Şimdi Ara

341. DÖNEM (AĞUSTOS 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (190. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.053
Cevap
10
Favori
604.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    130 la mı gittiniz? Ben de yarın gidicem evim tuzlada saat 14 gibi gitmeyi düşünüyorum :D

Ezilme konusunu takmayın arkadaşlar sonuçta herkez gurbetten gelmiş bir şekilde askerligi yapıp gitmenin peşinde olucak...
  • Arkadaşlar her askerin hikayesi farklıdır. Uzun dönem dediğiniz adamlar da insan. İyisi,kötüsü olacak tabii. Sivilde nasılsak orda da öyle olalım. Bana göre efendi insan her yerde değer görür. Ben okudum havalarına girersek bence hak ederiz. Sivilde de,askerde de herkes önce insandır. Hele askerde yok hakimim,yok mühendisim,ben öğretmenim demenin yeri değil bence. Bir de onların tarafından bakmak gerekir olaya. 3 tane kısa dönem görüyor adamlar. Bizi ezmek değil ordaki olay,o adamlar 15 ayda zaten bizim hizmetimizin çok daha fazlasını yapıyor. Hayatın bazı kademelerinde de zorluk yaşayalım. Yaşayalım ki,olgunlaşalım ve hayat boyu yıkılmayalım devrelerim...
  • Sınav için de birçok şey söylendi. Sıra sıra saatlerce bekle falan deyince gözüm korkmuştu. Evet bekliyorsunuz ve yoruluyorsunuz ama olsun o kadar. Gittiğimiz yerde de koşullar herkes için doğal olarak farklı olacaktır. 10 gün sonra gidince görürüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: astralll

@van_hoijdonk
    130 la mı gittiniz? Ben de yarın gidicem evim tuzlada saat 14 gibi gitmeyi düşünüyorum :D

Ezilme konusunu takmayın arkadaşlar sonuçta herkez gurbetten gelmiş bir şekilde askerligi yapıp gitmenin peşinde olucak...

Evet giderken 130 ile gittim. Lojmanlar durağında in 500 metre yürüme mesafesi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mstfkbs

Arkadaşlar her askerin hikayesi farklıdır. Uzun dönem dediğiniz adamlar da insan. İyisi,kötüsü olacak tabii. Sivilde nasılsak orda da öyle olalım. Bana göre efendi insan her yerde değer görür. Ben okudum havalarına girersek bence hak ederiz. Sivilde de,askerde de herkes önce insandır. Hele askerde yok hakimim,yok mühendisim,ben öğretmenim demenin yeri değil bence. Bir de onların tarafından bakmak gerekir olaya. 3 tane kısa dönem görüyor adamlar. Bizi ezmek değil ordaki olay,o adamlar 15 ayda zaten bizim hizmetimizin çok daha fazlasını yapıyor. Hayatın bazı kademelerinde de zorluk yaşayalım. Yaşayalım ki,olgunlaşalım ve hayat boyu yıkılmayalım devrelerim...

3 tane kısa dönem görüyorsa bunun sorumlusu ben değilim, kendisi sebep oluyor bu olaya. Okusaydı 3 tane kısa dönem görmezdi...

• quote:

Arkadaşlar her askerin hikayesi farklıdır. Uzun dönem dediğiniz adamlar da insan. İyisi,kötüsü olacak tabii. Sivilde nasılsak orda da öyle olalım. Bana göre efendi insan her yerde değer görür. Ben okudum havalarına girersek bence hak ederiz. Sivilde de,askerde de herkes önce insandır. Hele askerde yok hakimim,yok mühendisim,ben öğretmenim demenin yeri değil bence. Bir de onların tarafından bakmak gerekir olaya. 3 tane kısa dönem görüyor adamlar. Bizi ezmek değil ordaki olay,o adamlar 15 ayda zaten bizim hizmetimizin çok daha fazlasını yapıyor. Hayatın bazı kademelerinde de zorluk yaşayalım. Yaşayalım ki,olgunlaşalım ve hayat boyu yıkılmayalım devrelerim...

Haklısın arkadaşım, çok güzel söylemişsin. Zaten biz, efendiliğimizi bozmadan hareket edip, ne gerekiyorsa onu yapmaya razıyız. İtiraz ettiğimiz veyahut edeceğimiz şey, kendini bilmezler tarafından, insaniyetimizin suistimal edilmesi, saygısızlık, ben bilirimcilik, kibir... Yoksa yemişim okulunu veyahut geçmişini açıkçası. Ne okumuş adamlar tanıyorum, insanlıkları birkaç santimden öteye gitmeyen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blackworms -- 2 Ağustos 2011; 23:42:19 >

• Corlu da giden arkadaslara bir sorum war şort sandalet gitsek bir sorun olurmu acaba oyle giden kimse gordunuzmu hic
  • quote:

Orijinalden alıntı: eren1812

Corlu da giden arkadaslara bir sorum war şort sandalet gitsek bir sorun olurmu acaba oyle giden kimse gordunuzmu hic

oldu olacak slip donla git tamam uzun saça falan bir şey demiyorlar fakat, öyle plaja gider gibi gitmek de sorun çıkartabilir.
  • :) sicak cok be yaw. Napayim pismeyelim orda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackworms

quote:

Haklısın arkadaşım, çok güzel söylemişsin. Zaten biz, efendiliğimizi bozmadan hareket edip, ne gerekiyorsa onu yapmaya razıyız. İtiraz ettiğimiz veyahut edeceğimiz şey, kendini bilmezler tarafından, insaniyetimizin suistimal edilmesi, saygısızlık, ben bilirimcilik, kibir... Yoksa yemişim okulunu veyahut geçmişini açıkçası. Ne okumuş adamlar tanıyorum, insanlıkları birkaç santimden öteye gitmeyen.

O sivilde de oluyor devrem. Bikaç kişi sivrileceklerdir aralarından. Onlara mesafe koyarız. Dediğin gibi diploması olup,insan olmayan çok kişi var. Diploma insanların insanlara verdiği mesleki sertifikadır sadece ve sadece. O üniformayı er olarak giyiyorsak hepimiz eşitiz orada. Ha okusaydı konusuna hiç girmeyelim. O konuda da keyfi okumayan da var, okuyamayan ama bizlerden daha zeki olan insanlar da var. Maddi imkansızlıkları olmuş olabilir,ailesini kaybetmiş olabilir vs. Orada kısa veya uzun dönem olsun saygısız,kibirli insanlara gereken cevap verilir devrelerim.

• Arkadaslar ben de bugun Corlu'da girdim sinava, 6 gibi oradaydik; 12:10 gibi ciktik. 5. gruba yazdirdim adimi ve 7:30'dan sonra girdik nizamiyden iceri. Orada gorevli tum subaylar, astegmenler, astsubaylar ve uzmanlar cok ilgili ve yardimci, tum sorulariniza cevap vermek icin ve en seri sekilde islemlerinizin tamamlanmasi icin ellerinden geleni yapiyorlar. Istediginiz kiyafetle, sac ve sakalla gidin, sorun cikarmiyorlar. Sabah yigilma dolayisiyla biraz siralarda beklemek zorunda kaldik, biz nizamiyeden ciktigimizda hic kimsecikler yoktu; gelenleri hemen aliyorlardi iceriye. Yarin nasil olur bilemem tabii.
    Simdiden tum 341 devrelerime hayirli teskereler dilerim. Kalin saglicaknan...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hopdedik30

Arkadaslar ben de bugun Corlu'da girdim sinava, 6 gibi oradaydik; 12:10 gibi ciktik. 5. gruba yazdirdim adimi ve 7:30'dan sonra girdik nizamiyden iceri. Orada gorevli tum subaylar, astegmenler, astsubaylar ve uzmanlar cok ilgili ve yardimci, tum sorulariniza cevap vermek icin ve en seri sekilde islemlerinizin tamamlanmasi icin ellerinden geleni yapiyorlar. Istediginiz kiyafetle, sac ve sakalla gidin, sorun cikarmiyorlar. Sabah yigilma dolayisiyla biraz siralarda beklemek zorunda kaldik, biz nizamiyeden ciktigimizda hic kimsecikler yoktu; gelenleri hemen aliyorlardi iceriye. Yarin nasil olur bilemem tabii.
    Simdiden tum 341 devrelerime hayirli teskereler dilerim. Kalin saglicaknan...

Hayirlisi olsun arkadasim bende yarin sabah gidicem sort sandalet giyelim yani sorun olmaz diyosun?

• Ben bugün öğleden sonra gittim Etimesgut'a. Çok rahattık. Yığılma bence sabahları oluyor. 700 civarı kişi daha gelecek dedi üst teğmen. Artık şafak saymaya geçelim devrelerim. Burda geçen hergün ızdırap olmaya başladı. Beklemek çok yoruyor insanı
  • quote:

Corlu da giden arkadaslara bir sorum war şort sandalet gitsek bir sorun olurmu acaba oyle giden kimse gordunuzmu hic

bende şortla gittimde terlik komik kaçar bence.. küçükyalıda bir sorun çıkmamıştı ama çorluda bilemem.

