Şimdi Ara

335. DÖNEM(AĞUSTOS-2010) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (329. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.025
Cevap
9
Favori
705.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 327328329330331
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kicgine

quote:

Orijinalden alıntı: maverick8141

quote:

Orijinalden alıntı: deliolan14

quote:

quote:

devrelerim onu bunu bırakında hala genelkurmay başkanlığı ve kara kuvvetleri komutanlığının başına kim geçecek belli değil. ne cenabet bi dönemde askere gidiyoz ya.

harbiden devrem %100 haklısın,bizim bu dönem epey bir şanssız.bizde bu şansızlık varken zaten ya savaş çıkar ya da darbe olur artık 2 sene askerlik yaparız

devrem sen daha dur. iran savaşı çıkar. bizide çekerler çöllere. e bizim gibi bahtsız bedevi devreleride çölde kutup ayısı mokoko

ZHUHAHAHAHA

Merak etmeyin arkadaşlar bir kaç yıl sonra kimse doğuda görev yapmak zorunda kalmayacak zira doğu diye bir toprak parçası olmayacak Türkiye'nin...

kardeşim yanlış anlama, bende yazdığını anlamadıysam affola. doğudan kimse bi parça toprak alamaz. bizlerde, yada keni adıma konusuym batı dogu farketmez neresi olursa göreve hazırım. forumu oncedende takıp ettıysen benım tek derdım yardan ayrı kalmak. askerliğin her zorlugunu herkesın asacak gucu var. herkesınde bu vatan topragının her karısını koruycak cesaret ve azmı var. eskı donbemlerden bırı bı forumda soyle yazmıs. kısladan gırdıgınzde, g.tü kiraya verdim, çıkarken alcam diye düşünn diye. en kötüsü bu sanırım. buna bile hazırım...

değil doğudan bi karış toprak, kum tanesini alamaz kimse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vk_zworykin

şöyle hepimizi alsalar da bir yere koysalar. ne güzel askerlik yaparız :D

• annem hhastalandı şu anda askere gidemem nolur acil yazın bakayamı kalırım durumum nolur acil nolur?
  • @kicgine;

Devrem bu canı alırlar ama bir karış toprak parçası alamazlar,sana bir şiirle zaten bildiğin ve inandığın değeri bir daha hatırlatmak isterim

BED YÜZLÜLER,KEM GÖZLÜLER HOR BAKARMIŞ VATANA;
    BİZ TÜKENİP BİZ TÜKENİP YOK OLMADAN OLMAZ BÖYLE ŞEY OĞUL!
    DENİLMİŞTİR!CAN SAĞKEN YURT VERİLMEZ DÜŞMANA;
    HEM SÜTÜNDEN HEM KANINDAN HEM CANINDAN SENDEKİ BU HUY OĞUL!
  • quote:

Orijinalden alıntı: scope_c4

annem hhastalandı şu anda askere gidemem nolur acil yazın bakayamı kalırım durumum nolur acil nolur?

geçmiş olsun kardeşim, sanırım firari sayılırsın. ama bu soruna tam olarak bir cevap verebilecek kimse yoktur sanırım burada. sen askerlik şubeni al oradan en doğru bilgiyi alırsın..
  • quote:

annem hhastalandı şu anda askere gidemem nolur acil yazın bakayamı kalırım durumum nolur acil nolur?

bAKA7YA KALIRSIN SAĞLIK RAPORUNU AL ANNENİN CEZA ALMAZSIN,çok geçmiş olsun devrem
  • quote:

quote:

@deliolan14;

nickin sonundaki 14 den bolulu olduğunu tahmin ediyorum yanılıyormuyum devrem?Baya güldürdün beni akşam akşam ALLAH da seni güldürür inşallah.

