Şimdi Ara

351. DÖNEM (NİSAN 2013) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI [441 YÜREKLİ ASKER !!!] (405. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.642
Cevap
137
Favori
685.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 403404405406407
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sercan76

quote:

Orijinalden alıntı: hakmer

quote:

Orijinalden alıntı: .Hector.

Arkadaşlar bilen birisi şu sınav tarihlerini net olarak yazabilirmi acaba? Senede kaç kere oluyor? Haziranda mezun olan kişi için en yakın sınav tarihi ne zamandır.

haziranda mezunsan agustos döneminde gidersin en erken

Dostum benim bildigim kadarıyla haziranda mezun olan birisi agustosta gidebilir, çünki mesela bizden bahsediyim , biz nisanda gitmek için en geç 28 şubat ta karar aldırdık yani nisanda gitmek isteyen birisi 1 ay öncesinden karar aldırması gerekiyor (mart ayı içindede sarı zarfı aldık), ben defalarca askerlik şubeyi arayıp sordum, birdahaki celp dönemi agustos için en son başvuru tarihi haziran ayının sonudur, temmuz ayında sarı zarfı almak için ugraşırız, süreç böyle işliyor... mesela benim okul bizi 4 temmuzda mezun etmişti, şu 4 günden dolayı agustos celp dönemini kaçırmıştık, benim arkadaşlarım aralık ayına kadar beklediler... şu anki sistemde senede 3 celp dönemi var aralık nisan ve agustos, ancak önümüzdeki agustos ayından itibaren celp dönemlerinin 4 e çıkarılması düşünülüyormuş.

son başvuru 15 mayıs sistem değişti
  • quote:

Orijinalden alıntı: noxite

@desperado97

kusura bakma hocam bidaha mesajına yorum yazmam.

sen bakma onlara kardeşim yoluna devam et

güzel bilgiler paylaşıyorsun sağ ol

senin sayende konu 5 sayfa arttı :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Roland Deschain

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hayaldenizi60

quote:

@hayaldenizi60

yok be abi 3 haneli sifrenin neyini unutucan. sadece valizin icin kullanıcaksın onu zaten temiz corabımı atletimi araklamasınlar diye :D

yok unutulmaz zaten. valla ben 92 mükellefimin tc sini ezberlemişimki 3 hane vız tırız. ben bot içinde düşünüyorum bazı arkadaşlar gerekli dedi o yüzden.

http://images.gittigidiyor.com/3234/YESIL-KUNDURA-SU-GECIRMEZ-ASKER-BOTU-45-NUMARA__32348323_0.jpg

asker botunuz bundan olucak hocam. bununda arka ust tarafında tutma yeri varmı bilmiyorum kıslıkta vardı da. bunda da varsa. kilidim metal tarafı uzun olanı tercih etmen gerekir. yani kitleme borusu varyao kısmı.cunki botu nbaska kilit takılıcak yeri yok bide bagcıgın gectigi yer var onları ic taraftan birbirine yan yana getirip yapabilirsiniz oda yine uzun bi kilit olması lazim bide ufak.

En merak ettiğim husus da 1 numara büyük alıp almamak konusu.

orda zaten boların almaya girdiginiz yerde kapının onunde kalıpları var her numara icin ustu kesilmis sadece altı olan kalıplar var deneyebiliyosunuz onların ustune basarak. ama yaz oldugu icin soyle bi handikap var.

tam alırsanız siserse sıkabilir ama buyuk alırsanız da yuruyus yaparkende bolluk oldugu icin vurabilir. ben kıs donemi askerlik yaptıgım icin 1 numara buyuk aldım 43 du 44 aldım hic sorun yasamadım.

günler azaldı postal ile ilgili tecrübemi paylasayım.

