Şimdi Ara

347. DÖNEM (AĞUSTOS 2012) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI-Güncel Liste ilk Mesajda (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.746
Cevap
96
Favori
724.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende 347 gitcem inşallah.bugün tecili bozdurdum yarında askeri hastaneye gidip muayene olcağım.kimliğim yıpranmış die git kimliğni yenile dediler.gerçi 5 dakikada yenisi aldım ama yarın erkenden giderim dedim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: iboandibo

bende 347 gitcem inşallah.bugün tecili bozdurdum yarında askeri hastaneye gidip muayene olcağım.kimliğim yıpranmış die git kimliğni yenile dediler.gerçi 5 dakikada yenisi aldım ama yarın erkenden giderim dedim :)

347 ler de yavaş yavaş çoğalıyoruz.
    Tecili bozdurunca muayene için askeri hastaneye mi gönderiyorlar ?
  • http://www.facebook.com/347.Donem facebook sayfası da bu.
  • quote:

bende 347 gitcem inşallah.bugün tecili bozdurdum yarında askeri hastaneye gidip muayene olcağım.kimliğim yıpranmış die git kimliğni yenile dediler.gerçi 5 dakikada yenisi aldım ama yarın erkenden giderim dedim :)

en klasik asker yokuşu bana da aynısını yapmıslardı kimlik yıpranmıs dediler uyanıklık yapıp pvclettim yemediler gidip yenisini cıkarmıstım
    341 kd
    39. Mknz P. Tug K. Y.lığı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersy.

quote:

Beni göndermediler tecilimi bozdurdum bende.
  • ALLAH HERKESE BENİM YAPTIĞIM GİBİ BİR ASKERLİK NASİP EDER İNŞAALLAH DAHA 1 HAFTA OLDU KIŞLAYA GİRELİ ŞİMDİ ÇARŞIDAYIM EĞİTİM FALAN YOK.
  • atarsa 28 torunumun torunları :) gıdecek olanlara sımdıden hayırlı teskereler allah sabır versın dıyorum :)
  • quote:

quote:

Evet.Pazartesisinden sonra salı gittim.doktor 11bucukta geliyormuş onu bekledim.ben ortapediye sevk etti.Ama öğle arasında denk geldim.işe dönceğim için yarın gelirim diyip ayrıldım.çarşmaba tekrar gittim asker hastanesine 1 dk lık iş için 1.bucuk saat bekledim.sonunda işlemlerimi hallettim halıcıoğluna teslim et dediler.oraya gittim 11bucuk olmuştu kapandık 1 bucukta gelin dediler.nasıl ya dedim kaçta bitio mesai 12.10 a kadar içerdekilerin işi bitiriliyor dediler.bana ne kardeşim kaç gündür uğraşıyorum dedim.Ya beni al ya kaçar girerim içeri dedim.Birini ara söle dedim vs zorla girdim içeri.İçerdeki işlemlerim bitti ve bana 1 temmuzla 31 temmuz arasında diploma aslı 4 fotokopisi ve kimliğin ile gel dedi(bunu nie dediler gidip napacam bilmiyorum işlemlerimin belli kısımlarını 3 ayrı bayan yaptı yanlış bi durum olmuş olabilir mi? diye içime kurt düştü.bilen arkadaşlar neden çağırdırlar????)

• quote:

quote:

quote:

Evet.Pazartesisinden sonra salı gittim.doktor 11bucukta geliyormuş onu bekledim.ben ortapediye sevk etti.Ama öğle arasında denk geldim.işe dönceğim için yarın gelirim diyip ayrıldım.çarşmaba tekrar gittim asker hastanesine 1 dk lık iş için 1.bucuk saat bekledim.sonunda işlemlerimi hallettim halıcıoğluna teslim et dediler.oraya gittim 11bucuk olmuştu kapandık 1 bucukta gelin dediler.nasıl ya dedim kaçta bitio mesai 12.10 a kadar içerdekilerin işi bitiriliyor dediler.bana ne kardeşim kaç gündür uğraşıyorum dedim.Ya beni al ya kaçar girerim içeri dedim.Birini ara söle dedim vs zorla girdim içeri.İçerdeki işlemlerim bitti ve bana 1 temmuzla 31 temmuz arasında diploma aslı 4 fotokopisi ve kimliğin ile gel dedi(bunu nie dediler gidip napacam bilmiyorum işlemlerimin belli kısımlarını 3 ayrı bayan yaptı yanlış bi durum olmuş olabilir mi? diye içime kurt düştü.bilen arkadaşlar neden çağırdırlar????)

