Şimdi Ara

351. Dönem 1'inci P. Eğt. Tug. K.lığı Manisa (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
3
Favori
14.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: adem214

quote:

Orijinalden alıntı: pardus28

Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı TOPÇU
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    İlk Katılışını Yapacağı Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 1'inci P. Eğt. Tug. K.lığı
    MANİSA
    İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.04.2013
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 5'inci Kor. 105'inci Top. A. K.lığı
    ÇORLU TEKİRDAĞ
    DİKKAT En geç 12 Nisan 2013 günü mesai bitimine kadar 1'inci P. Eğt. Tug. K.lığı (MANİSA) NA KATILINIZ.
    Broşür Birlik bilgilendirme broşürüne ulaşmak için tıklayınız

Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı TOPÇU
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    MANİSA
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 2'nci Kor. 5'inci Komd. A. Top. Tb. 1'inci 105/24,5 mm Çek. Ob. Bt. K.lığı
    GÖKÇEADA ÇANAKKALE

HOCAM TANIŞALIM pek topçu yok anlaşılan Ben ADEM ADANALIYIM.

İyi olur bende TALHA GİRESUN birlikte karşılarız.

• ÖMER KOÇAK
    Sınıfı BAKIM
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    MANİSA
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 39'uncu Mknz. P. Tüm. Loj. Des. K.lığı Bkm. Tb. 1'inci Bkm. Bl. K.lığı
    KIBRIS
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhadsengul

Merhaba arkadaslar,

Usta birligi kisminda da Manisa yaziyor, dagitimda KIBRIS'a cikma ihtimali var midir? Çünkü manisa mrk komutanligi Kibris'ta da varmis.

Serhad ŞENGÜL

Sınıfı PİYADE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    MANİSA
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri MANİSA Mrk. K.lığı K.lığı
    MANİSA

Dağıtım yok sen ustada da manisadasın tertip
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: adem214

quote:

Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı TOPÇU
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    MANİSA
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 5'inci Kor. 105'inci Top. A. K.lığı
    ÇORLU TEKİRDAĞ
    DİKKAT En geç 12 Nisan 2013 günü mesai bitimine kadar 1'inci P. Eğt. Tug. K.lığı (MANİSA) NA KATILINIZ.
    Broşür Birlik bilgilendirme broşürüne ulaşmak için tıklayınız

Sınıfı TOPÇU
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    MANİSA
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 2'nci Kor. 5'inci Komd. A. Top. Tb. 1'inci 105/24,5 mm Çek. Ob. Bt. K.lığı
    GÖKÇEADA ÇANAKKALE

HOCAM TANIŞALIM pek topçu yok anlaşılan Ben ADEM ADANALIYIM.

İyi olur bende TALHA GİRESUN birlikte karşılarız.

TALHA memnun oldum 12.04.2013 de saat 10 da ben izmirde olacağım oradan manisaya geçeceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: asarcık

quote:

