Şimdi Ara

3399 TL DELL 27' S2721DGF 165Hz 1ms 2xHDMI DP HDR Nano IPS QHD (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
2
Favori
3.469
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hocam pubg tarzı rekabetçi oyunlar dahil olmak üzere oyun işinde bu monitör seni memnun edecektir. Benim görüşüme göre bu monitörü sadece pubg ile sınırlamak monitöre hakaret olur :) hem renk anlamında hem oyunlardaki performansı olarak çok beğendiğim bir ürün. Ancak üründe siyah performansı açısından eksi yanları olduğundan ben sık sık karanlık odamda film izlicem diyorsanız biraz hayal kırıklığı olabilir. Ama yapcak bir sey yok maalesef bu sektörde mükemmel ürün yok.

Her ips panel gibi bunda da ips glow gibi sorunlar yaşaman da muhtemel ama olacak diye bir şey de yok. Mesela ben lg'nin 27gl83a-b modelini aldım yakın zamanda arkadaşım da aldı. Bende ne göze batacak kadar ips glow var ne de ölü piksel, arkadaşımınkinde 3 tane ölü piksel ve çılgın bir sızma vardı. Aldığın yer aynı da olsa panele göre değişiyor bu durum, biraz şans işi. Bu yüzden açıkçası itopyadan alıp iadesiyle uğraşmak yerine amazonu bekle ya da ordaki seçenekleri değerlendir derim ben.

Diğer soruna gelecek olursak genel olarak 27" hem de flat ekranda bu konsepte alışkın değilsen masaüstü gamingi için büyük gelecektir. Yani kısa zamanda alışırsın tabi ama ilk aşamada biraz yadırgarsın. Bana kalırsa bu tarz köklü upgradeleri fiziksel olarak gidip denemek faydalı olabilir. Bir mağazada 27" flat bir monitörün başında 5dk geçirsen fikir verebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Uygun fiyatlı 27"inc 144 Hz Monitör arıyan varsa baksın.

Philips 272E1GAEZ/00 27"inc 144 Hz Monitör 1671 tl artı kuponu olan varsa daha uyguna getirebilir.

https://www.gittigidiyor.com/cevre-birimleri/monitor/philips-272e1gaez00_spp_912409?v=1.47.3&id=687259439

• onderweb kullanıcısına yanıt

Hocam fiyat dışarıdan güzel dursa da 27" ölçeğinde 1920x1080 çözünürlük hiç cekilir şey değil. O kadar az yoğunlukta oluyor ki baya göze batıyor. Tabi kullanıcı tercihidir ama bence fhd istiyorsak bence 24" bakmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: lethele

Hocam fiyat dışarıdan güzel dursa da 27" ölçeğinde 1920x1080 çözünürlük hiç cekilir şey değil. O kadar az yoğunlukta oluyor ki baya göze batıyor. Tabi kullanıcı tercihidir ama bence fhd istiyorsak bence 24" bakmak lazım.

Bütçesi uygun olan tabiki 2k-4k almalı ama bu fiyata 144hz her türlü satılır.

• Ben aldım, f/p bir monitör lazımdı. 3400tl şu dolar kuru için uygun geldi.

• Bu monitörde KVM desteği var mı? Klavye-fareyi monitör üzerinden bağlayınca farklı cihazlarda kullanabiliyor muyuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: deus-ex

Bu monitörde KVM desteği var mı? Klavye-fareyi monitör üzerinden bağlayınca farklı cihazlarda kullanabiliyor muyuz?

Gigabyte M27q modelinde mevcut o özellik. Bunda yok diye biliyorum.

• Wirm kullanıcısına yanıt

https://www.reddit.com/r/Monitors/comments/j1hp27/dell_s2721dgf_input_switching/

Sanırım Gigabyte daki gibi bir tuş vesilesiyle olmasa da, yazılım üzerinden kaynak değiştirildiğinde mouse+klavye de geçiş yapmış oluyor.

Yani hem iş hem ev bilgisayarını aynı monitör üzerinden kullanmak istediğimizde, her defasında klavye+mouse çıkar-tak yapmayı istemiyorum, tek amaç bu. Sanırım yazılım üzerinden de olsa bunu Dell de sağlıyor. Benim için doğrudan tercih sebebi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deus-ex -- 4 Temmuz 2021; 17:18:29 >
  • deus-ex kullanıcısına yanıt

Bu konuda bir monitörle birden fazla görüntü sinyali veren cihazı kullanmaktan bahsediyorlar. Sizin sorununuzu şöyle bir cihaz ucuz yoldan çözer: https://www.amazon.com.tr/gp/product/B071NM5GRW/

• yeni modeli de bu olsa gerek fast ips diyor bunun paneli farklı sanırım ama çok fiyat farkı var konudakiyle.çiçek ptt 4600 4700 diyor kötü puan satıcı bir tane kalmış teşhir falandır diye almadım.

https://www.amazon.com.tr/Dell-S2721DGFA-2560x1440-DisplayPort-Ayarlanabilir/dp/B08NFBKNMY

ikinci sistemdeki aoc TN 24 2k 144 yerine almak istedim çünkü ips'den sonra TN ızdırap oluyor ama maceraya da gerek yok.bu sistemdeki monitör oharra olmuş fiyatı.6 6.5 olsa bir tane daha alacaktım.tuf var 5 bine ama o kadar övmüyorlar.

https://www.amazon.com.tr/dp/B083RV3GSY/

• Benim monitörüm dün kargoya verildi bugün elime ulaştı. Şimdilik ölü piksel vs. Sorun yok ama ciddi derecede ips glow var. Karanlık sahnesi bol oyun oynayan arkadaşlar için sorun olabilir.

Bundan önce G7 odyssey 27” kullanıyordum. 4500e tekrar düşerse kesinlikle alın, dell zayıf kalıyor yanında.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.