Şimdi Ara

335. DÖNEM(AĞUSTOS-2010) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (519. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.025
Cevap
9
Favori
705.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 517518519520521
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dagıtım oldu bıle.gıdıcegımız yerler bellı.şuan benımle 335 olan kastamonu golcuk te acemılık yapan arkadasım tuncelıye gıdıor.ben afyon da acemilik yaptım afyon ilçesine gidiyorum.2 hafta sonra cumartesı ılce ye gıdecegızz hayırlısı ıle..
  • yani bayramın 3 cü günü birliklerinize teslimmi oluyorsunuz?
  • bide dağıtım izniniz falan varmı yani en geç ne zaman teslim olucaksınız birliklerinize ayın kaçında
  • Bize neden söylemiyorlar dağıtımları , hala belli değil deniliyor . Yenşi Foça Jandarma Komando'da. Size nasıl söylendi ki, aynı merkezden yapılmıyor mu atamalar, sizin belliyse bizim de bellidir o zaman .
  • Yemin töreni ile dağıtım arasında kaç gün var?

Dağıtım izni denilen olay kaç gün sürüyor ve terhis olma süresini etkiliyormu?
  • Selam devrelerim.. Kastamonu Gölköy 1.Jand.Tb..335.kd er olarak, Kastamonu'dan herkese selam olsun..
    Yemin töreni bitti ve 30 ağustos zafer bayramı vesilesiyle son evci izin gününü kullanıyorum.Öğleden sonra birliğe teslim olacağız birkaç arkadaş.. 25 eylül tarihinde dağıtım iznine çıkıyoruz.. İstanbul a dönüş için 26 gün sayıyoruz.. Ustalık Adıyaman.. Hakkımızda hayırlısı.. Burnumda tütüyor sevdiklerim, istanbul.. Devrelerime allah sabır ve yardım ihsan eylesin..
    hoşcakalın.
  • Muğla İl Jandarma Komutanlığındayım bende.Bizim dağıtımlar 18 Eylül de yapılacak,ilçelerden birine gönderecekler şansımıza artık

Cuma günü yeminimizi ettik,o günden beri evci olarak çıktım,bugün 17:00 de teslim olacağım.Çok zor geliyor şimdi açıkcası birliğe dönmek.. Bayramda da evci çıkacağım,bakalım bayramın 1.günü çıkarıp 3. günü gel mi diyecekler..
  • inzibat olacaz batı bogaz inzibat komutanlıgı.
  • 331 olarak herkese simdiden geçmiş olsun allah kolaylık versin gecelerrrrrrrrrrrrr uzuuuuuuunnnnnnnnnnn torunnnnnnnnnnn tombolaklarrrrrrrrrrrrrrr
  • quote:

Orijinalden alıntı: muco555555
    Silah altına alınan ve yemin eden usta askeri kapsamaz diyorlar.uZUN DÖNEM ER OLANLARI SÜRE KISALIRSA KAPSAR AMA KISA DÖNEM ERİ SÜRESİ UZADIGI İÇİN KAPSAMAZ

askerlik düstügünde de herkezi kapsamisti
    silah altindayken konunlar degsiyor.
  • uzarsa silah altındakini etkilemez çünkü 6 ay die imza attınız kazanılan hak geri alınamaz kısalırsa zaten kısalır. gerçi bu saatten sonra benmi yapim yahu :) 331kd
  • quote:

Orijinalden alıntı: savelor

uzarsa silah altındakini etkilemez çünkü 6 ay die imza attınız kazanılan hak geri alınamaz kısalırsa zaten kısalır. gerçi bu saatten sonra benmi yapim yahu :) 331kd

peki askerlik düstügünde nasıl olmustu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rádèøή

Yemin töreni ile dağıtım arasında kaç gün var?

