Şimdi Ara

35000 tl ile 40000 tl arasında alınabilecek ikinci el araç tavsiyeleriniz 2014 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
2
Favori
51.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: glock35

Değerli meslektaşım konunuzu takipteyim.
    Bende aynı kıstaslarda HB otm. araç bakıyorum.
    Focus üzerine konuşuluyorken bende bir şey sormak istiyorum.

1- Araç 2010-2011 Focus 2,5 kasa 1.6 Otm. titanyum
    Bu araç 100 Ps mi 115 Ps mi?
    Bu araçların LPG uyumu nasıldır?

2- Focus 3'lerin 1.6 125 Ps Ti-VCT olanlara LPG takılamıyor galiba subaplardan dolayı.

Otomatikler 100 beygir Duratec motor. Manuel olanlar 115 beygir Ti-VCT.

Eski tip Duratec'lere sorunsuz LPG dönüşümü yapılabiliyor ancak Ti-VCT'lerde magnezyum sübapların uzama erime problemleri var özellikle yüksek devirlerde uzun süre kullanımlarda bu durum daha erken ortaya çıkıyor. 115'lik Ti-VCT'ye manifoldu delmeden pipo yöntemiyle LPG uygulaması yapan arkadaşlar var faydası olup olmadığı hakkında bilgim yok maalesef. Bu arabalara şahsi fikrim benzinli binilmez mecbur taktırıyor herkes.

@xxeraycanxx
    2013 yazında 35.000-40.000 aralığında aradığı arabaların kralı alınabiliyordu hatasız-boyasız ;ancak artan sıfır fiyatları ve şark kurnazları yüzünden 2.el aldı başını gitti, herkes arabayı aldığı fiyatın üstüne satmaya çalışıyor,afedersiniz milletin 3-4 yıl boyunca içinde yellendiği arabaya zamanında sıfır olarak satıldığı fiyatın üzerinde fiyat vermek içimi sızlatıyor(Örn. Golf 6 Trendline 2013 sıfır km. 37.000- güncel 2.eli 40.000) üstelik çoğu da kasa değiştirdi yani sıfırı şu kadar deme şansları da yok ama gel gör ki her şey gibi araba almak da haram bize.

Şahsen ben de benzer bütçelerde Kasım ayından beri arıyorum lakin artık vazgeçtim bu fiyatlardan araba almak elzem değilse insanın içine oturur,zaten aciliyetim yoktu biraz daha bekleyeceğim parayı da kademeli olarak altına gireceğim düşeş bir araba bulmadığım sürece de almayacağım.

Bütçeyi 1.000-2.000 daha arttırabilirseniz Seat Leon MK2 1.4 TSI FR bakabilirsiniz 10 gün önce 42.000'e hatasız boyasız satıldı 2 gün içinde ,işten güçten fırsat bulup gidemedim yoksa kaçırmazdım,aceleniz yoksa bekleyin para kolay kazanılmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Schuey -- 19 Nisan 2014; 15:51:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: makturk42

quote:

2- Focus 3'lerin 1.6 125 Ps Ti-VCT olanlara LPG takılamıyor galiba subaplardan dolayı.

Eski tip Duratec'lere sorunsuz LPG dönüşümü yapılabiliyor ancak Ti-VCT'lerde magnezyum sübapların uzama erime problemleri var özellikle yüksek devirlerde uzun süre kullanımlarda bu durum daha erken ortaya çıkıyor. 115'lik Ti-VCT'ye manifoldu delmeden pipo yöntemiyle LPG uygulaması yapan arkadaşlar var faydası olup olmadığı hakkında bilgim yok maalesef. Bu arabalara şahsi fikrim benzinli binilmez mecbur taktırıyor herkes.

@xxeraycanxx
    2013 yazında 35.000-40.000 aralığında aradığı arabaların kralı alınabiliyordu hatasız-boyasız ;ancak artan sıfır fiyatları ve şark kurnazları yüzünden 2.el aldı başını gitti, herkes arabayı aldığı fiyatın üstüne satmaya çalışıyor,afedersiniz milletin 3-4 yıl boyunca içinde yellendiği arabaya zamanında sıfır olarak satıldığı fiyatın üzerinde fiyat vermek içimi sızlatıyor(Örn. Golf 6 Trendline 2013 sıfır km. 37.000- güncel 2.eli 40.000) üstelik çoğu da kasa değiştirdi yani sıfırı şu kadar deme şansları da yok ama gel gör ki her şey gibi araba almak da haram bize.