babam emekli askeri personel oldugundan elimde sıfır kıslık postal mevcut

ayakkabı kalıpları degisim göstere bilir 43 giydiğim ayakkabımda var 44 giydiğimde. 44 numara postal ile evde 1 gün geçirdim ilk basta cok garipseniyor. çift agırlıgı 1.5 kilo civarında. ayagım icinde gayet rahattı yalnız biraz bol gibi geldi. yani adım atarken topuk tabandan biraz yükseliyordu. tabanlık ve vadka kullanırsak bu sorun cözülebilir sanırım . 1 numara büyük almamız söylenmiş. spor ayakkabılarımın %80i 44 numara ve 44 numara postalla gayet rahat ettim. gidene kadar hergün giymeyi düsünüyorum hatta ayagımda suan . babama sordugumda ayak temizliğinize dikkat ederseniz cok sorun yasamazsınız diyor. 27 sene her gün giydiği düsünülürse dikkate alınması gerek diye düsündüm ve paylaşmak istedim.
    Bide kendini cok kasma nekadar cok kafana takarsan okadar cok strese girersin dedi:)

umarım faydalı olmustur. son olarak herhangi bi tabanlık veya vadka kullanmadım sadece postalı giyiyorum ve uzun corap kesinlikle sart.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: teko99

quote:

quote:

quote:

quote:

@hayaldenizi60

yok be abi 3 haneli sifrenin neyini unutucan. sadece valizin icin kullanıcaksın onu zaten temiz corabımı atletimi araklamasınlar diye :D

yok unutulmaz zaten. valla ben 92 mükellefimin tc sini ezberlemişimki 3 hane vız tırız. ben bot içinde düşünüyorum bazı arkadaşlar gerekli dedi o yüzden.

http://images.gittigidiyor.com/3234/YESIL-KUNDURA-SU-GECIRMEZ-ASKER-BOTU-45-NUMARA__32348323_0.jpg

asker botunuz bundan olucak hocam. bununda arka ust tarafında tutma yeri varmı bilmiyorum kıslıkta vardı da. bunda da varsa. kilidim metal tarafı uzun olanı tercih etmen gerekir. yani kitleme borusu varyao kısmı.cunki botu nbaska kilit takılıcak yeri yok bide bagcıgın gectigi yer var onları ic taraftan birbirine yan yana getirip yapabilirsiniz oda yine uzun bi kilit olması lazim bide ufak.

simdi bir numara buyuk alip deneme sansimiz oluyor mu acep?

yani bir kere soyledin artik acemilik bitene kadar giyecen muhabbeti mi var?

deneme sansın olmuyo sadece kapı onunde kalıplar var ordan ayagını icine koyup bi fikir edinmeye calısıyosun o kadar. ayrıca o aldıgın botu bikere alıyosun ve bitene kadar onu kullanıyosun sadece acemilik degil. o yuzden soyle hesab edin.eger nike ayakkabı da 43 giyiyosanız botun tam olmasını istiyosanız 42 alın cunki botun kalıbı nike lardan falan buyuk. ama ayagınız ince degil ve taraklıysa 1 numara buyuk almakta fayda var.

hocam peki bu deneme süresi ne kadar
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SINAN42

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GENERAL006

quote:

askerbotu yesil kunduradan gelmisti bize altında yesil yazıyodu :D orda var 90 liramı 110 liramı ne baktın cok bunalttı alırsın problem degil heryerde var kafaya takılıcak bisi degil yani.

Aynen güzel yorum ılla çekecek değılız baktık çok vuruyor olmadı değıştırırız artık en az 5 ay o botu gıyıcez

simdi konustum ev arkadasımla o agustos tertibiydi gecen sene. tiger da nike da 42 klasikte 41 giyiyodum askeri 43 aldım iyiki oyle yapmısım cunki ufak olursa vuruyo kenarları yazın dedi. heralde size bi yol gostericektir bu.

