bu çok önemli, size 2 adet havlu 2 adet atlet beyaz corap spor ayakkabı verecekler zaten , casio falan degilde adam gibi akıllı bir digital saat alın ptesi salı çrşmba perşembe kosu var oda sıkıntı değil ter atma koşusu ondan sonra kasmadan yapabilen sınav barfiks mekik hava güzelse zaten oluyo yapabilen yapıyo sıkıntı yok tugay koşuları oluyo onlar önemli tam techizatlı 2gün önce oldu ben koştum 3 km 16 dk veriyorlar koşarsanız iyi olur zaten herkes hasta ayagında amk yerinde en azından koşun söz sahibi olun her istediginiz olur hırsızlık olayı yok sandıgınız gibi degil ben 2 tb\2blk teyim burda olmaz hersey acık yerli yerinde uzun dönem gencler zaten cogunuza abi diyecek aranızı iiyi tutun kendinizi kısa dönemim diye kasmayın yeri gelecek onlara işiniz düşecek zaten saygıda kusur kesinlikle yok birsey yapılacagı zaman alt devre yapar sizi pek takmazlar :)telefon olayı ilk etapda getirmeyin yemin töreninizden sonra getirebilirsiniz...telefon katrı sifreeli olanlardan alın....10 makinadan sadece 1 tanesi geri aramalı:):):):):):)banyo süper bize cok yakın rahat rahat yaparsınız yemekler idare eder kişiye göre benim yiyemediğim yemege adam bayılıyo mesela amk:):):):):):)genel olarak yemek güzel mutlaka supradin all day viitamin alın burada hasta olamamk için ne gerekiyorsa sevmediğiniz yemek bile olsa yiyin unutmayınki 5-6 ay sonra gideceksiniz hiçbir seyi sogulamayın oyun gibi gelsin eğitimlerde bile kafanıza takmayın burda baya uzman cavuş var cogu askeri sever rütbeliler yönünden bir sıkıntı tekrar söylüyorum sorun yok.şimdi egitim birliği hepinizin aynı yer fakat esas birliği yazanlar var onlarıda bölümlerine göre yazayım nedir ne değildir..

esas birliği---kh ve kh blüğü yazanlar yatış
    ---2tb\1.bölük 2. 3. bölük yazanlar biraz yardırır
    ---muharebe destek yazanlar idare eder:):)
    aklıma daha gelmmedi bir kaç bölük daha var yine sormak istediginizi özelden yazın daha rahat geri dönerim arkadaşlar sizin yaşlarınınz kaç bilmiyorum ama ben 83 doğumluyum 41 yaşında adamda var herkes aynı üniformanın içinde yuvarlanıyoruz:):):):):)

safak kardeşimle aynı bölükteyiz bu arada gelince zaten biz yanınıza geliriz eger burdan isim soy isim verirseniz tanışırız biz sizi buluruz devrecilik sıracılık bölüğe göre değişiyo 2. bölükte ne sıra ne devrecilik var herkes belli mıntıka alanını yapıyo alt devre üst devre yok;) aklıma gelince yazarım ama en önemlileri bunlar dediğim gibi içlikler çok önemli birde mest alırsanız belki lazım olabilir ayaklarınız için digiturk var maç izlersiniz kaloriferler yanıyo sorun yok benden bu kadar takılacak büyütülecek birsey yok içiniz rahat olsun bizde gelmden önce internetten araştıdık geldik baktık hiçbirsey yazıldıgı gibi degil gayet güzel sizin ve ailenizin içi rahat olasun arkadaslar kendinize iyi bakın.....İZMİR KARŞIYAKAdan gelen vardır umarım.......

muharrem sarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marcovts -- 29 Ocak 2014; 10:45:45 >
  • karbonmonoksit K kullanıcısına yanıt
    sırf yatışsın gözün aydın:):):):):):)
  • quote:

Orijinalden alıntı: marcovts

sırf yatışsın gözün aydın:):):):):):)
    2 tabura gelen herkese yardımcı olacagız zaten merak yok arkadaslar......diger yerlere gidenlerede yine kısa dönemler yardımcı oplur merak etmeyinn
  • quote:

Orijinalden alıntı: marcovts

2 tabura gelen herkese yardımcı olacagız zaten merak yok arkadaslar......diger yerlere gidenlerede yine kısa dönemler yardımcı oplur merak etmeyinn

