Şimdi Ara

337. DÖNEM (Aralık-2010) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI BURAYA (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
43.954
Cevap
9
Favori
2.171.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Devlet Bakanı Egemen Bağış'ın ''500 bin kişilik profesyonel Ordu'' açıklaması, TSK'da devam eden ''Profesyonel askerlik ile mecburi askerlikten oluşan karma bir sistem” çalışmalarını da yeniden gündeme getirdi.

TSK bu çerçevede, daha önce tümen-alay esasına dayalı olan kuvvet yapısını, tugay-tabur esasına çevirdi, subay ve astsubaylarına ek olarak uzman erbaş sistemini oluşturarak profesyonel orduya geçişte mesafe kaydetti.

Profesyonel ordu çalışmaları tamamlandığında Anayasa gereği zorunlu olan askerlik, tek tipe dönüşecek. Yedeksubaylık kaldırılacak. Herkes celp dönemlerindeki ihtiyaca göre 12 ya da 15 ay erlik yapacak. Yurt dışındakiler için dövizli askerlik devam ederken, yurt içinde ancak celp döneminde askere alınacak yükümlü sayısı, ihtiyaçtan fazla ise bedelli gündeme gelecek.

KOSEPT DEĞİŞİYOR

TSK'da bir süredir çalışmaları süren profesyonel ordu ve konsept değişikliği devam ediyor.

Bunun ilk aşaması askerlik süresinin kısaltılması ve profesyonel ordu faaliyetleri oldu. 18 aylık uzun dönem askerlik süresi 15 aya, 16 ay olan yedek subaylık süresi 12 aya, 8 ay olan kısa dönem askerlik süresi de 6 aya indirildi.

Er ve erbaşlara bazı birliklerinde görev verilmiyor. Özel Kuvvetler Komutanlığı, Jandarma özel harekât taburları, 5'i Kara Kuvvetleri Komutanlığına, 1'i Jandarma Genel Komutanlığı'na bağlı komando tugayları, Sabit konuşlu iç güvenlik taburları ve Destek unsurlarının yüzde 80'i de artık profesyonellerden oluşuyor.

Eğirdir Dağ ve Komando Okul Komutanlığı'nın komuta seviyesi de Tuğgeneral'den Tümgeneral'e çıkarıldı. Komando tugaylarında görev alacak tüm profesyonel personel bu okulda eğitilecek. Profesyonel 6 komando tugayının her biri yaklaşık 1600 personelden oluşuyor.

Güneydoğu'da iç güvenlik harekat bölgesindeki komando birliklerine de artık yedek subay gönderilmiyor.

Haber bu zaten çalısmalar devam ediyor hızlansa bile bizleri vuracak kadar hizlanacagini sanmam çok süratli olacak bisey değil bizleri etkilemesi yüzde 10 bile değil daha sistemi oturtmaya calisiyolar kolay değil 337 olsam biraz çekinirdim 339 olsam askerlik 12 ay derdim ama biz hep dedim kızdılar son kısa donem ve astegmenler olacağız hep dedik dovmekten beter ettiler.

• ben 335 gidiom sizin gelmenizi iple çekiyor olacagım gelince ÇAylar benden Poşetler

• quote:

Orijinalden alıntı: muco555555

Devlet Bakanı Egemen Bağış'ın ''500 bin kişilik profesyonel Ordu'' açıklaması, TSK'da devam eden ''Profesyonel askerlik ile mecburi askerlikten oluşan karma bir sistem�çalışmalarını da yeniden gündeme getirdi.

TSK bu çerçevede, daha önce tümen-alay esasına dayalı olan kuvvet yapısını, tugay-tabur esasına çevirdi, subay ve astsubaylarına ek olarak uzman erbaş sistemini oluşturarak profesyonel orduya geçişte mesafe kaydetti.

Profesyonel ordu çalışmaları tamamlandığında Anayasa gereği zorunlu olan askerlik, tek tipe dönüşecek. Yedeksubaylık kaldırılacak. Herkes celp dönemlerindeki ihtiyaca göre 12 ya da 15 ay erlik yapacak. Yurt dışındakiler için dövizli askerlik devam ederken, yurt içinde ancak celp döneminde askere alınacak yükümlü sayısı, ihtiyaçtan fazla ise bedelli gündeme gelecek.

KOSEPT DEĞİŞİYOR

TSK'da bir süredir çalışmaları süren profesyonel ordu ve konsept değişikliği devam ediyor.

Bunun ilk aşaması askerlik süresinin kısaltılması ve profesyonel ordu faaliyetleri oldu. 18 aylık uzun dönem askerlik süresi 15 aya, 16 ay olan yedek subaylık süresi 12 aya, 8 ay olan kısa dönem askerlik süresi de 6 aya indirildi.