Orijinalden alıntı: agricultural06

Manisa Hakkında Bilgiler
    Manisada kantin büyük sıkıntı sevgili torunlar baştan birkez daha söyleyim. Mümkünse bir tane aile kart çıkartın hemen ben kullanıyorum çok memnunum telefon kulübesi gani gani olmasına rağmen önünde her daim sıra olacaktır. 4bin kısa dönem acemi geliyorsunuz ve şuanda zaten hali hazırda 1000 civarında 93/1b ler var. Ortalık baya kalabalık olacak anlayacağınız. Düşeceğiniz bölükler sonradan belli olacak yani kayıt aşamasında. Batı kışla 2 numaralı nizamiyeden gireceksiniz sivil çantayı bir yere bırakacak binada kaydı yapıp aşıyı yapıp çantayı alacaksınız.O binada düştüğünüz tabur ve bölük belli olacak. Sonra 1 kilometre kadar yürüyeceksiniz. Giyindirmeden eşyalarınızı alacaksınız. Herşeyi kontrol edip botları ve sporları deneyin. Sonra 1-1.5 kilometre yol yürüyüceksiniz ve anfi gibi bir yerde kamuflaj giyecek bot bağlayacaksınız. Daha sonra biraz daha yürüyüp bölüğe gideceksiniz. Yatacağınız yataklar bile belli zaten şuanda. Size söylenecek şeyleri unutmayın. ... Tabur, ... Bölük, ... Manga bu boşluklara rakamlar gelecek acemilik boyunca işinize yarayacak :D Kitap mitap götürmeyin boşa okuyamazsınız. Koğuşlar 72-76 kişilik ranzalı full kapasite çalışacak. Alay içtimaların mantığını anlayamayacaksınız ve ısınan havalarda uygun adım yürümekten bot vuracak. O yüzden 2 numara büyük alın.. Acemi kısa döneme nispeten biraz daha iyi davranıyorlarda usta birliği Manisa devam edecekler yandı aynı benim gibi :) 349. kd dedeniz olarak acemilikte zamanın hiç ama hiç geçmeyeceğini sizlere temin ediyorum :D Hadi hayırlı teskereler.. Sizi eğitecek olan çavuşlarda sizin gibi üniversite mezunudur bu arada.

içinde fırın ve int. cafe var mı

Odalarda minibar uydu yayını ve klimada var :D İçeride teknolojik tek bir cihaz dahi yok.. Deli gibi yankı yapan yemekhanelerdeki televizyonları saymazsak.. Gazeteyi ve haberleri unutun.. Tek dostunuz ankesörlü telefonlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lydian82

quote:

Orijinalden alıntı: aliseçkin

quote:

Orijinalden alıntı: Lydian82

1'inci P. Eğt. Tug. K.lığı
    MANİSA

Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri: 5'inci Kor. Kh. Des. Gr. K.lığı
    ÇORLU TEKİRDAĞ

5. Kolordu Karargah Destek Grup Komutanligi hakkinda bilgisi olan var mi, burada ne yapilir, nasil bir yer?

hocam tekirdağlym allah kolaylık versin sınava çorluda girdim sürgün yeri bizim buralar her yerimi bilmiyorum ama daha 3-4 gün önce sınavdayken askerlerle otrduk anlattık cigara sarıp çekiolarmış o decere komtan bişey diyemiomş kısacası serserisi çok yardımcı olabileceğim bir şey olsa diyeceğim ama bende gidiyorum

Sagolasin cevap icin, Benim de ikamet yerim Manisa'nin ilcesi Salihli, ilginc bir sekilde acemilik Manisa cikti, Genel olarak Manisa icin duydugum, cok disiplinli yat kalk comel dur gibi egitimlerin siki bir sekilde verildigi bir yer seklinde.

Sizin dediklerinize gelince, dogrusu sasirdim, ben Kolordu Karargah oldugu icin yine Manisa gibi cok siki disiplinli hatta bu acidan kotu bir yer oldugunu dusunuyordum. Boyle 'Cigara' muhabbetlerinin dondugu lacka bir yer olmasini hayal edemiyorum, sonucta, Korgenerallik rutbesinde olan bir yer, ve albayi yarbayi tug/tum generali cok olan disiplinli bir yerdir ve bu acidan bizim zorlanacagimizi dusunuyordum

hocam bende alaşehirliyim binimde manisa çıkması baya bi kişiye ilginç geldi :D

• kardeşlerim şimdilik Allah'a ısmarladık. benim son mesajım. inşallah sizlerle manisada görüşürüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sred

quote:

Orijinalden alıntı: raptor_ig

Adı ve Soyadı GÜRMAN YILDIZHAN

Sınıfı PİYADE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    MANİSA
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 23'üncü Mot. P. Tüm. 23'üncü Mot. P. A. K.lığı
    SAMANDIRA İSTANBUL

seninle aynı yerdeyiz tertip acemi/usta birliğinde.
    yarın gece antalyadan yola çıkıyorum ben.

samandıra hakkında bilgisi olan kimse var mı acaba? hasdal sürgün yeri ama samandıra çok iyidir deniyor. var mıdır bir bilen?

manisa çok kalabalık olacak sanırım. sonuçta misafiriz orada 4 hafta bir şekilde geçer.