yok devrem boluda okudum. hani bi msjında demişsin ya ladik diye. oralıyım. bu arada bizim buraya kayak merkezi açtılar, beklerim. bende güldürcek malzeme çokta stresteyim bu aralar :D

ooo samsunlusun ha devrem.Ladik gölü güzel yer karadeniz zaten güzel bir yer,karış karış tüm dağlarını yaylalarını gezdim.Çamlıhemşin yaylasından büşürüm e,artvinden,sümele yaylası-trabzona...
    Vatan Sana Canım Feda,Kim BU CENNET VATAN UĞRUNA OLMAZ Kİ FEDA
  • quote:

quote:

bAKA7YA KALIRSIN SAĞLIK RAPORUNU AL ANNENİN CEZA ALMAZSIN,çok geçmiş olsun devrem

alper komutanım şey dicem bi tane ktm hikayesi varya oradaki dedemize birliğine vardığında firari işlemi yapcaktık gibi bişey demişler ya, o yüzden firari sayılmaz mı? çünkü şuanda hepimiz askeriz. koskocaman izin belgemiz var.
  • quote:

quote:

Devrelerim bir bahtsız bedeviliğe daha örnek vereyim izninizle,bizim bu devre harbi arkasına önüne dikkat etsin,heran karşımıza kutup ayısı çıkabilir.

Evvel gece mernis sisteminin trafolarında başlayan yangın sebebiyle e-devlet ve mernis bilgilerinin çoğu kül oldu,konya da bulunan yedek bilgi deposu ise ancak 1 hafta içinde aktif hale getirilecekmiş.koca mernis i bile çökerttik,sabah akşam e-devlet muhabbeti yapa yapa

hababam sınıfı gibi devreleriz. Allah verede cephanelikleri uçurmasak

Bu forumdaki bütün tertiplerimizi aynı yere koysunlar,2.gün dünya güneşe bile godoslama bindirirErken terhis oluruz bölece :))))
  • @deliolan;

est.komutanım siz varken benden komutan mı olur yok be devrem kendi kusurun olmadığı ve psiko bir komutana gelmediğin müddetçe öle bir işlem yapmazlar.Ama ben çok net hatırlıyorum,kuzenim birliğine teslim olmaya kütahya ya giderken otobüsü kaza yapmış ve otobüsten 12 ölü çıkmıştı.ben koştum gittim aldım çocuğu teslim ettim ve komutan 1 gün için demediğini bırakmadı,ölsen de ölün buraya zamanında gelecek demişti,fıtık olduydum
  • ciddi anlamda mantığın bittiği yerde askerlik başlıyor devrelerim ancak şöyle bir durum var.Bizim dönemde olmaz denilenler oluyor;mantığın bittiği yerde askerlik,askerliğin bittiği yerde 335.dönem başlıyor diyebilirler ileride
  • quote:

quote:

quote:

Devrelerim bir bahtsız bedeviliğe daha örnek vereyim izninizle,bizim bu devre harbi arkasına önüne dikkat etsin,heran karşımıza kutup ayısı çıkabilir.

Evvel gece mernis sisteminin trafolarında başlayan yangın sebebiyle e-devlet ve mernis bilgilerinin çoğu kül oldu,konya da bulunan yedek bilgi deposu ise ancak 1 hafta içinde aktif hale getirilecekmiş.koca mernis i bile çökerttik,sabah akşam e-devlet muhabbeti yapa yapa

Bu forumdaki bütün tertiplerimizi aynı yere koysunlar,2.gün dünya güneşe bile godoslama bindirirErken terhis oluruz bölece :))))

TSK kendini fesh mi ediyo yoksa :D manyakmı bunlar bızı aynı yere koysunlar. ya ben hiç soru sormadım.

şimdi listeyi kontrol ettimde 30 yaslarda çok devrem var :D ben daha 24 yasındayım. şimdi ben bunlarla orada nasıl konuscam? abimi dicem? devremmı. Olakı Allah korusun astek oldum ben buyuklerıme nasıl emır vercem? emır komuta bı yere kadar ok ama, ben daha yenı mezun olmus g.tü boklunun tekıym, heralde ben astek olursam benım askerlerım yasadı onları toplayıp mektebe bıle gotururum, anadınız sız
  • quote:

Orijinalden alıntı: sweetlyboy01

quote:

yaw gelsin artık 10 ağustos,patladım yha.öss yi beklemek bile bu kadar zor gelmemişti,el insaf mideme ağrılar giriyor.Belliyse açıklasınlar lütfen.