Alıntıları Göster
    nöbete başladığınızda martın ortalarına gelmiş olucaksınız çok soğuk görmezsiniz çekinmeyin o yönden arada bi sağlam rüzgar esiyo onada dayanıcaksınız artık - AMA hasta olmamaya çalışın bişe olmaz demeyin inceden inceden sürekli rüzgar eser üzerine fiziki yorgunluk eklenince dumur olursunuz revir işlemleri rezalet hele pamirdekiler için daha fena yürüyerek doraya gelirsiniz -ki hastayken hiç çekilcek iş değil

ayrıca dağıtımda doraya gelicek topçu tankçı göremedim pamire gelmemişler zaten(6-7 tankçı haricinde) ama ülkenin hiç biyerinde dağıtımı doraya olan adam yokmu yani nerde benim çömezlerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakup13 -- 8 Şubat 2014; 12:53:37 >
  • mesuthaksoy kullanıcısına yanıt
    afiyet olsun güzel seçim ama kahve ile tavsiye ederim
    ağzınızın tadını biliyosunuz:P
  • quote:

Orijinalden alıntı: karamelek06

ağzınızın tadını biliyosunuz:P
    kardeşlerim 335. kısa dönem BAKIM Birliği dedeniz olarak Bakım Birliği'ne dair sorularınız cevaplarım.

şimdi ne hhalde oralar bilemiyorum.
    tırtıl1-tırtıl2-tekerlekli araçlar-silah kademe-devriye7-servis kademe-epöm-karargah-hüsseyin sargın- hüseyin binbaşı- tahsin üsteğmen - galip teğmen falan duruyorlar mı acaba..
  • Arkadaşlar merhaba.

Hayırlısıyla 20 gün sonra teslim Olacağım.

Acemi: 1 İNCİ P.EĞT.TUG.K.LIĞI / MANİSA MERKEZ / MANİSA

Usta: 65 İNCİ MKNZ.P.TUG.K.LIĞI ALB. CELAL DORA KIŞLASI EMNİYET VE MUHAFIZ TK. / KIRKLARELİ LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

Sınıf: Piyade

Usta birliği doğrudan Celal Dora Kışlası şeklinde yazıyor ama doğrudan oraya mı yerleşirim bilemedim.

359 dönemden başka var mı Lüleburgaz'a gidecek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kasvagor -- 24 Nisan 2015; 12:48:56 >
  • Kasvagor K kullanıcısına yanıt
    acemi birliği : 1 İNCİ P.EĞT.TUG.K.LIĞI / MANİSA MERKEZ / MANİSA

usta birliğim:65 İNCİ MKNZ.P.TUG. KH. VE KH.BL. / KIRKLARELİ LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

ne zaman teslim olucaksın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkan_577

acemi birliği : 1 İNCİ P.EĞT.TUG.K.LIĞI / MANİSA MERKEZ / MANİSA

usta birliğim:65 İNCİ MKNZ.P.TUG. KH. VE KH.BL. / KIRKLARELİ LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

ne zaman teslim olucaksın?
    Eğitim birliği: MEBS OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI / ANKARA MAMAK / ANKARA

Esas birliği: 65 İNCİ MKNZ.P.TUG. K.YRD.LIĞI / KIRKLARELİ LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

Arkadaşlar merhaba, kısa dönem er olarak yapacağım. Sınıf piyade, branş yazmıyor. Pek bilgim yok bu konularda. Orada yapan veya yapacak olan var mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
  • Bende ayniyim kardesim 2.celpte acemilik ve usta birligmz ayni
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eroglu_075

Bende ayniyim kardesim 2.celpte acemilik ve usta birligmz ayni
    merhaba arkadaşlar halen bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?
    65.nci mknz.p.tug.lojistik.bakım.brlgi olarak uzun dönem geleceğim
    ankara etimesgut zırlı birlikte acemi birliğimi tankçı olarak bitiriyorum.
    Lüleburgaz da ne olarak tahminen görev yapacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: srn88

merhaba arkadaşlar halen bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?
    65.nci mknz.p.tug.lojistik.bakım.brlgi olarak uzun dönem geleceğim
    ankara etimesgut zırlı birlikte acemi birliğimi tankçı olarak bitiriyorum.
    Lüleburgaz da ne olarak tahminen görev yapacağım.

Alıntıları Göster
    askerlerimi pamir kışlasında emniyet muafız takımında yaptım önce pamir 2 mknz 2 bölükteydim sonra emniyet mufaıza düştüm 1 tabura düşenlerin allah yardımcısı olsun diyorum başkada bişey demem :D
  • Usta birlikde buraya gelicem. Baska gelen varmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark.Death -- 23 Temmuz 2017; 11:43:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark.Death

Usta birlikde buraya gelicem. Baska gelen varmi ?

Bölük kh ve kh bl mü?
    65. Mknz. P. Tug. Loj. Des.K.ligi kisla Hiz. TK.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.