Şimdi Ara

350 bin tl parayla rezillik çektik. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
229
Cevap
2
Favori
36.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
379 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İnsanlar 5-10 bin tl için onursuz, gurursuz, yalancı ve bi tarafı kalkık olmuşlar.

Hocam bari 3 - 5 tl deseydin, 5 - 10 bin tl'ye ben motosiklet kovalamaya çalışıyorum da. Az para değil yani, o bakımdan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: simerazzı

Al-satçılar ve Bu kiyaslamalar yuzunden piyasa bu halde. Halbuki millet cikip enflasyon yuksek bile olsa clio 250 sahin 30 etmez dese ve araç almasa o vergiler mecbur dusecek 2. El satanlar alici bulamayinca mecbur indirecek
    Neden mecbur düşecek? Düşmesinin sebebi milletin almayacak olması mı? 2018 de araç satışları düştü fiyat düştü mü? Bu bir hayal hocam. Siz enflasyonu düşürmedikçe, gelen araç miktarını artırmadıkça, kuru düşürmedikçe fiyat düşmez. Dolar 6.80 den 7.40 oldu herkes hala araç pahalanıyor diyor. Herkes sonuca bakıyor bide sebebe baksanız anlayacaksınız ama neyse kime neyi anlatıyorum (Bu lafım size değil genele).
  • Lunatic. MRR kullanıcısına yanıt
    Ehonomi çoh eyi vatandaş zam yapıyor diyenlerden değilim yanlış anlaşıldım. 18 yıllık kötü yönetim sonucu ekonomimiz çökmekte. Ülkenin can damarı olan fabrikaların bir bir satılması/kapatılması tarım hayvancılığın hükümet eliyle bitirlmesi, her alanda dışa bağımlı hale getirilmemiz vs. gibi etkenlerle tlnin pul olması, en sonunda faiz düşürme ısrarı ile birlikte vergilerle vatandaşın ümüğünü sıkmaları bunları gözardı etmiyorum.

Ancak 2.el araç fiyatları kurun, enflasyonun da ötesinde bir vaziyet almış durumda. Sarı sitede fiyatlar ekonomiden bağımsız artıyor çünkü talepe bağlı fiyat şişirme var. Aracını 80bintlden koyuyorsun biri gelip daha fazla km yapmış boş pakedini 83den koyuyor. Bunu gören alıcılar sorgulamadan senin aracına mesaj yağdırıyor. Bu sefer sen de fiyatı çekiyorsun 86ya. Başka biri geliyor, onda kapı değişmiş bende değişmemiş deyip 90 yazıyor. Bu böyle uzayıp gider. Çünkü insanlar deli gibi araç satın alıyor ve sıfır araç satın almak imkansızlaştı

• Bence çok içten doğru şekilde içinizi dökmüşsünüz. Akıcı bir şekilde okudum beğendi,m yazdıklarınızı. Yalnız almayın bu mercedes ekmek su gibi ihtiyaç mı abi niye biz bu adamlara prim veriyoruz. biz atlamasak üzerien almasak bunlar paşa paşa inecekler kusura bakmayın biz bunların totosunu kaldırıyoruz. Suç bizlerde.
  • simerazzı kullanıcısına yanıt
    Bunun sebebi tamamıyla karaborsa piyasası. Ortalıkta çok fazla 0 araç olmaması sebebiyle 2. ele yükleniliyor. Bu da piyasada dengesizlik oluşturuyor.
    Örneğin Türkiye de 2018 de otomotiv piyasasında küçülme ön görüldü. Daha sonra 2019 da tekrar küçülme ön görüldüğü için dahada Otomotiv firmaları tarafından sevkiyatlar azaltıldı. Fakat şimdi talep artınca koronadan dolayıda Avrupa da üretim zayıflayınca Karaborsa ya hoşgeldin diyoruz.
    Ne zaman 0 araç piyasası rahatladı 2. elde otomatikman rahatlar.
  • anneme yeni araba alacakken araç için 55 bin e anlaştık yeni araba bayiye gelişi geç oldu pandemi filan diye aracı çocuğa veremedik ama istersen bekle araç senindir bizimki gelince dedi annem. aracı 3 hafta sonra 55 e verdik piyasası 65 e kdar çıkmıştı. ama sözümüzün arkasında durduk. gerçi alanda 1 ay geçmeden 66 ya satmış arabayı :D kullanmayacağını bilsem bende bilirdim kar etmeyi ama olsun sözümüzü çiğnememiş olduk.
  • kadir3461 kullanıcısına yanıt
    Gecinememek degil mesele dostum, düsünüldügü kadar da kolay degil. Öyle olsa sokakta millet eski arabalara binmez herkes bmw porsche mercedes alirdi. Araba almakla bitmiyor, lüks sinifa giriyor bu markalar ve oldukca yüksek vergi tabi tutuluyor.
  • ağzından düşürmediğin allah herkese böyle rezillikler nasip etsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: noogard

