Şimdi Ara

333. DÖNEM(Nisan-2010) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (99. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.200
Cevap
11
Favori
549.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ugur3327

slm arkadaşlar AA-A GURUBU ARIZALI NE OLUYOR SEVK ÖYLE YAZIYOR

Komando olamazsın demek olur ve de boy kilo oranın tutmuyor demek olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: demirveren

quote:

Orijinalden alıntı: erdmrc

quote:

Orijinalden alıntı: demirveren

quote:

Orijinalden alıntı: Goal

quote:

Orijinalden alıntı: asamoah

quote:

arkadaşlar sanki bu dönem bilgisayar ve endüstri müh. çogu uzun yapacak. herkes yaziyo makina elektrik müh uzun yapar ancak askeriyenin en az bunlar kadar endustri muhendislerinede ihtiyacı var. bakalim nolucak. sundan diyorum bende endsutri muh. mezunuyum aralık doneminde 4arkadaşsım askere gitti kendi sınıfımda endustri muh. kısa istemlerine ragmen uzun cıktı. suanda biri ankarada 2tanesi kıbrısta 1taneside eruhda

ya iyi güzel de arkadaşım mesela inşaat müh askere gidipte kendi mesleğiyle ilgili bişilermi yapıyo veya endüstri müh.

arkadaşım tamamen şans. uzun donem cıkarsan 3yolun var.
    1.yedek subay komonda olursun. acemilikten sonra yolun doğu
    2.meslek kurasına kalabilirsin ve kuradan meslek cekersen mesleğini yaparsıın.
    3.meslek kurasından boş cıkarsan yaptıracak bişeler bulurlar :)

Uzun dönem gidenlerin neredeyse yarisi komando olarak gidiyor. Yedek subaylar genelde makina elektronik ve bilgisayar gibi mühendisliklerden secildigi söyleniyor. ama bu secim sadece meslek secimi icin. komando olamak icin illada makina mühendisi adam aramiyor bence TSK. Her bölümden insan komando yedek subay olabilir. yani kisaca uzun cikma ihtimali her bölüm icin var. makina insaat ve bilgisayar muhendislikleri icin sadece meslek kurasri cikma sansi yüksek. komando olmanin okudugun mühendislikle hic bir alakasi yok.

astegmen olarak soyledıklerının bır kısmına katılmıyrm ben ankarada ecemılıgımde 104 kısıden 101 ı muhendıstı ve bunlar meslek kurası deıldı...meslek kurasına gelınce 331.donemde hıc rastlamadım oldukca azaldı ...muhendıstı derken ozellıkle makıne elektrık ve inşaat muhendıslerınden kısa ısteyenler tedırgın olabılır ama sınavda kısa ıstersen ve soruları yapmassan kısa cıkar cok cok buyuk olesılıkta uzun gıtmek ısteyenler ıcınse bu 3 muhendıslıkten bırıyse ve sınavda soruları yapıp uzun ısterlerse uzun gıtme sansları fazladır..sunuda unutmayınkı gıdenlerın cok buyuk cogunlugu kısa gıdıyor ıktısat ısletme acıkogretım gıbı bolumlerın uzun gıtme olasılıgı colde su arama gıbı bısey

umarım yararlı olmustur

saygılarımla

cevabın için teşekkürler. ama burda komandoların çoğunlukta olduğundan ve komando olmak için de mühendis olmanın gerek olmadığını vurguladım. ankarada yaptığın yer dağkomando okulu değil sanırım veya ben yanılıyorum. orda topçu flen eğitimi veriliyor. bu nedenle bu dedğim orası için geçerli olmayabilir. ama dağ komando okullarındaki yedek subayların mühendis olup olmadığı önemli.

tekrar merhabalar,
    ankardakı egıtımler zırhlı bırlıkler okulu etımesgut( ben buradaydım) polatlı topcu okuludur ..yanılmadın o konuda...oncelıkle kısa veya uzun hangısını ıstedıgını bılmedıgım ıcın statun hakkında pek fazla yorum yapamayacagım fakat ..kısa ıstıyrsan kısa ısaretleyıp soruları yanlıs yapman yeterlı ıstersen doktora yap cok buyuk ıhtımalle kısa cıkacaktır ..cunku sınavı hıkaye dıyenler ya soruları yapmıstır ama bolumlerı uygun deıldır ..yada uzun ıstemıs oldugu halde soruları dogru yaptıgını dusunur..kısaca tsk bosuna sınav yapmaz mutlaka degerlendırılıyr ve muhendıslıkteysen uzun ıstemssen sorularıda yapmıssan herkezden bırak 1 adımı 100 adım ılerdesn astegmen olmak ıcın ..ama kısa ıstersende soruları yapmamalısın..
    tuzla ve egırdır ıcınse komando alımı egırdırde de azaldı sanırım 400 du bu donem burda ankaraya gore bıraz daha karısık bolumler alınıyr fakat emınımkı ordakılerınde% 80 nı muhendısdır.tuzla pıyade okulude keza oyledır..meslekcıler ıcınse kucukyalı var eger sınav sonucunuzda branşınızda meslegınızın yanı sıra kucukyalı yazıyorsa meslekcısınız..ama sımdıye kadar rastlamadım..
    kısaca arkadasım bolumune gore statun bellıdır dıye dusunuyrm ıstısnalar yokmu tabıkıde var real madrıd bıle kendı sahasında elendı

saygılarımla

Tankcı Asteğmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdmrc -- 12 Mart 2010; 20:59:41 >
  • bcank :))) ben de bunu arkadaşlarım arasında espri konusu yaptım.. benim uğurlu sayım 3 tür, diyorum ki inşallah askerden sonra da halen 3 rakamını bu kadar çok severim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Horienn

quote:

Orijinalden alıntı: unik06

Bu "333. DÖNEM BİLGİ EKRANI"nı yapan arkadaştan bir ricam olacak!

