Şimdi Ara

335. DÖNEM(AĞUSTOS-2010) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (521. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.025
Cevap
9
Favori
705.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 519520521522523
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yarın tekrar oradayım, pazartesi günü kara harp okulundaki birliğime gideceğim.

karma bölük rulaz
  • narlıdere izmir 2/1.... evic iznini otelde geçiriyorum........
  • arkadaşlar bu tek tip askerlik 335. döneme vurmayacak ayrıca hangi döneme vurursa o dönemdeki kişiler eğer yedek subaysa onların hakları sabit kalacak yani 9 ay yerine 6 ay yedek subaylık yapacaklar.
  • 5.zırhlı tugay komutan yardımcılıgı Maraş

atarsa 129 başka yok inşallah

5. bataryadan herkese selamlar
  • urfa 20.zirhli tugay diye gittim
    direk ilk gun suruc a yolladilar hudut bolugune
    yazacak cok sey var fena yardirdik
    g3 yetmedi mg3 sokup taktik atis yaptik alet 12 kilo
    o kadar cok surunduk ki asfalt ve toprakta kollar dizler yara oldu
    oglen kislik kamuflaj ile urfa nin 45 derece sicaginda durmadan 5 saat egitim yaptigimiz cok oldu
    buradan da baska hudut bolugunde yardirmaya devam
    olanaklar super
    atm bankamatik yok kantinde sadece su ve sigara iki uc biskuvi bolukte doktor yok haftada bir ugruyor
    katilis muayenesi son hafta olduk asi da olmadik
    devrecilik had safhada yemege once uzunlar giriyor duslar da oyle
    kisa donemler yemek getirme bulasik goturme de yapiyor
    ayrica uzun donem kisa donem koguslarda karisik kaldik
    tek iyi yani her gun dus alabildik ondan sonra tabi soguk su ile
    kahvalti cok zayifti bazi gunler sadece gofret verdiler veya sadece domates salatalık
    peynir haftada bir
    nobetler 8 saat olacak ama adam yetmedigiden 10 saate cikabilir dediler yasal sinir 8 olmasina ragmen

iki ayakta da ileri derecede duz taban oldugum icin elimde askeri hastaneden rapor da var katilis muayenesinde belirttim hicbir muafiyet (egitim, spor)
    verilmedi diyarbakira sevk yazdi o da 4-5 aydan once gelmezmis sira yogunluk had safhadaymis
    tum egitimlere yuruyuslere katildim ayaklar sisti ve agri cok artti yurumek bile zor geliyor insallah deformasyon kalici olmaz
    ama katlanacagiz yapacak bir sey yok tabanlik da ise yaramadi duz taban olunca tum gun yuruyus + egitim gercekten zor oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qwerty0909 -- 8 Eylül 2010; 0:17:21 >
  • 7 Eylülde yeminimi edip İstanbula yola cıktım 1 hafta dağıtımımı aldım.
    Döndüğümde kaldığım yerden devam ediyorum Allah silah arkadaşlarımın yar ve yardımcısı olsun.
  • Kütahya Hava Er Eğitim Tugayında acemiliğimizi bitirdik çok şükür Şimdi usta birliğim Konya Asker Hastanesi. Orada askerliğini yapan ya da oraları bileniniz var mı aranızda? İzin kullanıyorum 14 ünde teslim olacağım kısmetse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scotland -- 8 Eylül 2010; 1:11:54 >
  • manisa 1. eğitim tugayı'nda dün yemin törenini yaptık. kıbrıs yolcusuyuz. 3 gün yol iznimiz var.

manisa genelde yürüyüş ve bağırma ağırlıklı. başınızdaki komutana bağlı olarak eğitimin dozu artabiliyor. bizim eğitimden yana bi sorunumuz olmadı. başımızdaki komutan gayet anlayışlıydı. güneş olduğunda ağaçların altına gider orada konuşur eğitim gerekiyorsa orda yapılırdı.

son hafta baya bi kastırdılar. yürüyüşler eğitimler arttı. yemin töreni provası saat 9 da başladık. öğlen alay komutanı öncesi prova, alay komutanına yemin, eğitim haftasını kutlama ve son olara tugay komutanına yemin törenini yaptık. (yaklaşık 5-6 saat ediyor)

manisada gece eğitim günleri hariç her gün alay içtima var. sıçak toprak sahada 30 dk dikiliyorsun istiklal marşı söyleyip geri dönüyorsun, herkesin nefret ettiği bişeydi bu.