Şahsen ben de benzer bütçelerde Kasım ayından beri arıyorum lakin artık vazgeçtim bu fiyatlardan araba almak elzem değilse insanın içine oturur,zaten aciliyetim yoktu biraz daha bekleyeceğim parayı da kademeli olarak altına gireceğim düşeş bir araba bulmadığım sürece de almayacağım.

Bütçeyi 1.000-2.000 daha arttırabilirseniz Seat Leon MK2 1.4 TSI FR bakabilirsiniz 10 gün önce 42.000'e hatasız boyasız satıldı 2 gün içinde ,işten güçten fırsat bulup gidemedim yoksa kaçırmazdım,aceleniz yoksa bekleyin para kolay kazanılmıyor.

Aynen öyle hocam ben başımdan geçen bir olayı anlatayım size sene 2012 şubat ayında kadrolu öğretmen olarak bir devlet kurumuna atandım yaz oldu 25000 tl gibi bir bütçem var araba alayım dedim babamda o sırada 6 ay önce kansere yakalanmıştı ayrıca babamın arabasıda vardı. araç bakarken 2012 model opel astra j kasa yani en son kasası şu an ki güncel kasası 1.6 edition liste fiyatı 38000 tl bana dedilerki babanın arabasını karddeşinin üzerine al git babana bir rapor al vergi muafiyetiyle o sıfır arabayı al vergi indirimiyle astra j kasa yaklaşık 26000 tl ye geliyordu . Sonuçta ülkemizde ki kanunlarea göre böyle birşey yapmam mümkün ancak devlet bunu gerçekten ihtiyacı olan aracı olmayan iyi niyetli insanların yararlanması için böyle bir kanun çıkarmış evet babam hasta lakin arabası var ben bunu kendi gururuma onuruma ve şerefime yakıştıramadıgım için elimde fırsat varken yapmadım ( millete bakıyorum fakir hasta bir akrabası var araç imkanı yok alamaz ne kadar indirim yaparsan yap onun adına gidiyor sıfır passat alıyor (bu ay bir tanıdıgım yaptı 1.6 tdi dsg higline sunroof)) iyice uzattım konuyu :) bende gittim 2004 model ford focus 1.6 ghia otomatik vites araç aldım 22250 tl ye araç gayet temiz gösterişliydi ufak tefek masrafları vardı yaklaşık 2000 tl harcadım arac 4 4 lük oldu yakıtı biraz fazla oldugu için ben bu aracı 22000tl ye sattım bu olayın üstünden 1 buçuk sene geçmedi benim 22000 e sattıgım arabaya şu an 25000 tl istiyorlar üstünden de iki sene geçmiş araç iki sene daha yıpranmış. 2012 de 36000 tl ye aldıgınız opel astra ya 42 - 43 bin tl para istiyorlar.Şimdi size soruyorum bu nasıl vicdandır. ülkede develiyasyon olduda bizim mi haberimiz olmadı bunu hangi mantık kabul eder. düşünün 36bin tl ye sıfır aracı alacaksın 50000km bineceksin sonrada üstüne 6 bin 7 bin tl para isteyeceksin ALLAH aşkına bu vicdansızlık değildirde nedir? şimdi haklımıyım haksızmıyım lütfen bana söyleyin ?

• @xxeraycanxx

Öncelikle geçmiş olsun hocam umarım babanızın durumu şimdi iyidir, Allah şifa versin. Fırsatın varken keşke alsaymışsın çünkü bu ülkede dürüstlük sökmüyor maalesef. Aslında Aralık ayında bir nevi devalüasyon oldu diyebiliriz zira döviz kurları hatırı sayılır derecede yükseldi lakin benim kızdığım nokta güncel kasaların fiyatları üzerinden eski kasalara değer biçilmesi,kardeşim tamam marka model aynı da senin eski teknoloji arabanla yeni nesil aynı mı da ona göre fiyat biçiyorsun?