Acaba, oraya,

- kuradan sonra hangi komutanlığın ve kısa/uzun çıktığının yazılabileceği bir bölüm ile

- aynı çıkanların gittikleri yerde buluşabilmeleri ile ilgili ayarlama yapabilmeleri için cep yazıalbilecek

...bölümler eklenebilir mi?

Kardeş onu hazırlayacağım hatta önümüzdeki günlerde buraya örneğini koyacağım eksik vs bişi varsa fikir alıp son halini 9nisan gecesi aktif edeceğim.

bence de güsel fikir en azından acemılık cekmeyız
  • quote:

Orijinalden alıntı: esevetnov

abi demeyin mühendisler uzun gidecek diye ya. içim bi hoş oluyor. okadar isteyen var onları niye almıyo bu askeri de illa kafasına gore iş yapıyo. samsundayım dun aldım bende sarı zarfı bakalım hayırlısı allahtan.

makına muhendısıyım bagıra bagıra asteklık gelıo gibime gelıo:d deişik bi cümle oldu gibime gelıo :d
  • quote:

Orijinalden alıntı: manowar2401

quote:

abi demeyin mühendisler uzun gidecek diye ya. içim bi hoş oluyor. okadar isteyen var onları niye almıyo bu askeri de illa kafasına gore iş yapıyo. samsundayım dun aldım bende sarı zarfı bakalım hayırlısı allahtan.

makına muhendısıyım bagıra bagıra asteklık gelıo gibime gelıo:d deişik bi cümle oldu gibime gelıo :d

10nisanda herkesi buyuk suprizler bekliyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: endmuh_konya

bcank :))) ben de bunu arkadaşlarım arasında espri konusu yaptım.. benim uğurlu sayım 3 tür, diyorum ki inşallah askerden sonra da halen 3 rakamını bu kadar çok severim :)

Benim de 3 doğum tarihim bile 03/03/19..
  • bende izmir gaziemirde girecegim sinava
  • selam biletlerim
  • a.s namaste, hayırlı tezkereler..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: manowar2401

quote:

10nisanda herkesi buyuk suprizler bekliyo.

hemde ne sürpriz beklıo hehe :) bende tuzlada giricem sıava benım icinde bi cızzık atın
  • eyvallah kardeş zaman daraldı heyecan durumları nasıl
  • heyecan yok desek herhalde yalan olur..ama sen bizden önce gectin bilirsin bu bekeleme dönemlerini, sıkıntılı oluyor..hayırlısıyla bşlayalım da bitirelim inşallah..

tabi önce sizler sıranızı bir devredin de bize :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: endmuh_konya

demirveren; tabi ki konya sırası arkadaşım :)) tek tek gelip herkes yazmış ismini, en son da ben yazmıştım ve 53 sıradaydım. ama bence konya için olsa bile az yani sonuçta..

bcank; kesinlikle haklısın söylediklerinde..ben biraz işte sabırsız davranıyorum, bir de kafmda bazı durumları rahatlatabilmek için bir an önce hayırlsııyla yapıp gelelim diyorum..

:) bugün 12 si ve konyada 53. kişi isen bu ay sonuna kadar 150 olur diyelim:) toplamda da ortalama 80 il alıp bunu çarparsak 80*150 =12000 kişi yapar
    tabiki istanbul ankara izmir burda daha fazla olur başvuru. ama konyada büyük il. zaten nüfusun az olduğu şehirler büyük illeri dengeler. kısaca bence bu dönem 15000 i geçemeyiz. gecen aralıkda 40000 kişi gitmiş. ama bu da bir ardaşın yazısını göre son 6 yıldaki giden en fazla asker sayısıymış.
  • evet demirveren ben de senin gibi bir hesap yapmıştım ama şu da var, sanki ilk günlerde yoğunluk olmuş şimdilerde biraz daha boşmuş gibi şubeler :) bilmiyorum sonuçta bu dönemin biraz daha az olduğu aşikar diğer dönemlere göre..

ama bu sonuçta bu durum umarım bizler için hayırlı olur :)
  • gerçi henüz sınava girmedik ama, biraz tebessüm etmek isteyenler için

quote:

"yedek subay sınav sonucu bekleme aşaması "
    http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=16607040

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kristaldeniz -- 12 Mart 2010; 21:46:07 >
  • emin ol başlayınca bitiyor, bitecek. su an şafak 65 nasıl geciyor anlamıyorum bile. boşta iseniz bol bol gezin dolaşın akraba ziyaret edin. burada daha çok özlüyor insan.
  • durumu çok iyi özetlemiş arkadaş :) yaşıyoruz yani bunları, etraftan neler neler söyleyenler ama fazla kulak asmıyorum açıkçası..neyse hakkımızda hayırlısı onu yaşayacağız zaten ne ekisk ne fazla..
  • şubeler gerçekten boş.Ben şubemi aradığımda 4 5 kişi var zaten dediler.Geçen dönemki yığılmadan sonra bayaa boş olcak sanırım.öle yedek subalığında çoğunun dediği gibi hemen herkese çıkacağını sanmıyorm.
  • şubeler gerçekten boş.Ben şubemi aradığımda 4 5 kişi var zaten dediler.Geçen dönemki yığılmadan sonra bayaa boş olcak sanırım.öle yedek subalığında çoğunun dediği gibi hemen herkese çıkacağını sanmıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.