Şimdi Ara

341. DÖNEM (AĞUSTOS 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (80. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.052
Cevap
10
Favori
604.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben sivilde itfaiye memuruyum ilk yardım ve yanma yangın bilgisi sertifikalarım var istanbulda işe girdiğimde almıştım şubede bu sertifikaları almadılar acaba askerde fotokopilerini yanımda götürsem orda itfaiyeci olma şansım varmıdır? askerde olan arkadaşlar bilirler itfaiyeci olmak için ne yapmalıyım hepinize şimdiden hayırlı teskereler
  • quote:

Orijinalden alıntı: amenna44

arkadaşlar ben sivilde itfaiye memuruyum ilk yardım ve yanma yangın bilgisi sertifikalarım var istanbulda işe girdiğimde almıştım şubede bu sertifikaları almadılar acaba askerde fotokopilerini yanımda götürsem orda itfaiyeci olma şansım varmıdır? askerde olan arkadaşlar bilirler itfaiyeci olmak için ne yapmalıyım hepinize şimdiden hayırlı teskereler

ben askerliğimi 337. kd olarak yaptım. aynı senin gibi benim de web tasarım sertifikam vardı ve şubede almadılar. ve askerliğimi süpürge sallayarak geçirdim. sana tavsiyem özellikle acemi birliğinde kaydolurken meslieğini belirtmen. üstüne basa basa belirt. ancak eğer denizci olursan ve seni yara savunmacı ya da porsuncu yaparlarsa o zaman işin zor.

• İmza üzerinde düzenleme yaptım. Terhis tarihimizden pek emin değilim.
    Tam olarak bilen varsa düzeltelim.

İmzanın kodu:
    [center][b]12.08.2011[/b] [image]https://store.donanimhaber.com/62/6e/03/626e034bdf5d13c6f0018de0eb1fa41e.png[/image] [b]18.01.2012[/b][/center]

EDİT: imza, önizlemede gayet güzel gözüküyor. Ama forumda gözükmüyor :D Nerede hata yaptım acaba

EDİT 2 : Hatayı buldum ve kodda düzelttim. img yerine image yazmam gerekiyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuna_arg -- 17 Temmuz 2011; 15:06:58 >
  • Arkadaşlar dedelerim..Ağustosun başındaki sınavda saç ve sakala dikkat ediyolarmı..sakalımı kesmem şartmıdır? Bu konu hakkında bilgi alabilirmiyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagleblack51

Arkadaşlar dedelerim..Ağustosun başındaki sınavda saç ve sakala dikkat ediyolarmı..sakalımı kesmem şartmıdır? Bu konu hakkında bilgi alabilirmiyim?

bir sorun olmaz sinavda cok asiri bir sac sakal degilse :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: draguthleon

quote:

arkadaşlar ben sivilde itfaiye memuruyum ilk yardım ve yanma yangın bilgisi sertifikalarım var istanbulda işe girdiğimde almıştım şubede bu sertifikaları almadılar acaba askerde fotokopilerini yanımda götürsem orda itfaiyeci olma şansım varmıdır? askerde olan arkadaşlar bilirler itfaiyeci olmak için ne yapmalıyım hepinize şimdiden hayırlı teskereler

ben askerliğimi 337. kd olarak yaptım. aynı senin gibi benim de web tasarım sertifikam vardı ve şubede almadılar. ve askerliğimi süpürge sallayarak geçirdim. sana tavsiyem özellikle acemi birliğinde kaydolurken meslieğini belirtmen. üstüne basa basa belirt. ancak eğer denizci olursan ve seni yara savunmacı ya da porsuncu yaparlarsa o zaman işin zor.

sağol kardeş belirtiyim mesleğimi ama neden şubede sertifikaları almıyorlar onu anlamıyorum ben itfaiye mesleğini seviyorum inş. askerde de oluruz hakkımızda hayırlısı bakalım acemi birliğinde sorarlarsa belirtirim

• quote:

quote:

quote:

sağol kardeş belirtiyim mesleğimi ama neden şubede sertifikaları almıyorlar onu anlamıyorum ben itfaiye mesleğini seviyorum inş. askerde de oluruz hakkımızda hayırlısı bakalım acemi birliğinde sorarlarsa belirtirim

aslında almaları lazım ama almıyorlar ya da ilgilenmiyorlar. Askeriye bir acaip dünya. Sonuçta sen ne yaparsan yap onlar bildiklerini okuyorlar ve kendini alakasız bir yerde alakasız bir işi yaparken buluyorsun.

