Şimdi Ara

34 UD 8057 Gri Corolla

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün annem ve eşim ve 3 aylık kızımla Sarıyer de bir akrabamın sünnet düğününden dönüyordum.. Tek şerit akan diğer şeritte park halindeki araçların olduğu sıkışık trafikte ilerlerken zekinin biri arkamdaki arabaların sağından geçerek ilerledi ve park halindeki arabaların arkasında kaldı.. Ben yanından geçerken ani bir hamle yapıp önüme geçmeye çalıştı ama mesafe kapanmıştı geçemedi.. Sonra camı açıp avazı çıktığı kadar yol versen 2 dakika beklesen ne olacak lan!! diye bağırdı.. Ben sağ camı açıp sana yol vermek zorunda değilim çakallık yapıp sağdan gideceğine herkes gibi şeriti izle diye cevap verecektim ki annem boşver devam et oğlum dedi.. Camı kapadım birşeyler daha bağırdı ama anlayamadım..
    Bu arada şahıs 50 lerinde arabası 20 li yaşlarında kızlarla doluydu belli ki onlara da biraz poz atıyordu..
    İlerde beni bekleyen teyze kızı vardı onu almak için sağa yanaştım arkamdan geldi yanımda yavaşlayıp ne var lan diyip bağırmaya küfür etmeye başladı..

Kan beynime sıçradı ama ben bu lafları ailem var diye yedim tek olsam dayak atardım yada yerdim ama işin rengi başka olacaktı..

Bu adam muhtemelen yaptığının aptallık olduğunun farkında olmayıp koltukları kabara kabara yoluna devam etti.. Polisi arayıp şikayet etsem umurlarında olmayacağına eminim.. Benim durumumda olan biri sinirini tutamayıp bu lavuğun ağzını burnunu dağıtsa suçlu olacak, bu lavukta mağdur olacak.. Yok mu bunları şikayet edebileceğimiz bir yer?

• 155'i arayacaktınız.
    "şu plakalı araç şurada, yanımda annem ve ailem varken hatalı olmasına rağmen bizi taciz etti ve küfretti" diyecektiniz.
    İleride bir yerde ekip var ise durdurup şikayeti değerlendiriyorlar.
    Polisler zaten adamın ilk tepkisinden şikayetin asılsız olup olmadığını anlıyorlar.

Bir kere böyle bir adamı konak meydanından geçerken şikayet ettim ve basmane meydanındaki polislerin adamın aracını sağa çektirdiklerini gördüm.
    Ceza almamış bile olsa, orada kaybettiği vakit ona ceza gibi gelecektir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 155 e trafiği tehlikeye sokuyor diye ihbar edecektiniz,pazartesi günü de olayın geçtiği ilçe sınırlarında ki kaymakamlığa şu gün şu saatte şu plakalı aracı şu sebepten 155 e bildirdim,uygulanan cezai işlemi,uygulanmadı ise sebebinin tarafıma bildirilmesi diye dilekçe verecektin.

iş bu kadar anın da cezai işlem uygularlardı.

bu arada ailenizin yanın da bu tarz hayvanlarla muhatap olmamanız iyi olmuş
  • doğrusunu yapmışsınız...sonradan pişman olmak var...
  • Evet doğrusunu yaptığımı düşünüyorum iyiki annem de engel olmuş diyorum.. Ama ailemin eşimin yanında bu lafları işitmek ve tepkisiz kalmak zoruma gitti..
    Polis daha ciddi olaylara bile ilgisiz kalıyor olayları önleme değil olay sonrası suçlu takibi yapıyor sadece..
  • Insanlar gün geçtikçe cahilleşiyor , vicdansızlaşıyor.. Nasıl bir hayat felsefesi var ki bu adamın , yanında annesi eşi ve kızı olan bir adama küfür edebiliyor. Yazıklar olsun.
  • İyi dayanmışsınız. Ben dayanamaz inerdim hemen.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Küçükyalı Sahilden Bostancıya doğru yanımda fahri trafik müfettişi İlhami amcayla ilerliyoruz hemen yanımızda kırmızı torosda bir erkek ve bayan umurlarında olmaksızın biraları dikiyolardı, İlhamı amcanın ceza yazma makbuzu var ama bu müfettişlerin yazdığı cezaların %90 yürürlüğe alınmadığı için aradı 155'i,
    Şu istikamette şu şu araçda alkollu sürücü var, Bahtsız arkadaş hiçbiryere sapmadan ilerleyince, Bostancı Polis karakolunun tam önündeki çevirmede kenara çekilir İlhami amca dünyayı bütün pisliklerden arındırmışcasına tavırlarıyla koltuğuna yayılmaktaa