Er ve erbaşlara bazı birliklerinde görev verilmiyor. Özel Kuvvetler Komutanlığı, Jandarma özel harekât taburları, 5'i Kara Kuvvetleri Komutanlığına, 1'i Jandarma Genel Komutanlığı'na bağlı komando tugayları, Sabit konuşlu iç güvenlik taburları ve Destek unsurlarının yüzde 80'i de artık profesyonellerden oluşuyor.

Eğirdir Dağ ve Komando Okul Komutanlığı'nın komuta seviyesi de Tuğgeneral'den Tümgeneral'e çıkarıldı. Komando tugaylarında görev alacak tüm profesyonel personel bu okulda eğitilecek. Profesyonel 6 komando tugayının her biri yaklaşık 1600 personelden oluşuyor.

Güneydoğu'da iç güvenlik harekat bölgesindeki komando birliklerine de artık yedek subay gönderilmiyor.

Haber bu zaten çalısmalar devam ediyor hızlansa bile bizleri vuracak kadar hizlanacagini sanmam çok süratli olacak bisey değil bizleri etkilemesi yüzde 10 bile değil daha sistemi oturtmaya calisiyolar kolay değil 337 olsam biraz çekinirdim 339 olsam askerlik 12 ay derdim ama biz hep dedim kızdılar son kısa donem ve astegmenler olacağız hep dedik dovmekten beter ettiler.

hiç yazıyı düzgün bir şekilde okudun mu? ya da nasıl okudun? şu yazıdan 339 ların 12 ay olacağını çıkarmak için mantıktan ziyade hayal gücünü kullanmak gerekir. ısrarla uzayacak diyorsun alakasız haberler getiriyorsun. insanları yersiz yere geriyorsun. yapma artık bunu. lütfen laftan anla biraz. geçen sene 329. lar tutup da son kısa dönem biz olacağız deselerdi senin moralin bozulur yok yere panik yapardın. salt sen askere gitmiyorsun. her dönem 40.000 kişi kısa dönem olarak askere gidiyor. bunların aileleri, sevdikleri, eşleri onların yolunu gözlüyor. ortada resmi bir açıklama yokken alakasız haberlerle askere gidecek insanları, sevdiklerini, eşlerini, ailelerini tedirgin etmenin bir anlamı yok. bir kere uzayacak dedin diye sırf haklı çıkmak uğruna burayı okuyan insanları konuyla ilgisiz verilerle tedirgin edecek mesajlar yazmayı bırak. insanı hakikaten zıvanadan çıkarıyorsun. bu kadar bencillik olmaz. ortada ne bakanın ne de genelkurmay başkanının "kısa dönemlerin sürelerini uzatacağız" şeklinde bir açıklaması olmadığı sürece gelip de burada yeterince gergin olan insanları da germeyi bırak lütfen. zira kısa dönemin yakın zamanda uzadığı falan da yok. yazdığı haberi bir daha dikkatlice oku.

• quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

quote:

Devlet Bakanı Egemen Bağış'ın ''500 bin kişilik profesyonel Ordu'' açıklaması, TSK'da devam eden ''Profesyonel askerlik ile mecburi askerlikten oluşan karma bir sistem�çalışmalarını da yeniden gündeme getirdi.

KOSEPT DEĞİŞİYOR

hiç yazıyı düzgün bir şekilde okudun mu? ya da nasıl okudun? şu yazıdan 339 ların 12 ay olacağını çıkarmak için mantıktan ziyade hayal gücünü kullanmak gerekir. ısrarla uzayacak diyorsun alakasız haberler getiriyorsun. insanları yersiz yere geriyorsun. yapma artık bunu. lütfen laftan anla biraz. geçen sene 329. lar tutup da son kısa dönem biz olacağız deselerdi senin moralin bozulur yok yere panik yapardın. salt sen askere gitmiyorsun. her dönem 40.000 kişi kısa dönem olarak askere gidiyor. bunların aileleri, sevdikleri, eşleri onların yolunu gözlüyor. ortada resmi bir açıklama yokken alakasız haberlerle askere gidecek insanları, sevdiklerini, eşlerini, ailelerini tedirgin etmenin bir anlamı yok. bir kere uzayacak dedin diye sırf haklı çıkmak uğruna burayı okuyan insanları konuyla ilgisiz verilerle tedirgin edecek mesajlar yazmayı bırak. insanı hakikaten zıvanadan çıkarıyorsun. bu kadar bencillik olmaz. ortada ne bakanın ne de genelkurmay başkanının "kısa dönemlerin sürelerini uzatacağız" şeklinde bir açıklaması olmadığı sürece gelip de burada yeterince gergin olan insanları da germeyi bırak lütfen. zira kısa dönemin yakın zamanda uzadığı falan da yok. yazdığı haberi bir daha dikkatlice oku.