Fransız tabutları 390'dan satıyorlar vay anasını :)
    Mercedes e270in eline verıyo o araç
    Sen 2000yılında kalmışsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Abyss

Gecinememek degil mesele dostum, düsünüldügü kadar da kolay degil. Öyle olsa sokakta millet eski arabalara binmez herkes bmw porsche mercedes alirdi. Araba almakla bitmiyor, lüks sinifa giriyor bu markalar ve oldukca yüksek vergi tabi tutuluyor.
    lüks sınıfa girdi.

15 bin euro araç diyelim kaç vergi geliyor?

o araç burda 300 400 bin tl bunu nasıl çözücez?
  • ÖTV gecesi gelen artış 😑
    350 bin tl parayla rezillik çektik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KillForYou! -- 4 Eylül 2020; 16:37:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghostiki

ARTIK 6 ayda 1 araç değiştirme macerasına girmek zor olacak...insanlar da tedirgin ben aracımı satsam şu piyasada 1 hafta sonra aynı araca param yetişmez diyerek satmaktan vazgeçiyor olabilir...
    tabi bu vazgeçme işini ekspertiz aşamasına kadar çoktan bildirmesi gerekir..bu yaptıkları y.vşklığın önde gideni;sizde bu tiplere prim vermeyin...
    Bı zahmette abi 6 ayda bir araç degismesinler. 6 ayda bir araç değiştiren korkmasın fiyatlardan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • demircibu kullanıcısına yanıt
    Doğru hocam maalesef
  • aracınız hayırlı olsun.. kaç model ve hangi paket aldığınızı öğrenebilirmiyim acaba? ötv duyurdukları gece tahmin ettim ama bende bulamadım bir araç...
  • erka1907 kullanıcısına yanıt
    Passat mı alsın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 350 bini tenekeye nasıl bağlıyorsunuz bende onu anlamıyorum 5-10 milyonluk malınız olması lazım böyle bir girişim için
  • MuscleTower kullanıcısına yanıt
    Yaşam tarzı hocam
    Kimisinin 40 evi olur reno biner
    Kimisi kiracı olur Mercedes alır 0
    Önceliği neye verdiğine bağlı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Abyss

ulan 250 euro'ya bile arabaya binebilme imkanı varken hala ağlamak... almancılar kadar geri zekalı bi insan topluluğu yok vallahi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: simerazzı

Al-satçılar ve Bu kiyaslamalar yuzunden piyasa bu halde. Halbuki millet cikip enflasyon yuksek bile olsa clio 250 sahin 30 etmez dese ve araç almasa o vergiler mecbur dusecek 2. El satanlar alici bulamayinca mecbur indirecek
    Devler vergiyi arttirirken acik acik arac satilmasin ki cari acik artmasin doye vergiyi arttiriyorum diyor.

Sizde arac satilmayinca vergi iner diyorsunuz. Zaten vergiyi arttirmalarinin amaci satislari dusurmek. Satilmadi diye neden geri dusecegini dusunuyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-400988AF7

Ne rezil bir durum amacı satmak değil bence kimse aramamalı böyle insanları ilanıyla baş başa değiştirip dursun.
    sıfır arabalara gelen fark kadar ikinci ele o kadar bindirim yapan zihniyetinde ötvyi ülkede araç yokken karaborsayken tamda bu zamanda güncelleyenleride tebrik ediyorum
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.