Şimdi Ara

3500TL Civarında Monitör Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar, 1 2 haftadır yeni bir sistem toparlamaya çalışıyorum. Monitör olarak 27" 144hz freesync/g-sync monitör arayışındayım. Sistem tamamen oyun için toplanıyor iş için kullanılmayacak(9700k, rtx 2080s, 16gb3600mhz, 500gb m2 vs.)

Asus TUF VG27AQ düşünüyordum ama onda overshoot problemi varmış sanırım. Black Friday indiriminde uygun bir monitör bulup alabilirsem çok güzel olacak.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

ASUS VG27AQhttps://www.hepsiburada.com/asus-tuf-vg27aq-27-165hz-1ms-hdmi-display-freesync-qhd-ips-monitor-p-HBV00000O1OR7?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.68xx.shop.all.genel-universal-campaign&gclid=Cj0KCQiA5dPuBRCrARIsAJL7oeip3B5hO_Fm4TsfxTD9bR06F1IS-FykxyyRedaI99fkazokEEfqNHoaAsUiEALw_wcB

• Kontrast'ın biraz düşük olmasını sorun etmezsen bu monitör alınabilir, tepki süreleri neredeyse TN panellere yakın.https://www.vatanbilgisayar.com/lg-27-27gl850-1-ms-144hz-hdmix2-dp-nano-ips-freesync-oyuncu-monitor.html
  • BilgisayarMeraklısı B kullanıcısına yanıt
    Bence de LG 27GL850 alınmalı. Kontrast biraz düşük ama o kadar dramatik bir durum yok. Standart IPS kontrast 1000:1 iken GL850 modelinde ortalama 850:1 kontrast var.
  • Asus TUF VG27AQ'da overshoot anladığım kadarıyla düşük fps'de oluyormuş. 2080super'de düşük fps problemi yaşamam diye düşünüyorum. GL850'nin VG27AQ'dan 500liralık bir artısı var mıdır? Bir de iki monitör de 1000:1 kontrast yazıyor, acaba gerçekte verebildikleri kontrast farklı mı?
  • Bende şu Lg ile Asusun 144 hz 2k monitörü arasında kaldım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ugur851 kullanıcısına yanıt
    Onlar kağıt üstündeki kontrast oranları, gerçekteki kontrast oranları farklı oluyor.

LG 27GL850:https://www.tftcentral.co.uk/reviews/lg_27gl850.htm#brightness
    VG27AQ:https://www.tftcentral.co.uk/reviews/asus_tuf_gaming_vg27aq.htm#brightness

İkisinin arasındaki farka gelecek olursak, GL850'nin renk gamutu VG27AQ'den daha yüksek ve en önemlisi tepki süresi VG27AQ'den daha iyidir. LG 27GL850'in paneli şimdiye kadarki en hızlı IPS panel denilebilir, yani 500 TL'lik farka kesinlikle değer.

• BilgisayarMeraklısı B kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim cevabınız için ikisi arasında tercihim gl850 olacak. Son olarak VX2758 ile arasındaki 1300liralık fark gözle görülür şekilde performansı etkiler mi? Yoksa şimdi VX2857 alıp 2 sene sonra 4k 144 monitörler çıkınca onlara mı geçmek mantıklı olur sizce?

VX258https://www.hepsiburada.com/viewsonic-vx2758-2kp-mhd-27-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-qhd-ips-monitor-pm-HB00000OGHPR
    VX2758'in doğru dürüst incelemesini bulamadım ama gözle görülür bir fark olacağını düşünüyorum, zaten 27GL850'nin paneli şimdiye kadarki en hızlı IPS panel yani yurt dışı incelemerde böyle deniyor.