Sayın nokta bunu ben yapmadım haber 335.döneme girip bakarsan oradan link vermişler onuy yazdım sadece sen ne sacmalıyosun bekleyenler varmıs bizide bekleyen olacak sen hala cıkmayacak diyosun güldürme beni çıkacak haberi sen iyi oku ne diyor.Genel kurmay baskanın demesine gerek yok mecliste cıkması yeterli bir bana takmısın millet neler yazıyor kılmı oldun bana sen cok konusma asıl istediğimi hakaret içermeyen şekilde yazma hakkına sahibim sen kim oluyosun ki bana karısıyosun.Ben sadece haber paylastım sen güllük gülüstanlık göstererek bir seylermi elde etmek istiyosun çıktın 5 yıl daha cıkmaz dedin bir çok insan sana güvenip aralıgı bekledi.Ya aralıktaki adamı vurursa 12 ay askerlik sen bu vebalin altından nasıl kalkacan.Mecliste tanıdıgı varmısta o yok demişte ne biliyim üfürmediğini ya yoksa mecliste tanıdıgın. sen askerliğini yapmıssın senin keyfin yerinde 12 ay cıksa sana ne olurki etkilenmeyeceğin konular hakkında milleti etkileme.Tamammıııı

• Terörün arttıgı bu dönemde radikal kararları devlet her an alabilir.Ben 335 e bile 12 ay vurabilir diye içimde azda olsa tedirginlik var.Ülkenin 4 bir yanı terör faliyetlerinden ölen insanlar ile dolu artık dogu batı kalmadı o zaamnlar konustugumuzda bu tip sıkıntısı yoktu vatanın.Zaman vatanı savunma zamanı devlet radikal tedbirler ile terörü, durdurma pesinde belki bazı kararlarını hızlandırabilir 3 senede yapacagını 6 ayda yapabilir.Bunu ne sen nede ben bilemeyiz.Lütfen ukalalık yapma çok biliyomus ayagı hiç yapma.Devletin ve hükümetin ne yapacagını biliyomusun ki sen bana yukarıdaki tuhaf yazını yazıyosun.
  • anlaman için madde madde yazıyorum, dikkatlice oku, sonra yanlış anlayıp da cevap yazma.

1) belli ki yaşın küçük, devlet, mevzuat işleriyle uğraşmamışsın. bu yasa öyle bugün yapacam dedim yarın hop yaptım gibi olamaz. daha önceki mesajlarda neden yapılamayacağının detaylıca açıkladım araştır oku yine onları. ama anlamak için oku. kaldı ki ortada genelkurmay başkanının ya da bakanın(hani yasayı çıkaracak olan, tanıdın mı?) "kısa dönemlerin sürelerini uzatıyoruz" diye bir açıklaması yokken durup durup süreler yükselecek deme.

2) sen uzayacak diye 335de gitmeye karar vermişsin şimdi herkesi uzayacağına ikna etmeye çalışıyorsun. ama ortada net bir çalışma yok. ne meclise gelen ne de komisyonların üzerinde çalıştığı... bunlar yokken askere gidecek insanları tedirgin edecek bir şeyler yazma.

3) verdiğin yazıyı nerenle okudun? nerede diyor kısa dönemler uzayacak diye? ordu profesyonele dönüyor diyor. o doğrultuda zaten süreler düşürülmüştü diyor. okuduğunu da anlamıyorsun artık. kaldı ki haber de yanlış. askeriye iç güvenlik bölgelerine ve sınırlara hala yedek subay komando gönderiyor. şu an haziranda komando ve sınır karakoluna giden arkadaşlarım var.

dediğim gibi belli ki yaşın küçük hemen heyecan yapıyorsun bazı şeyler hemen gerçekleşecek sanıyorsun ama bu duygularını kendine saklazira ortada net bir açıklama yok. askeriyeden gelen her haber sürelerle ilglii olmak zorunda değil. verdiğin haberde sürelerle ilgili değil. profesyonel orduyla ilgili. ve orada kısa dönemlerin süreleriyle ilgili gerçekleşecek bir durumu anlatmıyor. insanlar seni uyarıyorlar hala ısrar ediyorsun. askere gidecek birinin kız arkadaşı seni uyardı dedi ki emin olmadığın konularda net yorumlar yapma ki insanlar etkilenmesin. sen de haman vatan millet sakaryaya vurdun. buradan konuşması kolay. askerdeyken çok atıp tutan gördük biz senin gibi. yine diyorum sessiz sakin git askere.ortalığı velveleye vermeden. sadece sen gitmiyorsun. her sene 160.000 kişi kısa dönem olarak askerlik yapıyor. her yazılan bunları tedirgin ediyor. ortada fol yok yumurta yokken insanları tedirgin etme. biraz yapıcı ol yıkıcı değil. zira daha yetkili bir ağızdan sürelerle ilgili net bir açıklama gelmedi.

