Şimdi Ara

351. Dönem 1'inci P. Eğt. Tug. K.lığı Manisa (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
3
Favori
14.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sınıfı İKMAL
    Statüsü Kısa Dönem Er
    İlk Katılışını Yapacağı Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 1'inci P. Eğt. Tug. K.lığı
    MANİSA
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 14'üncü Zh. Tug. Loj. Des. K.lığı K.lığı
    KIBRIS
  • quote:

Orijinalden alıntı: pardus28

Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı TOPÇU
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    MANİSA
    İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.04.2013
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 5'inci Kor. 105'inci Top. A. K.lığı
    ÇORLU TEKİRDAĞ
    DİKKAT En geç 12 Nisan 2013 günü mesai bitimine kadar 1'inci P. Eğt. Tug. K.lığı (MANİSA) NA KATILINIZ.
    Broşür Birlik bilgilendirme broşürüne ulaşmak için tıklayınız

Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı TOPÇU
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    MANİSA
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 2'nci Kor. 5'inci Komd. A. Top. Tb. 1'inci 105/24,5 mm Çek. Ob. Bt. K.lığı
    GÖKÇEADA ÇANAKKALE

HOCAM TANIŞALIM pek topçu yok anlaşılan Ben ADEM ADANALIYIM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sametkalpakci

Sınıfı İKMAL
    Statüsü Kısa Dönem Er
    MANİSA
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 14'üncü Zh. Tug. Loj. Des. K.lığı K.lığı
    KIBRIS

hocam merhaba benimde acemilik manisa aynı yer :) usta birliğinizde lefkoşada. yazın sıcak olacak hocam şimdiden söyleyeyim bildiğim kadarıyla sıcakta çıkarmıyorlar güneşe sadece nöbetçiler bekliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soni55 -- 10 Nisan 2013; 23:41:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: haymatloshan

Şimdi biz Kıbrıs'a gideceğiz oradan ailemizi arayacak olsak ne yapmamız gerekecek?Cep telefonu götürmeyi düşünmüyorum,2 haftada 1 haber vermeyi düşünüyorum evdekilere,bunun için ankesörlü telefon kartı alsam buradan iş görür mü acaba Kıbrıs için?

hocam kıbrısa giderken telefon kartını burdan götürmeyin. oradan satın alacaksınız. burdakiler uyumlu değil ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: soni55

quote:

Şimdi biz Kıbrıs'a gideceğiz oradan ailemizi arayacak olsak ne yapmamız gerekecek?Cep telefonu götürmeyi düşünmüyorum,2 haftada 1 haber vermeyi düşünüyorum evdekilere,bunun için ankesörlü telefon kartı alsam buradan iş görür mü acaba Kıbrıs için?

hocam kıbrısa giderken telefon kartını burdan götürmeyin. oradan satın alacaksınız. burdakiler uyumlu değil ;)

Teşekkür ederim bilgi için,sabit veya cep fark ediyor mu yoksa askere uygun kart veriyorlar mı?Birde bankamatik olayı için ne yapmamız lazım?
  • Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı PİYADE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    MANİSA
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri KTBK Kh. ve Kh. Gr. K.lığı
    KIBRIS

arkadaşlar kıbrısta düştüğüm yer KIBRIS TÜRK BARIŞ KUVVETLERİ KARARGAHI VE KARARGA GARNİZON KOMUTANLIĞI.

Burası karargahta olmak iyimidir bilgisi olan varmı ???
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim bilgi için,sabit veya cep fark ediyor mu yoksa askere uygun kart veriyorlar mı?Birde bankamatik olayı için ne yapmamız lazım?

birliğinde belki daha uygun fiyatlı vardır telefon kartı orayı bilemiyorum.ama yoksa kıbrısa gidince postaneye gidip telefon kartı alacaksın mecbur.Uygun fiyatlı vermezler hatta onlar günahlarını bile parayla satmaya çalışırlar (kıbrıslılar). fiyatı ne kadar bilemiyorum telefon kartının ama burdan biraz daha pahallıdır. Kıbrıstan aileni ararken ev telefonunu aramaya çalış. cep telefonunu ararsan çok hızlı düşer bakiyen. az konuşursun. sabit hatta baya uzun süre gidiyor. telefon kartıyla ailenle konuşabilirsin sıkıntı olmaz. İzin günlerinde dışarıda yemek yersin illa ki hocam. şimdiden söyleyeyim pahallıdır ;) yarım litre su bile 1 liranın üstünde. bankamatik ziraat, garanti,iş, vakıf,hsbc,ing,teb,halk bankaları var hocam. başka sormak istediğin bir şey varsa sorabilirisin hocam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soni55 -- 11 Nisan 2013; 0:23:01 >
  • Beyler ne götürecez tek bir liste yapsak ?
  • tuvalet kağıdı,
    peçete veya havlu kağıt
    ıslak mendil
    traş bıçağı,
    traş sonrası kolonya veya losyon
    bot kilidi, çanta kilidi, sivil çanta kilidi,
    bot boyası
    2-3 tane siyah çorap (ama çok gerekli değil, kantinden alabiliyormuşuz)
    boyun askılı cüzdan
    tırnak makası,