Golf 4'e bile Golf 7 üzerinden fiyat biçen ileri zekalılar var bu memlekette ilan linkini kaybettim adam aynen yazmış ''sıfırı 70 milyar ona göre fiyatını makul tuttum.''
    Ulan senin 10 küsür yaşındaki leş arabanla yenisini bir mi tutuyorsun da yenisi şu kadar diyorsun, isterse 100.000 olsun senin malının ederi belli ama gel gör ki eskiyen bir demir yığınının prim yaptığı bir ülkede yaşıyoruz ve bunlara katlanmak zorundayız merak ediyorum acaba dünyanın herhangi bir yerinde eskidikçe değer kazanan otomobiller var mı?

Velhasıl kelam önce de söylediğim gibi vazgeçtim ben bu sevdadan şimdilik, hocam umarım istediğin arabayı bulursun,yakıt konusunda sıkıntın yoksa Megane 3 1.4 Tce'lere de bakabilirsin daha önce müşteri olduğum bir aracı test etmiştim gidişi fena değildi yalnız biraz yakıyor galiba sahibi öyle söylemişti bir de sanırım motorun üretimi de durmuş yedek parça konusunda sıkıntı çıkabileceğinden vazgeçmiştim.

• quote:

@xxeraycanxx

Öncelikle geçmiş olsun hocam umarım babanızın durumu şimdi iyidir, Allah şifa versin. Fırsatın varken keşke alsaymışsın çünkü bu ülkede dürüstlük sökmüyor maalesef. Aslında Aralık ayında bir nevi devalüasyon oldu diyebiliriz zira döviz kurları hatırı sayılır derecede yükseldi lakin benim kızdığım nokta güncel kasaların fiyatları üzerinden eski kasalara değer biçilmesi,kardeşim tamam marka model aynı da senin eski teknoloji arabanla yeni nesil aynı mı da ona göre fiyat biçiyorsun?

Golf 4'e bile Golf 7 üzerinden fiyat biçen ileri zekalılar var bu memlekette ilan linkini kaybettim adam aynen yazmış ''sıfırı 70 milyar ona göre fiyatını makul tuttum.''
    Ulan senin 10 küsür yaşındaki leş arabanla yenisini bir mi tutuyorsun da yenisi şu kadar diyorsun, isterse 100.000 olsun senin malının ederi belli ama gel gör ki eskiyen bir demir yığınının prim yaptığı bir ülkede yaşıyoruz ve bunlara katlanmak zorundayız merak ediyorum acaba dünyanın herhangi bir yerinde eskidikçe değer kazanan otomobiller var mı?

Velhasıl kelam önce de söylediğim gibi vazgeçtim ben bu sevdadan şimdilik, hocam umarım istediğin arabayı bulursun,yakıt konusunda sıkıntın yoksa Megane 3 1.4 Tce'lere de bakabilirsin daha önce müşteri olduğum bir aracı test etmiştim gidişi fena değildi yalnız biraz yakıyor galiba sahibi öyle söylemişti bir de sanırım motorun üretimi de durmuş yedek parça konusunda sıkıntı çıkabileceğinden vazgeçmiştim.

Aynen öyle maalesef hocam bende uzunca bir süredir bakıyorum ama ya arabalar pert fiyatı uygun yada araç orta şeker yüksek fiyat temiz olmayan araçlara bile dünyanın parasını istiyorlar. lpg li yada dizel düşünüyordum ama böyle giderse tercihimi dizel den yana yada hiç olmadı tsi den yana kullanacgım gibime geliyor. bakalım hayırlısı artık.

acaba 1.2 tsi hakkındaki görüşleriniz nelerdir hocam dizel olarak fordun tdci sini düşünüyordum ama sizce tercihimizi nasıl yapalım .

• @xxeraycanxx

1.2 TSI kullanmadım hocam pek bilgim yok açıkçası,yorumlara bakarsak sıkıştırmayınca makul değerlerde yaktığı yönünde, trafik durumuna göre değişir. TDCI iş yerinden arkadaşta var gidişi,seriliği süper tek sıkıntısı biraz gürültülü çalışıyor yalıtım da iyi olmayınca içeri ses alıyor onun dışında Focus iyidir,galiba 2.eli de düşünüyorsun benim tavsiyem Focus 1.6 TDCI olurdu, dizel araba her zaman satılır bu ülkede benzinlileri takip ediyorum yüzüne bakan yok aylardır ilanda duruyorlar.
  • quote:

@xxeraycanxx

1.2 TSI kullanmadım hocam pek bilgim yok açıkçası,yorumlara bakarsak sıkıştırmayınca makul değerlerde yaktığı yönünde, trafik durumuna göre değişir. TDCI iş yerinden arkadaşta var gidişi,seriliği süper tek sıkıntısı biraz gürültülü çalışıyor yalıtım da iyi olmayınca içeri ses alıyor onun dışında Focus iyidir,galiba 2.eli de düşünüyorsun benim tavsiyem Focus 1.6 TDCI olurdu, dizel araba her zaman satılır bu ülkede benzinlileri takip ediyorum yüzüne bakan yok aylardır ilanda duruyorlar.

ford focus 1.6 tdci collection düşünüyorum hocam ama istegim gibi bir araç bulamadım hb düşünüyorum aslında benzinli titanium da lınabiliyor o paralara ama bir de dizel araç kullanmak istiyorum hep atmosferik benzinli lpg li araç kullandım artık performans olarak beni tatmin etmiyor nasip olursa 1.6 tdci aklımda umarım uygun temiz bir araç bulurum .

• @xxeraycanxx

40.000'e Titanium bulabilirsin hocam acele etmezsen, o kadar para (40.000) Collection'a verilmez dizel de olsa, sen bakma nette yazan fiyatlara, alayına mesaj at %10-%15 fiyat kır bazıları 1-2 hafta sonra arıyor şu fiyata düşürdüm gel al diye deneme amaçlı yaptım ordan biliyorum Bir de Collectionların bazıları 90'lık ona da dikkat et. Alırsan 109'luk olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Schuey -- 19 Nisan 2014; 18:14:04 >
  • quote:

@xxeraycanxx

40.000'e Titanium bulabilirsin hocam acele etmezsen, o kadar para (40.000) Collection'a verilmez dizel de olsa, sen bakma nette yazan fiyatlara, alayına mesaj at %10-%15 fiyat kır bazıları 1-2 hafta sonra arıyor şu fiyata düşürdüm gel al diye deneme amaçlı yaptım ordan biliyorum Bir de Collectionların bazıları 90'lık ona da dikkat et. Alırsan 109'luk olsun.

ya hocam haklısnız da temiz titanium lara adamlar 44 bin 45 bin tl yazmışlar indirseler indirseler ne kadar indirirler bu alım satımdan pek anlamıyorum zaten :) araba satarkende adam yok hastam var yok param yok diyor dayanamıyorum veriyorum alırkende diyor ki düğünüm var annem hasta bilmem ne gene veriyorum biraz safım heralde ben :) insanlara çok çabuk inanıyorum biraz gözümün açılması lazım diye düşünüyorum hocam :)

• quote:

@xxeraycanxx

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-memurdan-temiz-arac-161492414/detay

hocam bu araç arkadaşımın arabası satıyor ne dersiniz alınır mı fiyatta bana uygun birşeyle yapar

• quote:

Orijinalden alıntı: xxeraycanxx

quote:

@xxeraycanxx

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-memurdan-temiz-arac-161492414/detay

hocam bu araç arkadaşımın arabası satıyor ne dersiniz alınır mı fiyatta bana uygun birşeyle yapar

Kardeşim ne güzel yeni araç bulmuşsun bence al aracı lpg ile bin 35 ten falzla verme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ensnksr

quote:

quote:

@xxeraycanxx

Kardeşim ne güzel yeni araç bulmuşsun bence al aracı lpg ile bin 35 ten falzla verme

hocam cruze avrupa da satışını durdurdu fabrikaları kapatıyor bildiğiniz üzere ayrıca performans olarakta kullandıgım en kötü 1.6 atmosferik motor. artıları araç full donanımlı daha 12000 de sıfır gibi duruşuda güzel konforda fena değil bu seferde dizel almazsam hep kafamda soru işareti kalacak hocam kafam çok karışık

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ensnksr

quote:

quote:

@xxeraycanxx

hocam cruze avrupa da satışını durdurdu fabrikaları kapatıyor bildiğiniz üzere ayrıca performans olarakta kullandıgım en kötü 1.6 atmosferik motor. artıları araç full donanımlı daha 12000 de sıfır gibi duruşuda güzel konforda fena değil bu seferde dizel almazsam hep kafamda soru işareti kalacak hocam kafam çok karışık

Avrupadan çekilmesi etkilemez zateb uzun süre kullanırsın aracı sıfır aldım say :) test ettum ben diğer atmosferik motorlardan farkı yok lpg ile en fazla subap erimesi olur onu da 1000 liraya değiştirir devam edersiniz benim fikrim bu yönde ha temiz focus bulsan bakılmaz buna dediğin gibi tercih senin

• Benim tercihim içi yeni mk 5 kaşa Jetta olurdu.
    Bu kasanın 1.6 hitler modelleri LPG ile çok uyumlu. Şahsi tercihim ise otomatik olurdu.

