Şimdi Ara

341. DÖNEM (AĞUSTOS 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (180. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.053
Cevap
10
Favori
604.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hayzinbey

quote:

Orijinalden alıntı: wrrr

quote:

Orijinalden alıntı: hayzinbey

quote:

Orijinalden alıntı: wrrr

peki sen geç geldin artık bugün olmaz işin, bugün git yarın gel deme şansları var mı? yoksa illa ki biter mi bugün işim?

2 de yeni gelenler vardı. İlla erken gideyim diyorsan çarşamba saat 9 da git derim.

ne yazık ki çarşamba müsait değilim. bugün kesin gitmem ve işimi tamamen halletmem gerekiyor.. dolayısıyla 9da mı gitsem 14'de mi gitsem karar veremedim.. bir de kızılay'dan 530'a binsem yakın geçiyor mu? ya da başka tavsiye edebileceğiniz otobüs var mı hocam?

Otobüsü bilimiyorum malesef , ulustan gelen dolmuşlar vardı , aşti önünden de geçen.Arabayla gittiğim için çok dikkat etmedim.

İlla yarın ve erken olsun dersen saat 7 de orda ol derim , 9 en kötü tercihlerden biri olur.Dolmuşu araştır bir , saat 6-7 arası bile dolmuşla gelenler vardı.

Dediğim gibi , bugün saat 2 de elini kolunu sallaya sallaya gelir gelmez girenler vardı.

saol dostum.. yapacak bişey yok artık.. başa gelen çekilir..
  • bi arkadaş cep telefonu kullanmak mümkün oluyo mu diye sormuş, ben de tercübelerimden bahsedeyim.
    benim acemiliğimi yaptığım yerde ilk girişte bavulun fermuarını bile açmadılar. eğer yasak olan bişey sokmak istiyosanız saat 4-5 arası teslim olun çünkü yoğunluk artıyo ve o zaman pek bakmıyolar çantalara. ama bizim koğuşta içeri cep telefonu sokan kimse yoktu ilk başta, ama ortamın rahatlığını gördüklerinde 18. gün yapılan yemin töreniyle birlikte koğuş bi anda teknosaya döndü, telefonlar mp3 player'lar havada uçuşmaya başladı. çift telefon kullanan bile vardı. ustalık da öyle, karakolda telefon kullanmayan tek kişi bendim, ben de ihtiyaç duymadığım için kullanmıyodum. mp3 player ise zaten serbest, hatta konuştuğum arkadaşlardan bi çok yerde de serbest olduğunu duydum
  • Arkadaslar saat 1:45te tuzlaya vardim 179. siradayim saat 6 gibi gel dediler otoparkta bekliyoruz cay tv falan takiliyoruz arabada :)
  • aklıma gelmişken sorayım.. daha önceki dönemlerde sınava giren arkadaşlar havacı denizci karacı diye seçenek sunuluyormuydu? bizde yoktuda..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dewr

aklıma gelmişken sorayım.. daha önceki dönemlerde sınava giren arkadaşlar havacı denizci karacı diye seçenek sunuluyormuydu? bizde yoktuda..

öyle bi seçenek hiç olmadı bildiğim kadarıyla
  • quote:

Orijinalden alıntı: senefro

quote:

aklıma gelmişken sorayım.. daha önceki dönemlerde sınava giren arkadaşlar havacı denizci karacı diye seçenek sunuluyormuydu? bizde yoktuda..