• quote:

anlaman için madde madde yazıyorum, dikkatlice oku, sonra yanlış anlayıp da cevap yazma.

1) belli ki yaşın küçük, devlet, mevzuat işleriyle uğraşmamışsın. bu yasa öyle bugün yapacam dedim yarın hop yaptım gibi olamaz. daha önceki mesajlarda neden yapılamayacağının detaylıca açıkladım araştır oku yine onları. ama anlamak için oku. kaldı ki ortada genelkurmay başkanının ya da bakanın(hani yasayı çıkaracak olan, tanıdın mı?) "kısa dönemlerin sürelerini uzatıyoruz" diye bir açıklaması yokken durup durup süreler yükselecek deme.

2) sen uzayacak diye 335de gitmeye karar vermişsin şimdi herkesi uzayacağına ikna etmeye çalışıyorsun. ama ortada net bir çalışma yok. ne meclise gelen ne de komisyonların üzerinde çalıştığı... bunlar yokken askere gidecek insanları tedirgin edecek bir şeyler yazma.

3) verdiğin yazıyı nerenle okudun? nerede diyor kısa dönemler uzayacak diye? ordu profesyonele dönüyor diyor. o doğrultuda zaten süreler düşürülmüştü diyor. okuduğunu da anlamıyorsun artık. kaldı ki haber de yanlış. askeriye iç güvenlik bölgelerine ve sınırlara hala yedek subay komando gönderiyor. şu an haziranda komando ve sınır karakoluna giden arkadaşlarım var.

dediğim gibi belli ki yaşın küçük hemen heyecan yapıyorsun bazı şeyler hemen gerçekleşecek sanıyorsun ama bu duygularını kendine saklazira ortada net bir açıklama yok. askeriyeden gelen her haber sürelerle ilglii olmak zorunda değil. verdiğin haberde sürelerle ilgili değil. profesyonel orduyla ilgili. ve orada kısa dönemlerin süreleriyle ilgili gerçekleşecek bir durumu anlatmıyor. insanlar seni uyarıyorlar hala ısrar ediyorsun. askere gidecek birinin kız arkadaşı seni uyardı dedi ki emin olmadığın konularda net yorumlar yapma ki insanlar etkilenmesin. sen de haman vatan millet sakaryaya vurdun. buradan konuşması kolay. askerdeyken çok atıp tutan gördük biz senin gibi. yine diyorum sessiz sakin git askere.ortalığı velveleye vermeden. sadece sen gitmiyorsun. her sene 160.000 kişi kısa dönem olarak askerlik yapıyor. her yazılan bunları tedirgin ediyor. ortada fol yok yumurta yokken insanları tedirgin etme. biraz yapıcı ol yıkıcı değil. zira daha yetkili bir ağızdan sürelerle ilgili net bir açıklama gelmedi.

Sende bu kısmı oku iyice nerenle istersen orayla oku ama.Agustosta profesyonel ordu olayı bitecek deniyor haberlerde bangır bangır bittiği zaman önlerinde engel kalmayacak.İkincisi ben nasıl uzayacak diyosam sende uzamayacak diyosun.Sen umut tacirliği yapıyorsun.Basbakan yada genel kurmay baskanı senmisin yoksa bilmiyorum.Sen sadece sunu söyle ben daha bu konu hakkında uzun kısa dönem tartısmasına girmeyecegim ama durustce yaz.