bunları kesin götürücez... diğerlerini ya veriyorlar ya da kantinden alabiliyoruz. ilk gün kantine götürüyorlarmış ihtiyaçlar için.

yarın bu saatler yollardayız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackIcLup

Sınıfı PİYADE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    MANİSA
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri KTBK Kh. ve Kh. Gr. K.lığı
    KIBRIS

arkadaşlar kıbrısta düştüğüm yer KIBRIS TÜRK BARIŞ KUVVETLERİ KARARGAHI VE KARARGA GARNİZON KOMUTANLIĞI.

Burası karargahta olmak iyimidir bilgisi olan varmı ???

hocam galiba girnede birliğiniz ama rahat mıdır değil midir hiç bilmiyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fantastik74

quote:

Orijinalden alıntı: kralkarga

İlk Katılışını Yapacağı Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 1'inci P. Eğt. Tug. K.lığı MANİSA

Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 14'üncü Zh. Tug. Top. Tb. 2'nci 155/39 mm K/M Ob. Bt. K.lığı KIBRIS

14. zh. tugayda olanlar bi msj atsın, herkes 39 nerdeyse, tertiplerimi bulmam lazım

sende bendensin hocam yok yok koskoca forumda 2 kişi çıktı usta birliğine

2 kişi daha var tertip hem acemi hem usta birliği
  • Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı PİYADE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    MANİSA
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri Dağ Komd. Okl. ve EM K.lığı
    EĞİRDİR ISPARTA

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kınada yakıldı 2 serçe parmağa yola çıkmaya hazrım :)
  • Ya tertipler Kıbrıs'a gidecekler arasında bir tankçı ben miyim yahu? Yok mu tank taburuna gelen başka biri?

Bu arada Cuma günü sabah erken saatte Ankara'dan arabayla yola çıkacağız. Öğleden sonra 2-3 gibi birliğe teslim olurum diye tahmin ediyorum.
    Acaba 46 numara postal bulmakta zorlanır mıyım ki?

Sınıfı TANK
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    MANİSA
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 39'uncu Mknz. P. Tüm. 50'nci Mknz. P. A. Tnk. Tb. K.lığı
    KIBRIS
  • quote:

Orijinalden alıntı: ytkbrs

İlk Katılışını Yapacağı Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi : 1'inci P. Eğt. Tug. K.lığı MANİSA
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri : 1'inci Zh. Tug. K. Yrd. Mknz. P. Tb. K.lığı BABAESKİ KIRKLARELİ

Kuvveti: Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı: TANK
    Statüsü: Kısa Dönem Er
    İlk Katılışını Yapacağı Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi: 1'inci P. Eğt. Tug. K.lığı
    MANİSA
    İlk Katılışını Yapacağı Tarih: 12.04.2013
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri: 1'inci Zh. Tug. K. Yrd. 2'nci Tnk. Tb. K.lığı
    BABAESKİ KIRKLARELİ

hocam senle aynı yere gidiyoz
  • Ben şimdi Ankara dan izmir e gidiyorum Yarin sabah Manisa Da görüşürüz
  • quote:

quote:

quote:

347.dönem olarak kıbrısa giden arkadaşımda türk telekom aile kart vardı. gayet de rahat konuşabiliyordu. oradakiler de turk telekom. niye çalışmasın? bankamatik olayına gelirsek, ziraat, garanti, iş bankası gibi bankaların atmlerini görmüş ve kullanmış. manisadayken adımıza ziraat kartı çıkartılıyormuş zaten. kıbrısta da kullanmaya devam edeceğiz.
  • Sınıf istihkam