Dağıtım izni denilen olay kaç gün sürüyor ve terhis olma süresini etkiliyormu?

mesela eşimin
    7 eylülde ki yemin töreninden sonra 2 gün evci ondan sonra da edirne kesan merkez de lojistik de olacak....
  • quote:

Orijinalden alıntı: prenskaan

quote:

Orijinalden alıntı: atoxi

quote:

Orijinalden alıntı: kayaasim

bu uygulama sizce Aralık 2010 yedek subay aday adaylarına yetişebilirmi? Başvuru yapmış bir kişi taslak onaylandıktan sonra bu uygulamaya tabii tutulurmu?

bu soruyu bende merak ediyorum adamın yedek subaylıgını mı alacaklar bu durumda veya diğer er yapanlar ne durumda olacak o da bir soru işareti

kanun cıktıgı an olay bitmistir.Askere baslayanda baslamayanda etkilenir

bilmeden atıyosunuz yorum götüren bir mevzu değildir bu adam yedek subay rütbesi taktıysa belirli suçlar dışında hiç bir güç o rütbeyi sökemez kısacası 335. dönemlerden yedek subay alımı oldu mu oldu olduysa tek tip yasası çıksa bile bu adamlar yedek subay olarak askerliğini bitirir dolayısıyla 335. kısa dönemlerde korkmasın onlarda tek tip yasası çıksa bile etkilenmeden bitirirler çünkü burada askerlik süresi uzayıp kısalmıyor askerlik yasası değişiyor askere gidenler 1076 sayılı yedek subay kanununa tabi olarak gittiler yeni yasa çıktığında askere gitmemiş olanları etkileyecektir kısacası bu yasa aralık 1 den önce çıkarsa 337 diye bir kısa dönem celbi kalmaz ama yasa aralık ayından sonraya kalırsa 337 lerde yırtar.

• Beyler bir sorum olacak 335. dönem kısa dönem 3. grup yerler belli oldu askere gideceğiz. teslim tarihi 2 eylül deniyordu ama acaba bayramdan sonraya ertelenirmi bir fikri olan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SinanOz

quote:

Orijinalden alıntı: eser45

slm..arkadaşlar...bir şey sormak istiyorum, nişanlım 333. dönem kd olarak vatani görevini yapıyor.son günlerde tek tip askerliğe geçilmesiyle ilgili haberler tekrar belirdi. nişanlımın teskeresin 21 gün var. şu önümüzdeki günlerde tek tip askerlik uygulamasına geçilirse nişanlımı ve onun gibi 333. kd.leri de etkiler mi? yardımcı olursanız sevinirim... succesful
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    arkadaşım bende 333.kd askerim.nişanlın için merak etme.tektip askerlik uygulamasına gecilmesi için meclisin onayı gerekiyor bu durumda bizim için bir sorun yok meclis 1 ekimde iş başı yapacağı için etkilemez nisanlını ve tertiplerimi.için rahat olsun...

Bende 333.KD asker olarak Rahatım. Çünkü meclis 1 ekim de açılacak ve biz o zaman tam olarak sivil vatandaşız

çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için..herkes ayrı bir şey söylüyor bu ara.. kafam iyice karıştı..

• quote:

Orijinalden alıntı: eÜp_07

arkadaşlar sayfalar dolusu mesaj var. ilgilimi çeken yedek subay çok gibi geldi yada benim gözüme çarptı. Yedek subaylık çıkma olasılıgı nedir? açıköğretim işletme mezununa yedek subaylık çıktıgını hiç görmedim göreniniz varmı?

çok teşekkür edrim yardımlarınız için...
  • Biz (333.kd) acemiliğimizin başında askerliğin tek tipe inmesiyle ilgili baya korkutulduk hatta bize anneler gününü bekleyin genelkurmay başkanının annelere sürprizi varmış felan dediler bişey çıkmadı.kafanızı meşgul eden yüzlerce şey var zaten bide bununla meşgul etmeyin hayırlısıyla bitirin gelin sizde.

1.Mknz.P.Tug 5.Hudut Alayı Iğdır'dan her asker arkadaşa selam olsun.

Atarsa 15
  • 335. dönem Burdur Yedek Subay Öğretmen olarak bugün yemin ettik ve öğretmenlik yapacağımız okullara gitmek üzere çoğu tertibim yola çıktı. 18 günlük acemilik eğitiminde herkesi bunaltan tek bir şey vardı. SICAKLAR... Bi de üstüne soğuk su -cola-gazoz sıkıntıları da olunca 18 gün, 2 ay gibi geldi bana. Şükürler olsun ki bitti. Tüm tertiplerime ve Burdur 2. tabur 1. bölük'e selamlar...
  • 
Sayfa: önceki 517518519520521
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.