Devlet ve hükümet eğer isterse bu kanunu 5-6 ay içinde çıkarmaya gücü ve kudreti varmı yokmu sen sadece bunu söyle bana.İsterlerse çıkarabilirlermi yoksa kanunlar ile sınırlandırılıyorlarmı yani anlaman için söylüyorum ayrıntılı. bir tasarı meclis girdiğinde bir iki hafta içinde meclis komisyonundan çıkıp mecliste oylamaya sunulsa ve 1 -2 hafta hadi senin hatrına 1 ay mecliste tartısılıp oylansa ve cumhurbaskanına gidip oradada 15-20 gün kalıp onaylanıp resmi gazetede yayınlansa ve 45 gün içinde yürürlüğe girse ne olur.Olabilirmi bunu engelleyen bir yönetmelik,kanun vb baglayıcı unsur varmı varsa söyle yoksa benim dedğim her seyin olması hükümetin ve meclisin keyfine kalmıstır. Ülke cidden terörle ugrasmakta.Radikal kararlar alınabilir ve kimse de hesap soramaz devlete.Bizlerde takip ediyoruz gündemi ben yazıyorum milletde tv de nette görüyor burada askere gidecekler 10 yasında çocuk değil her sarta alıstırmalılar ben diyorum ki belki sartlar gerektirecek 335 ler bile uzun dönem yapacak bunu ne sen nede ben bilemeyiz.Burada olabilecek ihtimallerden konusuyoruz ve sen kendi fikrinin haklılıgını savunuyosun bende kendiminkini sen bana üstteki sordugum soruya düzgün ifadeler ile cevap verebilecekmisin

• quote:

quote:

anlaman için madde madde yazıyorum, dikkatlice oku, sonra yanlış anlayıp da cevap yazma.

Sende bu kısmı oku iyice nerenle istersen orayla oku ama.Agustosta profesyonel ordu olayı bitecek deniyor haberlerde bangır bangır bittiği zaman önlerinde engel kalmayacak.İkincisi ben nasıl uzayacak diyosam sende uzamayacak diyosun.Sen umut tacirliği yapıyorsun.Basbakan yada genel kurmay baskanı senmisin yoksa bilmiyorum.Sen sadece sunu söyle ben daha bu konu hakkında uzun kısa dönem tartısmasına girmeyecegim ama durustce yaz.

Devlet ve hükümet eğer isterse bu kanunu 5-6 ay içinde çıkarmaya gücü ve kudreti varmı yokmu sen sadece bunu söyle bana.İsterlerse çıkarabilirlermi yoksa kanunlar ile sınırlandırılıyorlarmı yani anlaman için söylüyorum ayrıntılı. bir tasarı meclis girdiğinde bir iki hafta içinde meclis komisyonundan çıkıp mecliste oylamaya sunulsa ve 1 -2 hafta hadi senin hatrına 1 ay mecliste tartısılıp oylansa ve cumhurbaskanına gidip oradada 15-20 gün kalıp onaylanıp resmi gazetede yayınlansa ve 45 gün içinde yürürlüğe girse ne olur.Olabilirmi bunu engelleyen bir yönetmelik,kanun vb baglayıcı unsur varmı varsa söyle yoksa benim dedğim her seyin olması hükümetin ve meclisin keyfine kalmıstır. Ülke cidden terörle ugrasmakta.Radikal kararlar alınabilir ve kimse de hesap soramaz devlete.Bizlerde takip ediyoruz gündemi ben yazıyorum milletde tv de nette görüyor burada askere gidecekler 10 yasında çocuk değil her sarta alıstırmalılar ben diyorum ki belki sartlar gerektirecek 335 ler bile uzun dönem yapacak bunu ne sen nede ben bilemeyiz.Burada olabilecek ihtimallerden konusuyoruz ve sen kendi fikrinin haklılıgını savunuyosun bende kendiminkini sen bana üstteki sordugum soruya düzgün ifadeler ile cevap verebilecekmisin

Ayrıca bana kızan bayanın eşi 335.dönemlerin bölümüne yazmıs bende duydum içerde ekim kasım gibi uzama durumu var diye yazmıs sanırım zeymurt isimli arkadas.Demekki kızsalarda daha sonra benim dediğim gibi onlarda yazabiliyor o yüzdemn bosuna su sana bunu dedi bu böyle dedi deme bana olumsuz konusma diyenler sonra zeymurt gibi benim dediğime gelip ekim kasımda uzayabilir diyebiliyor 335.dönemin baslıgında bu sekilde yazmıs kendisi.Sen buna ne diyeceksin

• zeymrt
    Çavuş

Dün; 21:45:54

Seçtiğiniz mesajın linkini aşağıdaki kutudan kopyalayabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=40994645
    Yeni mesajlar yok Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz.
    bende duymustum, terörden dolayı uzayabilir ekim kasım'da diye. ama tabii ne kadar doğrudur bilemem.