Peki hocam botlar sıfırmı yoksa ıkıncı el olarak mı verıyolar ?

herseyin yeni hocam

noxite ziraat bankası kartlarını ne zaman verdiler sana
  • quote:

Orijinalden alıntı: saimgk

quote:

Orijinalden alıntı: acemi_16

quote:

Orijinalden alıntı: saimgk

quote:

Orijinalden alıntı: acemi_16

GEÇMİŞ YILLARDAAN BALIKESİR BAKIM OKULUNDA SINAVA GİREN VARMI ARKADAŞLAR İLK GÜN ÇOK KALABALIK OLUR MU Kİ?

slm tertip bende balıkesirde sınava giricem bandırmadan :)

ilk gün geceden 2 gibi gitmen gerekiyo yığılma oluyor. 2 . gün iyidir bence

aynen bencede 2. gün en güzeli. sen bakım onarım okulunun yerini biliyo musun

nisanda yığılma olmaz kardeşim
    hele 351lerde
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert günay

quote:

Orijinalden alıntı: desperado97

1. Sevk işlemleri sırasında tercihimi kısa dönem olarak belirtmiştim. Şimdi karar değiştirdim ve asteğmen olarak gitmek istiyorum. Sınav günü bunu belirtme durumum var mıdır?

2. Asteğmen olanlar acemi birliklerinde koğuşta mı kalırlar yoksa misafirhane/lojman gibi koğuş dışında mı kalırlar?

Sınav Kağıdına işaretliyorlar uzun mu kısa mı istediğini. Sen sınava başlamadan önce değiştirisin kodu. Teste girmeden önce de mülakat işlemleri esnasında sorduklarında uzun dönem gitmek istediğini belirtirsin sıkıntı yok yani. ikinci soruna gelince acemi iken koğuştasın acemilik bitip asteğmen rütbesini taktıktan itibaren istre evde kal ister lojman da istersen misafirhane de o sana kalmış.

hocam benim sormak istediğim konu
    bizim yedek subay ya da kısa dönem olmamıza kim karar veriyor
    sınav olduğumuz yermi-ankaramı yoksa bilgisarayda kura ile mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MertD.

Tertipler benim boy 175 kilo 88 yani fazlam var bolca bunları yakmak için askerde spor vs istiyorum açıkçası abimin söylediğine göre günlük 3 km koşular falan oluyormuş umarım sadece spor olur eğitimde kamuflajla sporda eşofmanlarla duruyormuşuz...

Benim gibi askerliği kilo vermek için fırsat olarak gören var mı ? :D

evet biraz fazlalıklarım var :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: jetressive

quote:

Orijinalden alıntı: sercan76

quote:

Orijinalden alıntı: hakmer

quote:

Orijinalden alıntı: .Hector.

Arkadaşlar bilen birisi şu sınav tarihlerini net olarak yazabilirmi acaba? Senede kaç kere oluyor? Haziranda mezun olan kişi için en yakın sınav tarihi ne zamandır.

haziranda mezunsan agustos döneminde gidersin en erken

Dostum benim bildigim kadarıyla haziranda mezun olan birisi agustosta gidebilir, çünki mesela bizden bahsediyim , biz nisanda gitmek için en geç 28 şubat ta karar aldırdık yani nisanda gitmek isteyen birisi 1 ay öncesinden karar aldırması gerekiyor (mart ayı içindede sarı zarfı aldık), ben defalarca askerlik şubeyi arayıp sordum, birdahaki celp dönemi agustos için en son başvuru tarihi haziran ayının sonudur, temmuz ayında sarı zarfı almak için ugraşırız, süreç böyle işliyor... mesela benim okul bizi 4 temmuzda mezun etmişti, şu 4 günden dolayı agustos celp dönemini kaçırmıştık, benim arkadaşlarım aralık ayına kadar beklediler... şu anki sistemde senede 3 celp dönemi var aralık nisan ve agustos, ancak önümüzdeki agustos ayından itibaren celp dönemlerinin 4 e çıkarılması düşünülüyormuş.

son başvuru 15 mayıs sistem değişti

Dostum başvurular kaçırılsa bile, evrak işlerini elden tamamlayarak o celp dönemine yetişilebiliyordu sanırım, kimse bahsetmemiş nedense. En kesin bilgi askerlik şubelerinden ziyade askeralma bölge başkanlıklarından edinilir diye düşünüyorum. Şubelerde memurlar bile farklı farklı şeyler söylüyor..