banyo günleri salı ve perşembe günleri saat 3-4 gibi 3 takım sırayla 40 kişilik hamama gidiyor 10 dakikalık sürede yıkanıyor. yıkandıktan sonra direk spor oluyor, sonra silah bırakma ardından alay içtima yine kirlenip terliyorsun :)

her bölüğün kantini var. devrecilik bizde de vardı. misal kantinden su alacaksın, soğuk su yok diyor. devresi gidince hemen soğuk su çıkıyor ortalığa. herşeyin iyisini kendilerine ayırıyolar. kantin kapalı, arkadaşı susayınca ya da bişey isteyince hemen gidip açıyor. işi bitince kapatıyor. gece normalden erken kaldırıyorlar. anfideki televizyonda onlar ne isterse o izleniyor. tam sevdiğin şarkı çıkmış pat kanal değiştiriyorlar. haber için yalvarırdık adamlara.
  • Erdek hava kampına düşen 335 ler ......... yediler. hayatınız kayacak hebriniz olsun. şizofrene bağlayan bizlerden sizlere selamlar...

333. Dönem hava piyade çavuş ... ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Legolas

manisa 1. eğitim tugayı'nda dün yemin törenini yaptık. kıbrıs yolcusuyuz. 3 gün yol iznimiz var.

manisa genelde yürüyüş ve bağırma ağırlıklı. başınızdaki komutana bağlı olarak eğitimin dozu artabiliyor. bizim eğitimden yana bi sorunumuz olmadı. başımızdaki komutan gayet anlayışlıydı. güneş olduğunda ağaçların altına gider orada konuşur eğitim gerekiyorsa orda yapılırdı.

son hafta baya bi kastırdılar. yürüyüşler eğitimler arttı. yemin töreni provası saat 9 da başladık. öğlen alay komutanı öncesi prova, alay komutanına yemin, eğitim haftasını kutlama ve son olara tugay komutanına yemin törenini yaptık. (yaklaşık 5-6 saat ediyor)

manisada gece eğitim günleri hariç her gün alay içtima var. sıçak toprak sahada 30 dk dikiliyorsun istiklal marşı söyleyip geri dönüyorsun, herkesin nefret ettiği bişeydi bu.

banyo günleri salı ve perşembe günleri saat 3-4 gibi 3 takım sırayla 40 kişilik hamama gidiyor 10 dakikalık sürede yıkanıyor. yıkandıktan sonra direk spor oluyor, sonra silah bırakma ardından alay içtima yine kirlenip terliyorsun :)

her bölüğün kantini var. devrecilik bizde de vardı. misal kantinden su alacaksın, soğuk su yok diyor. devresi gidince hemen soğuk su çıkıyor ortalığa. herşeyin iyisini kendilerine ayırıyolar. kantin kapalı, arkadaşı susayınca ya da bişey isteyince hemen gidip açıyor. işi bitince kapatıyor. gece normalden erken kaldırıyorlar. anfideki televizyonda onlar ne isterse o izleniyor. tam sevdiğin şarkı çıkmış pat kanal değiştiriyorlar. haber için yalvarırdık adamlara.

1.tb 6.BL'deydim bende.. yazılanların cogu bizde de aynıydı,
    farklı olarak bizde her gün akşam ve her sabah saat 4'te duş alma imkanı vardı.
    son 2 gün tören için kastırdılar, komutanlardan birinin söylediği gibi askerlik bir show işiydi ve o show'un bir parcası olarak hazırlandık sadece.

kıbrıs paşakoy'e düştüm bende.
  • iskenderun'da geçen 26 günden sonra tekrar foruma girmek güzelmiş.
    herkese selamlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: theBC

quote:

manisa 1. eğitim tugayı'nda dün yemin törenini yaptık. kıbrıs yolcusuyuz. 3 gün yol iznimiz var.

son 2 gün tören için kastırdılar, komutanlardan birinin söylediği gibi askerlik bir show işiydi ve o show'un bir parcası olarak hazırlandık sadece.

