Şimdi Ara

341. DÖNEM (AĞUSTOS 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.053
Cevap
10
Favori
604.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eskisehirli89

arkadaşlar briliğimize teslim olunca nasıl bir sağlık muayenesinden geçiyoruz sadece aşı vs. kontrollermi yapılıyor. bu konuda bilgisi olanlar bilgilendirirlerse sevinirim. bende kısmi renk körlüğü var. muayenede bu durumla ilgili soru sormadılar. o yüzden konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar cevap verirlerse sevinirim.

aşı olayını ben de merak ediyorum. sanırım gidilen yere göre değişiyor. soğuk ve zor şartlarda yapanlara daha farklı uygulama var. ağrı'da komanda olarak yapan arkadaşım ilk hafta içinde 6 tane aşı yaptılar dedi. 2 tanesi ilk gün sağ ve sol koldan aynı anda yapılmış hatta ama çanakkale'de yapan bir arkadaşım da aşı falan olmadık dedi. bu arada tecrübelilerin bu konuda da tavsiyesi var. aşı-iğne-kan vs. fobisi olanlar ne yapıp edip belli etmesin diyorlar. bütün askerlik boyu bu zaafınızı kullanıp makara yapıyorlarmış sadece bu değil zaafınız olan herhangi bişeyi belli etmeyin diyorlar zaten.

• Arkadaşlar askere gitmeye son 3 gün kala yerimizi öğreneceğiz. Buna göre son 3 gün içinde bütün dedeler burada olurlarsa daha sağlıklı iletişime geçilir. Şimdiden teşekkürler..
  • yani şimdi bu renk körlüğünü muayenede söylemesek ileride sorun olmaz heralde çünkü engel bir rahatsızlık değil. renk körlüğü kitapçığını muayenede göstermiyorlar heralde:)
  • Merhaba arkadaşlar benim bir sorum olacaktı. Yedek subay olarak askerliği yaptığımızda ilk bir ay mı yoksa 3 ay mı maaş verilmiyor? Bir de belki çok soruldu ama göremedim, meslek haricinde uzun dönem çıkmasına neden olan (en azından az da olsa etkili olan) belgeler nelerdir? Dil, yüksek lisans vs. belgelerini vermek uzun dönem çıkma durumunu etkiler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrecorduk

quote:

Orijinalden alıntı: hero4262321

quote:

Orijinalden alıntı: a.Po7

Sınava giderken kurşun kalem, silgi, siyah tükenmez kalem, sarı zarf, kimlik.. bunlar kesin götürülecekler galiba

Şu sarı zarfla birlikte verilen sevk belgesi var onuda götürecekmiyiz yanımızda? Bir de şu telefon olayını nasıl ayarlıcaz ya mecbur götürmek lazım ama orda bırakcak yerde yok :P

Not: Sınav yerim İzmir/gaziemir

Benimde gaziemir

Benimde gaziemir 2agustosda metro ile gidicem.Metro gaziemir duragı okulun yakınında galiba tam olarak bilen biri var mı?

http://goo.gl/Ang32

buradan bakabilirsin dostum...

tam ortada gaziemir istasyonu var. hemen karşısında ulaştırma okulu... 550 metreymiş arası..

• Metrodan inince yürücez ozaman biraz Bilgilendirme için sagol dostum.
  • evet giriş kapısı durağın oralarda ama otobüslerle nizami taşırlar. zamanında bir sınava girmiştim ordan biliyorum çok da sıcak olur orası havalimanı pistinin hizasında biryer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blazar -- 18 Temmuz 2011; 19:49:32 >
  • küçükyalı ikmal maliye okulu ve eğtim merkezi komutanlığında sınava girenler varmı?
  • beyler gözünüz alışsın sağdaki kamufulaj ile 10 kilo vericez yeni tip yazlık kamufulaj buymuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: metinyap

küçükyalı ikmal maliye okulu ve eğtim merkezi komutanlığında sınava girenler varmı?

bende aynı soruyu soracaktım ki benden önce davrandın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr Bishop

beyler gözünüz alışsın sağdaki kamufulaj ile 10 kilo vericez yeni tip yazlık kamufulaj buymuş.

valla benim ideal kilom için 30 kilo vermem lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: emrecorduk

Metrodan inince yürücez ozaman biraz Bilgilendirme için sagol dostum.

Ben arabayla giderim diyordum. Metroyla giderim artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: victorty

quote:

küçükyalı ikmal maliye okulu ve eğtim merkezi komutanlığında sınava girenler varmı?

Ben de sizi gibi küçük yalıda giricem sinava, zarfin üzerinde 3 agustos yaziyor daha hangi gün gircegime karar veremedim. Siz hangi gün girmeyi planlıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: evo5558

quote:

quote:

Ben de sizi gibi küçük yalıda giricem sinava, zarfin üzerinde 3 agustos yaziyor daha hangi gün gircegime karar veremedim. Siz hangi gün girmeyi planlıyorsunuz?

valla ben ne söylendiyse o zaman gireceğim bana şubede 1 ağustosda giriyosun dediler emredersiniz dedim şaka bi yana herhangibir problem çıkmasın diye dedikleri tarihte gireceğim

• Bugün halıcıoğlu şubesine gidenler var mı ?
    Varsa kalabalıkymıydı çok ? Randevum 19 Temmuz 9.5'ta fiş almak için çok sıra varsa yine erkenden gitmek zorunda kalacam
  • quote:

quote:

quote:

quote:

valla ben ne söylendiyse o zaman gireceğim bana şubede 1 ağustosda giriyosun dediler emredersiniz dedim şaka bi yana herhangibir problem çıkmasın diye dedikleri tarihte gireceğim

Bende aslında ilk gün gitmek istiyorum, olsun bitsin misali sinavdan bir kaç gün önce askerlik şubesini de arayip sorucam bir sorun olur mu diye. Bu tarih olayını herkes aynı güne yığılmasın diyede yapmış olabilirler belkide.

• Bende KüçükYalıda giricem Sarıyerden gidicem oraya tam yerini bilen varmı Kenan evren kışlası diyorlar ikinci ismine ... İlk gün gitmeyi planlıyorum Ramazanında ilk gününe geliyor bakalım nasıl dayanıcaz ilk günden
  • quote:

quote:

quote:

benim zarfın üzerinde 1-2-3 ağustos yazıyor. ben 1.gün girmeyi düşünüyorum. üsküdar'dan gidicem eğer bu civardan gidecek olan varsa beraber gidebiliriz.

• yedek subaylıgın acemılıgı kac ay ve ne zmandan ıtıbaren maas vermeye baslanıyor?
  • Hakkari çukurca dan hepinize selam olsun.. 339 ksd olarak sorunuz olursa fırsat buldukça yardımcı olmaya çalışırım hoşcakalın..
  • 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.