Şimdi Ara

351. DÖNEM (NİSAN 2013) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI [441 YÜREKLİ ASKER !!!] (401. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.642
Cevap
137
Favori
685.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 399400401402403
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: noxite

@Can-KSK

botun modeli o yanlız markası yere gore degisiyor hocam o marka heryerde aynı degil. benimki yesil di yanımdaki arkadasın baska bi markaydı. model aynı markalar farklı oluyor.

Doğrudur. Eskiden uzun yıllar Yeşil Kundura üretiyordu askeriyenin botlarını. Sonradan Yakupoğlu Deri Sanayine (YDS) geçti bu iş. Demek ki halâ daha farklı tedarikçilerden alım yapıyor ordu.
  • 1. Sevk işlemleri sırasında tercihimi kısa dönem olarak belirtmiştim. Şimdi karar değiştirdim ve asteğmen olarak gitmek istiyorum. Sınav günü bunu belirtme durumum var mıdır?

2. Asteğmen olanlar acemi birliklerinde koğuşta mı kalırlar yoksa misafirhane/lojman gibi koğuş dışında mı kalırlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaşım sınıfımdan 20 kişi agustosta askere gitti hadi diyelimki diplomayı hemen alamadın durumunu belirtir geçici mezuniyet belgesi alırsın yine agustosa yetişirsin.Neye dayanarak kasım dedin anlamış değilim. 15 mayısta başlayıp o gün bitmiyor ya. Her üniversitenin mezuniyet tarihi farklıdır ayrıca o yüzden genelleme yapmak dogru değil

Dostum geçen sene mezun olanlar elbette ağustos da gidebildiler çünkü 30 hazirana kadar mezuniyet diploman ya da geçiçi mezuniyet belgesi veriyorlar sana. Celp dönemleri bu sene ağustos ayından itibaren değişti. Hiç bir kurum hala öğrenciyken size geçiçi mezuniyet belgesi vermez veremez. 15 mayıstan önce de dönemi bitiren hiçbir okul yok. Dolayısıyla her halükarda celp dönemi kaçırılmış olacak.15 mayısta başlamıyor 15

BUYRUN SİZE MSB ASKER ALMA DAİRESİ BAŞKANLIОININ RESMİ DUYURUSU

DUYURU

1. Ağustos 2013 yedek subay celbinden itibaren yedek subay celp dönemleri tıp doktoru ve karışık sınıf ayrımı yapılmaksızın yılda dört celp olarak düzenlenmiştir.

2. Bu kapsamda Ağustos 2013 yedek subay celbi için erken sevk müracaatları ve sevk tehir iptal işlemleri 15 Mayıs 2013 tarihine kadar kabul edilecektir.

Üşengeç olmayın armut piş ağzıma düş misali. Biraz araştırın elinizde internet var her imkan var sitelere güvenmeyen arasın şubesini öğrensin. Lütfen kimseyi yanlış yönlendirmeyin benim arkadaşlarım gitti falan diye..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ms9081 -- 28 Mart 2013; 14:05:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Can-KSK

quote:

@Can-KSK

botun modeli o yanlız markası yere gore degisiyor hocam o marka heryerde aynı degil. benimki yesil di yanımdaki arkadasın baska bi markaydı. model aynı markalar farklı oluyor.

Doğrudur. Eskiden uzun yıllar Yeşil Kundura üretiyordu askeriyenin botlarını. Sonradan Yakupoğlu Deri Sanayine (YDS) geçti bu iş. Demek ki halâ daha farklı tedarikçilerden alım yapıyor ordu.

hocam orduda oyle bi isleyis var ki mantıgın almaz. yani her yer birbirinden farklı her il demiyorum her yer. yani bizim tugayın yanında havacılar vardı sahil de adamlar porselen tabaklarla yemek yiodu ya gozumle gormesem inanmazdımda oha artık dedim biz se demir tabak bardak ye ic boyle kova gibi seyler var buyuk plastik kutular sallıyosun icine gorevliler vardı onlar yıkıyodu. bazı yerde de uzun donem askerler yıkıyo. bazı yerde yemekleri asker yapıyo bazı yerde catring sirketi getiriyo. mesela bizde catring ti.bot ta bile marka marka ayırdıklarına gore dusun iste. asıl onemli olan su sınavlarınız bi acıklansın konusruz onlarıda. zaten narlıdere istihkam a ve buca ya dusenler bende sorun yok
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: teko99