• abim biriyle laf dalasına girmiş... adam kufur falan etmiş... abim dövmesin diye ayırmışlar sonra polise şikayet ediyor herifi .... adam en son davada avukatıyla gelip özür diledi mahkemede...
  • Polisler yeterince ilgileniyor. Izmit merkezde trafik isiklarinda tepe lambalari acik bir ambulans(siyah yani resmi plaka) beni sikistiratak kirmizida gecti ve surekli kornaya basti. Yabimdaki arkadasim polisi aradi, once sirenleri kapali ama tepe lambalari acik resmi bir ambulansin beni sikistirarak kirmizida gecme hakki var mi dedi. Hayir yanitini aldi ve adresle plaka istediler. Plakayi verdik, 1hafta sonra telefon geldi. Sikayetiniz dogrultusunda mobese katitlari izlendi ve xx plakali araca su miktarda ceza kesildi. Tesekkur ettik ve kapattik telefonu. Sessiz kalmayin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anotherbrick55

Bugün annem ve eşim ve 3 aylık kızımla Sarıyer de bir akrabamın sünnet düğününden dönüyordum.. Tek şerit akan diğer şeritte park halindeki araçların olduğu sıkışık trafikte ilerlerken zekinin biri arkamdaki arabaların sağından geçerek ilerledi ve park halindeki arabaların arkasında kaldı.. Ben yanından geçerken ani bir hamle yapıp önüme geçmeye çalıştı ama mesafe kapanmıştı geçemedi.. Sonra camı açıp avazı çıktığı kadar yol versen 2 dakika beklesen ne olacak lan!! diye bağırdı.. Ben sağ camı açıp sana yol vermek zorunda değilim çakallık yapıp sağdan gideceğine herkes gibi şeriti izle diye cevap verecektim ki annem boşver devam et oğlum dedi.. Camı kapadım birşeyler daha bağırdı ama anlayamadım..
    Bu arada şahıs 50 lerinde arabası 20 li yaşlarında kızlarla doluydu belli ki onlara da biraz poz atıyordu..
    İlerde beni bekleyen teyze kızı vardı onu almak için sağa yanaştım arkamdan geldi yanımda yavaşlayıp ne var lan diyip bağırmaya küfür etmeye başladı..

Kan beynime sıçradı ama ben bu lafları ailem var diye yedim tek olsam dayak atardım yada yerdim ama işin rengi başka olacaktı..

Bu adam muhtemelen yaptığının aptallık olduğunun farkında olmayıp koltukları kabara kabara yoluna devam etti.. Polisi arayıp şikayet etsem umurlarında olmayacağına eminim.. Benim durumumda olan biri sinirini tutamayıp bu lavuğun ağzını burnunu dağıtsa suçlu olacak, bu lavukta mağdur olacak.. Yok mu bunları şikayet edebileceğimiz bir yer?

Sende fahri trafik müfettişi olmak için başvurabilirdin ama maalesef Avrupa Birliği uyum bilmemnesi için 12 yıllık bu müesse kaldırılıyor.
    Aslında geç kalmış sayılmazsın ve içinde bu şekilde kalacağına, plakasınıda biliyorsun git Savcılığa şikayetini yap, Çok basit bir işlem ben bir kavgada atmadığım bir tokat için mahkemeliğim mesela şu anda

