Şimdi Ara

34 yaşından sonra yazılım öğrenmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 34 yaşında hobi amaçlı yazılım öğrenmeye çalışıyorum.

Enes Bayramyoutube
    Bu Dersimizde Visual Studio 2019 IDE 'sinin kurulumunu yaptık arkadaşlar.Microsoft Visual Studio masaüstü yazılım, mobil uygulama, web tasarım gibi birçok projeye imza atabileceğiniz tümleşik bir geliştirme ortamıdır. Unity oyun motoru ile oyun geliştirmek istediğiniz de dahi Visual Studio geliştirme ortamı içerisinde bulunan C# programlama dilini bilmeniz gerekir. Visual Studio 'nun 3 sürümü mevcut Commity , Professional , Enterprise versiyonları bunlardan Commity(Topluluk) ücretsiz olan sürümünün kurulumunu anlattım. Abone olmayı ve yeni videolardan haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın İyi Seyirler :) Yeni videoları kaçırmamak için ►https://www.youtube.com/channel/UCPN8Us5Faf33tXVgjKviurQ?view_as=subscriber Instagram Hesabım ► https://www.instagram.com/enes_bayyram/?hl=en
    https://www.youtube.com/watch?v=RJ-4hIXK-Ms&list=PLURN6mxdcwL960S-bRuf1F6K09yzNjgcn

Youtube'dan rast gele şu arkadaşı bulup derslerini izlemeye başladım. Canım sıkıldıkça açıp tatbik ederek izliyorum 31. dersteyim.

İngilizcem var.

Maddi beklentim yok kendi kafama göre ufak tefek, kendi işlerimi de kolaylaştıracak yazılımlar üretmeyi hedefliyorum.

Alfabeleri dilleri öğrenmede yetenekli olduğumu düşünüyorum algoritmalar kafamda hemen bağlantı kurabiliyor.

İnşaat şirketim var ve insan kaynakları üzerine veritabanı programı yazarak başlamak istiyorum ilk hedefim bu.

Önerileriniz nelerdir ?

İzlediğim ders serisi hakkında fikriniz nedir ? Ben anlatımını çok beğendim ve 31. derse kadar olan kısmını iyi sindirdim.

Ufaktan kendim boy kilo endeksi hesaplayan kodun algoritmasını falan yazabildim.

• Ya birilerinin reklamını yapmaya çalışıyorsun ya da bahsettiğin İnşaat şirketini batırmaya çalışıyorsun. Kardeşim kafan çok çalışıyorsa asıl işini yap. Burada yazılımı bırakıp da inşaata atlayanlar olmadığı gibi mümkünse tersi durum da olmasın. Yazılıma başlasan neyi çözeceğini sanıyorsun ki? Sadece gereksiz kalabalığa bir yenisi daha...

• Ya birilerinin reklamını yapmaya çalışıyorsun ya da bahsettiğin İnşaat şirketini batırmaya çalışıyorsun. Kardeşim kafan çok çalışıyorsa asıl işini yap. Burada yazılımı bırakıp da inşaata atlayanlar olmadığı gibi mümkünse tersi durum da olmasın. Yazılıma başlasan neyi çözeceğini sanıyorsun ki? Sadece gereksiz kalabalığa bir yenisi daha...

• Derslerden memnun kalmışsın, öğreniyormuşsun, alfabe dilleri falan yeteneğin varmış, ha bir de ingilizcen varmış, bizden ne istiyorsun? devam et aynen, keyfini bozmuş olmayalım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • martax32 kullanıcısına yanıt

Alıntı

metni:
    Kardeş ne kimsenin reklamını yapmak gibi niyetim var ne sektör değiştirip senin elinden ekmeğini alma niyetim.
    Aç köpeğin leşe saldırdığı gibi saldırmışsın.
    BEN HOBİ OLARAK BOŞ VAKİTLERİMDE KENDİ ÇAPIMDA KENDİM İÇİN BİŞEYLER ÜRETMEK İSTİYORUM !
    Ben kendimi nasıl geliştirebileceğim konusunda yol gösterici tavsiyeler bekledim.
    Ulan sanki gırtlağına çöküp elinizden iş alacağız. Ne insanlar var yahuu. AÇ KÖPEKLER..

Adam yerine koyup cevap verdik ancak adam olmadığın ortada. Sen bişeyler üretecek falan değilsin. Bu potansiyelle de kimsenin ekmeğine falan ortak olamazsın önce bunu kabullen. Senin kafada olan çok sayıda tipleme var. Yani tek zannetme kendini. Sanırım fazlaca boş vaktin var. Nasıl istersen öyle yap artık sana serbest!

• Bu zihniyetteki birinin yazılımdan, inşaattan önce öğrenmesi gereken başka erdemler var. Bunları öğrenmedikten sonra, isterse 10 dil öğrensin... boş yani...kimseye faydası olmaz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.