Görev Yeri KTBK İs. Svş. Tb. K.lığı KIBRIS

Hâlâ ustada aynı yere giden birini bulamadım
  • Manisa Hakkında Bilgiler
    Manisada kantin büyük sıkıntı sevgili torunlar baştan birkez daha söyleyim. Mümkünse bir tane aile kart çıkartın hemen ben kullanıyorum çok memnunum telefon kulübesi gani gani olmasına rağmen önünde her daim sıra olacaktır. 4bin kısa dönem acemi geliyorsunuz ve şuanda zaten hali hazırda 1000 civarında 93/1b ler var. Ortalık baya kalabalık olacak anlayacağınız. Düşeceğiniz bölükler sonradan belli olacak yani kayıt aşamasında. Batı kışla 2 numaralı nizamiyeden gireceksiniz sivil çantayı bir yere bırakacak binada kaydı yapıp aşıyı yapıp çantayı alacaksınız.O binada düştüğünüz tabur ve bölük belli olacak. Sonra 1 kilometre kadar yürüyeceksiniz. Giyindirmeden eşyalarınızı alacaksınız. Herşeyi kontrol edip botları ve sporları deneyin. Sonra 1-1.5 kilometre yol yürüyüceksiniz ve anfi gibi bir yerde kamuflaj giyecek bot bağlayacaksınız. Daha sonra biraz daha yürüyüp bölüğe gideceksiniz. Yatacağınız yataklar bile belli zaten şuanda. Size söylenecek şeyleri unutmayın. ... Tabur, ... Bölük, ... Manga bu boşluklara rakamlar gelecek acemilik boyunca işinize yarayacak :D Kitap mitap götürmeyin boşa okuyamazsınız. Koğuşlar 72-76 kişilik ranzalı full kapasite çalışacak. Alay içtimaların mantığını anlayamayacaksınız ve ısınan havalarda uygun adım yürümekten bot vuracak. O yüzden 2 numara büyük alın.. Acemi kısa döneme nispeten biraz daha iyi davranıyorlarda usta birliği Manisa devam edecekler yandı aynı benim gibi :) 349. kd dedeniz olarak acemilikte zamanın hiç ama hiç geçmeyeceğini sizlere temin ediyorum :D Hadi hayırlı teskereler.. Sizi eğitecek olan çavuşlarda sizin gibi üniversite mezunudur bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: agricultural06

Manisa Hakkında Bilgiler
    Manisada kantin büyük sıkıntı sevgili torunlar baştan birkez daha söyleyim. Mümkünse bir tane aile kart çıkartın hemen ben kullanıyorum çok memnunum telefon kulübesi gani gani olmasına rağmen önünde her daim sıra olacaktır. 4bin kısa dönem acemi geliyorsunuz ve şuanda zaten hali hazırda 1000 civarında 93/1b ler var. Ortalık baya kalabalık olacak anlayacağınız. Düşeceğiniz bölükler sonradan belli olacak yani kayıt aşamasında. Batı kışla 2 numaralı nizamiyeden gireceksiniz sivil çantayı bir yere bırakacak binada kaydı yapıp aşıyı yapıp çantayı alacaksınız.O binada düştüğünüz tabur ve bölük belli olacak. Sonra 1 kilometre kadar yürüyeceksiniz. Giyindirmeden eşyalarınızı alacaksınız. Herşeyi kontrol edip botları ve sporları deneyin. Sonra 1-1.5 kilometre yol yürüyüceksiniz ve anfi gibi bir yerde kamuflaj giyecek bot bağlayacaksınız. Daha sonra biraz daha yürüyüp bölüğe gideceksiniz. Yatacağınız yataklar bile belli zaten şuanda. Size söylenecek şeyleri unutmayın. ... Tabur, ... Bölük, ... Manga bu boşluklara rakamlar gelecek acemilik boyunca işinize yarayacak :D Kitap mitap götürmeyin boşa okuyamazsınız. Koğuşlar 72-76 kişilik ranzalı full kapasite çalışacak. Alay içtimaların mantığını anlayamayacaksınız ve ısınan havalarda uygun adım yürümekten bot vuracak. O yüzden 2 numara büyük alın.. Acemi kısa döneme nispeten biraz daha iyi davranıyorlarda usta birliği Manisa devam edecekler yandı aynı benim gibi :) 349. kd dedeniz olarak acemilikte zamanın hiç ama hiç geçmeyeceğini sizlere temin ediyorum :D Hadi hayırlı teskereler.. Sizi eğitecek olan çavuşlarda sizin gibi üniversite mezunudur bu arada.

içinde fırın ve int. cafe var mı
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.