Şimdi Ara

335. Dönem 7'nci Kor. 6'ncı Hd. A. K.lığı VAN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
17.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar malum diğer konu başlığı çok yoğun ve doğru düzgün bilgi paylaşımı yapılamıyor. İsterseniz buradan devam edebiliriz :)

• Hudutçular nerelerdesiniz yahu?
  • Van il jandarma komutanlığına düşen olmadı heralde bu dönem...

Arkadaşlar çok yakında değilseniz mutlaka uçakla gelin karayoluyla gelırsenız Elazığ Ktm'ye katılmak zorunda kalırsınız ki 3-5 lira için hayatınızın en kötü 3-4 gününü yaşayabilirsiniz...

Onun dışında Van güzel bi yer korkunuz olmasın. 10 nisan günü bende şoktaydım ama alışıyor insan. Bizim yemin törenimizde hudut alayında olmuştu güzel bir yer. Dağın eteğinde ama Van'ın göbeğinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Little F.K

Van il jandarma komutanlığına düşen olmadı heralde bu dönem...

Arkadaşlar çok yakında değilseniz mutlaka uçakla gelin karayoluyla gelırsenız Elazığ Ktm'ye katılmak zorunda kalırsınız ki 3-5 lira için hayatınızın en kötü 3-4 gününü yaşayabilirsiniz...

Onun dışında Van güzel bi yer korkunuz olmasın. 10 nisan günü bende şoktaydım ama alışıyor insan. Bizim yemin törenimizde hudut alayında olmuştu güzel bir yer. Dağın eteğinde ama Van'ın göbeğinde.

Teşekkürler Little F.K. Yazılanları okuduktan sonra hemen uçak biletimi aldım. Diğer arkadaşlara da uçöak biletleri daha da pahalanmadan bir an önce almalarını öneriyorum.
  • van başkalede 331. kısa dönem olarak askerliğimi yaptım.en berbat yerleri gördüm.sorularınız olursa buralardayım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarrx

van başkalede 331. kısa dönem olarak askerliğimi yaptım.en berbat yerleri gördüm.sorularınız olursa buralardayım :)

Hocam aklına ne geliyorsa anlat :)
    Bizi acelimik sonrasında karakollara dikecekler muhtemelen. Oradaki durumları bir anlatabilirsen seviniriz.

Selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarrx

van başkalede 331. kısa dönem olarak askerliğimi yaptım.en berbat yerleri gördüm.sorularınız olursa buralardayım :)

ne gibi berbatlıklar hocam?
  • Bende oradayım arkadaşlar perşembe sabahı havalimanındayım orada masalar varmış oraya teslim olacağım. başka gelen olmadımı ya bu memlekete:)
    Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    335'inci Dönem Yedek Subay Sınıflandırma Sonuçları
    Sonuç Açıklama Tarihi: 10 Ağustos 2010
    T.C. Kimlik Nu.***************
    Aday Nu.***********
    Adı ve SoyadıSERKAN YANARATEŞ
    KuvvetiKara Kuvvetleri Komutanlığı
    SınıfıPİYADE
    StatüsüKısa Dönem Er
    Branşı-
    Gideceği Sınıf Okulu /
    Eğitim Merkezi7'nci Kor. 6'ncı Hd. A. K.lığı
    VAN
    Açıklamalar1. Kara yolu ile seyahat edecekseniz aşağıdaki Kabul ve Toplanma Merkezine katılış yapınız ve
    en yakın askeri irtibat bürosuna müracaat ediniz.

ELAZIĞ

2. Hava yolu ile seyahat edecekseniz tercih edebileceğiniz hava alanları aşağıdadır.
    İnişi müteakip, hava alanındaki askeri irtibat bürosuna müracaat ediniz.

VAN
    MUŞ
    ELAZIĞ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanyanarates -- 10 Ağustos 2010; 15:52:58 >

• Merhaba,

Herkese hayirli olmasi diliyorum. Persembe 11 ucagi ile İstanbul'dan Van'a gideceğim. bir sakıncası olup olmadığını bilmiyorum ancak havaalanında inzibatlara yakalanmadan direk birliğime gidip teslim olmayı düşünüyorum.
  • VAN 6. HUDUT ALAY KOMUTANLIĞI 4. hudut taburu başkale van dan torunlarıma selamlar..... ;)

