Şimdi Ara

349. DÖNEM (12 ARALIK 2012) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (1296. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26.091
Cevap
152
Favori
1.181.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12941295129612971298
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ntr34

quote:

Orijinalden alıntı: webmasterrizmir

biittii be

kumru yiye yiye bir hal olmuştuk izmirde birde neydi o karışık diyorardı

Alıntıları Göster
    benim bi sorum olacak
    30 mayısta devlet hastanesine gidip tedevi olabilirmiyiz yoksa 31 mayısta mı hastane de tedavi olmaya başlayabiliyoruz?

• quote:

Orijinalden alıntı: bm34

quote:

Orijinalden alıntı: webmasterrizmir

biittii be

kumru yiye yiye bir hal olmuştuk izmirde birde neydi o karışık diyorardı

Safinaz

Çarşıya sırf yemek için çıkıyordum. Hep tıka basa yiyip geri dönüyordum.

• Vay be konuyu bile unutmuşum ama çok sıkılıyorum bi iş bulmam lazım sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: VictorMature

Vay be konuyu bile unutmuşum ama çok sıkılıyorum bi iş bulmam lazım sanırım
    ey gidi askerlik sende bittin ha :) 349 hadımköy hava savunma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serzeni$te

ey gidi askerlik sende bittin ha :) 349 hadımköy hava savunma.

Alıntıları Göster
    Bizim yemekhanede "Dünyanın hiçbir ordusunda yüreği seninkinden daha temiz daha sağlam bir askere rast gelinmemiştir" yazısı yazıyordu ve hep gülümsüyordum.

Acemi birliğinde akşam yemeği için 1,5 saat bekleyip ve 5 dakika yemek için vakit verildiğinde bu sözün manası olmuyordu.

Usta birliğinde ise bi bu yazıya bakıyordum bir de etrafımdaki tiplere. Yine bu sözün manası olmuyordu.

Bir askeriyenin bu kadar zarar, bu kadar boşa olduğunu hiç tahmin etmezdim. Komutanların tek yaptığı iş imza atmak. Gereksiz yere o kadar çok belgeye imza atıyorlar ki başka birşey yapmaya vakitleri kalmıyordu.

Hayatımda atmadığım kadar imza attım. Hergün talimat imzalıyorduk neredeyse.

İzmir - Narlıdere - İstihkam

• internetin i si yoktu ona da teblig tebellüg kagıdı imzalattılar her ay nerdeyse imza sirküleri aldılar. herşeye tutanak yazdılar gereksiz diye yırttılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ntr34

internetin i si yoktu ona da teblig tebellüg kagıdı imzalattılar her ay nerdeyse imza sirküleri aldılar. herşeye tutanak yazdılar gereksiz diye yırttılar
    Askerlik subesine gidecek miyiz beyler? izin kagidini felan vermeye veya baska bir islem yapmak icin felan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardnz

Askerlik subesine gidecek miyiz beyler? izin kagidini felan vermeye veya baska bir islem yapmak icin felan?

Alıntıları Göster
    Şu topic'e en son 9 Aralık'ta bakmışım/yazmışım. Hürgeneral olmuşuz bile ne çabuk geçmiş günler..

Şırnak / Uludere / Gülyazı 4. Jandarma Sınır Taburu
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtasci

Şu topic'e en son 9 Aralık'ta bakmışım/yazmışım. Hürgeneral olmuşuz bile ne çabuk geçmiş günler..

Alıntıları Göster
    Aslında benim bulunduğum yer iyiydi.86 kısa dönem geldik hepimiz aynı yerde kaldık.Acemilikteki arkadaşlarımız askeriyede en kilit noktalara dağıldı.Kantinlerde, gazinolarda türlü türlü yerlerde revirde bile sıkıntı çekmedik her yerde tertiplerimiz vardı.
  • quote:

Bende Şırnakta yaptım 349 olarak.23. Jan. tümeninde. Gülyazı nasıldı imkanları falan? Mardin ktm'deki uzman çavuş dağdan başka birşey yok diyordu soranlara. Sizde bol bol nöbet tutmuşsunuzdur eminim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pcbuilder

quote:

Bende Şırnakta yaptım 349 olarak.23. Jan. tümeninde. Gülyazı nasıldı imkanları falan? Mardin ktm'deki uzman çavuş dağdan başka birşey yok diyordu soranlara. Sizde bol bol nöbet tutmuşsunuzdur eminim...

Alıntıları Göster
    vaybe bitti resmen :D darısı 351 kardeşlerimin başına

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Son 40 günü ben de tümende geçirdim; Ağır Havan Bölüğü'nde. Jandarma birlikleri sınırdan çekilince bizi de tümene getirdiler. Gülyazı'da şartlar çok kötüydü hatta iğrençti. Su yok, yemek yok, banyo yok, wc yok, yol yok, kar var, çamur var, fare var, pislik var, 8 saat gece gündüz nöbet vardı. Türkiye'nin yaşanabilirlik puanı en düşük 2. kışlasıymış Gülyazı, hesap et :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtasci -- 31 Mayıs 2013; 11:49:33 >

• quote:

Son 40 günü ben de tümende geçirdim; Ağır Havan Bölüğü'nde. Jandarma birlikleri sınırdan çekilince bizi de tümene getirdiler. Gülyazı'da şartlar çok kötüydü hatta iğrençti. Su yok, yemek yok, banyo yok, wc yok, yol yok, kar var, çamur var, fare var, pislik var, 8 saat gece gündüz nöbet vardı. Türkiye'nin yaşanabilirlik puanı en düşük 2. kışlasıymış Gülyazı, hesap et :)
    şubeye gidilmesine gerek var mı arkadaşlar?
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    pcbuilder kimsin sen bakem

• quote:

sizin iyne iyi ben 345.kısa dönemim benim oldugum yerde insan yaşayamaz raporu vardı. Ciddiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratsen87

jp8 nöbetini özledin mi ? Gönderelim mi seni geriye ?
  • quote:

quote:

jp8 nöbetini özledin mi ? Gönderelim mi seni geriye ?

Alıntıları Göster
    şırnak burnumda tütüyor ya napsam bilemiyorum şuan ender sen misin la

• quote:

şırnak burnumda tütüyor ya napsam bilemiyorum şuan ender sen misin la

Evet benim.
  • Darisi basimiza. Safak zifiri karanlik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roland Deschain

Darisi basimiza. Safak zifiri karanlik.
    istihkam kacıncı bölüksün.ben 2.bölüktendim :)
  • 
Sayfa: önceki 12941295129612971298
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.