• aman hocam ufak kızınız var Allah bağışlasın. böyle insanlara hep alttan almalısın, varsın küfür etsin. senden yemese de birinden yer bir gün o dayağı.
    hep alttan almakta fayda var. kusura bakma kardeş de geç. boşuna zaman kaybedip uğraşmaya değmez. milletin psikolojisi bozuk her an her şeyi yapabilecek kapasitede.
  • buna benzer bir olay yaşadım .arabada yanlızdım.düştüm peşine. gece 23 civarı.şehir içi ara yollarda 100 km/s yaptım ama yakalayamadım. kaza tehlikesi atlatınca bıraktım. okadar sinirlenmiştim doğru kavşakta bekleyen polislere gidip şikayetçi oldum plakasını alamamıştım . karakola yönlendirdiler. orda polisin söylediği şey ben belimde iki silah varken gece vakti düşmem kimsenin peşine. çok haklıydı trafikte sakin olmak lazım ama nasıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berry1925

aman hocam ufak kızınız var Allah bağışlasın. böyle insanlara hep alttan almalısın, varsın küfür etsin. senden yemese de birinden yer bir gün o dayağı.
    hep alttan almakta fayda var. kusura bakma kardeş de geç. boşuna zaman kaybedip uğraşmaya değmez. milletin psikolojisi bozuk her an her şeyi yapabilecek kapasitede.

Doğru diyorsunuz.. aileye saygısı yok bunların
  • Öncelikle geçmiş olsun, 155 i aramaktan çekinmeyiniz, ama bazen gerçekten insanın gözü dönebiliyor. Işıklarda kaza olmuş motosikletli yerde yatıyor, diğer motorcu arkadaşı otomobil sürücüsüyle kavga ediyor, kavgayı ayırmaya çalışanlar var ama kimse yerde yatan adamla ilgilenmiyor. Arkamda taksici kornaya nasıl basıyor, küfür ediyor sanki, yanımdaki arkadaş indi arabadan motorcunun yanına gitti bişey vamı diye çok şükür yokmuş, her ihtimale karşı ambulansı da aradık devam ettik, taksici bize yetişti ve küfür etmeye başladı, izmire yolcu edeceğimiz arkadasımız için 2 araç gidiyoruz otogara yani kalabalığız, derken adam yanaştı yanıma küfür kıyamet, abicim bak sakin ol, bu stresle kalp krizi geçirirsin yapma diyorum ortam yumuşasın diye yok adam anlamıyo, polis arabası gibi önümüzü kesti aşagı indi arabaya vurmaya kalkışınca, bizimde sabrımız taştı. Yani efendilik, kibarlıkta işe yaramıyor bazen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mehesr

Küçükyalı Sahilden Bostancıya doğru yanımda fahri trafik müfettişi İlhami amcayla ilerliyoruz hemen yanımızda kırmızı torosda bir erkek ve bayan umurlarında olmaksızın biraları dikiyolardı, İlhamı amcanın ceza yazma makbuzu var ama bu müfettişlerin yazdığı cezaların %90 yürürlüğe alınmadığı için aradı 155'i,
    Şu istikamette şu şu araçda alkollu sürücü var, Bahtsız arkadaş hiçbiryere sapmadan ilerleyince, Bostancı Polis karakolunun tam önündeki çevirmede kenara çekilir İlhami amca dünyayı bütün pisliklerden arındırmışcasına tavırlarıyla koltuğuna yayılmaktaa

İyi olmuş.

• bu durumlarda polis karşı tarafın suçlu olduğunu nasıl anlayacak?
    adam ben yapmadım derse polis uyarmaktan başka hiç bişey yapamaz..

o yüzden plakası elinizde var gidin savcılığa suç duyurusunda bulunun..
    hakimin karşısına çıkınca dünyanın en efendi adamı olur merak etmeyin özürünüde diler.
    olay kapanır belki ceza almaz ama mutlaka bundan sonra böyle bir işe kalkışamaz.

insanın eşinin annesinin yanında hakarete uğraması fiziki saldırıya uğraması çok zor bir durum ama sizi temin ederim en iyisini yapmışınız sizi kutlarım bu konuda.
  • Polisi arayıp şikayet edin veya karakola gidip suç duyurusunda bulunun.
  • Sağdan yardırıp ilerde park halindeki aracı görünce sola sıvışmaya çalışan çakallara asla yol vermiyorum. Ama bir önümdeki araçtaki enayi illa ki yol veriyor. Kimse yol vermezse böyle çakallara adam gibi beklemeyi anlarlar.
  • Üstünüze alınmayın lütfen ,bizim milletimizin 155 diye bir numaradan haberi yok malesef.Herkes sorunu kendi çözmeye kalkıyor .
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.