Şimdi Ara

333. DÖNEM(Nisan-2010) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (110. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.200
Cevap
11
Favori
549.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKDAŞALAR KAÇ JEOLOJİ MÜHENDİSİ VAR FORUM DA 333 GİDECEK.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShaManicTea

işletme mezunlarının nekadarı uzun gidiyordur acaba

çok nadirdir heralde ama şahsen tanıdıgım iki insan var hatta biri eğridirde komando olarak yaptı 3 ay eğitimden sora doğuya gitmişti... diğeride uzun dönem gelibolu da çok rahat bi askerlik yapmıştı
  • arkadaşlar ben de işletme mezunuyum kısa dönem çıkar inşallah :)
  • asamoah, doğuya giden arkadaşın döndü mü?neler yapmış orada?
  • Belki Anadolu Üniv İşletme'leri kısa dönem alıyorlardır da diğer okulların işletme mezunlarından seçiyorlardır uzun dönem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShaManicTea -- 14 Mart 2010; 20:57:25 >
  • Forumda benden başka öğretmen yokmu :) hep müh.,işletme mezunumu
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaaaan

Beyler selam daha önce yazıldıysa göremedim kusura bakmayın ; Sorum şudur ?

Malum zaten geçen aralığa göre hele az kişiyiz , tuzla piyade okulunda sınawa girecek arkdaşlar için , girmiş tecrübeliler yanıtlarsa daha da çok sevinirim..

-Sakal traşımızı olur sınawa gideriz , eywallah ama 10 gün kala asker traşı olmak istemiyorum , saçlar çok uzun değil gerçi ama favoriler falan gidince , komik oluyor kardeş , nedir oradaki durum ? Sınawa normal kısalıkta saçla gidersek , sıkıntı yaşarmıyız? yoksa teslim olacakmış gibi mi girmeliyiz?

-Birde yazanlar olmuş gördüm 1-2-3 sınaw günlerinden girilen günden yola çıkılarak kısa-uzun muhabbeti tamamen atmasyon arkadaşlar yapmayın?
    Kime sorsam farklı gün için kısa çıkıyor dedi , biri birde git diyor öbürü 1 uzun 3 kısa çıkar diyor , geyik yani...

329. dönemde 1 ağustos sabahını tuzlada yaşadım.
    sabah veya geceden sakal traşını ol. saçların asker traşı olması gerekmez normal uzunluktaki saçlarla girebilirsin ama göze batıyorsa almazlar içeri, sorun yaşarsın. teslim olmaya giderken bile saçları asker traşı yaptırman gerekmez. ama nizamiyeden içeri girmeden kestirsen çok iyi olur

• inşallah banada kısa dönem çıkar uzun dönem çıkaarsada yapacak bir şey yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemqwerty

Merhaba arkadaşlar,

Internetten kısa dönem askerliği araştırdığımda gördümki aslında askerlik sırasında önemli olan tek şey " düştüğün komutan ".

Genede kötünün kötüsü durumlar için bir kaç sorum var, umarım siz askerliği yapan arkadaşlar cevaplayacak zaman bulabilirsiniz.

1. Uzman onbaşı, kısa dönem çavuşun üstü müdür ?
    2. Uzman çavuşlar için "sivilde asla iş bulamayacak nitelikte, ezik ve cahil", kısa dönem düşmanları olarak söz ediliyor. Bu adamlar kimdir ? Nasıl bir iletişim içinde olunmalıdır ?
    3. Örnek durum, Uzman çavuş gelipte " tuvalete sıçtım, git sifonu çek " gibi abuk bir emir verdiğinde, " Emrinizi yazılı alabilir miyim komutanım ? " dersek bu adamlar " hass noluyor bulaşmayayım buna" derler mi.. Bu tür "haklarının farkında olan" ciddi ve net bir duruş, özel isteklerini yaptırmaya çalışan düşük rütbelilere geri adım attırır mı ?
    4. Sanırım geçen dönemlere göre 1/10 oranında az olacağız 333 dönem olarak, ne kadar asteğmen olmak istemesekte, örneğin jeoloji mühendisleri, çevre mühendisleri asteğmen olma şansları var mı ? ( duyduğum kadarıyla genelde avukat, bilg müh, makina mühleri yapıyorlarmış. )
    5. Spor sırasında yaşımızdan, önceki hayat standartlarımızdan ( sigara, kahve ile geçen yıllar ) dolayı koşamazsak, tıkanıp gerekli emirleri yerine getiremezsek ne oluyor ? ( iç ses : ulan koşamıyoruz işte! rambo olacağız diye yetiştirilmedik ki zorunluluktan katıldık birliğe )
    6. 15 aylık erlerin kavgalarını vs ayırmalı mıyız ? Adamların dertlerini vs dinleyip çözüm yolları sunmalı mıyız ? Yoksa " aman abi, hiç bulaşmıyorsun, direk ignore ediyorsun " durumu mu var.
    7. Acemilikte ve usta birliğinde kitap okuyabiliyor muyuz ? ( baya boş vakit oluyor mu ? )
    8. Rütbeliler, kısa dönemlere imtiyazlı davranıyorlar mı ?