1-31 Temmuz arası için son yoklama gibi bir şey herhalde. Aralıkta giden arkadaşlarım vardı onları da 1-30 Kasım arasında gelin demişlerdi.

• merhaba hayırlısıyla bende bu ağustos asker olucam, anadolu üniversitesi 4 yıllık örgün öğrencisiyim. son sınıfım
    final sınavlarımızın bitip sisteme girilmesi için son tarih 18 haziran olarak gözüküyor şuan,
    anadolu üniversitesi ile ilgili internette hep açıköğretim üzerine bilgi buldum, örgün öğrencilere geçici mezuniyet belgesi veriliyor mudur?

çok az kredim kaldığı için devam sıkıntımda yok bu yüzden eskişehirde bulunmuyorum. telefon imkanımda yok o yüzden telefonla da okulla iletişim kuramadım. rektörlüğe konu hakkında mail attım fakat dönüt olmadı. sizin konu hakkında bilginiz varmı.
    Saygılar,
  • quote:

Orijinalden alıntı: eleskirt

merhaba hayırlısıyla bende bu ağustos asker olucam, anadolu üniversitesi 4 yıllık örgün öğrencisiyim. son sınıfım
    final sınavlarımızın bitip sisteme girilmesi için son tarih 18 haziran olarak gözüküyor şuan,
    anadolu üniversitesi ile ilgili internette hep açıköğretim üzerine bilgi buldum, örgün öğrencilere geçici mezuniyet belgesi veriliyor mudur?

çok az kredim kaldığı için devam sıkıntımda yok bu yüzden eskişehirde bulunmuyorum. telefon imkanımda yok o yüzden telefonla da okulla iletişim kuramadım. rektörlüğe konu hakkında mail attım fakat dönüt olmadı. sizin konu hakkında bilginiz varmı.
    Saygılar,

tabiki veriliyor.Her üniversitede mezuniyet işlemlerini bitirdiğinde(üniverteye göre bazı belgeler istiyorlar)en son işlem olarak geçici mezuniyet belgeni verirler diploman hazırlanana kadar.

• bende gidicem büyük ihtimal. tecili bozduracam bakalım hayırlısı. mesajım bulunsun. askerlik işlemleri,tecil bozdurma, muayene sınavdan önceki bütün işlemler için son gün nedir acaba. ona göre kaçırmayalım. birde alerji yüzünden almam gereken bir ilaç var onun için ne yapmak lazım ya gata'ya falan mı gitmek lazım. bir de yedek subay çıkma olasılığımız düşük müdür yüksek midir? askere giden bütün arkadaşlar gidebiliyorsan öyle git diyorlar ama 12 ay uğraşmak istemiyorum.
  • alerjinin türü nedir eger önemli bir sey degilse ilk yoklamada kaale almıyorlar gittigin birlıkte hastaneye sevk alıp belki kısmi muafiyet alabilirsin y.subaylğa gelince bitirdğn bölüm önemli hukuk egitim tıp mezunları rahat y.subaylık yapıyor ancak meslek harici bir y.subaylık cok zor olabilir zaten ysubaya sececeklerini mulakata alıyorlar bizde bir tahtaya bölümleri yazmıslardı sordular var mı diye bir kisi vardı onu kenara cektiler tabi her zaman böyle olmuyor özet ASKERDE SANSIN YANINDA OLACAK YSUBAYLIK İCİN SENİN YAPACAGIN BİR ŞEY YOK