o duş imkanı bizde de lafta vardı ama alan olmadı :) bizim tuvaletlerin birinde buz gibi akan duş vardı. mike mike orda aldık duşumuzu :) 20-30 kişi olurdu kuyrukta gece 2-3 te kalkardı millet duş almak için :)
  • iskenderun deniz er eğitim alayındamı yaptın askerliğini? kaçıncı bölük nereye düştün
  • arkadaşlar iskenderun deniz er eğitim alayında 26 günlük eğitimimi tamamladım ve evime döndüm 7 gün dağıtım izni aldım haftaya salı günü ege gölge deniz komutanlığı karargah destek komutanlığına teslim olucam izmir turandaymış nasıl biryer olduğunu bilen varsa beni bilgilendirirse sevinirim havaalanından nasıl gidilir falan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: theBC

quote:

Bende 6. bölükteydim.dostum senin isim neydi
  • Ben de manisada dün yemin edenler arasındaydım. 1 tb. 3 bl. yürürken izmir marşını söyledik, izmire gitmeden izmirden nefret ettim valla.
    Arkadaşların söylediklerine ek olarak ego tatmini yapan ast subaylar. Hakaretler havada uçuşuyordu. Bizim bölüğün içtima alanında (taşlı, topraklı tozlu bi yer) süründüğümüz bile oldu. Alay içtimalarında her gün en az 1 bayılan oluyordu ve bayılan arkadaş gölgeye alınıp kendine gelmesi bekleniyordu ilk yardım olayı kesinlikle yok çünkü sen değersiz bir varlıksın. Senin hayatın kimsenin umrunda değil. 6. bölükte olan arkadaşlar değinmemiş. Yürüyüş provalarında bir arkadaşımız düşüp şehit (!) oldu. Sırf tugay komutanından aferin almak için bizi öğlen sıcaklarında yürüttüler.
    Uzun lafın kısası acemilik bitti bir daha Manisayı görmeyiz inşallah.
    Kıbrısta da 39. mekanize piyade tümeni 39. topçu alayına düştüm. Güzelyurtta portakal bahçelerinin orda bir yerdeymiş. Kıbrısta rahat olacağımı düşünüyorum. Nöbetten dolayı uykusuzluk sorunu olur sadece ona da 125 gün katlanıcaz artık.
    Hepimize Hayırlı Tezkereler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: temhaulu

iskenderun deniz er eğitim alayındamı yaptın askerliğini? kaçıncı bölük nereye düştün

Ben 19 dum. Suyunu çıkardılar işin. Çanakkaleye mekanikçi düştüm. Ya siz?
  • quote:

arkadaşlar iskenderun deniz er eğitim alayında 26 günlük eğitimimi tamamladım ve evime döndüm 7 gün dağıtım izni aldım haftaya salı günü ege gölge deniz komutanlığı karargah destek komutanlığına teslim olucam izmir turandaymış nasıl biryer olduğunu bilen varsa beni bilgilendirirse sevinirim havaalanından nasıl gidilir falan.

arkadaşım ben de iskenderundan geldim 13. bölükteydim izin almadan gidiyorum izmir turana yalnız benimki ege bölge dz. k. hrk. ve mu. ş. umur haber merkezi diye geçiyor, aynı yer değil sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: murderer_utku

quote:

iskenderun deniz er eğitim alayındamı yaptın askerliğini? kaçıncı bölük nereye düştün

Ben 19 dum. Suyunu çıkardılar işin. Çanakkaleye mekanikçi düştüm. Ya siz?

ben izmir turan a düştüm muhafız. sizin bölükten izmir turan a düşen yoktu herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: atoxi

quote:

Orijinalden alıntı: karacam_1001

Mamak mebs yemin törenini bugün yaptık evci iznimiz sadece 1 gün,dağıtım izinleri 5 gün.Herşey yolunda gayet iyi bir acemilik dönemi bitti.usta birlikleri 2-3 gün sonra belli olmustu zaten,hafta sonu usta birliklerimize dağıtılacağız.Merak edenler için söyleyeyim her akşam hamam sinema var.yemekler şirket tarafından getiriliyor. kantin ptt akbank atm her türlü ihtiyaç karşılayabılecegımız yerler mevcut cahve cola makinaları cay vs ....

yolculuk nereye

Gata dest kt. k.lığı inş hayırlı olur.:)
  • 
Sayfa: önceki 519520521522523
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.