daha önce yapan arklara sordugumda secenek var diye sölemişlerdi.. demekki akılda öle kalıyor havacı cıkınca :)
  • quote:

bi arkadaş cep telefonu kullanmak mümkün oluyo mu diye sormuş, ben de tercübelerimden bahsedeyim.
    benim acemiliğimi yaptığım yerde ilk girişte bavulun fermuarını bile açmadılar. eğer yasak olan bişey sokmak istiyosanız saat 4-5 arası teslim olun çünkü yoğunluk artıyo ve o zaman pek bakmıyolar çantalara. ama bizim koğuşta içeri cep telefonu sokan kimse yoktu ilk başta, ama ortamın rahatlığını gördüklerinde 18. gün yapılan yemin töreniyle birlikte koğuş bi anda teknosaya döndü, telefonlar mp3 player'lar havada uçuşmaya başladı. çift telefon kullanan bile vardı. ustalık da öyle, karakolda telefon kullanmayan tek kişi bendim, ben de ihtiyaç duymadığım için kullanmıyodum. mp3 player ise zaten serbest, hatta konuştuğum arkadaşlardan bi çok yerde de serbest olduğunu duydum

cep telefonu yakalatmak 7 gun diskodan baslar bulundugunuz birligin onemine gore ceza artabilirde kamerali cep bizim karakolda komutanlarda dahi yoktu yasakti siz siz olun getirmeyin telefon. bizim arkadas yakalatti 7 gun disko aldi karakola dondugunde kapilari duvarlari pptu o derece ozlemis bizleri:)yasayacaginiz sikintilara degmez bence
  • quote:

quote:

quote:

daha önce yapan arklara sordugumda secenek var diye sölemişlerdi.. demekki akılda öle kalıyor havacı cıkınca :)

öyle bi seçenek olsa kimse karacı seçmez
    ama askerlerin %90'ı karacı.
  • Arkadaslar ben corlu da girecegim ve luleburgaz dan gidecegim. Sali gecesi 12 gibi orda olmayi planliyorum. Eger girenler varsa gece gitmenin veya sabah gitmenin avantaj ve dezavantajini soylerlerse memnun olurum. Sabaha kadar haybeye beklemeyelim orda.
  • İyi geceler herkese, benim sorum şöyle.. Askeri hastanede muayene esnasında ''astım'' olduğuma dair raporumu aldım, komando olamaz falan yazıyordu, ve bunu askerlik şubeme 2 rapor olarak verdim, fakat söylediğinize göre sınav günüde askeri hastaneden raporunuz varmı diye soruyorlarmış, elimizde yoksa geç diyolarmış ee ben raporlarımın ikisinide şubeye verdim, elimde belge falan yok, ayrıca gideceğim birlikte bunu ispatta edemem mi ? Çook kafam karıştı şimdi..Spor falanda zor benim için nasıl işleyecek bu durum ben anlamadım. Yardımlarınızı bekliyorumm..
  • quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Bu arada Narlıdere'de telefonu almıyorlar içeri haberiniz olsun. Batarya bir cepte, cihaz bir cepte falan diye bir olay yok.

peki cep telefonunu girişte emanete bırakabiliyor muyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertguneyy

İyi geceler herkese, benim sorum şöyle.. Askeri hastanede muayene esnasında ''astım'' olduğuma dair raporumu aldım, komando olamaz falan yazıyordu, ve bunu askerlik şubeme 2 rapor olarak verdim, fakat söylediğinize göre sınav günüde askeri hastaneden raporunuz varmı diye soruyorlarmış, elimizde yoksa geç diyolarmış ee ben raporlarımın ikisinide şubeye verdim, elimde belge falan yok, ayrıca gideceğim birlikte bunu ispatta edemem mi ? Çook kafam karıştı şimdi..Spor falanda zor benim için nasıl işleyecek bu durum ben anlamadım. Yardımlarınızı bekliyorumm..