• haydır arkadaslar sızlerı beklıyoruz gercekten yorulduk :)
    atarsa 59 dıyoruz...12 agustosu gozler olduk...
    iskenderun deniz er eğitim alayından sevgılerle...buraya dusecek arkadaslara yardımcı olabılırım....
  • quote:

Orijinalden alıntı: AESAES

haydır arkadaslar sızlerı beklıyoruz gercekten yorulduk :)
    atarsa 59 dıyoruz...12 agustosu gozler olduk...
    iskenderun deniz er eğitim alayından sevgılerle...buraya dusecek arkadaslara yardımcı olabılırım....

Şu bekleme olayı nedir? Dikkat ediyorum da sizi bekliyoruz gelin de ağzınıza s.... gibi bir hava seziyorum bekliyoruz denen mesajlarda...
  • Devreler bugün ayıptır söylemesi pikniğe gittik. 20 dk civarı, tuvalet ihtiyacı ve etrafı gezmek için yürüdük. Eller, kollar ve yüzümüz kızardı. Güneş yanığı olduk diyebilirim. Hatta kollarım hafif kaşınıyor. Bir de acemilikte eğitimde olduğumuzu düşündüm. Kesinlikle ve kesinlikte güneş kremi götürmemiz gerekiyor. Yoksa acemilik ızdırabına bir de güneş yanığının ızdırabı eklenir.
  • Abi gideceksin, "devrecilik" denen olguyla karşılacaksın. Artık ne kadar boş-beleş iş varsa sana yıkacaklar; o yüzden bizi bekliyorlar.
  • eğer celbin kalabalıksa ve ilk aylarda yazıcılık, eğitim büro, bölük büro gibi stratejik açıdan önemli yerleri tutarsanız size kimse birşey yapamaz. dayanışma içinde olmanız lazım. bir de sizden sonra gelen celplerden yani alt devrelerinizden de elemanlar kapın onlara ilgi gösterin yardım edin. kalabalıklaşın. çünki üst devreleriniz terhis olana kadar(ki en az iki ya da üç üst devreniz olur) size rahat vermezler. eğer kendi celbinizde akıllı adamlar varsa, birlik olursanız, önemli yerleri kaparsanız, ve alt devrelerinizden de adam toplarsanız, üst devrelerinizden bile güçlü olursunuz. bu uzun dönem için de kısa dönem için de geçerlidir. kısa dönemlerin hepsini çavuş yapmıyorlar maalesef yani onlar da çekiyor. acemilik sonrası ilk 45-50 gün çok çektik. sonradan rahatladık...
  • kapmak ne şekilde oluyor
    gürevleri komutanlar vermiyor mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: winchester07

quote:

Orijinalden alıntı: eagleblack51

Arkadaşlar dedelerim..Ağustosun başındaki sınavda saç ve sakala dikkat ediyolarmı..sakalımı kesmem şartmıdır? Bu konu hakkında bilgi alabilirmiyim?

bir sorun olmaz sinavda cok asiri bir sac sakal degilse :)

Birazcık top sakal var o kadar
  • Sorulduysa affola...Dedeler gittiğin yere göre değişir parantezinde sorayım; Kılıfı içinde küçük boy kuran-ı kerim götüreyim diyorum. Nacebolur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emir18rebrov

kapmak ne şekilde oluyor

evet komutanlara bağlı ama her komutanın öncelikli olarak istediği birşey var o da günlük işlerin sorunsuz halledilmesi. yani başım ağrımasın istiyorlar doğal olarak. eğer askerler arasında aklı başında verilen işi gerektiği gibi yapabilir intibağı uyandıran askerler varsa zaten otomatik olarak bu görevler onlara veriliyor. ancak şunu unutmamanız gerek: usta birliğinize gittiğiniz zaman çevrenize baktığınızda şunu farkedeceksiniz. milyon kişilik silahlı bir organizasyonun içindesiniz ve sizden yana kimse yok. kimse sizi tanımaz kimse sizi bilmez hep kenara itilirsiniz. yemeği en son alırsınız angarya işler size kalır vs. vs. bu ortamda çok iyi bir politika yürütmeniz lazım. DİKKAT esas konuya geliyorum.

