Şimdi Ara

35 bin civarına ne alabilirim -çok kararsızım( artık değilim 308 düşünüyorum ne dersiniz

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
4.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 yıldır bindiğim emektar Tiponun yanına bir abi almayı düşünüyorum
    ancak arabayı sadece kullanan biri olarak yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum
    aradğım nacizane özellikler
    *bütçe 35 bin civarıama yukarıya zorlayamam ısrar etmeyin
    *dizel ve yakıt tüketimi az olursa iyi olur
    * sedan olması tercih (olmazsa olmaz değil)
    *içinde kullanılan malzeme kaliteli olmalı ( megana baktım berbattı)
    *sağlam ve güvenlik benim için önemli

aklıma gelen bunlar

bir ara bu paraya kaliteli bir ikinci el alayım diyordum- audi A4, Volvo S40 gibi
    ancak Sıfır olmasının daha iyi olacağını düşündüm

değerli önerilerinizi bekliyorum

düzeltme

karar verdiğim araba bu ne dersiniz
    308 HDI 110 HP ve ilave olarak Still paket + elk arka cam ve perde yastıklar fiyat 36 500 e indiler
    ne dersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dursun -- 22 Ekim 2009; 22:16:27 >

• Madem Fiat kullandın. Tipodan sonra Bravo Multijet olabilir.

Astra HB CDTI de olur ama kasa değiştirecek.
  • sıfır 38 bine dizel corolla var ama bütçeyi aşıyor
  • 1.6 90 bg fiesta titanium alınabilir
  • 1.6 dizel motorlu kia cerato al pişman olmazsın

aynı link te fiyat listeside var

http://www.kia.com.tr/index.php?p=model_alt&value=cerato
  • chevrolet cruze
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

1.6 dizel motorlu kia cerato al pişman olmazsın

aynı link te fiyat listeside var

http://www.kia.com.tr/index.php?p=model_alt&value=cerato

Malzeme kalitesi+yalıtım konusunda başarılıdır,tavsiye ederim.Fakat Astra gibi Cerato'da kasa değiştirecek.
  • Ford Focus 1.6 90ps TDCİ = 35.200 ytl

• deri koltuklu ve full donanımlı Renault megane sedan LEGEND 33.900 TL.......onu düşünün diyecektim ama megane baktim berbattı demişsiniz
    şaşırdım açıkçası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 12 Eylül 2009; 22:11:59 >
  • sedan olarak astra dusunursen kasa değiştirmeyecek. Hb modeli kasa değiştiriyormuş sedan kasa çıkalı 1 yıl olmuş. Astra alabilirsin.
  • honda jazz joy,
    duz vitesi 31.500,otm 33.500

guvenlik ve donanim olarak B sinifinin en dolusudur.
    honda jazz fun duz vites 34.500,otm 36.500 [joy donanima ek olarak otomatik yanan farlar,yagmur sensoru,cruise control,kol dayama,cam tavan,sogutmali torpido gozu vs geliyor]
    sehir ici 6.5 yakar,genelde sorunsuz olarak bilinir...
    sedan degil :) ama ici genis,ferah,400lt bagaj hacmi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumusr -- 12 Eylül 2009; 22:27:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecelnico

sedan olarak astra dusunursen kasa değiştirmeyecek. Hb modeli kasa değiştiriyormuş sedan kasa çıkalı 1 yıl olmuş. Astra alabilirsin.

1.3 astra performans olarak bence cokta tercıh edılır bı alet diil fiat bravo alınabilir yada handa civic peremium 2. el alınabilir benzınlı ama yakıt konusunda diğer benzınlıler kadar can yakmaz
  • Arkadaşlar öncelikle önerileriniz için teşekkür ederim
    @kkvan Fiat tan kaçmak isteyen bir insanım

@honda04 değerlendirilebilir bir öneri inceleyeceğim teşekkürler

@quiet_dead geçen sene aralık ayında günlüğüne kiralayp adana - isknderun arsında otoyolda deneme fırsatım olmuştu,
    ancak fiesta çokda güven vermemişti bana
    @Alper145 bu da değerlendirilebilir bir teklif teşekkür ederim