Kısa dönemlerin yedek subaylığı kötü görmelerine de değinmek istiyorum.. Yapmadıkları bir şeyi nereden biliyorlar? Burada bir gerçek var ki iki askerlik çeşidi arasında dağlar kadar fark var. Statüler ve uygulamalar farklı. Evet süre de farklı ama süre farkı diğer bütün şeylerin yanında önemsenmeyecek derecede bence.. Bugüne kadar hiçbir yedek subay arkadaşımın şikayet ettiğini görmedim, sınırda kol komutanı olan da dahil, kısa dönem askerlik hakkında atıp tuttuklarını da görmedim. Kısa dönem askerlik yapanlarsa asimile oluyorlar, askerlikten soğuyorlar ve soğutmaya da çalışıyorlar ne yazık ki.. Sizlere tavsiyem; her söylenilene inanmayın devrelerim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: jackal_boris

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

@hayaldenizi60

orda zaten boların almaya girdiginiz yerde kapının onunde kalıpları var her numara icin ustu kesilmis sadece altı olan kalıplar var deneyebiliyosunuz onların ustune basarak. ama yaz oldugu icin soyle bi handikap var.

tam alırsanız siserse sıkabilir ama buyuk alırsanız da yuruyus yaparkende bolluk oldugu icin vurabilir. ben kıs donemi askerlik yaptıgım icin 1 numara buyuk aldım 43 du 44 aldım hic sorun yasamadım.

günler azaldı postal ile ilgili tecrübemi paylasayım.

babam emekli askeri personel oldugundan elimde sıfır kıslık postal mevcut

ayakkabı kalıpları degisim göstere bilir 43 giydiğim ayakkabımda var 44 giydiğimde. 44 numara postal ile evde 1 gün geçirdim ilk basta cok garipseniyor. çift agırlıgı 1.5 kilo civarında. ayagım icinde gayet rahattı yalnız biraz bol gibi geldi. yani adım atarken topuk tabandan biraz yükseliyordu. tabanlık ve vadka kullanırsak bu sorun cözülebilir sanırım . 1 numara büyük almamız söylenmiş. spor ayakkabılarımın %80i 44 numara ve 44 numara postalla gayet rahat ettim. gidene kadar hergün giymeyi düsünüyorum hatta ayagımda suan . babama sordugumda ayak temizliğinize dikkat ederseniz cok sorun yasamazsınız diyor. 27 sene her gün giydiği düsünülürse dikkate alınması gerek diye düsündüm ve paylaşmak istedim.
    Bide kendini cok kasma nekadar cok kafana takarsan okadar cok strese girersin dedi:)

umarım faydalı olmustur. son olarak herhangi bi tabanlık veya vadka kullanmadım sadece postalı giyiyorum ve uzun corap kesinlikle sart.

yazın bile mi uzun çorap şart
  • quote:

Orijinalden alıntı: BaycanK

quote:

Orijinalden alıntı: fantastik74

quote:

Orijinalden alıntı: alper492

quote:

Orijinalden alıntı: MonsterKill88

asker yolu gözleyecek sevgilisi olan var mı ? askere gitmeden kızlarla ilişkiyi koparmak en iyisi mi acaba

kafan rahat olsun sonra biri seni arar senin manita oldu artık benim manita derse o zaman o 6 ay olur sana 6 yıl :D

Kıza güveniyosan hocam bırakma , yok zaten belli olur tanımışındır şimdiye kadar , zaten o 6 ay seni bekleyemeyen evlenince de başkasına gider

Alper492 boş konuşuyorsun hemşerim. Sevgilin yada kız arkadaşın olmamış diye burada bunu söylemeye hakkın yok. Kimsenin kız arkadaşını böyle bir zan altında bırakamazsın.