en az iki ya da üç üst devreniz olacak demiştim. bu yukarda saydığım görevler genelde en üst devredeki askerler tarafından yürütülür. yani bu askerle aranda en az 2 (iki) üst devre var. işte kapmak terimi bu noktada anlamını tam olarak kazanmakta. en üst devre 40 gün içinde gider. bu süre zarfında bu görevleri diğer celplerden kapmanız lazım. bunun için en üst devreyle aranızı iyi tutmalısınız. çünkü büyük olasılıkla onların öz torunu oalcağınız için size kıyak geçebilirler. torunummm diye sevebilirler. öyleki akraban sanarsın. sen onların çıkış biletisin nasıl olsa. bu durum senden önceki iki devre askerlerin sana ve senin celbine gıcık olmasına neden olur. en üst devre yani deden terhis olunca üstüne binmeye kalkarlar. bunu önlemek için hazır arada bu dede-torun sevgi bağı varken bunu kullanıp önemli pozüsyonları kapmaya bakın. unutmayın askerliğin büyük kısmını sizden öncceki iki devreyle yapacaksınız. eğer uyanık davranırsanız askerliğiniz rahat geçer. askerlikte devrecilik, sıracılık, hemşericilik kanunen yasak ama maalesef uygulamada bunu göremiyorsunuz. bu sebepten uyanık olup kendinizi korumanız lazım.

• quote:

quote:

kapmak ne şekilde oluyor

evet komutanlara bağlı ama her komutanın öncelikli olarak istediği birşey var o da günlük işlerin sorunsuz halledilmesi. yani başım ağrımasın istiyorlar doğal olarak. eğer askerler arasında aklı başında verilen işi gerektiği gibi yapabilir intibağı uyandıran askerler varsa zaten otomatik olarak bu görevler onlara veriliyor. ancak şunu unutmamanız gerek: usta birliğinize gittiğiniz zaman çevrenize baktığınızda şunu farkedeceksiniz. milyon kişilik silahlı bir organizasyonun içindesiniz ve sizden yana kimse yok. kimse sizi tanımaz kimse sizi bilmez hep kenara itilirsiniz. yemeği en son alırsınız angarya işler size kalır vs. vs. bu ortamda çok iyi bir politika yürütmeniz lazım. DİKKAT esas konuya geliyorum.

en az iki ya da üç üst devreniz olacak demiştim. bu yukarda saydığım görevler genelde en üst devredeki askerler tarafından yürütülür. yani bu askerle aranda en az 2 (iki) üst devre var. işte kapmak terimi bu noktada anlamını tam olarak kazanmakta. en üst devre 40 gün içinde gider. bu süre zarfında bu görevleri diğer celplerden kapmanız lazım. bunun için en üst devreyle aranızı iyi tutmalısınız. çünkü büyük olasılıkla onların öz torunu oalcağınız için size kıyak geçebilirler. torunummm diye sevebilirler. öyleki akraban sanarsın. sen onların çıkış biletisin nasıl olsa. bu durum senden önceki iki devre askerlerin sana ve senin celbine gıcık olmasına neden olur. en üst devre yani deden terhis olunca üstüne binmeye kalkarlar. bunu önlemek için hazır arada bu dede-torun sevgi bağı varken bunu kullanıp önemli pozüsyonları kapmaya bakın. unutmayın askerliğin büyük kısmını sizden öncceki iki devreyle yapacaksınız. eğer uyanık davranırsanız askerliğiniz rahat geçer. askerlikte devrecilik, sıracılık, hemşericilik kanunen yasak ama maalesef uygulamada bunu göremiyorsunuz. bu sebepten uyanık olup kendinizi korumanız lazım.

süper bi stratejik plan bunları bi uyguladıkmı bizden rahatı olmazda mesele uygulayabilmekte işte.. neyle karşılacağımızı kestiremiyoruz

• işin sırrı akıllı adamları etrafında toplamak. unutma birileri senden yana olmalı. oraya gittiğin zaman en çok bunun sıkıntısını çekersin. acemilkte herkes birbirini kollar. ama usta birliğinde durum değişiyor.herkese güvenemiyorsun.
  • quote:

quote:

kapmak ne şekilde oluyor

bu konuda okuduğum en bilgilendirici mesajlardan biriydi. bu yazılanlar kulağımıza küpe olsun arkadaşlar.vay be, askere değil vahşi batıya gidiyoruz sanki

• quote:

quote:

kapmak ne şekilde oluyor

paylaşımın için sağol.Şahsi fikrim zaten askerlik yapacağımız süre 5 ay şimdi diğer 15 aylara nazaran bu tip sinsi işlere,stratejilere girmek ne bakıma doğru?Zaten üst devrelerle senin yıldızın barışık sa herşey olacağına varır.Bu tip düşünceler bana göre ters.Şimdi orda yaşayınca anlarsın dersiniz fakat genede ters.Benim stratejime gelirsek her kimden bi haksızlığa uğrarsam aynı oranda o haksızlığı iade ederim kendisine.Tekrar söylüyorum eğer yanlış birşey yaparsam sineye çekmesini bilirim fakat yapmazsamda sineye çekmem

Fazla söze hacet yok gözüm korkmaz Allaha emanet bi can borcumuz var.Selametle...

• 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.