333. DÖNEM BİLGİ EKRANI

Ben seninle laf yarısıtırması içine girmiyorum istersem girerim ama vaktim yok. buyur bana bagırıp cagıranlar yazmıs bunu tamammı
  • quote:

quote:

kanunda teamüller vardır. bunlar yazılı olmayan ama böyle gelmiş böyle gider uygulamalarıdır. meclis alt komisyonlara gelen hiçbir yasa(anayasa değişiklikleri dahil) şimdiye kadar 10-15 günde çıkmamıştır. çıkmaz da. ayrıca bunun plan-bütçe komisyonu kısmı var. dediğim gibi ben ve 1-2 kişi sana bunun hemen olamayacağını açıklamıştık. ama sen 2 yalan yanlış gazete haberine bakarak cahil adam mantığıyla isterlerse olura getiriyorsun. bir üniversite mezunu olarak bu mantığı gütmek sana yakışmıyor. uzayacak diyenlerin çoğu "ben böyle duydum", "askerlik şubesindekiler böyle dedi" dayanağından başka şeylere sahip değiller. ama biz sana bunun yakın zamanda olamayacağını defalarca açıkladık. hem de akademik dilde. arada hukukçu olanlar da açıkladı sana. ama sen hakikaten mantık kurgusu olmayan cahil insanlar gibi isterlerse olur abi kıvamında inat etmeye devam ediyorsun. geçen sene ben askerdeyken de bu terane vardı. oradaki uzun dönem askerler de aynı senin dediğin gibi "isterlerse olur, sizinki uzadı abi ben sizden önce çıkıyom" diyorlardı. biz onlara da sana anlattığımız gibi hukuk nezdinde bunların kolay olamayacağını, süreç gerekeceğini anlattık ama onların cevabı aynı senin verdiğin gibi isterlerse olurdan öteye gitmedi. peki ne oldu ben teskereyi aldım, sonrak, kısa dönemler aldı onlar hala askerdeydi. sende uzun dönemler gibi cahilce konuşma. "bak bu da duymuş, uzuyomuş" demek kadar cahilce bir cevap yok. komik olma.

• Öncelikli olarak benim adım burada geçtiği için yazma ihtiyacı duydum. Ben erkek arkadaşımla ortak kullanıyorum bu hesabı ve 335. dönemler aralarında acaba uzar mı, uzasa ne olur diye konuşurken benim erkek arkadaşım da duyduğu şeyi yazmış ve kesinlikle emin olmadığını belirtmiş. doğruluk payı olmayabilir diye söylemiş. yani kısacası, durup dururken pat diye bu konuyu atmamış ortaya. böyle bir konuşma geçerken kendi duyduğu şeyi belirtmiş. ben de noktanın sabitine katılıyorum. muco sen çok panik bir insansın anladığım kadarıyla, geçenlerde savaş çıkacak dedin. 333ler terhis alamayacak belki de dedin. bunların hepsi senin yorumundu. noktanınsabitinin dediği çok doğru ki biz panik içinde bekliyoruz, sağ salim kavuşmak için. burada konu açılır, sen kendi yorumunu yaparsın. ama havadan kendi fikrini söylemek ve bundan emin olduğunu belirtmek çok yanlış. şuan askere gitmediğin için bu olayların insanı ne kadar gergin yapabileceğini de bilmiyorsun. en güvenli bildiğimiz yerlerde ihbarlar artıyor, çarşılar kilitlendi. demişsin ki beni de bekleyecekler var. sen gittiğin zaman ancak anlayacaksın askerliğin ne olduğunu, asker beklemenin ne olduğunu. bir de benim fikrimi kendi tezine savunma aracı olarak kullanma, konu tartışılırken kendi duyduğunu belirtmiş. böyle laf olsun diye hortlatmamış konuyu.

ek not: muco benim sana bir tavsiyem daha var. gitmenize 1 ay gibi bir süre kaldı, bu tarz konularla uğraşacağına tatile git, kafanı dağıt. çünkü 5 ay çok kısa bir süre gibi gözükse de inan bana askerdeyken zaman kavramı çok farklı oluyor. askere gittikten sonra bu konuları düşünerek zaman kaybettiğin için üzüleceksin. özgürlüğünün tadını çıkar, seni bekleyecek insanlarla zaman geçir. en önemlisi de bu kaygılarını sevdiğin insanlarla paylaşma, çünkü onlara da zindan edersin hayatı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeymrt -- 4 Temmuz 2010; 16:25:25 >

• 2010 YILI SON YOKLAMA İŞLEMLERİNE AİT TRT DUYURUSU

1. 01 TEMMUZ – 31 EKİM 2010 TARİHLERİ ARASINDA SON YOKLAMA İŞLEMİNE TABİ TUTULACAK YÜKÜMLÜLER HAKKINDA UYGULANACAK SON YOKLAMA FAALİYETLERİNE İLİŞKİN HUSUSLAR, 1111 SAYILI ASKERLİK KANUNU’NUN 25’İNCİ MADDESİ GEREĞİNCE MÜTEAKİP MADDELERDE AÇIKLANMIŞTIR.

