Şimdi Ara

341. DÖNEM (AĞUSTOS 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.053
Cevap
10
Favori
604.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dedeler siz byle internete girmeye nasil firsat buluyorsunuz?
  • Güneydoğu-doğu'da kısa dönem askerlik nasıl yapılıyor? Sizlerde araziye çıkıyormusunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AyEmSe

quote:

Orijinalden alıntı: kalevra212

arkadaşlar askerlik şubesine başvurduğumuz yerden mi teslim olmamız gerekiyor ve sınav yeride ona göre mi belirleniyor...
    mesela ben antalyadan yabancı şubeye başvursam sınav yerimi istediğim yerde yapabilir miyim ?? teslim olacağım yer yine antalya şubesi mi olmak zorunda ???

ASkerlik şubesine başvurduğunda o şubenin seni sevk ettiği yerde 1-2-3 Ağustos'ta sınava giriyorsun. Örneğin ben Eskişehir As.Şb'de başvurdum. Ankara Polatlı Füze ve Topçu okulu2nda sınava girdim. Sonra sınav sonucuna göre dağıtımım İskenderun Deniz Er Eğitim Alayı'na çıktı.

Yabancı şubelerinde bu şekilde gönderdikleri bir sınav merkezi olması lazım. Bunun için, geçmiş forumlara bakarsanız daha net bilgi edinirsiniz. Teslim olacağınız yerle, başvuru yaptığınız yerin hiç bir ilgisi yok.

sınava hangi gün ve hangi saatte girdin öğrenebilirmiyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Itachi Uchiha

Güneydoğu-doğu'da kısa dönem askerlik nasıl yapılıyor? Sizlerde araziye çıkıyormusunuz?

Bir akrabam Şırnak'tan yeni geldi. Kısa dönem yaptı yazıcı olarak. Askerliğin başından sonuna kadar elime silah almadım diyor çocuk. Çok da rahatmış ayrıca. Zaten ilginçtir doğuda kısa dönem yapanların çoğu çok rahat yaptığını söylüyor. Batıya göre daha temiz ve devrecilik daha azmış. Tehlikeli bölgeler olduğundan komutanlar babacan davranıyormuş askerlere falan..
  • quote:

Güneydoğu-doğu'da kısa dönem askerlik nasıl yapılıyor? Sizlerde araziye çıkıyormusunuz?

Bunu bende cok merak edıyorum. Bılen arkadaslar ve cukurcada vatanı gorevını yapan arkadas bılgılendırırmı?
  • arkadaslar askerlik burda kısa donemde olsanız kolay degıl sonucta haberlerden takıp edıyorsunuzdur o yasanan catısmalar bızım etrafımızdakı daglarda yasanıyor seslerını sureklı duyuyoruz. Bızı kesınlıkle arazıye cıkarmıyolar yada karakollara vermıyorlar , tugayın etrafındakı mevzilerde nobet tutuyoruz sılah sureklı yanımızda. Burda telefon kısmen serbest yanı komutanların gozune sokmadan kullanabllıyorsunuz musade edıyolar ınternete de suan telden baglanıyorum zaten ama yakalarlarsa tutanak yerslnlz tabl :).. Bu yazdıklarım cukurca ıcın gecerlı tabı dıger bolgelerı bılelemem varsa aklınıza takılan soru yardımcı olmaya calısırım..
  • Bilgi için teşekkürler. Allah yardımcınız olsun ve hepinizi korusun saklasın inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VadamadaFaka

arkadaslar askerlik burda kısa donemde olsanız kolay degıl sonucta haberlerden takıp edıyorsunuzdur o yasanan catısmalar bızım etrafımızdakı daglarda yasanıyor seslerını sureklı duyuyoruz. Bızı kesınlıkle arazıye cıkarmıyolar yada karakollara vermıyorlar , tugayın etrafındakı mevzilerde nobet tutuyoruz sılah sureklı yanımızda. Burda telefon kısmen serbest yanı komutanların gozune sokmadan kullanabllıyorsunuz musade edıyolar ınternete de suan telden baglanıyorum zaten ama yakalarlarsa tutanak yerslnlz tabl :).. Bu yazdıklarım cukurca ıcın gecerlı tabı dıger bolgelerı bılelemem varsa aklınıza takılan soru yardımcı olmaya calısırım..

Oncelikle hayirli tezkereler diliyorum. Karakollara gonderilmiyo dediniz peki tugayda goreviniz nedir? Nasil geciyor gununuz? Hic bir kisa donemmi karakollara verilmyor bilginiz varmi?

Ayrica acemiliktemi cukurcada yaptiniz?

Ve ikamet neresi dogu batiya bati doguya diye kavram yok degil mi?