bide banka kartı olayını naptınız arkadaşlar.. akbank,mng,ziraatten 3 lü bir kart olayına mı girsek
  • Beyler örgün öğretim işletmeden mezun birine sınavda soruları 50'de 50 bile yapsa yedek subay çıkma ihtimali yok mudur? İstemesem de bir an gaza gelip yedek subay istiyorum demiştim aslında 5 ayda kurtulmak düşüncesindeyim ama bugün sorular çıtır çerez gibi gelince 50'de 47-48 falan yapmışımdır rahatlıkla.
  • arkadaşlar bende bugün saat 10 gibi polatlı ya gittim sınav için işlemler 3 te bitti beklemekten başka bişey yapmıyosunuz normal işlemler 1 buçuk bilemedin 2 saat sürüyo sınav dahil ama yanınızda siyah bi tükenmez kalem bir de kurşun kalem bulundurun :)
  • arkadaslar birde ilk bir hafta sendromu var ben ikinci gun sanki bir haftadir ordaymisiz gibi hissettim etrafimdakilere sordum hepsi ayni durumu yasiyoruz dedi birde hayallerinde bile nizamiye kapisindan cikamadigimizi bilirim ortak bir sorun bu hayallerde bile askeriyenin icinde yasiyosunuz birde ilk bir hafta tuvalete cikamama durumuyla karsilasmaniz yuksek birde motoru bozma ihtimaline karsi ilac goturun acemi birliginde pek etli yemeklere bulasmayin etsiz yemekleri tercih edin karakola duserseniz zaten taze sebze ve et geliyor ben cavustum mutfagi sik sik kontrol ediyodum ne pisiyo diye:)asci iyiyse on numara yemek yersin asciyla ve yemek dagitanlarla iyi gecinin yemegin iyisi ve bol tarafindan alma sansin olur yoksa nerde kemikli et var size gelir.bize cavus olmak isteyenler varmi diye sordular bence isteyin sorumluluk aliyosunuz ama en rahat askerligide siz yaparsiniz mintika temizligi yapmaz yaptirirsiniz zor ve pis isler size kalmaz komutan su yapsin der yaptirtirsin tek sikintisi tum komutanlarla muhatap sen olursun verilen is olmamissa seni bulurlar paparayi sen yersin sonra yapmayan asker.nobet tutmassin adam gibi gece uykunu alirsin vs vs gidip yasayanlar baslarindan gecenleri ve tecrubelerini yazarsa bu saatten sonra daha yararli olur

• quote:

Orijinalden alıntı: dewr

quote:

bende şortla gittimde terlik komik kaçar bence.. küçükyalıda bir sorun çıkmamıştı ama çorluda bilemem.

bide banka kartı olayını naptınız arkadaşlar.. akbank,mng,ziraatten 3 lü bir kart olayına mı girsek

bugün polatlı da aynen dediğin gibi parmak arası terlik ve şortla gelen vardı kimse bişey demedi

• quote:

Orijinalden alıntı: kontendoo

quote:

Orijinalden alıntı: duga999

quote:

Orijinalden alıntı: stjimmy

abi bu üst devre olayı nedir sonuçta hepiniz aynı rütbedesiniz ne emiri ne üstü?

bir de yarın Ankara/mamak da sınava giricem ben de oradaki yoğunluk hakkında bilgi verebilecek vardır belki.
    220-221 mavi otobusleri mebs in önünden geçiyormuş galiba.

Devrecilik askerlikte olmazsa olmazdır. Kimi birliklerde bölük astsubayları tarafından devrecilik teşvik edilir. Çünkü askerler birbirlerini yemekten başka şeylere vakit bulamazlar. Alt dönem askerler , üst devrelerinin ezmesiyle adam edilir mantığı vardır. bütün ağır ve pis işler alt devrelere yaptırılır. Üst devre iş yapmaz. Bizim birlikte kısa dönemlere devrecilik yaptırtmadık. Akılları sıra alt devre muamelesi yapacaklarken bir kaç mücadeleyle(!) konumumuzu sağlamlaştırmıştık:) Bu arada komutana çıkarız, şikayet ederiz olayı yemiyor. Çünkü onların da işine geliyor askerin bölük çavuşu ve üst devreler tarafından ezilmesi.

neymiş o mucadeleler? yahu şu tecrübeli arkadaşların ağzından, resmen cımbızla laf alıyoruz. ortada devrecilik varsa hangi durumlarda oluyor, devreciliğin üstünden nasıl geldiniz ya da hangi taktikler işe yarar bunlar bizim için asıl önemli olanlar. sınavda ne yoksa oluyormuş da askere neler götürülürmüş de bunlar tuzu biberi.

bize asıl lazım olanlar bu devrecilik gibi belalara karşı neler yapmalıyız.

Arkadaşlar böyle şeylere hiç kafanızı takmayın. Genel olarak ağır başlı tavırlar sergileyin yeter. Yok çay getir vs gibi şeylerle hiç karşılaşmadım.
    Askerliğim boyunca uzun dönemlerden genel olarak herhangi bir saygısızlık görmedim. Emin olun en komplekslisi bile size hoca diye hitap ediyor. Ayrıca cezaevine değil askere gidiyorsunuz.

• devrecilikten çok korkanlar doğuya düşmeye dua etsin bence bugün Şırnak sınırda tim komutanı astek olarak yapmış biriyle konuştum. devrecilik konusunda tavsiyelerin nedir abi dedim. ne devreciliği falan dedi. oralarda yok gibi bişeymiş. yemek yerken pkk tarafından baskın yediğimiz oldu, öyle bi ortamda devreciliği bırak millet birbiriyle kan kardeş modundaydı dedi. batıda rahat batıyor heralde millete alt devre-üst devre çatışmasına giriyorlar..
  • 
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.