Şu anda bende 2k 144hz monitör arıyorum, VX2758 ile 27GL850 arasında çok fark olmadığını bilsem çoktan almıştım VX2758'i. Bende 27GL850'yi alacağım gibi, sadece 800:1 küsür kontrast oranı düşündürüyor beni onun dışında mükemmel. Zaten bu bütçede 27GL850'den başka da alternatif yok gibi. FI27Q var ama onunda tepki süresi pek hoşuma gitmedi ve önceki modelinde Overshot sorunu varmış çözüldü mü bilmiyorum. 4k konusuna gelecek olursak, eğer 2 sene sonra düzgün, kronik sorunsuz 4k 144hz çıkacağına, ve IPS, VA panellerin tepkime süresi bakımından daha çok gelişeceğine inanıyorsanız öyle de yapabilirsiniz, sizin tercihiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilgisayarMeraklısı -- 21 Kasım 2019; 20:51:57 >

2000e düşmüş fiyat, aldınız mı hocam
  • b0Ni kullanıcısına yanıt
    evet hocam 2000e viewsonic aldım.
    Hayırlı olsun hocam, geldiğinde monitör hakkında deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BilgisayarMeraklısı

Hayırlı olsun hocam, geldiğinde monitör hakkında deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    Teşekkür ederim hocam, eksik parçalar kargolar derken bir aksilik olmazsa önümüzdeki haftaiçi toparlamış olurum, paylaşırım.
  • quote:

VX2758'in doğru dürüst incelemesini bulamadım ama gözle görülür bir fark olacağını düşünüyorum, zaten 27GL850'nin paneli şimdiye kadarki en hızlı IPS panel yani yurt dışı incelemerde böyle deniyor.

Şu anda bende 2k 144hz monitör arıyorum, VX2758 ile 27GL850 arasında çok fark olmadığını bilsem çoktan almıştım VX2758'i. Bende 27GL850'yi alacağım gibi, sadece 800:1 küsür kontrast oranı düşündürüyor beni onun dışında mükemmel. Zaten bu bütçede 27GL850'den başka da alternatif yok gibi. FI27Q var ama onunda tepki süresi pek hoşuma gitmedi ve önceki modelinde Overshot sorunu varmış çözüldü mü bilmiyorum. 4k konusuna gelecek olursak, eğer 2 sene sonra düzgün, kronik sorunsuz 4k 144hz çıkacağına, ve IPS, VA panellerin tepkime süresi bakımından daha çok gelişeceğine inanıyorsanız öyle de yapabilirsiniz, sizin tercihiniz.
    Hocam bi monitör sormak istedim size
    Asus vg32vq puanlarla vs 2.650 ye geliyor
    Ne dersiniz fikriniz nedir ?

• Haki_Tr kullanıcısına yanıt
    Öncelikle siz sadece Curved'mı istiyorsunuz? O monitörün tepki süresi pek iyi değil bana göre. Fikir vermesi açısından söylüyorum, CHG70, Optix MPG27CQ, MAG271CQR'ın tepki süreleri VG32VQ'den bir tık daha iyi, tabi bunların içerisinden monitör seçilecekse CHG70 alınabilir ama malum bunda da kronik sorunlar olabiliyor.

Flat model almayı düşünürseniz 3500-4000 TL bütçe aralığında tepki süresi bakımından LG 27GL850'i kesinlikle tavsiye ederim, kontrast oranını beğenmezseniz 14 gün içinde iade edersiniz. Onun dışında FI27Q modeli de fena sayılmaz, eğer Overshot sorununu çözdülerse bu da alınabilir, ayrıca FI27Q'nün tepki süresinin VG32VQ'den daha iyi olacağını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BilgisayarMeraklısı -- 22 Kasım 2019; 18:26:8 >
  • quote:

Öncelikle siz sadece Curved'mı istiyorsunuz? O monitörün tepki süresi pek iyi değil bana göre. Fikir vermesi açısından söylüyorum, CHG70, Optix MPG27CQ, MAG271CQR'ın tepki süreleri VG32VQ'den bir tık daha iyi, tabi bunların içerisinden monitör seçilecekse CHG70 alınabilir ama malum bunda da kronik sorunlar olabiliyor.

Flat model almayı düşünürseniz 3500-4000 TL bütçe aralığında tepki süresi bakımından LG 27GL850'i kesinlikle tavsiye ederim, kontrast oranını beğenmezseniz 14 gün içinde iade edersiniz. Onun dışında FI27Q modeli de fena sayılmaz, eğer Overshot sorununu çözdülerse bu da alınabilir, ayrıca FI27Q'nün tepki süresinin VG32VQ'den daha iyi olacağını düşünüyorum.
    Teşekkürler hocam bizde o zaman Lg modelini seçicez paraya kıyıp

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.