Şimdi Ara

341. DÖNEM (AĞUSTOS 2011) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (178. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.053
Cevap
10
Favori
604.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • küçükyalı'daki kenan evren kışlası'nda girdiğim sınava. sabah saat 4:30'da gidip, öğleden önce 10:30'a çıktım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluespark

Arkadaşlar ben bugün polatlı'da girdim sınava sabah 7 gibi orda oldum öğlen 3 gibi çıktım çok kalabalıktı ben aslında 2.gün gitmeyi düşünüyordum ama sarı zarfa 1.gün gideceksin diye yazılınca askerlik şubesinden o yüzden bugün gitmiştim polatlı'da girecek arkadaşların soruları varsa yardımcı oluyum bugün galiba 850 kişi felan girdi sınava polatlı'da burda kimse yok gibiydi polatlı'da girecek ama meğerse orası doluymuş ben sabah 7'de gittiğimde 560'lı numaralardaydım.

Ben de çarşamba günü gitmek üzere planladım kendimi, sabah 8 yht ile gitmeyi düşünüyorum, nasıl ulaştınız neler yaptınız anlatırsan sevirinim.
  • küçükyalı çok sakin diyorlar acaba millet 2. ve 3. gün mü gidecek.
  • Sınava Sabah Balıkesir'de girdim Balıkesir'li olarak. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi bazı arkadaşların nasıl üniversite mezunu olabildiğine ben şaşırdım. Oradaki Uzman Çavuşun yerinde olmak istemezdim bir arkadaş sadece adı soyadı gibi basit bilgilerini yazacağı bir kağıdı yaklaşık 5 kere yanlış yazdı gülermisin ağlarmısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: caka84

önemli !!!

arkadaşlar ben mamak'ta sınava girdim bugün, makine mühedisiyim, öğretmenler haricinde kimseyi mülakata almadılar bu bizim sınav yerine özel mi yoksa diğer illerde giren arkadaşlara da mı böyle oldu, yedek subay çıkmasını istiyordum yok eğer bize ve ilk güne özelse(aşırı izdiham dolayısıyla) yedek.subay olmam zor gibi.

bazı branş öğretmenlerini askeri liseler ve mehmetçik dersanesi için seçiyorlar, sanırım o yüzden öğretmenler mülakata alınıyor.. bir de ağustos celbinde öğretmenlere özel askerlik çeşidi(asker öğretmen) var onun için de olabilir.

bende izmir narlıdere ye yarın gidicem bakalım(öğretmenim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blazar -- 1 Ağustos 2011; 22:49:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kontendoo

arkadaşlar şu konuya birisi açıklık getirebilir mi ;

ben diyelim ki 3. gün öğlen gittim ve kimsecikler yok. 50 veya 100 kişiye tamamlanmasını mı bekleyeceğim yoksa direkt sınav olabilir miyim. yani 5-6 kişi de olsak sınava alırlar mı yoksa 50- 100 kişilik grupların dolmasını mı bekleyeceğiz.

arkadaşım geçen yıl tuzla ya 3. gün öğleden sonra saat 2 gibi gitmişti. kimsecikler yoktu, saat 5'e kadar 50 kişiyi tamamlamamızı beklediler, saat 5 de hala 50 kişi olmamıştı. gelen herkesi saat 5 de aldılar demişti bana. bu yıl da öyle olursa biraz bekletebilirler.
  • quote:

ben diyelim ki 3. gün öğlen gittim ve kimsecikler yok. 50 veya 100 kişiye tamamlanmasını mı bekleyeceğim yoksa direkt sınav olabilir miyim. yani 5-6 kişi de olsak sınava alırlar mı yoksa 50- 100 kişilik grupların dolmasını mı bekleyeceğiz.

sen merak etme bende oyle diyordum zira nizamiyeden normalde 100er kişi taşırken ben tek basıma gittim bir erle.dedim galiba tek gircem sınava.ama meger sınav yerınde eleman bekliyorlarmış grubu tamamlamak için.merak etme oyle yada boyle sınava girer gecte olsa bıtırırsın ısını
  • quote:

Orijinalden alıntı: amat86

quote:

Arkadaşlar ben bugün polatlı'da girdim sınava sabah 7 gibi orda oldum öğlen 3 gibi çıktım çok kalabalıktı ben aslında 2.gün gitmeyi düşünüyordum ama sarı zarfa 1.gün gideceksin diye yazılınca askerlik şubesinden o yüzden bugün gitmiştim polatlı'da girecek arkadaşların soruları varsa yardımcı oluyum bugün galiba 850 kişi felan girdi sınava polatlı'da burda kimse yok gibiydi polatlı'da girecek ama meğerse orası doluymuş ben sabah 7'de gittiğimde 560'lı numaralardaydım.

Ben de çarşamba günü gitmek üzere planladım kendimi, sabah 8 yht ile gitmeyi düşünüyorum, nasıl ulaştınız neler yaptınız anlatırsan sevirinim.

amat86 sen eskişehir'den gelecektin değilmi?Ben arabayla gittim polatlı'yı bilen biriyle sarı zarfla ve kimlikle gitmen yeterli telefonlardada sorun çıkmadı hiç telefonu bataryadan ayırıp taşıyorsun cebinde yanında siyah kurşun kalem silgi siyah tükenmez kalemde olsa iyi olur yani sana kısaca şöyle özetleyim numara alıyorsun o numaraya göre ellişer kişi ellişer kişi alıyorlar içeriye 3 tane izin belgesi dolduruyorsun topluca yeni zarf veriyorlar onu üstünü dolduruyorsun sonra sınav oluyor 50 soruluk test işte 1 saat süren var herşey topluca oluyor mülakat dedikleride doktor varmı dişçi varmı inglizce öğretmeni varmı aranızda diye soruyorlar daha böyle başka şeylerde soruyorlar dalgıç varmı felan diye var diyeni ayırıyorlar hava sıcak olmasa sıkıntı olmayacakta hava sıcak birde çok bekledik biz baya yoruldum ben bugün.

• quote:

Orijinalden alıntı: brown_85

ARKADAŞLAR YARIN TUZLADA SINAVA GİDECEĞİM. SIRT ÇANTASI SORUN OLUR MU? ÇANTAYLA ALIYORLAR MI? LÜTFEN YARDIMCI OLUN ACİLLLL!!!

bugun tuzlada sırt cantası değilde normal el cantası olanlar vardı.nızamıyede sorun cıkarırlarsa otoparkın orda markette emanetcıler var bırakırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yalpagu

quote:

arkadaşım geçen yıl tuzla ya 3. gün öğleden sonra saat 2 gibi gitmişti. kimsecikler yoktu, saat 5'e kadar 50 kişiyi tamamlamamızı beklediler, saat 5 de hala 50 kişi olmamıştı. gelen herkesi saat 5 de aldılar demişti bana. bu yıl da öyle olursa biraz bekletebilirler.

off işte ben de bundan korkuyorum. oraya 2 gibi gitmeyi düşünüyorum ve böyle bir olayla karşılaşırsam yıkım olur.

• bugun tuzlada 1437 kişi girdi sınava toplamda 3500 kişi girmesi lazımmış.gerisini siz hesap edin.yok yok ben hesap edeyim %42lik kısmın sınavı bitti.gerisi sabahları harıc kalaba olmaz.orada albay 341 çok az geldi diye yakınıyordu.
  • Habere bakın arkadaşlar;
    Askerlik konusu

Bekir Bozdağ, askerlik süresinin kısalmasıyla ilgili yaptığı açıklamanın yanlış anlaşıldığını savundu. Bozdağ, "Benim söylediğimin kamuoyuna çok yanlış yansıtıldığını gördüm. Bundan da üzgünüm. Ben, bu konunun teknik bir konu olduğunu, bu nedenle de detaylarına benim vakıf olamayacağımı ifade ettim. Seçimden önce Türkiye’de bu anlamda çalışmalar vardı. Bende o çalışmalara atıfta bulundum. Yoksa yarın askerlik kısalıyor şeklinde benim bir değerlendirmem olmadı" dedi.
  • quote:

evet arkadaşlar lütfen cevaplar mısınız sırt çantasıyla tuzlaya gideceğim sorun olur mu? çantayla alıyorlar mı?