333. kısa dönemler olarak alayda 13 gün acemilikten sonra buraya bağlı 4 ilçeden biri olan başkaleye gönderildim alaya 263 kişi geldık 70 kişi alayda kaldı gerısı 4 ilçeye bağlı taburlara ordandan sınır karakollarına gönderıldı sizlerde oradakı mevcudunuza göre dagılcakasınız

şanslı olanlar ( torpil) alayda.., biraz daha az şanslı olanlar taburda bahtsız bedevılerde karakollarda görev yapacaklar... teror kacakcılık ve başkale ıcın konusuyorum ağır eğitim şartları sizleri beklıyor yenı tabur komutanı ve boluk komutanları bunların sızden ısteyecekdırler...

uzun lafın kısası ne cok rahat nede cok rısklı biyer...

buraya dusnelere yardımcı olurum hoşş kısa dönem sevılmeyen biyer burası... ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: pennyilkay

VAN 6. HUDUT ALAY KOMUTANLIĞI 4. hudut taburu başkale van dan torunlarıma selamlar..... ;)

333. kısa dönemler olarak alayda 13 gün acemilikten sonra buraya bağlı 4 ilçeden biri olan başkaleye gönderildim alaya 263 kişi geldık 70 kişi alayda kaldı gerısı 4 ilçeye bağlı taburlara ordandan sınır karakollarına gönderıldı sizlerde oradakı mevcudunuza göre dagılcakasınız

şanslı olanlar ( torpil) alayda.., biraz daha az şanslı olanlar taburda bahtsız bedevılerde karakollarda görev yapacaklar... teror kacakcılık ve başkale ıcın konusuyorum ağır eğitim şartları sizleri beklıyor yenı tabur komutanı ve boluk komutanları bunların sızden ısteyecekdırler...

evet torunumun söylediklerine katılıorum

van doğunun en doğusu belki ama şehir merkezi kalabalık bi istanbul semti gibi,ne ararsanızda var.alayda işte böyle bi merkezde bulunuyor.

acemilik güzel geçio sağa dön sola dön,
    daha sora yemin törenine müteakip bi başçavuş alıyo kağıdı önüne sizi topluo karşısına yüksek bi yerden isminizi ve nereye düştüğünüzü okuo.malesef böyle..

ben başkale taburuna düşmüştüm.iran sınırına oldukça yakın bir yer.dier taburlara göre biraz daha ürkütücü diye anlatırlar siz onları dinlemeyin.çoğu gitmemiş ve görmemiştir.Başkale taburunda sinema salonu bile var arkadaşlar yaklaşk 70-80 kişilik :)aman napaym sinemayı demeyin,bu askerliği yapacaz mecbur,sosyal olalım bi nebze :)o salona girdiğinizde askerliği biraz olsun unutuosunuz.bunun yanı sıra nöbetler tutacaksınız.operasyonlara kısa dönemleri en son tercih ediolar,yani uzun dönemler öncelikli.ben termalci olarak görev yapmştm.burada termalciliğe ait bilgileri vermeyi lüzumsuz görüorum,karakollara gidiosunuz 20-25 gün kalıosunuz.termal kamera başındasınızzaten. oralara gidip bu görevi yapacak olan askerler rahat olsunlar.hepinize hayırlı teskereler kardeşlerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarrx -- 10 Ağustos 2010; 16:56:28 >

• Beyler Perşembe 13.45 uçağıyla Ankara'dan geliyorum aynı uçakla gelen var mı?
  • 335 kd arkadaşlar başkaleye bekleriz hayatta size güzel bi tecrüve olacağına eminiz biz 333ler olarak büyük bi özlemle sizleri bekliyoruz varsa bi sorunuz anlatayım:D
  • quote:

335 kd arkadaşlar başkaleye bekleriz hayatta size güzel bi tecrüve olacağına eminiz biz 333ler olarak büyük bi özlemle sizleri bekliyoruz varsa bi sorunuz anlatayım:D

herkesi karakolları mı gönderiyorlar? başkale çok sorunlu bir yer mi? yada ne açıdan sorunlu acaba?
  • quote:

VAN 6. HUDUT ALAY KOMUTANLIĞI 4. hudut taburu başkale van dan torunlarıma selamlar..... ;)

Hocam 13 gün acemilikten sonra bir ihtimalle verecekler bizi karakollara. Hele ki benim gibi bahtsız bedevinin önde gidenini kesin Başkale'ye verirler!
    Sormak istediğim bir soru var. Garip gelebilir ama :) yeterince atış talimi yaptırıyorlar mı? Sonuçta komando değiliz ancak Muğla'da askerlik yapan adamla da bir değiliz.
    Nasıl olacak bu işler? Biraz aydınlatırsan bizi seviniriz.