Sen raporlarını şubeye verdiysen tamamdır kardeşim. şubeden ilk aldığımız kağıtta 31 temmuz'a kadar sağlıklı olduğumuza dair ibare bulunuyordu. Bu nedenle sınavda soruyorlar sanırım.Sen raporunu alıp,şubeye verdiğine göre senin gideceğin birliğe bilgilendirme yapılacaktır. Zaten gittiğin zaman birliğe katılışta yine doktor muayanesinden geçeceğiz. Orda da söylersin durumunu. Sorun çıkmaz. En fazla bi kez daha askeri hastahaneye sevk ederler. Asker eşliğinde gider,gelirsin. Raporunu hazırlarlar ve RDM olarak ayrılırsın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: spawn_19

Arkadaslar saat 1:45te tuzlaya vardim 179. siradayim saat 6 gibi gel dediler otoparkta bekliyoruz cay tv falan takiliyoruz arabada :)

çok erken gitmişsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mstfkbs

quote:

Orijinalden alıntı: mertguneyy

İyi geceler herkese, benim sorum şöyle.. Askeri hastanede muayene esnasında ''astım'' olduğuma dair raporumu aldım, komando olamaz falan yazıyordu, ve bunu askerlik şubeme 2 rapor olarak verdim, fakat söylediğinize göre sınav günüde askeri hastaneden raporunuz varmı diye soruyorlarmış, elimizde yoksa geç diyolarmış ee ben raporlarımın ikisinide şubeye verdim, elimde belge falan yok, ayrıca gideceğim birlikte bunu ispatta edemem mi ? Çook kafam karıştı şimdi..Spor falanda zor benim için nasıl işleyecek bu durum ben anlamadım. Yardımlarınızı bekliyorumm..

Sen raporlarını şubeye verdiysen tamamdır kardeşim. şubeden ilk aldığımız kağıtta 31 temmuz'a kadar sağlıklı olduğumuza dair ibare bulunuyordu. Bu nedenle sınavda soruyorlar sanırım.Sen raporunu alıp,şubeye verdiğine göre senin gideceğin birliğe bilgilendirme yapılacaktır. Zaten gittiğin zaman birliğe katılışta yine doktor muayanesinden geçeceğiz. Orda da söylersin durumunu. Sorun çıkmaz. En fazla bi kez daha askeri hastahaneye sevk ederler. Asker eşliğinde gider,gelirsin. Raporunu hazırlarlar ve RDM olarak ayrılırsın...

O kadar ağır değil ama sonuçta koşmakta zorlanırım, ileri derecedede değil fakat rapor var, tşkler bilgilendirdiğin için..
  • arkadaşlar bu askeri malzemeleri istabul'da nereden alabiliriz ucuz olarak. mesela kadıköy'de böyle bir yer bilen var mı? eminönü'de casio asker saati için 40 lira fiyat çektiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: kontendoo

arkadaşlar bu askeri malzemeleri istabul'da nereden alabiliriz ucuz olarak. mesela kadıköy'de böyle bir yer bilen var mı? eminönü'de casio asker saati için 40 lira fiyat çektiler

Ankara'da orjinal casio yu 15 tl ye aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HazzaR

quote:

Orijinalden alıntı: spawn_19

Arkadaslar saat 1:45te tuzlaya vardim 179. siradayim saat 6 gibi gel dediler otoparkta bekliyoruz cay tv falan takiliyoruz arabada :)

çok erken gitmişsin.

Valla arabayla geldigimiz icin birde arkadaslar var diye erkenden geldik takiliyoruz baya eglendik az once 400. kisi sirasini yazmis.
  • 2.gun narlıdereden bıldırıyorum sabah 4 te geldık 4.gruba ısım yazdırma bıttı...haberınız olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kjer

quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Bu arada Narlıdere'de telefonu almıyorlar içeri haberiniz olsun. Batarya bir cepte, cihaz bir cepte falan diye bir olay yok.

peki cep telefonunu girişte emanete bırakabiliyor muyuz?

narlıderede işleyiş kalabalık vs nasıl 3 . Gün gldeceğim tavslyen nedir genel olarak ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekonomili

2.gun narlıdereden bıldırıyorum sabah 4 te geldık 4.gruba ısım yazdırma bıttı...haberınız olsun...

ya saat 6_8 gibl gitmek yetermi birde iiste filan varmı geceden isim yazılan ne tavsiye edersln anlatsana biraz ?
  • 
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.