sıkıntı olmaz. alıyorlar.
  • quote:

Habere bakın arkadaşlar;
    Askerlik konusu

Bekir Bozdağ, askerlik süresinin kısalmasıyla ilgili yaptığı açıklamanın yanlış anlaşıldığını savundu. Bozdağ, "Benim söylediğimin kamuoyuna çok yanlış yansıtıldığını gördüm. Bundan da üzgünüm. Ben, bu konunun teknik bir konu olduğunu, bu nedenle de detaylarına benim vakıf olamayacağımı ifade ettim. Seçimden önce Türkiye’de bu anlamda çalışmalar vardı. Bende o çalışmalara atıfta bulundum. Yoksa yarın askerlik kısalıyor şeklinde benim bir değerlendirmem olmadı" dedi.

zaten askerlik üniversite mezunları için uzayacak.. tek tip askerlik gelecek.. amaçlanan bu.. böylece 5bucuk aylık askerlik süresi 9 ay yada 12 aya rütbesiz şekilde olabilir.. kısalma olayı uzun dönemler için..bide 5 yıldan önce gerçekleşmez..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: amat86

quote:

amat86 sen eskişehir'den gelecektin değilmi?Ben arabayla gittim polatlı'yı bilen biriyle sarı zarfla ve kimlikle gitmen yeterli telefonlardada sorun çıkmadı hiç telefonu bataryadan ayırıp taşıyorsun cebinde yanında siyah kurşun kalem silgi siyah tükenmez kalemde olsa iyi olur yani sana kısaca şöyle özetleyim numara alıyorsun o numaraya göre ellişer kişi ellişer kişi alıyorlar içeriye 3 tane izin belgesi dolduruyorsun topluca yeni zarf veriyorlar onu üstünü dolduruyorsun sonra sınav oluyor 50 soruluk test işte 1 saat süren var herşey topluca oluyor mülakat dedikleride doktor varmı dişçi varmı inglizce öğretmeni varmı aranızda diye soruyorlar daha böyle başka şeylerde soruyorlar dalgıç varmı felan diye var diyeni ayırıyorlar hava sıcak olmasa sıkıntı olmayacakta hava sıcak birde çok bekledik biz baya yoruldum ben bugün.

Aynen hocam Eskişehir'denim, zorlu bir gün olacağı aşikar zaten ama umarım son gün biraz daha tenha olur ortalık, teşekkürler paylaşımın için

• quote:

ARKADAŞLAR YARIN TUZLADA SINAVA GİDECEĞİM. SIRT ÇANTASI SORUN OLUR MU? ÇANTAYLA ALIYORLAR MI? LÜTFEN YARDIMCI OLUN ACİLLLL!!!

biraz üstte ve bir önceki sayfada bahsettim.
    özet: erken gitmene gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: victorty

küçükyalı çok sakin diyorlar acaba millet 2. ve 3. gün mü gidecek.

ilk günden daha yoğun olacağını sanmıyorum.
  • tuzlada sınava giren arkadaşlar.. saç sakal sorun oluyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeeP_SiLeNCe

tuzlada sınava giren arkadaşlar.. saç sakal sorun oluyor mu?

Olmuyor. Bugun beline kadar saçı olan bir eleman vardı. uzun saçlı sakallı kişi çoktu.
  • Merhaba Arkadaşlar..Ben Adana da ikamet etmekteyim ve bugun bitirdim işlemlerimi.fiş almak için pazar sabahı 6 civarı gidip 113.sırayı aldım.bugun(pazartesi) de 8 gibi sınav yerinde oldum ama gec kalmıstım.girişte cep tlf vs elektronik cihazların hepsini alıyorlar emanete.4.grupta girdim.gruplar yaklaşık 100 er kişilik bu arada.grupların başında ikişer üçer asker bi de başlarında astsubay var.saat 14 civarı da tüm işlemler bitmişti.adana da sınava girecek olanlara sıcaktan dolayı allah yardım etsin diyorum :)
  • 
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.