Şimdi Ara

351. DÖNEM (NİSAN 2013) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI [441 YÜREKLİ ASKER !!!] (248. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.642
Cevap
137
Favori
685.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 246247248249250
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 19burak03

quote:

Orijinalden alıntı: moheviskalo

quote:

Orijinalden alıntı: ozkan_yilmaz52

arkadaşlar bu uçak biletleri indirimi hakkında bilgisi olan varmı ?

askerelere uçak bileti bedava değil mi?

riskli bolgelere gidenlere bedava diye biliyorum ama ne olur ne olmaz kardesimin donus biletini reserv ettirdim ben.

böyle bir açıklama olmuştu ama işin aslını astarını tam olarak bilen var mı? Bizde yararlanabilecek miyiz acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roland Deschain

Hafta sonları buraya bir dinginlik çöküyor.

Herkes hafta sonu gezip tozuyor mu? Bir biz miyiz yani evde kös kös oturan.

valla haftasonu eşşek gibi çalışıyoz...ben dershane öğretmeniyim yazık bize...:(
  • Muğla Fethiye'den herkese selamlar,
    Öncelikle hepiniz inşaallah hayırlısıyla birliklerinize katılır ve bitirirsiniz askerliğinizi. Ben 349.k.d olarak yapıyorum askerliğimi Fethiye Göcek de. Sağolsun arkadaşlar 349.dönem sayfasında çok yardımcı olmuşlardı, sanırım 10 Nisan da sizin nereye düşeceğiniz belli olacak, Muğla merkeze düşen arkadaşlar olursa yardım etmekten memnuniyet duyarım. Hepinize şimdiden hayırlı teskereler
  • quote:

Orijinalden alıntı: mykop333

kısa dönemin kısalmasını bırakın , bu hükümet bi 10 sene daha durursa askerlik kalkar.. Burdada kayıt altında yazım..

Valla kalkarsa ben bu hükümete 10 defa düşünmeden oy veririm.

Türk gençliğinin başının belasi bu askerlik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • acemiliği devrek çıkacak olan arkadaşlar olursa ben de elimden gelen yardımı yaparım.

bu soğuk havalarda yapılır askerlik sıcak havada çekilmez o yüzden havalar askerlik havası

atarsa Trabzon.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roland Deschain

Hafta sonları buraya bir dinginlik çöküyor.

Herkes hafta sonu gezip tozuyor mu? Bir biz miyiz yani evde kös kös oturan.

• quote:

Orijinalden alıntı: oss2

acemiliği devrek çıkacak olan arkadaşlar olursa ben de elimden gelen yardımı yaparım.

bu soğuk havalarda yapılır askerlik sıcak havada çekilmez o yüzden havalar askerlik havası

atarsa Trabzon.

banyo problemi yoksa bence sıcak hava daha iyidir askerlik için özellikle kısa dönem için halı sahada komutanlarla maç yapasım var
  • arkadaşlar bize çıkabilecek en iyi askerlik yerleri neresidir? herkes bildiğini yazsın
    benim bildiklerim;

izmir narlıdere
    kastamonu gölköy
    ankara güvercinlik
  • sadece belırlı bölgelere dıye duymustum ben peki bu belirli bölgelere düşersek kısa dönem olmamıza ragmen bızede bedava olurmu bunu öğrenmek lazım ..ayrıca pegasusdan felan alamıyormuyuz..?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkan_yilmaz52

sadece belırlı bölgelere dıye duymustum ben peki bu belirli bölgelere düşersek kısa dönem olmamıza ragmen bızede bedava olurmu bunu öğrenmek lazım ..ayrıca pegasusdan felan alamıyormuyuz..?

askerlik yerinden sana biletini veriyolar diye biliyorum ama sadece belirli bölgelere zaten acemilik yapacağın yer o bölgelerden biri olmayacağı için ilk kendi imkanlarınla gidicen acemilik bittikten sonra eğer o bölgelerden birine düştüysen askeriyeden biletini vericekler
  • beyler şampuan, el sabunu, diş macunu gibi kişisel gibi temizlik malzemelerini götürmeli miyiz? yoksa orada verilecek mi?
  • ARKADAŞLAR KISA VEYA UZUN DÖNEMDE ACEMİ BİRLİKLERİ GENELDE BATI BÖLGELERDE DİYE BİLİYORUM .BİLGİSİ OLANLAR PAYLAŞIRSA GENELDE BELLİ YERLER VAR ISPARTA GİBİ
  • 349. KD olarak Kıbrıs'tan selamlar. 351'ler inşallah kıbrısa düşmezsiniz. Çok zor şartlar altında askerlik yapıyoruz. Şafak oldu 60 halen devrecilik sıracılık muhabbetine her boku yapıyoruz.Alt devrelikten düşmemiz için tek umudumuz 93-1 uzun dönem askerlerin gelmesiydi ama onlardanda bizim bölüğe kimse düşmeyince işler kaldı yine sırtımıza.Tabi alt devrelik işi dışında birde ilgilendiğimiz asıl askerlikteki görevimiz var.Bunlar bir araya gelince uyku kavramının ne olduğunu unuttum.Su ve pahalılık hakkındaki sorunlardan hiç bahsetmiyorum.