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Roland Deschain

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hayaldenizi60

quote:

@hayaldenizi60

yok be abi 3 haneli sifrenin neyini unutucan. sadece valizin icin kullanıcaksın onu zaten temiz corabımı atletimi araklamasınlar diye :D

yok unutulmaz zaten. valla ben 92 mükellefimin tc sini ezberlemişimki 3 hane vız tırız. ben bot içinde düşünüyorum bazı arkadaşlar gerekli dedi o yüzden.

http://images.gittigidiyor.com/3234/YESIL-KUNDURA-SU-GECIRMEZ-ASKER-BOTU-45-NUMARA__32348323_0.jpg

asker botunuz bundan olucak hocam. bununda arka ust tarafında tutma yeri varmı bilmiyorum kıslıkta vardı da. bunda da varsa. kilidim metal tarafı uzun olanı tercih etmen gerekir. yani kitleme borusu varyao kısmı.cunki botu nbaska kilit takılıcak yeri yok bide bagcıgın gectigi yer var onları ic taraftan birbirine yan yana getirip yapabilirsiniz oda yine uzun bi kilit olması lazim bide ufak.

En merak ettiğim husus da 1 numara büyük alıp almamak konusu.

simdi bir numara buyuk alip deneme sansimiz oluyor mu acep?

yani bir kere soyledin artik acemilik bitene kadar giyecen muhabbeti mi var?

deneme sansın olmuyo sadece kapı onunde kalıplar var ordan ayagını icine koyup bi fikir edinmeye calısıyosun o kadar. ayrıca o aldıgın botu bikere alıyosun ve bitene kadar onu kullanıyosun sadece acemilik degil. o yuzden soyle hesab edin.eger nike ayakkabı da 43 giyiyosanız botun tam olmasını istiyosanız 42 alın cunki botun kalıbı nike lardan falan buyuk. ama ayagınız ince degil ve taraklıysa 1 numara buyuk almakta fayda var.

hem deneyemiyoruz hemde en az 155 gun onu giyiyoruz ha?
    oyleyse ben hemen bu asker botu satan yerlerden birine gidip deneyeyim su nalet seyide sonra sikinti yasamayalim.

iste gunun en guzel sozu en dogrusunu yaparsın kardesim yazlık bot bilek kısmı kumas olan
    hatta bugun kafasında soru isareti olan arkadaslar bu denemeyi onceden yaparlarsa arkadas gibi sorun yasamazlar.

cunki diziliyosunuz arka arkaya kapıdaki dallama soruyo size kac numara atıyorum 44 dedin o andan itibaren eylule kadar o botla yakın bi iliski icindesin

asker botumu ozledim ya olsada giysem

Nedense hiç özlemedim..
  • @mc_delta_te

bende ozlemedim tabi ki de simdi is hayatı ve yogunlugu gorunce askerlik olayı harbiden yapılması zorunlu olan bir fasa fiso is yani cocuk oyuncagı gibi geliyo simdiki duruma gore.
  • arkadaşlar askerliğin nereye hangi şehre çıkacağının ikametle bir alakası olabilir mi? ağustos 2012 celbinde giden birkaç kişiyle görüştüm ikamete göre göre çıkabileceğini söylediler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: srknkrky

quote:

Orijinalden alıntı: ruhadam06

quote:

Orijinalden alıntı: istanbulondon

quote:

Orijinalden alıntı: ruhadam06

quote:

Orijinalden alıntı: MonsterKill88

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozcannsert

quote:

saygısızlık olarak almayın ama sürekli kilo-boy dan bahsediyorsunuz bunu burda daha öncede sordum
    TSK hangimizin kilosunu boyunu biliyo ?? Ne zaman sordu ? bana kimse sormadı o yüzden soruyorum
    bazı arkadaşlar yok boyuna göre, yok kilona göre yedek subay olabilirsin yada jandarma olursun vs... diyor o yüzden

Tecil bozdurmaya gittiğinde aile hekimine gönderiyorlar orda soruyolar işte, yada ölçüp yazıyorlar. Ona göre AE veya AA gibi sağlamlık ibaresi TMM SEVK adlı belgede yazıyor.

