Şimdi Ara

335. DÖNEM(AĞUSTOS-2010) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (327. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.025
Cevap
9
Favori
705.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DecameroNe

Beyler benim kafama takılan bi durumum var yardımcı olursanız sevinirim...

Her iki dizimde de 7 seneden beri kıkırdak incelmesi var..ve bu durum son 1 senedir ilerlemiş durumda ki hatta sağ dizim baya kötü..doktora çıktığımda bana kesinlikle çömelmek yasak uyarısı verdiler.
    Koşamıyorum..Çömelemiyorum...Düşünün oturaklı tuvalatte ancak hacet görebiliyorum... :(

Ayrıca sağ dizimin arkasında Baker Kisti oluşmuştu ve bunu 15 Nisanda aldırmıştım.Askerliğe başvuru tarihinin son günü 30 Hazirandı ve ben 28 haziranda başvurumu yaptım..Nizamiyedeki doktor Çorluya gitmemi tavsiye etti ama bunca senedir yeteri kadar devre kaybettim zaten iş de bulamıyorum bir an önce gideyim de bitsin doktor bey dedim..Çünkü Çorluya gitseydim raporlar falan derken 30 haziranı geçecekti.Sadece spor muafiyeti istiyorum dedim,verirler dedi..

Trakya Üniversitesi'nden mezun bir Ziraat Mühendisiyim.Bilgisayarla aram iyidir..MS OFFİCE programlarını rahatlıkla kullanabiliyorum..Orta derecede İngilizcem var.

Ayrıca şöyle bir durum daha var..Ev arkadaşımın amcasının oğlunda hepatit b vardı.Çocuk askere gittiğinde acemi birliğindeyken bu rahatsızlığını söylemiş ve çocuğa hava değişimi vermişler 6 ay sonra gel demişler..tekrar gitmiş ve yine 1 ay sonra gel demişler..Çocuğun akıbeti hala belli değil.
    Aynı arkadaşımın hala oğlunda da bana benzer bir rahatsızlık var.O da yemin töreninden sonra menisküs var bende demiş ve askerliğini yata yata bitirmiş.
    Bu durumda hangisi bnm için daha uygun olacaktır?ya da böyle bir durum var mı?

Askeriyede tedavi olma gibi bir durum sözkonusu olabilir mi?

Spor muafiyeti alabilirmiyim?Bu rahatsızlığımı ne zaman dile getirmeliyim?

Askerdeyken ne gibi bi görev alırım? Yazıcılık falan gibi bi görev olabilir mi?

Zaman daraldıkça kafam daha da karışıyor.Yardımlarını bekliyorum...

Yardımcı olacak yok mu??
  • usta birliğinde tedavi ederler seni devrem
  • devrem usta birliğine gidince de (eğer gidersen) şikayetlerini belirt,hemen gataya sevk ederler.bizim çalışanın oğlu er olarak yani 18 ay gitmişti 6 sene önce.beyninde ur tespit edildi,beyin ameliyatı dahi gata da gerçekleşti,hem de bedava
  • quote:

Orijinalden alıntı: complo

arkadaşlar lüzümsüz insanlara cevap vermek yerine benim soruma cevap verirseniz daha makbul.

sırt çantası ile gitsek yeter mi yoksa valizle mi gideyim. çünkü orda verecekleri elbiseleri de usta birliğe götürecekmişiz gibi söylenti var.

devremm 3 abisi askere gitmiş gelmiş, bir abisi rütbeli olan biri olarak cevap veriyorum. sırt cantama 5er yesıl don atlet, 5 siyah çorap, bi tane gece yatarken gıymek ıcın kaprı siyah. tras takımı mach ucudur kremıdır falan koydum. bide üstümü giyinip gitcem işte. orda verdıklerınıde bir çantayla veriyolarmış. sırt çantası yeter bence diyorum devrem. tabi arkadaşlar demiş gittiğiniz yere göre değişir falan filan diye, bunları düşünmek yersiz bence artık. herşeyi bırakıp ananızla babanızla kardeşlerinizle varsa sevdiğinizle, sevdiklerinizle zaamn geçirin artık.
  • yaw gelsin artık 10 ağustos,patladım yha.öss yi beklemek bile bu kadar zor gelmemişti,el insaf mideme ağrılar giriyor.Belliyse açıklasınlar lütfen.