Örnek olarak
    http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=161483848

• quote:

Orijinalden alıntı: konkaww

Benim tercihim içi yeni mk 5 kaşa Jetta olurdu.
    Bu kasanın 1.6 hitler modelleri LPG ile çok uyumlu. Şahsi tercihim ise otomatik olurdu.

Örnek olarak

hocam hiç vw kullanmadım kullanıcıları çok memnun ancak 1.6 hitler çok sorunsuz güzel bir motor olsada 15 sene önceki bir teknoloji ve yakıt tüketimi emsallerine göre fazla ayrıca araç hantal atıyorum 40000 tl ye alıyorsun rampaya gelince 25000 tl lik dizel clio sizi geçiyor hatta fark atıyor:) o paralara güncel kasa tsi olsa keşke hiç düşünmem ama maalesef yok . bende bunları düşündügüm için biraz konfordan ödün vereyim biraz donanımdan ve turbo dizel bir araç alayım diyorum sizce yanlışmı düşünüyorum

• quote:

Benim tercihim içi yeni mk 5 kaşa Jetta olurdu.

Örnek olarak
    quote:

Orijinalden alynty: konkaww

Benim tercihim içi yeni mk 5 ka?a Jetta olurdu.
    Bu kasanyn 1.6 hitler modelleri LPG ile çok uyumlu. ?ahsi tercihim ise otomatik olurdu.

Örnek olarak

hocam hitler motor güzel sorunsuz ancak 15 senelik teknoloji ayryca çok yakan az kaçan hantal bir araç. bende biraz konfordan ödün vereyim birazda doanymdan dizel turbo veya benzinli turbo beslemeli yeni teknoloji bir araç alayym diyorum yanly?my dü?ünüyorum sizce?

• quote:

quote:

Sayın makturk42 teşekkür ederim cevabınız için.

• quote:

quote:

@xxeraycanxx

Valla hocam araç güzel ve yeni, en azından bilindik birinden alıyorsun yani 2.elin risklerini bir nebze öteliyorsun ;ancak önceki mesajlarında gördüğüm kadarıyla atmosferik benzinli düşünmüyordun galiba, Cruza yakıt olarak seni üzer,performansı da pek tatmin edici değil, galiba 2.ele de önem veren birisin bu araçların kaderi önümüzdeki yıllarda Rover,Daewoo gibi olacak zaten bakma sen burda milletin al dediğine kendileri emin ol böyle bir şeye kalkışmaz, fiyatı biraz öldür arkadaşın gerçekten satmaya niyetliyse pek şansı yok zaten bu fiyata veremez.34-35 arası bağlamaya çalış üstüne zaten mecbur tüp taktıracaksın şahsen ben Cruze tercih etmezdim tabi tercih yine sizin içinize siniyorsa araba aramaktan sıkıldıysanız düşünebilirsiniz.

@glock35

Rica ederim.

• quote:

quote:

quote:

@xxeraycanxx

Valla hocam araç güzel ve yeni, en azından bilindik birinden alıyorsun yani 2.elin risklerini bir nebze öteliyorsun ;ancak önceki mesajlarında gördüğüm kadarıyla atmosferik benzinli düşünmüyordun galiba, Cruza yakıt olarak seni üzer,performansı da pek tatmin edici değil, galiba 2.ele de önem veren birisin bu araçların kaderi önümüzdeki yıllarda Rover,Daewoo gibi olacak zaten bakma sen burda milletin al dediğine kendileri emin ol böyle bir şeye kalkışmaz, fiyatı biraz öldür arkadaşın gerçekten satmaya niyetliyse pek şansı yok zaten bu fiyata veremez.34-35 arası bağlamaya çalış üstüne zaten mecbur tüp taktıracaksın şahsen ben Cruze tercih etmezdim tabi tercih yine sizin içinize siniyorsa araba aramaktan sıkıldıysanız düşünebilirsiniz.