İzmirli devrelerim,ve bu forumda bulunan devrelerim.Şayet aynı birliğe düşecek olursak gitmeden önce bir şekilde tanışalım orada en çok birbirimize biz destek olacağız.

valla tanışalım devrem ne de olsa kader yoldaşıyız artık.

ewet arkdaşlar başlık açalım izmirden yola çıkacaklar diye daha sonra gideceği yeri yazalım aynı olanlar beraber gitsin
  • harry_kewell bugün gelmedi mi tertiplerim hiç?göreniniz oldu mu devremi?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

TSK kendini fesh mi ediyo yoksa :D manyakmı bunlar bızı aynı yere koysunlar. ya ben hiç soru sormadım.

şimdi listeyi kontrol ettimde 30 yaslarda çok devrem var :D ben daha 24 yasındayım. şimdi ben bunlarla orada nasıl konuscam? abimi dicem? devremmı. Olakı Allah korusun astek oldum ben buyuklerıme nasıl emır vercem? emır komuta bı yere kadar ok ama, ben daha yenı mezun olmus g.tü boklunun tekıym, heralde ben astek olursam benım askerlerım yasadı onları toplayıp mektebe bıle gotururum, anadınız sız

yok be devrem ne abisi,devre yada tertip dersin.Sonuçta hepimiz üni. mezunu ve aklı başında insanlarız bundan kimsenin darılacağını sanmıyorum.Normal yaşamda nasıl aramızda yaş farkı olsa da arkadaşsak orada da arkadaşız.
  • daha evvel de yazdım, tekrar yazıyorum devrelerim.

asteğmen olduğunuzda komutan olmuyorsunuz, illaki bir muvazzaf teğmen üsteğmen olacaktır komutan. yedek subaylar komutanlık yapmaya değil meslek icra etmeye gidiyorlar. hem dereyi görmeden paçayı sıvamayalım devrelerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: think pink!!!

quote:

Orijinalden alıntı: sweetlyboy01

quote:

yaw gelsin artık 10 ağustos,patladım yha.öss yi beklemek bile bu kadar zor gelmemişti,el insaf mideme ağrılar giriyor.Belliyse açıklasınlar lütfen.

İzmirli devrelerim,ve bu forumda bulunan devrelerim.Şayet aynı birliğe düşecek olursak gitmeden önce bir şekilde tanışalım orada en çok birbirimize biz destek olacağız.

valla tanışalım devrem ne de olsa kader yoldaşıyız artık.

ewet arkdaşlar başlık açalım izmirden yola çıkacaklar diye daha sonra gideceği yeri yazalım aynı olanlar beraber gitsin

Başlık açmaya gerek yok bence devrem,burada izmirliler toplaşalım herkes birbirine nereye gittiğini yazsın hem bu arada farklı yönlerden aynı yere gelecek arkadaşlarımız varsa onları da tanıyalım derim ben.artık bizler asker arkadaşıyız ve en önemli bağla birbirimize bağlıyız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drakan

daha evvel de yazdım, tekrar yazıyorum devrelerim.

asteğmen olduğunuzda komutan olmuyorsunuz, illaki bir muvazzaf teğmen üsteğmen olacaktır komutan. yedek subaylar komutanlık yapmaya değil meslek icra etmeye gidiyorlar. hem dereyi görmeden paçayı sıvamayalım devrelerim.

hepsi mesleki asteğmen olmuyor,benim şehit olan 3 arkadaşım da dahil çoğu arkadaşım tim komutanı olarak gitti.Hatta nisan da emrah adlı arkadasımı acemilikten sonra astek olarak cizre bilmem ne karakolu bilmem ne tim komutanı olarak yolladım....
  • quote:

Geçmiş olsun. Bize verilen kağıtta şöyle yazıyor:

"Hayati öneme haiz özür nedeni ile belirtilen sürede ayrıldığınız sınıf okulu, eğitim merkezinde bulunamayacaksanız, durumunuzu en seri vasıtalarla yeni birliğinize haber veriniz ve mazeretinize ait belgeleri ibraz etmek üzere yanınızda götürünüz veya gönderiniz."
  • bu gece forumu takip eden kişi sayısı epey azalmış,devrelerimin hepsi sanırım vedalaşmaya akrabalara gittiler harry_kewell da dahil.Ben 1 ay öncesinden yapmıştım o nedenle rahatım
  • 
Sayfa: önceki 327328329330331
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.