İzmirli devrelerim,ve bu forumda bulunan devrelerim.Şayet aynı birliğe düşecek olursak gitmeden önce bir şekilde tanışalım orada en çok birbirimize biz destek olacağız.
  • keşke neci oldugun belli olduktan sonra alsaydın atletleri kilotlarıı vs.. hava kara deniz farklı farklı renklerde ic camasarı hakim..
  • arkadaşlar tatil dönüşü tekrar beraberizz berbat geçen sınavın 1.gününden itibaren iy,i bi tatil yaptım ve memlekete döndüm şimdi pazartesi geceyı beklıyorum.. ya günler çabuk mu geçmeye başladı ne..
  • quote:

Orijinalden alıntı: baykarabay

arkadaşlar tatil dönüşü tekrar beraberizz berbat geçen sınavın 1.gününden itibaren iy,i bi tatil yaptım ve memlekete döndüm şimdi pazartesi geceyı beklıyorum.. ya günler çabuk mu geçmeye başladı ne..

sen tatilde olduğun için hissetmemişin devrem,bizim için günler değil saniyeler bile geçmek bilmiyor bu ara
  • devrelerim onu bunu bırakında hala genelkurmay başkanlığı ve kara kuvvetleri komutanlığının başına kim geçecek belli değil. ne cenabet bi dönemde askere gidiyoz ya.
  • Önceki dönemlerde ktmlere uğramadan direk birliğe teslim olanlar varmış acaba bu konuda kesin bir bilgisi olan var mı ? Yani mecbur ktmye gitmemiz gerekiyor mu
  • İki günlük ufak bir tatil yaptım ve bu sıcaklardan acayip tırstım.

Acayip nemli bir hava var Trakya tarafında ve normal insan bile nefes almakta zorlanıyorken biz bu sıcakta spor yapacağız.

Allah hepimizin yardımcısı olsun tertipler...
  • herkese selamlar. iki sorum olacak. cevaplarsanız sevinirim.

1. sınav günü bana verilen kağıdın hiçbir yerinde ktm ler yazmıyor. misal bana şırnak hakkari falan çıktı hangi ktm ye gidecem? bunu nereden ve nasıl öğrenebilirim?

2. askerlik sırasında hava değişimi gibisinden birşeyler okumuştum. o nedir? hava değişimi ne için ihtiyaç duyulur? süresi var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deliolan14

devrelerim onu bunu bırakında hala genelkurmay başkanlığı ve kara kuvvetleri komutanlığının başına kim geçecek belli değil. ne cenabet bi dönemde askere gidiyoz ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: vk_zworykin

herkese selamlar. iki sorum olacak. cevaplarsanız sevinirim.

1. sınav günü bana verilen kağıdın hiçbir yerinde ktm ler yazmıyor. misal bana şırnak hakkari falan çıktı hangi ktm ye gidecem? bunu nereden ve nasıl öğrenebilirim?

2. askerlik sırasında hava değişimi gibisinden birşeyler okumuştum. o nedir? hava değişimi ne için ihtiyaç duyulur? süresi var mıdır?

1. Sınav sonuç ekranında toplanma yeri bilgisi de verilecek zaten.

2. Tam bilemiyorum ama ağır hastalık, psikolojik çöküntü vs. durumlarda verilen izin sanırım.
  • sizide tüm akrabalar arayıp nasihat veriyolarmı ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: deliolan14

devrelerim onu bunu bırakında hala genelkurmay başkanlığı ve kara kuvvetleri komutanlığının başına kim geçecek belli değil. ne cenabet bi dönemde askere gidiyoz ya.

harbiden devrem %100 haklısın,bizim bu dönem epey bir şanssız.bizde bu şansızlık varken zaten ya savaş çıkar ya da darbe olur artık 2 sene askerlik yaparız
  • quote:

Orijinalden alıntı: .1

sizide tüm akrabalar arayıp nasihat veriyolarmı ???

devrem sadece akraba olsa keşke,konu komşu kim varsa
  • Bütün devrelerime benden gelsin;
    Manga-Dursun Zaman ve Close 2 You-Baby Don't Go
  • DEVRELERİM BİZ GİDELİM GÜNEY KORE İLE KUZEY KORE SAVAŞ YAPAR BİZİ DE GEMİYE BİNDİRİP GÖTÜRÜRLER 6 AY YOLCULUKTAN SONRA DA BİZ İNDİĞİMİZDE SİZ KISA DÖNEMMİŞSİNİZ DİYE GERİ GÖNDERİRLER

• quote:

Orijinalden alıntı: Surveillance

quote:

Orijinalden alıntı: vk_zworykin

herkese selamlar. iki sorum olacak. cevaplarsanız sevinirim.

1. Sınav sonuç ekranında toplanma yeri bilgisi de verilecek zaten.

2. Tam bilemiyorum ama ağır hastalık, psikolojik çöküntü vs. durumlarda verilen izin sanırım.

izin dediğin evci izin mi? tabi askerliğe de ekleniyor bu?
  • 
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.