@glock35

Rica ederim.

evet hocam bende sizin gibi düşünüyorum cruze u almayı düşünmüyorum tamam araç güzel donanımlı ama benim içimi gidiklayan bir araç değil maalesef:)

• quote:

quote:

Bu kasanyn 1.6 hitler modelleri LPG ile çok uyumlu. ?ahsi tercihim ise otomatik olurdu.

Örnek olarak

hocam hitler motor güzel sorunsuz ancak 15 senelik teknoloji ayryca çok yakan az kaçan hantal bir araç. bende biraz konfordan ödün vereyim birazda doanymdan dizel turbo veya benzinli turbo beslemeli yeni teknoloji bir araç alayym diyorum yanly?my dü?ünüyorum sizce?

Ilk mesajınızda yokuş kriteri yoktu:)

2. Elde dizel konusu dipsiz bir kuyu. Eğer sürekli olarak tanıdığınızın bindiği bir dizel araç bulursanız zaten kaçırmayın. Ancak hele ki c sınıfında dizel ikinci el araç almak tam bir kumar. Şirket arabaları mevzusu da artısı.
    Senelik 20 000 km özellikle şehir dışı için dizel çok mantıklı durmuyor. LPG li seçeneklerden devam edelim bence :)

Vitesle ilgili tercihiniz var mı?

• quote:

quote:

quote:

Örnek olarak

Ilk mesajınızda yokuş kriteri yoktu:)

2. Elde dizel konusu dipsiz bir kuyu. Eğer sürekli olarak tanıdığınızın bindiği bir dizel araç bulursanız zaten kaçırmayın. Ancak hele ki c sınıfında dizel ikinci el araç almak tam bir kumar. Şirket arabaları mevzusu da artısı.
    Senelik 20 000 km özellikle şehir dışı için dizel çok mantıklı durmuyor. LPG li seçeneklerden devam edelim bence :)

Vitesle ilgili tercihiniz var mı?

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alinti: konkaww

quote:

Orijinalden alinti: xxeraycanxx

quote:

Örnek olarak

Ilk mesajinizda yokus kriteri yoktu:)

2. Elde dizel konusu dipsiz bir kuyu. Eger sürekli olarak tanidiginizin bindigi bir dizel araç bulursaniz zaten kaçirmayin. Ancak hele ki c sinifinda dizel ikinci el araç almak tam bir kumar. Sirket arabalari mevzusu da artisi.
    Senelik 20 000 km özellikle sehir disi için dizel çok mantikli durmuyor. LPG li seçeneklerden devam edelim bence :)

Vitesle ilgili tercihiniz var mi?

evet hocam ikinci el dizel gerçekten de kumar ama ben temiz bir?ey bulurum diye dü?ünüyorum :) tabi ki tamamen ?ans nasip kysmet meselesi. özellikle dü?ündü?üm donanym seviyesi pekte ?irket arabasy olacak cinsten de?il diye dü?ünüyorum .

hocam ben size benzin lpg li tercihlerle ilgili bir kaç kafama takylan konu syralayayym.
    -eksileri

- rampalarda syradan bir dizel araç size çok rahat fark atabilir.
    - alt devirlerde cansyzdyr max gücü elde etmek için yüksek devirlere çykmak gerekir
    - performansy max devirlerde yakalayabilirz ancak bu yakyt sarfiyaty olarak bize geri döner.

+ artylary
    - servis masraflary dizel bir araca göre oldukça dü?üktür
    -motor dizel araçtan daha uzun ömürlüdür kolay kolay sanayiye girmezsiniz
    - lpg takylynca yakyt sarfiyaty makul düzeylerdedir.
    -ayny paraya daha donanymly bir araç alyrsynyz.
    benim aklyma gelenler bunlar :)ikisininde avantajly oldugu noktalar var ses mevzusu ky?yn çaly?ma mazot donmasy vs gibi durumlara hiç girmeden kysa bir özet geçtim hocam bu saydyklarymyn içinde benim için en önemli olan husus ise rampalardaki performans birazda sizin dü?üncelerinizi alayym :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.