Vakit bulurda cevaplayabilirseniz sevinirim,

Teşekkürler.

usta belli ki hiç askerlik yapan biri ile bu konuları konuşmamışsın. askerde üstün verdiği emri mutlak şekilde yapacaksın. yok uzman çavuş saçma sapan emir veriyor ben yapmam. yazılı ver dersen emre itaatsizlikte ısrar etmiş olursun ve senin askerlik harbiden bitmez.
    usta sen askersin unutma. çavuş da olsan uzman onbaşının altındasın. o ne derse yapacaksın (tabi yapıldığında suç olan emirleri dinlemezsin. zaten o da böyle bir emir vermez)
    senin yapamayacağın bir emir verildiğinde veya emir çok karışıksa emri tekrar edersin.
    mesela:
    uzm. çvş: sen. git şu ağacı sök getir.
    sen: şu ağacı söküp getireceğim komutanım.

orası niye sıkıcı ve kaçmak istenilen bir yer hiç düşündünüz mü, çünkü mutlak itaat ediyorsun. emirleri harfiyen yerine getiriyorsun. yat diyorlar yatıyorsun. kalk, diyorlar kalkıyorsun. o kadar. gerisi boş.
    subayları pek göremezsin askerlik süresince, sonuçta bir çavuşsun. çoğu zaman üzman çavuşları (astsubaylar) teğmenleri (üst ast) en fazla yüzbaşı ile muhatap olursun. o kadar.

astsubaylarda adam gibi adamlar da var kalitesiz şerefsiz adamlar da. yalnız onlar üstün unutma. yazılı emir filan dersen gözünü hastanede açarsın

• quote:

Orijinalden alıntı: listeci

Forumda benden başka öğretmen yokmu :) hep müh.,işletme mezunumu

hocam bende öğretmenim. ama ben 329. dönem asker öğretmenim. sorması ayıp öğretmenlik yapıyor musun? çalışıyorsan yazın askere gitmek pek mantıklı değil biz öğretmenler için
  • evet çalışıyorum sözleşmeli öğretmenim ama dilekçemi verdim nisanda askerim,
  • işte o yüzden herkes evden çıkarken mantığı evde bırak içeri girerken de fişi çek gir tavsiyesi veriyor
  • Arkadaşlar benim anlamadığım bir olay var.Şimdi sonuçlar 9u akşamı yada 10unda açıklanıyormuş.
    9u akşamı cumaya geliyor.Askerlik şubeleri haftasonları kapalı değilmi.
    Biz gidip sülüsü nereden nasıl alacağız. İnternetten nereye düştüğümüzü öğrendikten sonra direk gidecekmiyiz. Elimize bir belge falan almamız gerekmiyor mu?
    Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_C@BB@R

Arkadaşlar benim anlamadığım bir olay var.Şimdi sonuçlar 9u akşamı yada 10unda açıklanıyormuş.
    Biz gidip sülüsü nereden nasıl alacağız. İnternetten nereye düştüğümüzü öğrendikten sonra direk gidecekmiyiz. Elimize bir belge falan almamız gerekmiyor mu?

sülüs aldığımız o sarı zarflardır hocam zaten. sonuç açıklanınca direk düştüğün yere gidiyon kalkmak için. :-) ayrıca bi işlerm yapmana falan gerek yok.
  • quote:

Arkadaşlar benim anlamadığım bir olay var.Şimdi sonuçlar 9u akşamı yada 10unda açıklanıyormuş.

Hayır biz sülüs falan almayacağız. Sınava girdikten sonra gerekli evraklar zaten bize verilecek. İnternetten sonucu öğrenip gideceğiz.
  • quote:

Sana sınavdan sonra nisan 12ye kadar izinli olduğuna dair bir belge verecekler.. ayrıca sarı zarf verecekler o gün bildiğim kadarıyla ki bu zarfı nette açıklanan birliğine teslim olurken iade edeceksin. yani bizde sülüs alma falan yok..
  • arkadaşlar benım aklıma takılanda yaşlarımız... acaba 333.donem uyelerımızın yaş aralığı hangi aralıkta? ben başlayım: 25 bitmek üzere...
  • Yani o askerlik şubesine gidip o eziyeti yeniden çekmeyeceğiz değil mi :)
    İşte buna çok sevindim ya.O askerlik şubesine gitmeyim de ne derseniz yaparım :)

Bana bir kaç kişi gidip yol paranı alacaksın belgeleri alacaksın gibi şeyler söylediler de o ndenle sordum arkadaşlar.
    Bilgilendirme için teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: arifnihat

arkadaşlar benım aklıma takılanda yaşlarımız... acaba 333.donem uyelerımızın yaş aralığı hangi aralıkta? ben başlayım: 25 bitmek üzere...

25,5
  • quote:

Orijinalden alıntı: arifnihat

arkadaşlar benım aklıma takılanda yaşlarımız... acaba 333.donem uyelerımızın yaş aralığı hangi aralıkta? ben başlayım: 25 bitmek üzere...

25
  • 
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.