Şimdi Ara

341. DÖNEM (AĞUSTOS 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (184. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.053
Cevap
10
Favori
604.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bur@ku

Arkadaşlar bende bir şey sorayım ben yarın sınava girecem, kayıt yapan bayan memur eğer kısa dönem yapmak istiyorsan sınava 3. gün gel demişti. Benim sorum ise bana verdikleri sarı zarfı açıp içine baksam sorun olurmu, memur zarfı açmayın dedi ama merak ediyorum.

Bilgisi olan var mı bu konuda.?

o konu ile ilgili çok rivayet var ama aslı olduğunu sanmıyorum. tamamen TSK nın ihtiyacına binaen oluşan bir durum.

zarfın içinde de önemli bişi yok mesak etme. optik form ve belgelerin var sadece. zaten zarfı kendin açıyorsun sınav merkezine gittiğinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayzinbey

quote:

Orijinalden alıntı: ersin341

quote:

Orijinalden alıntı: hayzinbey

quote:

Orijinalden alıntı: !!!Chinogolog!!!

Arkadaşlar izin belgemin arkasında;

Toplanma Merkezleri

1- TRABZON - ARTVİN il ve ilçelerine tertip edilen 6 aylık erler 48'inci Piyade Tugay Komutanlığına (TRABZON) katılacaklardır.

2- ERZİNCAN-ERZURUM-AŞKALE-KAĞIZMAN-ARDAHAN-DUMLU-KARS-SARIKAMIŞ-PATNOS-ERCİŞ-DOĞUBEYAZIT-AĞRI-MALAZGİRT-KANDİLLİ İl ve ilçelerine tertip edilen 6 aylık erler 3'üncü Ordu Komutanlığına (ERZİNCAN) katılacaklardır.

3- TUNCELİ-ELAZIĞ-BİNGÖL-TATVAN-HAKKARİ- İl ve ilçelerine tertip edilen 6 aylık erler 8'inci Kolordu Komutanlığına (ELAZIĞ) katılacaklardır.

4- DİYARBAKIR iline tertip edilen 6 aylık erler 7'nci Ko.K.lığına (DİYARBAKIR) katılacaklardır.

5- Özlük dosyamı teslim aldım, toplanma merkezine emredilen gün ve saatte katılacağım tarafıma tebliğ edildi.

İMZA:.................
    ADI SOYADI:...............
    ADAY NU:................

bu ne demek oluyor arkadaşlar ?

Bildiği kadarıyla acemilik sonrası usta birliğe katılırken , eğer usta birliğin bu şehirlerden birisindeyse direk olarak oraya gitmiyorsun , belirtilen toplama merkezlerine gidip teslim oluyorsun.Orada geçirdiğin birkaç günden sonra ustalık yerine askeriye kendi ulaşım imkanlarıyla yolluyor.

izin belgesi hangisi arkadaşlar.Bana küçükyalıda zarf ve tebliğ/tebellüğ belgesi yazan bir kağıt verdiler.yoksa ben mi unuttum almayı

Bahsettiğin belgenin arka yüzü izin belgesi.

bende de sadece tebliğ/tebellüğ belgesi verdiler. arka tarafı da boş kağıdın. ama kimseye vermediler öyle bişi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker

quote:

Orijinalden alıntı: bur@ku

Arkadaşlar bende bir şey sorayım ben yarın sınava girecem, kayıt yapan bayan memur eğer kısa dönem yapmak istiyorsan sınava 3. gün gel demişti. Benim sorum ise bana verdikleri sarı zarfı açıp içine baksam sorun olurmu, memur zarfı açmayın dedi ama merak ediyorum.

Bilgisi olan var mı bu konuda.?

o konu ile ilgili çok rivayet var ama aslı olduğunu sanmıyorum. tamamen TSK nın ihtiyacına binaen oluşan bir durum.

zarfın içinde de önemli bişi yok mesak etme. optik form ve belgelerin var sadece. zaten zarfı kendin açıyorsun sınav merkezine gittiğinde.

Hayırlısı o zaman bende yarın sabah erkenden gidip girecem şu sınava.