Ustalar aynı yere düşmüşüz acemi-usta birligi olarak tanışmamız lazim oraya gitmeden bi şekilde.

Manisada az çok karşilaşcagimiz tablo belli ama Samandıra nasıl bi yerdir nedir ne değildir az çok bilgisi olan yokmu hiç ??

• quote:

Orijinalden alıntı: the_jalchins

quote:

quote:

Sınıfı PİYADE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    MANİSA
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 23'üncü Mot. P. Tüm. 23'üncü Mot. P. A. K.lığı
    SAMANDIRA İSTANBUL

samandıra hakkında bilgisi olan kimse var mı acaba? hasdal sürgün yeri ama samandıra çok iyidir deniyor. var mıdır bir bilen?

manisa çok kalabalık olacak sanırım. sonuçta misafiriz orada 4 hafta bir şekilde geçer.

Ustalar aynı yere düşmüşüz acemi-usta birligi olarak tanışmamız lazim oraya gitmeden bi şekilde.

Manisada az çok karşilaşcagimiz tablo belli ama Samandıra nasıl bi yerdir nedir ne değildir az çok bilgisi olan yokmu hiç ??

tertip ben bu gece 00:30da biniyorum. sabah 7 gibi manisa otogarda olacağım. teslim olmadan traş olup kahvaltı yapıp biraz dinlenmeye çalışacağım şehirde. bulalım birbirimizi orada.

istanbul için çok kötü şeyler söylemiyorlar. imkanları çok iyiymiş. eğitim biraz ağır olabilir diyorlar. şans işi biraz.

• Benimde Acimilik -Manisa, Usta - Samandıra bu gece ankaradan geliyorum saat 2-3 arası birliğe katılmayı düşünüyorum.
  • Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı MUHABERE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    MANİSA
    Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği / Görev Yeri 95'inci Zh. Tug. MEBS Bl. K.lığı
    MALKARA TEKİRDAĞ

aydın nazilli den cuma 11 de gideceğim malkara yok galiba
    ismim hakkı
  • Görünüşe göre Batı Kışla bayağı kalabalık olacak.

347. kısa dönem dedenizden torunlara saygılar.
    Hayırlı tezkereler cümleten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .onurk. -- 11 Nisan 2013; 17:57:47 >
  • Gece 12de yolculuk basliyor.İlk İzmire sonra manisaya:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende 22.30 da izmir ordan sabah manisa yapcam
  • Selamlar,
    Bugün ve yarın birliklerine katılacak olan bütün arkadaşlara şimdiden hayırlı tezkereler ve başarılar dilerim. Ben de 309. KD (Nisan 2006 Celbi) Piyade Çavuş olarak askerliğimi tamamlamıştım. Acemi birliğim Burdur 58. Piyade Alayı, usta birliğim ise Kıbrıs 39. Mknz. P. Tüm. K.lığı 50. Mknz. P. Alayı 1. Mknz. P. Taburu idi. O dönem Burdur epeyce asker göndermişti Kıbrıs'a (887 KD idik, sadece 87 KD Burdur'da kalmış, bizler Mersin üzerinden Kıbrıs'a geçmiştik. Şimdi bakıyorum Manisa gönderiyor.
    Forumlarda çok şey yazılır, çizilir. Bu mesajların öyle ya da böyle belli oranda subjektiflik taşıdığını unutmayın. Bana soracak olursanız, şerefle, gururla gidip geldiğim, güzel ülkemin değişik yörelerinden insanlar tanıdığım, güzel anılarla dolu ve hala hatırladığım bir periyot oldu. İnsanoğlu herşeye alışıyor, gittiğiniz yerlere mutlaka alışacaksınız. Döndüğünüzde ümit ederim ki benim gibi hep tebessümle hatırlayacaksınız askerliğinizi. Çok güzel dostluklar da kurdum askerde, bir kısmıyla hala bayramda seyranda birbirimizi arar, hal hatır sorarız. Hatta yaz izinlerimizden birinde hanımla birlikte Kıbrıs'a, görev yaptığım birliğe gidip ziyaret etmeyi bile istiyorum inanır mısınız?
    Sadece şunu söyleyeyim, askerlik kim için ne anlam ifade eder, bilemem ama bir Türk evladı olarak benim için çok şey ifade ediyor. Askerliğim zihnimde, gönlümde çok güzel tortular bıraktı. Yaşı, başı ne olursa olsun insana kattığı, kazandırdığı pek çok şey var askerliğin. Bunun içini herkes kendisi deneyimleyerek dolduracak elbet.
    Hepinize tekrar hayırlı tezkereler, hayırlısıyla gidin ve gelin, sağlık ve huzur içinde olun........