2. 2010 YILI SON YOKLAMA İŞLEMLERİ 01 TEMMUZ – 31 EKİM 2010 TARİHLERİ ARASINDA İCRA EDİLECEKTİR.

3. 01 TEMMUZ – 31 EKİM 2010 TARİHLERİ ARASINDA;

A. 01 OCAK 2010 TARİHİNDE ASKERLİK ÇAĞINA GİREN 1991 DOĞUMLU YÜKÜMLÜLER,

B. SON YOKLAMALARI ESNASINDA, HAKLARINDA 31 EKİM 2010 TARİHİNE KADAR ERTESİ YILA TERK KARARI VERİLEN 1990 VE DAHA YAŞLI DOĞUMLULAR,

C. 31 EKİM 2010 TARİHİNDEN SONRA ÖĞRENCİLİĞİ NEDENİYLE ERTELEMESİ YAPILAMAYACAK OLANLAR SON YOKLAMA İŞLEMİNE TABİ TUTULACAKLARDIR.

4. ASKERLİK MECLİSLERİ, 02 AĞUSTOS – 30 EYLÜL 2010 TARİHLERİ ARASINDA ASKERLİK ŞUBELERİNDE FAALİYETLERİNİ YÜRÜTECEKLERDİR.

5. 2010 YILINDA SON YOKLAMA İŞLEMİNE TABİ TUTULACAK YÜKÜMLÜLERİN LİSTELERİ, 18 HAZİRAN 2010 TARİHİNDEN İTİBAREN MUHTARLIKLARDA İLAN EDİLECEKTİR.

6. YÜKÜMLÜLER, SON YOKLAMA İŞLEMLERİ İÇİN ASKERLİK ŞUBELERİNE GELİRKEN;

A. NÜFUS CÜZDANI,

B. İKİ ADET FOTOĞRAF,

C. ÖĞRENİM DURUMUNU GÖSTERİR BELGENİN ASLI VE FOTOKOPİSİ,

Ç. MESLEK VEYA SANATLARINA AİT BELGELERİ.

D. SÜRÜCÜ BELGESİ VE FOTOKOPİSİ,

E. ÖNCEKİ YILLARDA GEÇİRİLMİŞ HASTALIKLARA AİT TEDAVİ BELGELERİ VE RAPORLARI,

F. VEREM SAVAŞ DİSPANSERİNDEN ALINACAK VEREM SAVAŞ TARAMASI SONUÇ BELGESİNİ YANLARINDA GETİRECEKLERDİR.

7. YURT DIŞINDA BULUNAN YÜKÜMLÜLER, İŞLEMLERİNİ BULUNDUKLARI YERDEKİ YURT DIŞI TEMSİLCİLİKLERİMİZE BAŞVURARAK YAPTIRACAKLARDIR.

8. 31 EKİM 2010 TARİHİNE KADAR,

A. MAZERETSİZ OLARAK SON YOKLAMASINI YAPTIRMAYAN,

B. MAZERETLERİNİ BELİRTEN BELGELERİNİ ASKERLİK ŞUBELERİNDE BULUNDURMAYAN YÜKÜMLÜLER,

1111 SAYILI ASKERLİK KANUNU’NUN 30’UNCU MADDESİ GEREĞİNCE YOKLAMA KAÇAĞI İŞLEMİNE TABİ TUTULACAKLARDIR.

9. 1111 SAYILI ASKERLİK KANUNU’NUN 25’İNCİ MADDESİ GEREĞİNCE BU DUYURU YÜKÜMLÜLERE TEBLİĞ NİTELİĞİNDEDİR

buhttp://www.asal.msb.gov.tr/ tarafından yeni olarak konmuş siteye arkadaşlar. Olacağı varsa olur yapcak bişi yok. Bende ağustosa yetişmek istedim ama çıkış belgesini vermedi bi türlü okul. Yarın şubeye gidip aralıkda gitmek istiyorum diye dilekçemi vericem. Ki bununla ilgili bi duyuruda var yinehttp://www.asal.msb.gov.tr/ 'de. Buyrun;

ERKEN SEVK İSTEYEN
    YEDEK SUBAY ADAY ADAYLARI İÇİN
    DUYURU

-Sevke tabi olduğu celp döneminden önce erken askere gitmek isteyenler, bundan böyle ASKERLİK ŞUBELERİNE müracaat edecektir.

-Müracaatlar bir dilekçeyle, bizzat en yakın askerlik şubesine veya posta yoluyla kayıtlı bulunulan askerlik şubesine yapılabilecektir.

-Dilekçe örneği ve erken sevk müracaat tarihleri aşağıdadır.