• 3. gün gidene kısa çıkar olayı şehir efsanesi bence. hatta bu mantıkla tam tersi bile olabilir. optik formları üst üste koyduklarını düşünürsek son gidenlerin en üstte olacak ve TSK uzun dönem ihtiyaçlarını bir bir gidermeye başlayacak. o zaman son gidenler b.k yoluna gitti demektir ama bence günün bir önemi yok.
  • Arkadaslar corlu da giren varmi yogunluk nasil geceden gitmeye gerek warmi?
  • Dün etimesgutta çılgın kalabalık vardı, sınavımızı olduk. İlk kumanyamızdan yemeği yedik, artık sonucu beklemedeyiz..

Yine şunu yaparsan kısa bunu yaparsan uzun çıkar muhabbetleri başlamış, @Ordinarious arkadaşımızın dediği gibi bunlar şehir efsanesi olduğunu düşünüyorum. İhtiyaç varsa alınıyorsunuz, yoksada kısa dönem devam görev alıyorsunuz. Sorular ilginçti, zor olanlar vardı. Dedelerin dediği gibi yıllanmış kitaplıklar yoktu önümüzde sıfır üzerlerinde 341.Dönem yazılı soru kitapçıkları vardı.

Girin çıkın izniniz başlasın artık askeriz..
  • kısmetse yarın bende çorluya gidiyorum metro turizmden 07.00 arabasına bilet aldım tam olarak otogardamı ineceğiz arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.
  • ya beyler şu askeri malzemeleri nerden alıyorsunuz? kadıköy'de hiç öyle bir yere rastlamadım. ya da eminönü falan da olabilir. netten de spariş vermek istemiyorum bir yardımcı olun.
  • Allah kolaylik versin torunlar,dort gozle yolunuzu bekliyoruz..Atarsa 44 ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kontendoo

ya beyler şu askeri malzemeleri nerden alıyorsunuz? kadıköy'de hiç öyle bir yere rastlamadım. ya da eminönü falan da olabilir. netten de spariş vermek istemiyorum bir yardımcı olun.

Kadikoyde seyhanin yaninda war..ben eminonunden aldim
  • quote:

Orijinalden alıntı: kontendoo

ya beyler şu askeri malzemeleri nerden alıyorsunuz? kadıköy'de hiç öyle bir yere rastlamadım. ya da eminönü falan da olabilir. netten de spariş vermek istemiyorum bir yardımcı olun.

mercanda var arkadaşım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sniper3452

kısmetse yarın bende çorluya gidiyorum metro turizmden 07.00 arabasına bilet aldım tam olarak otogardamı ineceğiz arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadasim muavine sor o seni yonlendirir. Bende corludaki ulasimi bilmiyorum tam olarak.
  • quote:

kısmetse yarın bende çorluya gidiyorum metro turizmden 07.00 arabasına bilet aldım tam olarak otogardamı ineceğiz arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

otogar filan nerde olur bilmiyorum ama sakın şehir merkezine doğru gitmeyin. orda değil çünkü. askeri havaalanının orda. hava meydan komutanlığı - gürler kışlasına gideceksin... beni hava meydan konutanlığı - gürler kışlasına yakın bi yerde indirin de onlar seni yönlendirirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: azadblgc

quote:

otogar filan nerde olur bilmiyorum ama sakın şehir merkezine doğru gitmeyin. orda değil çünkü. askeri havaalanının orda. hava meydan komutanlığı - gürler kışlasına gideceksin... beni hava meydan konutanlığı - gürler kışlasına yakın bi yerde indirin de onlar seni yönlendirirler.