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: k1r3m

alerjinin türü nedir eger önemli bir sey degilse ilk yoklamada kaale almıyorlar gittigin birlıkte hastaneye sevk alıp belki kısmi muafiyet alabilirsin y.subaylğa gelince bitirdğn bölüm önemli hukuk egitim tıp mezunları rahat y.subaylık yapıyor ancak meslek harici bir y.subaylık cok zor olabilir zaten ysubaya sececeklerini mulakata alıyorlar bizde bir tahtaya bölümleri yazmıslardı sordular var mı diye bir kisi vardı onu kenara cektiler tabi her zaman böyle olmuyor özet ASKERDE SANSIN YANINDA OLACAK YSUBAYLIK İCİN SENİN YAPACAGIN BİR ŞEY YOK

alerjik rinit durumu var bende. bölüm ise fizik. seçecekleri bölüm değil ama bir bakıma çıkarsa iyi olur diye düşünmüyor değilim. belki yüksek lisans yapacak param çıkar. çalıştığım yerden iyidir. askerlik özel sektörden iyidir diye düşünüyorum ama bir sene askeri kamuflaj da çekilmez. neyse hakkımda hayırlısı olsun da ne olursa olsun razıyım.

• arkadaşım

sansın bol olsun
    insallah gönlüne göre bir askerlik yaparsın
    bölüm olarak gelirse mesleki ysubaylık olmaz gıbi
    maddi olarak rahat rahat para biriktirsin
    ama o paraya askerlik cekılır mi dersen
    ben yapmazdım
    bazen cok kıyak gorevler dusuyor öyle olursa
    ins öyle bir sey denk gelır
  • ağustos olsada gitsek işyerinde vakit geçmiyor :) yaş 25 oldu daha yeni askere gidiyoruz insallah kısa dönem cıkar uzun falan istemiyorum. devrelerime selamlar onumuzdeki hafta için ben de başvurucam halıcıoğlu askerlik şubesine

birde bir şey daha sorucam benim kütüğüm istanbul şişli arkadaslar diyor sen istanbullusun garanti doğuya düştün ayvayı yedin diyolar :D böyle bir şey varmı acaba kütük istanbul olan direk doğuya mı gidiyor nasıl oluyor bu işler
  • askerde kaç para yeriz ona göre kenara parada atmak lazım. eski yapanlardan aldığım bilgere ve eski konularda gördüğüm kadarıyla 2bin lirayla gidicem yeter insallah yapanlar varsa tavsiyte versinler ona göre hazırlık yapmak lazım :) kısa dönem için bu para yeter mi ona göre kenara para atalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi duggac -- 25 Nisan 2012; 10:42:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: duggac

ağustos olsada gitsek işyerinde vakit geçmiyor :) yaş 25 oldu daha yeni askere gidiyoruz insallah kısa dönem cıkar uzun falan istemiyorum. devrelerime selamlar onumuzdeki hafta için ben de başvurucam halıcıoğlu askerlik şubesine

birde bir şey daha sorucam benim kütüğüm istanbul şişli arkadaslar diyor sen istanbullusun garanti doğuya düştün ayvayı yedin diyolar :D böyle bir şey varmı acaba kütük istanbul olan direk doğuya mı gidiyor nasıl oluyor bu işler

alakası yok benim kütük hatay 1 saat uzaklıktaki osmaniyeye düstüm
    bana kesin trakya diyorlardı
    bi de pek inanmasamda şöyle bir rastlantı var aileden birinin daha önce yaptıgı yere denk gelmek ben dayımla aynı yer aynı bölük aynı takıma düstüm babasının amcasının yaptığı yere düsenler gördüm

• quote:

Orijinalden alıntı: duggac

askerde kaç para yeriz ona göre kenara parada atmak lazım. eski yapanlardan aldığım bilgere ve eski konularda gördüğüm kadarıyla 2bin lirayla gidicem yeter insallah yapanlar varsa tavsiyte versinler ona göre hazırlık yapmak lazım :) kısa dönem için bu para yeter mi ona göre kenara para atalım

askerde para en cok carsı izinlerinde gider icerde her sey cok ucuz oldugu icin pek para gıtmez haftada ihtiyaclarla
    beraber haftalık 80 ideal bu paraya rahat askerlik yaparsın tabi doğuya gidersen carsı olmayacağı ve ic guvenlikten dolayı 300 küsur maas alırsın parayı harcayacağın yer olmayacağın ıcın para bile biriktırırsin normal maas 21 lira

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.