@TheGate evet belkide reno ya karşı birön yargım var

@ecelnico Astrada değerlendirilebilir bir teklif teşekkürler. ancak 1.3 motor olanlar sizce nasıl?

diğer arkadaşlara da tek tek teşekkür ederim.

bu arada 308 için düşünceleriniz nelerdir?
  • aralıkta alacağım model 1.3 cdti astra sedan enjoy+elegance paket. Araştırdıgım kadarı ile konfor super, malzeme kalitesi mukemmel. Ama eğer kalkışlarda ani hızlanmaları seviyorsan bu araba sana göre değil. 3 ve 4. viteste araba ok gibi fırlıyormus sadece kalkışı biraz ağırmış. Bence mukemmel bir aile arabası. Benim hyundai accent ten bile az yakıyor bu araç. Bende 2002 hyundai accent 1.5 crdi var. Kalkışları mukemmel, çok seri ama ibre 150 ye geldiği zaman başlıyo direksiyon titremeye, kontrol senden çıkıyo sanki arabada. Yerli arabadan uzak dur derim kutuk gibi oluyor. Avrupa arabanın parçası pahalı olabilir ama yerli arabalar gibi sık sık bozulmaz.

Aile arabası olarak düşünüyorsan bence astra. Benim araç tercihimi aralıktaki kampanyaların cazipliği belirleyecek. 1.6 passat trendline düşünüyordum. ikisi arasında hangisi uygun bir kampanya düzenlerse onu tercih edeceğim. Kampanya yapmazlarsada araç almayı düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecelnico -- 13 Eylül 2009; 0:12:01 >
  • Bu araçlar içinde en mantıklısı focus olacaktır..

Diğer bir çoğu B sınıfı araçlar , focusun koltuğuna oturduğunuzda düşünmeye bile gerek kalmadığını anlıcaksınz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FinalVerdict93 -- 13 Eylül 2009; 11:13:43 >
  • Ford Focus veya Honda Civic tavsiye ederim.. Focus, Civic'e göre daha ekonomik bir araçdır, yanlız otomatik vitesi yok 1.6 motorlarda, yani otomatik olsun istersen tercihin Civic olmalı.. Civic, Focus'a göre biraz daha konforlu ve tasarım olarak daha yenilikci bir araçdır.. Donanım olarak ikiside hemen hemen aynıdır fakat Focus'un dolu donanımında Civic'de olmayan Yağmur ve Far gece sensörü var aklıma ilk gelen.. Civic'dede artı olarak Elegance donanımda standart Sunroof ve 6'lı CD Changer var aklıma gelen..

Durum böyle, ihtiyaçlarını, isteklerini iki araçda karşılar tercih senin.. Bütceyi biraz zorlaman gerekebilir donanımlar eklendikce haberin olsun :)
  • Kia Ceed 1.6 Crdi 115 Hp Sedan kriterin dışında hepsine sahip bir araç.

Bir ara ben de senin gibi araç araştırıyordum bu forumda.Bana o zaman bir arkadaş Cee'd tavsiye etmişti.Kia olduğu için hiç ilgilenmemiştim açıkcası ama sonra avrupada yapılan testlerini vs inceledim ve bayiye gidip aracın içine oturduğum an kaporayı vermiştim.
  • @desci bende senin ilk düşündüğün gibi kia olduğu için hiç ilgilenmedim ama gidip bir göreyim bakalım

@WaRToX ve @Alper145 2008 Focus denemiştim yüksek hızlarda virajlarda bana pek güven vermemişti
    ama honda denemedim hiç evet görünüş olarak diğerlerinden güzel durduğu gerçek tekrarmı baksam ne
  • chevrolet tercih eder misiniz bilmem ama cruze oldukça güzel gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ncrdbl

chevrolet tercih eder misiniz bilmem ama cruze oldukça güzel gözüküyor.

Bende tam bunu diyecektim. Chevrolet'ler ucuz ve kalitelidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Conquistador -- 13 Eylül 2009; 16:33:11 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.