çok teşekkürler arkadaşım
  • quote:

quote:

quote:

rica ederim. saç sakal takıntısı da yapma. çünkü çok rahat . herhangi bir kısıtlama filan yok. komutanlar filan da çok çok iyi davranıyolar için rahat olsun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

rica ederim. saç sakal takıntısı da yapma. çünkü çok rahat . herhangi bir kısıtlama filan yok. komutanlar filan da çok çok iyi davranıyolar için rahat olsun.

saç konusunda bi sıkıntım yok zaten kısa önlerde ve üstlerde de olmadığı için sorun yok ama sakalları kesmem bilgiler için saol

• Etimesgut gayet rahattı. 8.30 girip 11.30`da çıktık. Sıra olmuş otobüs beklerken üst rütbeli eşofman giymiş bir komutan geçerken "merhaba" dedi bize. Sanki millet, "bir komutan geçsede ilk selamımızı versek" dercesine "SAĞOLL!" diye bağırdı. Ben bile istemsiz bağırmışımdır. Öğlen vakti olduğu için yemekhaneye götürdüler. Niyetli olanları bir kenara aldılar. Diğerleri yemekhaneye gitti. Bize de kumanya verdiler sağolsunlar. Gayet sorunsuz geçti.

Bu arada tiplere baktım. Ergen görünümlü kimse yok neredeyse. Çoğu 30`una merdiven dayamış olgun gençlerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KovenanT -- 2 Ağustos 2011; 15:07:58 >
  • evet bugün etmesgut zırhlı birliklerde sınava girdim, saat 6:30 dan evden çıktım saat, 7:10 gibi oradaydım, isimimi yazdırdığımda 6. grup olduğumu öğrendim, 37. sıraya ismimi yazdım, yani 50*5 =250 + 37 =287. kişiydim. ayrıca bu hesabında gerekiği yokmuş, her grubu 20 dk beklemeli olarak içeri aldılar. beklerken her türden insan vardı, üni mevzunu olmasına rağmen.
    içeri girdiğimde bizi bekleme salonuna alılar oradan 5 li sıralar halinde otobüslere bindik, içeri doğru yol aldık, askeriyenin için çok güzeldi yeşillik vs, hiç kasacak bir durum yoktu, ancak millet ben neredeyim dercesine rahatsız olmuş gibi halleri vardı.. ne gereği var bu tür triplere
    zarfları açtırdılar, belgelere mühür vurgular kontol ettiler, oradan yine otobüsle sınav olacağımız yere geldik, dediler; artık bu noktadan sonra askersiniz size 3 tane izin kağıdı yazdırcaz, yazdık hep birlikte, ve sınav salonuna çıktık, 60 dakikadan 50 soru vardı, kpss sorusu gibi mantık yani paragrafın doğru yorumlanması ve doğru şık hangisidir tarzı 25 soru vardı, sonra hafif matemeatik soruları geldi, bir çiftlikte toplam 250 bacak sayılan hayvan var, bunlardan bazıları tavuk bazıları koyundur, bu çiftlikte toplam kaç hayvan vardır gibisinden sorular,

akabinde bilinmeyenli kutucuklu sorular, şifreleme soruları vardı neyse test bitti, diplomanın bir nüshasını çıkarıp oradaki görevlilere verdik,mühür vs, işleri bittikten sonra ordan hemen salmayıp bizi yemek haneye götürdüler, hazır çorba poşedinde olan, içlerinde sıcak yemekler vardı, etli patates ve pilav verdiler, daha öncede elimize meyve suyu ve gofret verdiler ancak işlemleri yaparken, evraklarla tutmak zor oluyor, zaten yemeye fırsatta olmuyor. saat 11.40 tada işlerim bitti ve çıktık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcheLoN_ -- 2 Ağustos 2011; 15:23:28 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

saç konusunda bi sıkıntım yok zaten kısa önlerde ve üstlerde de olmadığı için sorun yok ama sakalları kesmem bilgiler için saol

:) arkadan saçlarını tokalamış ya da papaz gibi sakalları olanlar vardı biz hatta makara yapmıştık içeri giremezler bunları gönderirler diye ama asteğmenlerin uzmanların filan o sıcaklığını iyiliğini görünce valla çok şaşırdık :) bi de son tavsiyem kapının önünde bi eleman olur o isimleri yazar grupları belirler. ona ismini yazdırıyosun sonra sana hangi grupla içeri gireceğini söyleyecek. sonra o gruba dahil olup içeri alınıyosun. o elemanı hemen bul ismini yazdır grubunu öğren.sonrası bekleme sabır işi zaten. gerisi bi şekilde yönlendirilip halloluyo

• quote:

quote:

Sen ordami girdin sinawa arkadasim
  • 
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.