• beyler, atış talimi dediğiniz şeyden 8 tane yapacaksınız normal şartlar altında. 3 tane silahı sıfırlamak için, 3 tane 200 metre yatarak, 2 tane de gece atışı.

yalnız gelin görün ki biz burada sonradan yine atış yaptık (başkale) siz de burayagelirseniz yapmanızişten bile değil.

karakol olayına gelince, öncelikle şunu belirtmek isterim ki karakol korkusu olanlar, karakola gönderilmeniz yasak.

yani sizi bir karakola gönderirlerse şayet, 7kolorduya yazacağınız bir dilekçe ile bir bölüğe alınmayı isteyebilirsiniz.

2 - taburların hiç birinde güvenlik sıkıntısı yok, taburlar kalabalık yerler, siz geldiğinizde zaten terör mevsimi geçmiş olacak, korkmanıza gerek yok.

3- burada üst rütbelerin haberi olmadan pusuya çıkan arkadaşlar bile var, ki pusuya çıkmak dediğimiz de elinde sopa ile at kovalamak oluyor. bunu kendi istekleri ile yapıyorlar.

4- biz başkaleye 43 kişi geldik, 1ini alaya (van merkez) çektiler geri, 42 kişi kaldık. 32 kişi falan taburda kaldı, kalanları bölüklere dağıldı. karakolda kimse yok.

karakollara daha çok güvenli yerlerde gönderiyorlar zaten, çaldıranda mesela.

gelirken yanınızda mutlaka yastık kılıfı getirin. cildiniz çatır çutur çatlayacak soğuktan, mutlaka bephantene getirin. en az 2 tane alın yanınıza. onun dışında ihtiyacınız olan herşeyi buradan bulabilirsiniz.

not : terlik çalınmasına karşı bir de terlik getirin. renk sorunu yok, istediğiniz renk getirebilirsiniz.

• kuzeyden güneye doğru van alay'dan gideceğiniz hudut taburları :

(aynı zamanda güvenliden güvensize doğru oluyor, çünkü en güneydeki yer yüksekova'nın dibinde)
    1- çaldıran (şuan çarşısı olan tek tabur)
    2- özalp
    3- albayrak (başkale ilçesinin içinde)
    4- başkale

kısa dönem olarak gerçekten çok sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum. allah yine de yardımcınız olsun, biz yazın geldik soğuk gördük, siz ne göreceksiniz bilemiyorum. hoş anlatıldı ama biz yaşamadık..
  • bir tane daha çok ama çok önemli bir tavsiye, gider gitmez her yerde kuyruk göreceksiniz.. kayıtlar için o kuyruklar. yok deftere kayıt, yok yemekhanede kayıt yok bilmemnede kayıt..

hiç bir sıraya girip de 2 saat beklemeyin. ben de o işin içindeolduğum için biliyorum, o yazıcılar sizi mutlaka oraya kayıt etmek zorundalar, mutlaka sizi de kayıt edeceklerdir.

yani bir sırada akşam saat 5 ten gece saat 10-11 'e kadar bekleyip de kayıt olan adam ile, direk 11de gidip kayıt olan; hatta ertesi günü sabahı 11de kayıt olan adam arasında hiç bir fark yok. hiç bir kayıt işlemi için acele etmeyin. yalnızca kıyafet almak için acele edin ki ayağınıza uygun bot bulun.

ben sivilde 43 numara adidas giyiyordum, bot için 45 numara dedim ve ayağıma tam oturdu. sakın gidip de ayak numaranızı söylemeyin, 5 ay değiştirmeyi bekleyebilirsiniz.

bir de, mutlaka bot kilidi alın. gidip de anahtarlı olan hiç bir kilidi almayın, (dolap kilidii hariç, ki onların da hepsi açılabiliyor. hiç bir dolap kilidi dolabınızın güvenliğini sağlamaz, sadece ürkütücü görünür) gidin bir ya da iki tane 3 haneli kale bot kilitlerindne (ince esnek çelik halatlı kilit) alın. en sağlamı o çıktı şuana kadar. şuanda koridorumda asma kilit kullanan herkesin kilidini sallama bir anahtar ile açabiliyorum, bunu asla unutmayın ! yanınızda değerli hiç bir eşya getirmeyin.

• Bir yerlerimiz donacak yani :). Bilgiler için teşekkürler gargamesh hocam. Klavyene sağlık!
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.