Şafak 60
    Güneş birgünde 349. KD ler için doğacak. 16.05.2013

Kalın sağlıcakla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: acemi_16

ARKADAŞLAR KISA VEYA UZUN DÖNEMDE ACEMİ BİRLİKLERİ GENELDE BATI BÖLGELERDE DİYE BİLİYORUM .BİLGİSİ OLANLAR PAYLAŞIRSA GENELDE BELLİ YERLER VAR ISPARTA GİBİ

hakkari sırnak a giden arkadaslarım vardı hiç belli olmaz nereye gidecegin

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgasubasi

349. KD olarak Kıbrıs'tan selamlar. 351'ler inşallah kıbrısa düşmezsiniz. Çok zor şartlar altında askerlik yapıyoruz. Şafak oldu 60 halen devrecilik sıracılık muhabbetine her boku yapıyoruz.Alt devrelikten düşmemiz için tek umudumuz 93-1 uzun dönem askerlerin gelmesiydi ama onlardanda bizim bölüğe kimse düşmeyince işler kaldı yine sırtımıza.Tabi alt devrelik işi dışında birde ilgilendiğimiz asıl askerlikteki görevimiz var.Bunlar bir araya gelince uyku kavramının ne olduğunu unuttum.Su ve pahalılık hakkındaki sorunlardan hiç bahsetmiyorum.

Şafak 60

Kalın sağlıcakla...

Abim de orada bi cevap yazın uleyn KEMAL DİLEK ERZURUM'lu tanımıyonuz muuu
  • hicbisey goturmeyip dimdizlak kalmakta kotu abartmakta.. bircok sey gereksizmis askerlikte simdiki aklim olsa don fanila alirdim acemilige giderken 4-5 er tane belki yaz geliyo hadi 6-7 tane alalim. corap al 10 -15 tane sampuan alinabilir traj kopugu alinir jilet, dis macunu veriyolar ama illa kendi markami kullancam diyodan alabilisininiz.. vatka mutlaka alin. cuzdan saat vs satiliyo aslinda aklet fabilada satiliyoda kalabalik acemi birligine duserseniz 100 kisi sira beklersiniz. suda var herseyiniz tam olsada kantinden biseyler almak icin zaten o siraya gireceksiniz ama sigara ama corap ama cukulata cips ve zaten insan bakiyo eksik biseyi varsa sigarasini alirken otekinide aliyor. ayakkabi boyasi vs satilir ilk anda botunuzda batmaz bosuna tasimayin. cok ivir zivira girmeyin kucuk el fenerinden safak sayan saate kadar hersey satiliyo ve kabtinden bisey alirken biz salak gibi herseyi tasimisiz zaten varmis diyo insan hatta disarda aldiginin yari fiyatina. bunun disanda toplu igne vs ne ise yariyo hala cozemedim :) gelirken almistim dolabimda duruyo dusunuyorum dusunuyorum bulamadim askerlik biticek herakde bulamicam .. carsafi baglamasak tmm gerek olurda alttan gerilip baglayinca zimba gibi oluyo .. mini dikis set vs almafim lazimda olmadi keep e bi arma dikmek icin 3 erden tutturluyo oda yemin tireni icin ama yapisyirsanda oluyo o gunluk sadece usta birliginde degisiyo usta birliginde terzi dikiyo zaten . kisacasi don fanila corap traj kopugu fircasi vatka uzun dilli kilit al gozleri kapa gel askere :) gerisini bosveriiin . 349. kd

• quote:

Orijinalden alıntı: MertD.

quote:

Orijinalden alıntı: tolgasubasi

349. KD olarak Kıbrıs'tan selamlar. 351'ler inşallah kıbrısa düşmezsiniz. Çok zor şartlar altında askerlik yapıyoruz. Şafak oldu 60 halen devrecilik sıracılık muhabbetine her boku yapıyoruz.Alt devrelikten düşmemiz için tek umudumuz 93-1 uzun dönem askerlerin gelmesiydi ama onlardanda bizim bölüğe kimse düşmeyince işler kaldı yine sırtımıza.Tabi alt devrelik işi dışında birde ilgilendiğimiz asıl askerlikteki görevimiz var.Bunlar bir araya gelince uyku kavramının ne olduğunu unuttum.Su ve pahalılık hakkındaki sorunlardan hiç bahsetmiyorum.

Şafak 60

Kalın sağlıcakla...

Abim de orada bi cevap yazın uleyn KEMAL DİLEK ERZURUM'lu tanımıyonuz muuu

Kıbrısta 60 bin küsür tane asker var :D Askerliğini hangi birlikte hangi alayda nerde yapıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmutsezer

quote:

Orijinalden alıntı: acemi_16

ARKADAŞLAR KISA VEYA UZUN DÖNEMDE ACEMİ BİRLİKLERİ GENELDE BATI BÖLGELERDE DİYE BİLİYORUM .BİLGİSİ OLANLAR PAYLAŞIRSA GENELDE BELLİ YERLER VAR ISPARTA GİBİ

hakkari sırnak a giden arkadaslarım vardı hiç belli olmaz nereye gidecegin

kardesim kisa donem sirnak da bi sinir taburunda

• ayni gun subeye gidip kayit yaptirdigim ve ayni gun ayni saate sinava girdigim arkadasima sirnak senoba cikarken bana istanbul cikti usta birligi. gerisini dusunun .

• 
Sayfa: önceki 246247248249250
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.