• 50.Alay 2.Tabur Kıbrıs'a gelecek arkadaşlara ( torunlarıma :D ) sesleniyorum :)
    Sporun kralı burda,afedersin bir yerini sallasan teğmene çarpıyor o yüzden emir komuta baya bi sıkı ve en alt tabaka biz olduğumuz içinde bizler en fazla etkilenenleriz.
    Kıbrıs'a gelirken bol bol bet oynayacağınızı,spor yapmak zorunda kalacağınızı ( spordan kastım ; 3 km Teçhizatlı koşu ; g-3 piyade tüfeği , kompozit başlık , 4 adet şarjör , 2 adet matara gibi ) , banyo yapamayacağınızı göz önüne alıp gelin.Özellikle yanınızda sivil eşofman benzeri şeyler getirin çünkü spor yapıp ardından sürünüp yatağa aynı eşofmanlarla girmeniz biraz canınızı sıkabilir.
    2.Tabur için konuşuyorum Tabur komutanı baya bi kıl.Alay komutanını görmeyin bile.. Tabur bahçe denen ortak bir alandaki tüm askerlere her geldiğinde 50 şınav çektiren bi sapık.
    Sadece tek tavsiyem hiçbirşey düşünmeyin.Akışına bırakın herşeyi.Manisanın kıymetini bilin.

Dede yorgun :) Şafak : 32.

• torunlarım teslim oldu ilk gecelerini geçirdi. allah yardımcıları olsun. yazın yapılacak iş değil bu askerlik :)
  • 28. tümen 61. alaya gelen yok sanırım.
  • torunlarrrrrrrrrrrrrrr sizi bekliyoruz sabırsızlıkla KIBRISA gelin kıbrısa :D :D :D
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: the_jalchins

quote:

quote:

Sınıfı PİYADE
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    MANİSA
    SAMANDIRA İSTANBUL

antalyadan sabah çıkıp 9.30 da izmirde olacağım manisaya 1 saate kadar gelmiş olurum tahminim.

beyler eğer arzu ederseniz manisa otogarından sonra veya o noktada bi yer belirleyip buluşalım beraber kahvaltı yemek teslim. birbirimizi telefonsuz zor bulabilecegimiz icin (ki halen telefonu götürme ihtimalim var emin değilim:P). otogara yakın bir yer veya otogarda peron numarası bile olabilir. muhtemelen kabak gibi belli olacagımızdan o noktada birbirimizi buluruz :)

Arkadaşlar ben Samandırada 4.Kara Havacılıkta askerlik yapıyorum ( 349.KD ) 23. Motorize bizim hemen yanımızdaki alay tam bilgi sahibi değilim ama
    genelde sorunlu olan uzun dönem askerlerin bulunduğu bir alay o yönden sıkıntılı, birde buranın taşınma ihtimali var yani siz burdayken alayın taşınması söz konusu olabilir. (Çarşı izninde yazdığımdan cevap veremeyebilirim)

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.