İnan doktor benim yüzüme bile bakmadı, şubenin yakınında sağlık ocağı var, memur oraya gitmemi söyledi
    sonra gittim oraya , doktor askeriyeden aldığım belgeyi istedi, hastalığın varmı dedi, yok dedim, imzaladı o kağıdı o kadar

ne boy ne kilo ne ayrıntılı bişey 15 saniye sürdü sürmedi.

nasıl yani boy kilon ölçülmedi mi ? boy kilo yazılan yere ne yazdılar senin için ?

aıle hekımı ne gıtık ya kral verdıklerı kagıtla aıle hekımı yazdı

sadece imza attı o kadar
    boy kilo filan sormadı, hatırladığım kadarıyla öyle bir bölüm yoktu zaten
    Allah a şükür fiziğim çok iyi 1.90 boyum var sürekli spr salonuna giden biriyim
    ama doktor sallamadığı için bi yararrını göremeyeceğiz sanırım, sağlık olsun

yanlısın var devrem ozellıkle boy kılo doktor kasesı ımzası askerlıge engel yoktur dıye kırmızı tukenmez kalemle yazılması ve protokol numarasının kesınlıkle unutulmaması ıstendı aıle hekımıne gıderken subeden

arkadaşlar 2 yıl önce tecil işlemlerim sırasında aile hekiminden rapor almıştım o zaman da boy kilo ölçmedi sadece hastalığın var mı diye sordu yok dedim verdi raporu. tecili bozdururken de bu raporu dikkate aldılar tekrar rapor istemediler. yani benim de boy kilo bilgilerim tsk'da yok..

Benimde boy ve kilo ölçümüm olmadım. Şubede bir formda kendim yazdım boyumu ve kilomu.
  • önceki dönemlerden gidenlerden memleket dışında ikamet ettiği yere askerliği çıkan var mı? acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: ms9081

quote:

Arkadaşım sınıfımdan 20 kişi agustosta askere gitti hadi diyelimki diplomayı hemen alamadın durumunu belirtir geçici mezuniyet belgesi alırsın yine agustosa yetişirsin.Neye dayanarak kasım dedin anlamış değilim. 15 mayısta başlayıp o gün bitmiyor ya. Her üniversitenin mezuniyet tarihi farklıdır ayrıca o yüzden genelleme yapmak dogru değil

Dostum geçen sene mezun olanlar elbette ağustos da gidebildiler çünkü 30 hazirana kadar mezuniyet diploman ya da geçiçi mezuniyet belgesi veriyorlar sana. Celp dönemleri bu sene ağustos ayından itibaren değişti. Hiç bir kurum hala öğrenciyken size geçiçi mezuniyet belgesi vermez veremez. 15 mayıstan önce de dönemi bitiren hiçbir okul yok. Dolayısıyla her halükarda celp dönemi kaçırılmış olacak.15 mayısta başlamıyor 15

BUYRUN SİZE MSB ASKER ALMA DAİRESİ BAŞKANLIĞ�ININ RESMİ DUYURUSU

DUYURU

1. Ağustos 2013 yedek subay celbinden itibaren yedek subay celp dönemleri tıp doktoru ve karışık sınıf ayrımı yapılmaksızın yılda dört celp olarak düzenlenmiştir.

2. Bu kapsamda Ağustos 2013 yedek subay celbi için erken sevk müracaatları ve sevk tehir iptal işlemleri 15 Mayıs 2013 tarihine kadar kabul edilecektir.

Üşengeç olmayın armut piş ağzıma düş misali. Biraz araştırın elinizde internet var her imkan var sitelere güvenmeyen arasın şubesini öğrensin. Lütfen kimseyi yanlış yönlendirmeyin benim arkadaşlarım gitti falan diye..

Dostum :) Bu duyuruyu ilk yayınlandığı gün gördüm ben. O konuda bir sıkıntı yok. Gel gelelim az önce askerlik şubesini aradım iyice kafamı karıştırdılar :( Haziranda mezun oluyorum, Ağustosta gidebilir miyim dedim. Evet dedi adam. Daha sonra 15 Mayısta erken sevk için sürenin biteceğini söyledim. O sizi ilgilendirmiyor dedi :S:S:S:S
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kahraman_66

Mamak MEBS'te sınava girecek olan tertipler, ekleyecek olan eklesin.