Benimde sevgilim var, ben sevgilimi bırakıp gidiyorum. Döndüğümde sözleneceğim ...

Eğer bir insanı tanıyorsan, güveniyorsan ve inanıyorsan. Kafan rahat olsun mantığı çok yanlış !

Cepheye harbemi gidiyorsun da kafan rahat olsun diyorsun. Üniversite mezunu bir adamdan beklenmeyecek bir cümle

baycan k arkadaşım ben ne seni seviyorum diyen kızlar gördüm tam dedim buldum o da fos çıktı birşeyler yaşamışızda konuşuyoruz senin bana dediğin gibi boş konuşmuyorum. evet bu konuda sana katılabilirim eğer güveniyorsan seni bekleyeceğine kalpten inanıyorsan o senin sevgilin değil artık ömrünü paylaşacağın hayat arkadaşındır ama bu zamanda kızlara güvenmek gerçek zor kardeş. seni de tebrik ederim inşallah istediğin gibi sonuçlanır herşey
  • nedir bu celp donemlerinin degismesi , sinavin kalkmasi :) bitarafimizda patlamasin
  • hayaldenizi60

şifreli kilit benim kullandığım kiilit botlarımı o kilitle kitliyorum çok kullanışlı anahtarlı kilit tavsiye etmem bot için. anahtarla ugrasmayın şifreyi yaz aç.
  • bugun casio f-91w aldım 10 lıraya hic saat takmamıstım bugune kadar ama askerlıkte sart:)
  • 2 aşı acemilikte vurulacaksınız.
    1. aşı tetanoz
    2. aşı menencit aşısı

usta da 1 aşı vurulursunuz biz vurulduk o da kızamık.
  • Görevli memur belgeleri alırken bana sınava hangi gün gireceksin diye sordu 1 dedim ama ilk gün o kuyruğa girmek istemiyorum. Benim ilk gün girmem gerekli mi bu sınava? oraya bilgilerime falan mı yazdı acaba ilk gün gircek diye yoksa laf olsun diye mi sordu bir de sarı zarfın üstüne 01 nisan yazmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jxss -- 28 Mart 2013; 20:31:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler benim dikkatimi çeken birşey var; uzun yada kısa fark etmez yanımızda giderken kilit(bot için) ayrıca boyundan asmalı cüzdan götürmemiz gerekiyormuş ayrıca fermuarlı eşofman yada şort götürün diyorlar, biz bu ülkeyi, vatanı koruyacak insanlar değilmiyiz ! daha kendimize zarar vermekten kendimizi alıkoyamıyoruz ki hırsızlık vakalarına karşı bu tür önlemler alıyoruz. Hala bu hırsızlık olayını yapan varsa, bu sütü bozuklar bence o şanlı görev olan askerliğe gelmesin.
  • dostum bot kilidini ben çalınması ihtimaline değilde karışmasın diye kullanıyorum 50 60 kişi bi ayakabılıga bot koyacaksınız kendi botun hangisi diye arayacagına kilidini tanırsın alırsın botunu aralarından. gece nöbete kalktıgında uykulu uykulu ugrasma hangisi benim diye. şifreli bi kilit al renkli olsun tanı kilidini.
  • Merhaba Arkadaşlar ben 91 doğumluyum askerliğimi okul yüzünden tecil ettim ancak şimdi yarın tecili bozdurmak ve erken sevk yapmak istiyorum yarın erken sevk istersem mayıs ta askere gidermiyim cevabınızı bekliyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhann91

Merhaba Arkadaşlar ben 91 doğumluyum askerliğimi okul yüzünden tecil ettim ancak şimdi yarın tecili bozdurmak ve erken sevk yapmak istiyorum yarın erken sevk istersem mayıs ta askere gidermiyim cevabınızı bekliyorum :)

en erken ağustosta gidersin kardeşim.
  • 
Sayfa: önceki 403404405406407
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.