Tesekkurler.hayirli tezkereler

• quote:

Orijinalden alıntı: berkay27

quote:

Orijinalden alıntı: VadamadaFaka

arkadaslar askerlik burda kısa donemde olsanız kolay degıl sonucta haberlerden takıp edıyorsunuzdur o yasanan catısmalar bızım etrafımızdakı daglarda yasanıyor seslerını sureklı duyuyoruz. Bızı kesınlıkle arazıye cıkarmıyolar yada karakollara vermıyorlar , tugayın etrafındakı mevzilerde nobet tutuyoruz sılah sureklı yanımızda. Burda telefon kısmen serbest yanı komutanların gozune sokmadan kullanabllıyorsunuz musade edıyolar ınternete de suan telden baglanıyorum zaten ama yakalarlarsa tutanak yerslnlz tabl :).. Bu yazdıklarım cukurca ıcın gecerlı tabı dıger bolgelerı bılelemem varsa aklınıza takılan soru yardımcı olmaya calısırım..

Oncelikle hayirli tezkereler diliyorum. Karakollara gonderilmiyo dediniz peki tugayda goreviniz nedir? Nasil geciyor gununuz? Hic bir kisa donemmi karakollara verilmyor bilginiz varmi?

Ayrica acemiliktemi cukurcada yaptiniz?

Ve ikamet neresi dogu batiya bati doguya diye kavram yok degil mi?

Tesekkurler.hayirli tezkereler

ben mardin hizasında bir sınır karakolunda hudut piyadesiydim günde 10-12 saat nöbet devriye pusu ile geçti nöbet dışı vakitlerde ise amm (ani müdahele mangasıydım) yani kaçakçı vs görüntüsü alındığı zaman askeri araçlara atlayıp kaçakçı
    kovaladık ateş de ettik adamlar da bize ateş etti.
    günde ortalama en fazla 3-4 saat uyuyabildim.

nöbet yerleri arazide tepede karakola 4-5km uzakta mevziler ve kulelerdi. in cin top oymuyordu bırakın insanı hayvan bile göremiyordunuz neredeyse.
    mesleğim bilgisayar mühendisliği idi yüksek lisans + 2 ileri yabancı dil vardı ama askerlik boyunca bilgisayar yüzü görmedim. yaş 31 di.

işin özeti kendinizi bir şeye şartlamayın her şeye hazır olun kafanız rahat olsun. ben kısa dönemim araziye çıkarmazlar masa başı iş verirler diye şartlamayın. her şey olabilir. sahil güvenlik de olabilirsiniz deniz bisikleti ile resim çekersiniz
    bizim gibi elinizde gece görüş termal kamera sırtınızda mg3 (g3 değil mg3) tepede bulabilirsiniz kendinizi.

ama şu var yeni bir karar ile artık nisan celbinden itibaren sonra bizim bölgede urfa antep çevresinde karakollara kısa dönem göndermiyorlarmış bu tüm Türkiye yi kapsıyor mu bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: metinyap

quote:

Orijinalden alıntı: Dr Bishop

beyler gözünüz alışsın sağdaki kamufulaj ile 10 kilo vericez yeni tip yazlık kamufulaj buymuş.

valla benim ideal kilom için 30 kilo vermem lazım

benim bildiğim ağustos celbine kışlık kamuflaj verilir.
    sadece nisan celbi yazlık giyer
    bize kışlık vermişlerdi urfa da ağustos un ortasında kışlık kamuflaj ile güneşin altında sabahtan akşama kadar eğitim yapmıştık.

• 337 kd idim. bizde 2 tane aşı yapıldı. sağ ve sol koldan aynı anda. biri tetanoz aşısıydı baya yaktı. ben bunu daha önceden oldum deseniz de vuruyolar. çünkü her daim silahla metal şeylerlesiniz.
  • bız cukurca da ksd olarak 60 kısıye yakınız aramızdan 5-6 kısı ıdarı ısler yazıcılıgı, pdr yardımcılıgı muhasebecılık, kantıcılık gıbı lsler yapıyor gerl kalan herkes nobet tutuyor bende nobetteyım gunde 12 saat nobet tutuyoruz yanlız aramızdan 2 insaat muhendısını yenı bınalar yaptırmak ıcın karakollara yolladılar. Burda dogu batı ayrımı da yok her memleketten arkadas var son olarak burda acemı bırlıgı yok zaten boyle sıkıntılı bolgelerde acemı bırlıgı bulunmuyor sanırım, acemılıgımı hatay serınyolda yaptım orası gercekten berbat bıyer ..
  • Asker olan arkadaslarımızın Allah yardımcı olsun

okul bitti iş basladı büyük firmalara girmek icin askerlik diyip durdular şimdi askerlikte sıra

bakalım nasıl olcak bu askerlık tek temmenim kısa donem cıkması yoksa isyan 2 agustos tuzlada gircem askerlige sakaryadan gidecem eger sakaryadan tuzlaya gidecek arkadas varsa beraber gidebiliriz

iletişime gecmesi yeterli

hepimize bol sanş...
  • Arkadaşlar yedeksubay .tk daki listeye giriş yapmayan arkadaşlar lütfen listeye girişlerini yapsınlar.