1-)ruhadam06 (1.gün)
    2-)ens1910
    3-)hayaldenizi60 (2.gün)
    4-)eaglee (1.gün)
    5-)yavuzseliym (2.gün)
    6-)Kahraman_66 (2.gün)
    7-)mert günay (1.gün)
    8-)By_ZeuS
    9-)formsuz (3.gün)
    10-)MertD.
    11-)ikincimehmet

1-)ruhadam06 (1.gün)
    2-)ens1910
    3-)hayaldenizi60 (2.gün)
    4-)eaglee (1.gün)
    5-)yavuzseliym (2.gün)
    6-)Kahraman_66 (2.gün)
    7-)mert günay (1.gün)
    8-)By_ZeuS
    9-)formsuz (3.gün)
    10-)MertD. (2.Gün)
    11-)ikincimehmet

Kendimi ikinci gün olarak ekledim arkadaşlar saat 09.00 10.00 gibi orada olmayı planlıyorum
  • arkadaşlar sınava sadece sarı zarf ve kimlikle mi gidiyoruz ? herşeyi sordum görevliye bunu sormadım fotoğraf vs götürmeye gerek var mı acaba
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

@hayaldenizi60

yok be abi 3 haneli sifrenin neyini unutucan. sadece valizin icin kullanıcaksın onu zaten temiz corabımı atletimi araklamasınlar diye :D

yok unutulmaz zaten. valla ben 92 mükellefimin tc sini ezberlemişimki 3 hane vız tırız. ben bot içinde düşünüyorum bazı arkadaşlar gerekli dedi o yüzden.

http://images.gittigidiyor.com/3234/YESIL-KUNDURA-SU-GECIRMEZ-ASKER-BOTU-45-NUMARA__32348323_0.jpg

asker botunuz bundan olucak hocam. bununda arka ust tarafında tutma yeri varmı bilmiyorum kıslıkta vardı da. bunda da varsa. kilidim metal tarafı uzun olanı tercih etmen gerekir. yani kitleme borusu varyao kısmı.cunki botu nbaska kilit takılıcak yeri yok bide bagcıgın gectigi yer var onları ic taraftan birbirine yan yana getirip yapabilirsiniz oda yine uzun bi kilit olması lazim bide ufak.

deneme sansın olmuyo sadece kapı onunde kalıplar var ordan ayagını icine koyup bi fikir edinmeye calısıyosun o kadar. ayrıca o aldıgın botu bikere alıyosun ve bitene kadar onu kullanıyosun sadece acemilik degil. o yuzden soyle hesab edin.eger nike ayakkabı da 43 giyiyosanız botun tam olmasını istiyosanız 42 alın cunki botun kalıbı nike lardan falan buyuk. ama ayagınız ince degil ve taraklıysa 1 numara buyuk almakta fayda var.

oyleyse ben hemen bu asker botu satan yerlerden birine gidip deneyeyim su nalet seyide sonra sikinti yasamayalim.

iste gunun en guzel sozu en dogrusunu yaparsın kardesim yazlık bot bilek kısmı kumas olan
    hatta bugun kafasında soru isareti olan arkadaslar bu denemeyi onceden yaparlarsa arkadas gibi sorun yasamazlar.

cunki diziliyosunuz arka arkaya kapıdaki dallama soruyo size kac numara atıyorum 44 dedin o andan itibaren eylule kadar o botla yakın bi iliski icindesin

Evet beyler işte efsane yazlık botumuz, ML 350 model kodlu YDS marka yazlık aslan parçamız..
    Şahsen ben Karaköy YDS mağazasına gidip denemeyi düşünüyorum bizzat.

351. DÖNEM (NİSAN 2013) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI [441 YÜREKLİ ASKER !!!]

Ulen yazın bot mu giyilir yaa acaba ne mantıkla giydiriyorlar :D ama çakı gibi asker olmak deyimini botu görünce daha da bi anladım gaza geldim haa :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: assistance07

arkadaşlar sınava sadece sarı zarf ve kimlikle mi gidiyoruz ? herşeyi sordum görevliye bunu sormadım fotoğraf vs götürmeye gerek var mı acaba

4 tane vesikalık dediler bana sonra geri gönderirler benden söylemesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: MertD.

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

@hayaldenizi60

Evet beyler işte efsane yazlık botumuz, ML 350 model kodlu YDS marka yazlık aslan parçamız..
    Şahsen ben Karaköy YDS mağazasına gidip denemeyi düşünüyorum bizzat.