-Erken sevk dilekçesi verdiğinizde; lisans/yüksek lisans mezuniyeti nedeniyle yapılan sevk tehiri veya yurt dışı işçi/işveren sevk tehiri gibi kendi isteğiniz üzerine gerçekleşen ertelemeleriniz iptal edilerek erken sevk dilekçeniz işleme konacaktır. Ancak, sizin isteğiniz dışında başka bir makam (görevle ilgili erteleme) veya anne, baba gibi başka bir kişinin teklifi üzerine gerçekleşen (kardeş ertelemesi) sevk tehiriniz varsa, erken sevk dilekçenizin işleme konulabilmesi için, önce bu makam veya kişi tarafından, mevcut sevk tehiri iptalinin yapılması gerekmektedir.

-Erken sevk dilekçesine yapılan işlemin sonucu, dilekçenizde belirttiğiniz adrese gönderilecektir.

• uzar veya uzamaz yazın benide listeye

arkadaslar birde artık bırakın su sohbeti daha yararlı seyler paylasın lütfen sevgili torunlarınız icin herseyi okudum zorlukları neler kolaylıkları neler püf noktaları neler ne biliyim surda artısını eksisini tartıssak hepimiz hayırlısıyla en rahat en kolay sekilde bitirsek...

mesela ben tam bir meslegi olmayan kisi ne yapabilir hangi meslekler askerde kolaydır örnegin ben süpermarkette calısıyorum artı olarak iyi derecede bilgisayar bilgim var
    ehliyetim var ne desem iyi olur yada faydası olur mu

kısa veya uzun herkese simdiden hayırlı teskereler

• Yıllardır bu her askere giden arkadaş uzayacak deyip durur. Uzama felan yok. Ya da uzayacaksa uzar, burda konuşup durmanın konuyu dağıtmanın bir anlamı yok.
    Ben de uzayacaksa da gidicem, uzamayacaksa da.

Burda paylaşmamız gereken, yanımıza almamız gereken eşyalar nelerdir ? Olabildiğince gereksiz şeyleri almıyalım yanımıza sonuçta,
    Başvuru sırasında başımıza gelebilecekler vb.

Artık bundan sonrası "Hayırlısı Olsun" demekten başka yapıcak bişi yok.

Umarım herkes güzel bir askerlik geçirir.

5-6 ay bişi değil mi gelip geçer :)
  • bende gidiyom layynnnn yazın beni de. bursadan katılıyorum yarışmaya. ağustos başvurularını kaçırdık. aralıkta gidecez. bugün gittim askeriyeye, 15 ağustosta gelin meclis toplanacak dediler. kısa-uzun askerliği yapacaz artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: nevarbe

bende gidiyom layynnnn yazın beni de. bursadan katılıyorum yarışmaya. ağustos başvurularını kaçırdık. aralıkta gidecez. bugün gittim askeriyeye, 15 ağustosta gelin meclis toplanacak dediler. kısa-uzun askerliği yapacaz artık

yani simdi 15 Agustostan önce subeye gitmeye gerek yok mu diyorsun?

• sen kendi askerlik şubene telefon aç ya da git sor bence. her askerlik şubesinde değişir mi bilmiyorum ama garantiye al işini ben gittim sordum, sonra eve geldim 2-3 saat sonra telefon açtım yine sordum
  • persembe gidicem bende sorgulayalım bakalım bilgilerimizi

aöf mezunları icin yedek subaylık yolu sanırım biraz daha aralandı son yasanan olaylardan sonra hem tskdeki personel acıkları ve bölücü örgüt calısmaları nedeniyle pir cok kisi kısa dönem gidip gelmek istiycektir diye düsünüyorum.
  • Arkadaşlar ben bugün gittim şubeye bi ara sistem gitti 5e 20 kala anca sıra geldi :) yarın sağlık ocağına gidicem muayene için sora tekrar onu şubeye götürcem. Şuanda ağustos celbi yedek subay sevkleri olduğu için yoğunluk var. Acelesi olmayan ağustosu beklesin ekime kadar zaman var başvuru için nasılsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: cybercup
    Arkadaşlar ben bugün gittim şubeye bi ara sistem gitti 5e 20 kala anca sıra geldi :) yarın sağlık ocağına gidicem muayene için sora tekrar onu şubeye götürcem. Şuanda ağustos celbi yedek subay sevkleri olduğu için yoğunluk var. Acelesi olmayan ağustosu beklesin ekime kadar zaman var başvuru için nasılsa

su saglik ocagina sevk isi her subede oluyo mu acaba? ayakustu baksinlar iste subede. ist/avcilar'dan basvuranlar soylerse sevinirim ozellikle.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.