Şu an ki listeye göre 341. dönem istatistikleri;

Bir takım bilgilerini paylaşan kişi sayısı 572. Bu bilgilere göre;
    195 kişi ile İSTANBUL en çok ikamet edilen il olarak,
    50 kişi ile İSTANBUL en çok kütüğün bağlı olduğu il olarak,
    195 kişi ile ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (AÇIKÖĞRETİM) en fazla mezunu olan üniversite olarak,
    205 kişi ile İŞLETME en fazla rağbet gören bölüm olarak,
    121 kişi ile 1987 tarihinde doğanlar,
    104 kişi ile İSTANBUL/TUZLA PİYADE OK. K. sınav giriş yerleri arasında birinci sırada.

Bunların haricinde,
    502 kişi Bekar, 59 kişi Evli imiş.
    366 kişi K.D., 206 kişi Y.Subay tercih etmiş.
    519 kişi Lisans, 39 kişi Y.Lisans, 3 kişi Doktora öğrenimini tamamlamış.
    243 kişi 1.Gün, 172 kişi 2.Gün, 64 kişi 3.Gün sınava girmeyi tercih etmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: berkay27

quote:

Bunu bende cok merak edıyorum. Bılen arkadaslar ve cukurcada vatanı gorevını yapan arkadas bılgılendırırmı?

Ben 319. KSD olarak Van da yaptım. J.Hlkp Filo K.lığında elime bir kere silah almadım.
    Öncesinde acemiliği VAN İl Jandarma K.lığı Komanda Taburunda yaptım.
    Burada sadece 3 gün silah tuttuk o da eğitimler sırasında ve atış günü o kadar.
    Ama ben merkezdeydim VAN Havalimanının yanıydı ve göle de komşuydu.
    İlçelerdeki sınır karakollarına giden arkadaşlar da araziden ziyade termal kamera kulelerinde takılıyorlardı genelde.
    Sınırdan geçen kaçak mazot sigara taşıyan eşşekleri atları gözetliyorlardı.

Yine Mardin'de aynı dönem askerlik yapan arkadaşım İl J.K.lığında acemilik yaptı sonra orada kaldı albay postası oldu.
    Sonraları konuştuğumuzda araziye çıkmayı tercih eder hale gelmişti. Bu da size ufak bir anektod.
    Bir tarafta fiziki şartların getirdiği zorluklar diğer tarafta psikolojik baskı ve rütbeliden kaynaklı yaşanan zorluklar.
    Tercih sizin değil hangisi gelirse alışıp katlanmasını bilmek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ordinarious

quote:

Bir akrabam Şırnak'tan yeni geldi. Kısa dönem yaptı yazıcı olarak. Askerliğin başından sonuna kadar elime silah almadım diyor çocuk. Çok da rahatmış ayrıca. Zaten ilginçtir doğuda kısa dönem yapanların çoğu çok rahat yaptığını söylüyor. Batıya göre daha temiz ve devrecilik daha azmış. Tehlikeli bölgeler olduğundan komutanlar babacan davranıyormuş askerlere falan..

337 kd olararak bende bitlis de görev yaptım arkadaslar ve inannın doğuda yapmak batıdan daha rahat hem komutan açısından hem görev açısından

• quote:

Orijinalden alıntı: victorty

quote:

küçükyalı ikmal maliye okulu ve eğtim merkezi komutanlığında sınava girenler varmı?

bende aynı soruyu soracaktım ki benden önce davrandın

Küçükyalı'da giriyoum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: evo5558

quote:

quote:

küçükyalı ikmal maliye okulu ve eğtim merkezi komutanlığında sınava girenler varmı?

bende aynı soruyu soracaktım ki benden önce davrandın

Ben de sizi gibi küçük yalıda giricem sinava, zarfin üzerinde 3 agustos yaziyor daha hangi gün gircegime karar veremedim. Siz hangi gün girmeyi planlıyorsunuz?

benim zarfın üzerinde 1-2-3 ağustos yazıyor. ben 1.gün girmeyi düşünüyorum. üsküdar'dan gidicem eğer bu civardan gidecek olan varsa beraber gidebiliriz.

ben de çengelköyden küçükyalı'ya 1. gün gitmeyi planlıyorum. olursa beraber gidebiliriz.

• arkadaşlar bundan 10 gün önce falandı yanılmıyorsam. yazıcı olma konusunda, birçok kişi "yazıcı olmayın, şöyle zor böyle kötü" diyordu bu konuda. şimdi de, son 3-4 sayfada herkes yazıcılığın avantajlı olduğunu söylüyor. kafam karıştı.
  • Az once bi askeriyeden geciodum bi askerle muabbete girdik. Ilk dedigi agustos sicagi egitimlerde zorlanirsin dedi ama kisa donemsin sen rahatsin dedi.herkez bunu dio.
    Kisa donemin uzun donemden safaktan baska rahatligi nedir? Anlamis degilim? Gorevse ayni gorev vsvs degilmi?
  • 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.