351. DÖNEM (NİSAN 2013) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI [441 YÜREKLİ ASKER !!!]

Ulen yazın bot mu giyilir yaa acaba ne mantıkla giydiriyorlar :D ama çakı gibi asker olmak deyimini botu görünce daha da bi anladım gaza geldim haa :D

modelde ml 350 yalnız keşke cayman veya carrera gt gibi adlar verselerdi daha bi motive olurduk :P
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakmer

quote:

Arkadaşlar bilip bilmeden insanları yanlış yönlendirmeyin lütfen. Ağustos dönemi için erken sevk aldırma tarihi 15 Mayıstır. Celp dönemleri değiştiği için başvuru tarihlerinde de değişiklik oldu. Bu sene mezun olacak bir kişinin Kasımdan önce askere gitmesi imkansız. Kafanıza göre insanları yönlendiriyosunuz!!!

Gelelim GSS işine eğer öğrenciliğiniz bitmeden SGK ya gidip öğrenci belgesiyle birlikte provizyonunuzu uzattıysanız GSS yaptırmanıza gerek yok. Normalde 6 aylık dönemler halinde uzatılır ama orada bulunan memur size kıyak gectiyse daha fazla olma imkanı da var. Kendimden örnek vereyim ben 15 eylül tarihinde öğrenci belgemle SGK ya gittim provizyonumu uzatmak için. Normalde 6 ay uzatması ve Mart ayında baba üzeriden yararlanma hakkımın bitmiş olması gerekiyordu. Ama adam 1 sene uzatıyorum dedi ve 15 Eylül 2013 tarihine kadar yararlanabilirsin dedi. Bu durumda olan arkadaşlarımızın GSS yaptırmasına gerek yok. Provizyon tarihiniz ne zaman biterse eğer o tarihte de çalışan ya da diğer sandık kuruluşlarından birinden yararalanmıyorsanız GSS yaptırmak zorundasınız. Aksi takdirde en yüksek prim üzerinden borçlanmanız gerçekleştirilecektir.

Ağustos dönemi için erken sevk aldırma tarihi 15 Mayıstır demiş bak arkadaş. Sen 15 Mayıs'a kadar diploma veya geçici mezuniyet belgesini alabilecek misin ? Alabilirim diyorsan evet Ağustosta gidersin, alamazsan Kasım'da gideceksin.
  • quote:

arkadaşlar sınava sadece sarı zarf ve kimlikle mi gidiyoruz ? herşeyi sordum görevliye bunu sormadım fotoğraf vs götürmeye gerek var mı acaba

Zarf ve kimliğin yeterli kardeşim kurşun kalem ve siyah tükenmez de yanında bulunursa iyi olur cep telefonu falan götürme götürsen bile emanete bırakmak zorunda kalıyosun ve kalabalık oldugundan sınava girmen zaman alabiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: acemi_16

quote:

evet arkadaşlar bu konuda kesin bilgisi olan varsa cevaplasın lütfen teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acemi_16

quote:

şubelerde bile standart yok demek ki :) banada sarı zarf ve kimlik dediler.bilgin için sağol gideyim fotoğrafçıya 16 tane çekineyim şimdi kalkıp 4 değil 14 tane getirecektin vs diyebilirler.Aslıyla beraber 10 ar tane de kimlik ve diploma fotokopisi de götürmek de lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: hillshade

quote:

quote:

BUYRUN SİZE MSB ASKER ALMA DAİRESİ BAŞKANLIĞ�ININ RESMİ DUYURUSU

DUYURU

Dostum :) Bu duyuruyu ilk yayınlandığı gün gördüm ben. O konuda bir sıkıntı yok. Gel gelelim az önce askerlik şubesini aradım iyice kafamı karıştırdılar :( Haziranda mezun oluyorum, Ağustosta gidebilir miyim dedim. Evet dedi adam. Daha sonra 15 Mayısta erken sevk için sürenin biteceğini söyledim. O sizi ilgilendirmiyor dedi :S:S:S:S

O adam sanırım hatları karıştırdı Nasıl bizi ilgilendirmez o sanırım senin uzun dönem yapacağını falan düşündü. Ona da suc bulmak istemiyorum iş yükünden dolayı kafası karışık olabilir. Üni mezunu herkes yedek subay adayı olarak görülür ve bu celp dönemleri de yedek subay adayları içindir. 1. dereceden bilgi alma mekanizmasının böyle yanlış yönlendirmesi çok saçma
  • 
Sayfa: önceki 399400401402403
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.